בחורה , רוצה לצאת מהצבא , אחרי פגישה עם קבן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ליאור95
יצירת קשר:

בחורה , רוצה לצאת מהצבא , אחרי פגישה עם קבן

הודעהעל ידי ליאור95 » 08 מרץ 2015 19:53

התמיינתי אחרי הטירונות למוקדנית במיטב תל השומר , מהרגע הראשון אני מנסה לצאת בכל דרך אפשרית ,בלאגן רפואי נפשי קשרים וכלום לא עוזר. הלכתי לפגישה עם קבן כי אמרתי שאני רוצה למות והשתדלתי לספר על טראומות שעברתי ולהתנהג כמו שמומלץ פה ובאתרים אחרים והקבנים ממש לא התייחסה . היום העלו אותי למשפט כי איחרתי וחתכתי את עצמי , שלחו אותי לקבנית , אמרתי לה שאני לא מסוגלת שאני רוצה לצאת, היא שאלה אם ההורים תומכים אמרתי שכן, והיא נתנה לי אישור כניסה להורים לפגישה הבאה ואמרה ״זה לא אומר כלום ותחשבי על זה״ כולם ממש לא משחררים ממני כי הנתונים שלי טובים יחסית ולא היו לי בעיות בעבר . אבל אני באמת לא מסוגלת כי הם לא נותנים לי לעבוד תפקיד ואני שונאת את הצבא יותר ויותר .

כמה שאלות
אם היא מסכימה לדבר עם ההורים זה אומר שיש סיכוי שיתנו לי לצאת ? כי זה באמת נראה שהם ממש לא מוכנים לשחרר אותי כי אני בחורה, ואני עם נתונים גבוהים כולם אומרים ״את אכותית לא מתאים לך״ באמת המון שמים עלי פס ולא לוקחים אותי ברצינות.

אני מפחדת לצאת מהצבא , ההורים שלי נגד ואני מפחדת להרגיש פחות מאחרים למרות שאני יודעת שזה לא המצב פשוט דפקו אותי .
אל על נחשב מוסד ממשלתי שיכולים לראות 21 נפשי בשלילה ?
אני גם שמעתי סיפורים על שלילת ויזה וגם חידוש כשירות לרישיון פעם בשנה ...? מכירים ?

בנוסף רציתי לשאול אם זה יכול לפגוע בי בעתיד למשל לבקשת קבלת מלגה ללימודים ? או עזרה מהמדינה למשל משכנתא וכדומה

תודה מראש על היחס
Lili
יצירת קשר:

Re: בחורה , רוצה לצאת מהצבא , אחרי פגישה עם קבן

הודעהעל ידי Lili » 08 מרץ 2015 20:30

מה שאלות
אם היא מסכימה לדבר עם ההורים זה אומר שיש סיכוי שיתנו לי לצאת ? כי זה באמת נראה שהם ממש לא מוכנים לשחרר אותי כי אני בחורה, ואני עם נתונים גבוהים כולם אומרים ״את אכותית לא מתאים לך״ באמת המון שמים עלי פס ולא לוקחים אותי ברצינות.

אני מפחדת לצאת מהצבא , ההורים שלי נגד ואני מפחדת להרגיש פחות מאחרים למרות שאני יודעת שזה לא המצב פשוט דפקו אותי .
אל על נחשב מוסד ממשלתי שיכולים לראות 21 נפשי בשלילה ?
אני גם שמעתי סיפורים על שלילת ויזה וגם חידוש כשירות לרישיון פעם בשנה ...? מכירים ?

בנוסף רציתי לשאול אם זה יכול לפגוע בי בעתיד למשל לבקשת קבלת מלגה ללימודים ? או עזרה מהמדינה למשל משכנתא וכדומה

תודה מראש על היחס

- היא לא 'מסכימה' לדבר עם ההורים, לדבר עם ההורים סימן שהיא משתכנעת ממך ועכשיו היא רוצה לראות מה ההורים שלך יגידו אם את סתם מחרטטת או באמת המצב שלך לא טוב [מעין בחינה שהרבה קבנים עושים לפני שהם מעבירים אותך לפסיכיאטר]
- נכון זה יותר קל לצאת כשהנתונים נמוכים והעבר לא טוב, אבל בסופו של יום זה לא אומר כלום. הרבה חיילים מתאבדים בלי עבר נפשי.
- "אני מפחדת לצאת מהצבא" ממה את מפחדת בדיוק?

אם ההורים שלך נגד= זאת בעיה ועדיף כמה שפחות לערב אותם בתהליך אם ניתן, ישנם הרבה מקרים כאלו ממליצה לך לעשות חיפוש בגוגל/פורום.[אני מכירה אישית כמה סיפורים כאלו]
בקשר לאל על תלוי לאן את מנסה להתקבל. לעבוד בעבודות בטחוניות זה בעייתי עם 21 ויש גם סיבה מוצדקת לכך [נפש חלשה+מאבטח עם אקדח??למה???אפילו שמצד שני לא חסר מאבטחים שהתחרפנו ולא היה להם עבר נפשי... :lol: ]

שלילית ויזות=בולשיט חידוש רישון=בולשיט
לקבל מלגה? סיפור חיים קשה רק יועיל לסיכויים שלך לקבל..
משכנתא?מאיפה אנשים מביאים את זה........ מה שכן יש פרט שנקרא נקודות זיכוי במס הכנסה, הסבר יש בגוגל. [לא משהו קריטי,זה מעין בונוס למשתחררים לתקופה]

תחשבי טוב אם את באמת רוצה להשתחרר, בסופו של יום אחרי שנתיים הצבא יהיה רק עבר רחוק. אני ממליצה לצאת רק כשהחייל/ת מרגיש/ה שהוא מעדיף לסיים את החיים מאשר להמשיך לשרת...[מה שקרה לי בכול מקרה, הגיהנום שעברתי והתהליך שהוביל אותי ליום הזה חיזק אותי מאוד מבחינה נפשית :) ]
All I want , is my freedom
ליאור95
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ליאור95 » 08 מרץ 2015 20:44

תודה על התגובה המהירה קודם כל .
בקשר לאל על התכוונתי לעבודות דיילות , לדעת אם אל על נחשב מוסד ממשלתי ושהם רוצים גישה למידע כזה , או שאם יראו שלא עשיתי צבא הם ימציאו תירוץ ויגידו שאני לא מתאימה .

אני מפחדת כמו שאמרתי מזה שאנשים יסמנו אותי או שאני ארגיש שויתרתי וארגיש פחות מאחרים , בעיקר ממוסכמות של החברה ..... מפחדת שאתחרט

אני הולכת מחר לפסיכולוג פרטי שיכול לעזור לי , כדאי לי לבקש שימליץ על תפקיד קל מאשר על פטור מהצבא ? או שאם אין המלצה חד משמעית לפטור זה רק מוריד את הסיכוי לצאת ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מרץ 2015 01:35

ליאור95 כתב:התמיינתי אחרי הטירונות למוקדנית במיטב תל השומר , מהרגע הראשון אני מנסה לצאת בכל דרך אפשרית ,בלאגן רפואי נפשי קשרים וכלום לא עוזר. הלכתי לפגישה עם קבן כי אמרתי שאני רוצה למות והשתדלתי לספר על טראומות שעברתי ולהתנהג כמו שמומלץ פה ובאתרים אחרים והקבנים ממש לא התייחסה . היום העלו אותי למשפט כי איחרתי וחתכתי את עצמי , שלחו אותי לקבנית , אמרתי לה שאני לא מסוגלת שאני רוצה לצאת, היא שאלה אם ההורים תומכים אמרתי שכן, והיא נתנה לי אישור כניסה להורים לפגישה הבאה ואמרה ״זה לא אומר כלום ותחשבי על זה״ כולם ממש לא משחררים ממני כי הנתונים שלי טובים יחסית ולא היו לי בעיות בעבר . אבל אני באמת לא מסוגלת כי הם לא נותנים לי לעבוד תפקיד ואני שונאת את הצבא יותר ויותר .

כמה שאלות

אל על נחשב מוסד ממשלתי שיכולים לראות 21 נפשי בשלילה ? יכול להיות שכן, חלום חייך הוא להיות מלצרית על מטוס?
אני גם שמעתי סיפורים על שלילת ויזה וגם חידוש כשירות לרישיון פעם בשנה ...? מכירים ? קשקוש.

בנוסף רציתי לשאול אם זה יכול לפגוע בי בעתיד למשל לבקשת קבלת מלגה ללימודים ? ערבים לא מקבלים מלגות? או עזרה מהמדינה למשל משכנתא וכדומה משכנתא זאת "עזרה מהמדינה"? לא כפרה עלייך זה מה שנקרא "הלוואה" ומהבנק ולא מהמדינה.

תודה מראש על היחס
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 09 מרץ 2015 08:16

הקבנית רואה אצלך קשיי הסתגלות ולכן היא מותחת את החבל יש להם מין הרגל כזה כי כמעט כול חייל למעט מורעלים מתנהג בצורה דומה
המטרה שלך היא להבדיל את עצמך מהאחרים ולהראות שהמצב הוא קשה ויש מצוקה אמיתית
כרגע יש לך יש לך אפשרות או חרדה או קשיי הסתגלות או דיכאון . מבין שלושתם קשיי הסתגלות לוקח הכי הרבה זמן ויש לו תהליך משלו שכולל העלאת קה"ס ל60 אם אני לא טועה ורק אחר כך יש את סיפור הוועדות .
לי נראה שיהיה יותר אמין שתציגי מצב של חרדות מאשר דיכאון אבל זו הבחירה שלך
דיכאון כרוך בהתנהגות מכול מה שאת עושה גם במסגרת הצבא וגם מסביב לה תשאלי את עצמך מה יותר מתאים לך .
אם תרצי עזרה בהודעה פרטית אשמח לאזור לך
שיהיה בהצלחה!
ליאור95
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ליאור95 » 24 מרץ 2015 13:01

אני אחרי פגישה עם הקבנית ואמא , אני לא הייתי ברוב השיחה והיא גילתה המון אמפטיה לאמא שלי , הצגנו מצב קשה בבית עם טראומות שחןןיתי שמשפיעות עלי , מצב חברתי רע , ושלא תפקדתי בצבא כל הסדיר אני או עולה למשפטים כי אני לא מתפקדת , בוכה , או בגימלים כי אני טוענת שאני משלשלת ומקיאה עם מגרנות. הקבנית אמרה שהיא רוצה שאשתחרר מהצבא הייתה מאוד בעדי ועכשיו אני מחכה לפגישה עם פסיכיאטר ואני חוששת מהפגישה . אתם חושבים שאם פשוט אגיע לפסיכיאטר ולא אגיד כלום חוץ מלא יודעת אני לא מסוגלת רוצה לצאת כלום לא משנה אני חולה לא אסתכל עליו אשחק עם משהו באובססיביות זה יספיק לו בגלל שאת כל הרקע הקבנית תרשום לו ? כדאי להביא שוב את אמא ? או שאין בזה צורך ומספיק שאראה ניתוק מהמציאות ואגיד משהו כמו ״אני לא מסוגלת ללכת לצבא , וכשאני שם יש לי קול בראש שאומר לי קומי תלכי מפה ״ והוא כבר יחבר לבד ולא יקשה עלי? אני פשוט כבר איבדתי את תחושת הדיכאון והחוסר שליטה כי אני בגימלים לקראת הפגישה ואני קצת שאננה. מישהו יכול ליעץ?

ועוד שאלונת , אפשר להגיע לבהרן בתל השומר על אזרחי ?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 24 מרץ 2015 13:21

במצב שלך, אני בספק שאת בכלל תצטרכי להגיד משהו לפסיכיאטר יותר משמך. הוא כנראה יבלה את רוב הזמן בהתבוננות על המחשב ומדי פעם ישאל אותך שאלות בנאליות המלוות ב-"אוקי".
בתחלס, פשוט תמשיכי לעשות מה שאת עשית. יש לו את כל המידע עליך, את רק צריכה להיראות מסכנה (שוב: כנראה שבכלל לא תצרכי להגיד דבר במהלך כל השיחה...)

בנוגע לברה"ן, לפי מה שאני יודע? לא. אם את הולכת לראות גורם צבאי, את צריכה להציג את עצמך כחיילת.
(אך אולי אני טועה? מי יודע)
ליאור95
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ליאור95 » 24 מרץ 2015 13:34

אורח נוסף כתב:במצב שלך, אני בספק שאת בכלל תצטרכי להגיד משהו לפסיכיאטר יותר משמך. הוא כנראה יבלה את רוב הזמן בהתבוננות על המחשב ומדי פעם ישאל אותך שאלות בנאליות המלוות ב-"אוקי".
בתחלס, פשוט תמשיכי לעשות מה שאת עשית. יש לו את כל המידע עליך, את רק צריכה להיראות מסכנה (שוב: כנראה שבכלל לא תצרכי להגיד דבר במהלך כל השיחה...)

בנוגע לברה"ן, לפי מה שאני יודע? לא. אם את הולכת לראות גורם צבאי, את צריכה להציג את עצמך כחיילת.
(אך אולי אני טועה? מי יודע)

ממש תודה על המענה המהיר!!! אני גם ממש מקווה שזה המצב כי הפגישה עם הקבנית הייתה חיובית היא אמרה לי ״ממני את הולכת לפסיכיאטר לפגישה קצרה ואז בוועדה רפואית מאשרים ואת משתחררת היא הציגה את זה כממש פשוט אני ממש מקווה שכלום לא ישתבש ...
אורח חדש חדש

הודעהעל ידי אורח חדש חדש » 27 מרץ 2015 09:30

היי אני יצאתי מהצבא לפני כמה זמן וקיבלתי התליית רישיון נהיגה. אני צריך להראות להם שאני לא מפגר ורק אז יחזירו ואצטרך להפרד מ650 שקל.. זה מבאס אבל אני מקווה שלא שללו לי תויזה לארהב כי אני מתכנן לטוס ממש בקרוב! אין לי דרך גם לדעת על זה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מרץ 2015 12:02

אוקיי הם קבעו לי פגישה עם פסיכיאטרית בבהרן לעוד שבועיים בינתיים אני בגימלים, אני קצת חוששת עדין מהפגישה , מה הסיכוי שפתאום היא תחליט שהיא לא מסכימה עם הקבנית ? משהו מכיר ד״ר גלינה ?
888

הודעהעל ידי 888 » 30 מרץ 2015 15:36

יש סיכוי שהיא לא תסכים. אבל פגישה אחת זה לא סוף התהליך. תמשיכי להראות קושי מהותי ובסוף תשתחררי
ליאור95
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ליאור95 » 13 אפריל 2015 18:15

היום השתחררתי בשעה טובה ! למזלי מבחינת היציאה מהצבא כולם היו בעדי אז הצלחתי להשתחרר מהר וחלק. אמא הגיעה איתי לפגישה ,אז הפסיכיאטרית אמרה ״קראתי את התיק שלך אני משחררת אותך בטוח זה יקח ממש כמה דקות ותגידי לאמא להישאר באוטו״ בשיחה אפילו צחקנו , קיבלתי ממנה אחלה חוות דעת , שמוציאה אותי סהכ בסדר גמור, לא נכתב על הפגיעה עצמית ושללה הפרעה נפשית , וציינה שכל האינסטינקים שלי תקינים , ככה שממשרד הרישוי נראה לי שאין מה לדאוג, וגם התעודת שחרור סוג של מפרגנת , העיקר שאני מתחילה דרך חדשה ואני חופשייה !!!!! ואני יודעת שבסיטואציות כאלה אני לא אצטרך להתקל שוב , שלמה לגמרי !!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 17 אורחים