סכיזופרניה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

falcon
יצירת קשר:

סכיזופרניה

הודעהעל ידי falcon » 21 אפריל 2015 11:26

שנה אחרי מועד הגיוס שלו (עקב שהייה בחו"ל) אחי קיבל מכתב מפסיכיאטר אזרחי עם אבחון של סכיזופרניה וקיבל זימון לפסיכיאטר צבאי.

הוא התייצב לבד בבקו"ם והפסיכיאטר אמר לו שהוא כשיר לגיוס.

מהאתר שלכם הבנתי שאני יכול לקחת אותו שוב לפסיכיאטר אזרחי לאבחון נוסף ולבקש שוב פסיכיאטר צבאי כמה פעמים שאני רוצה, האם זה הדבר הנכון לעשות? יש אפשרויות אחרת פשוטה יותר לגמור את הסיפור?

אגב, ביקשו ממנו להתייצב לגיוס ביום למחרת אבל הוא לא התייצב, הבנתי שעדיף שהוא לא יתחייל כי אז זה יותר מורכב.
אורח נוסף

Re: סכיזופרניה

הודעהעל ידי אורח נוסף » 21 אפריל 2015 11:44

זהו חוק העצבע, כעקרון.
אם אתה טוען שאתה לא יכול לעשות משהו (להתחייל), אל תעשה זאת.
אתה יכול להשיג עוד חוות דעת, אך השאלה היא איך פסיכיאטר אזרחי הגיעה למסקנה הקיצונית שיש לאח שלך זכיזופרניה, אבל הפסיכיאטר הצבאי החליט שהוא נורמלי ותקין לחלוטין? (ללא אפילו הורדה בפרופיל? כלום?) אתה בטוח שאח שלך לא התנהג בצורה שונה כלפי הצבאי כנגד האזרחי?
אני לא חושב שיש בפניכם הרבה אפשרויות. טכנית אח שלך כרגע הוא נפקד, וצריך להישפט על כך. להתחשב בבחור עצמו, זה לא סביר שיכניסו אותו לכלא (אך זה תלוי בכמות הימים שהוא נפקד), אבל אלו בין הדברים שאתם צריכים לדעת. ואגב, אני בספק שאתם יכולים לקבוע "כמה פסיכיאטרים שאתם רוצים". זה נכון רק אם תאריך הגיוס רחוק מאוד, ועבורו המועד אפילו עבר. אין לו האפשרות לקבוע פסיכי או קב"ן כרגע, אלא ללכת "להישפט" על הנפקדות ולהתגלגל משם לקב"ן.
זה חשוב שאחיך יגיד לכל בן אדם ואישתו שהוא "לא יכול להתגייס, אני צריך לראות קב"ן" -- אנשים בבקום כבר מכירים את המנטרה הזאתי, והם ישימו אותו במקום הנכון (פינת-חריגים, נדמה לי?).
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 21 אפריל 2015 19:19

תשלח לי בבקשה הודעה פרטית ואני אשתדל לעזור לך
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 21 אפריל 2015 22:48

או שתשתפו מידע כאן, כדי שכולם יוכלו להרוויח מהאשכול.
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 22 אפריל 2015 00:32

זה רעיון מעולה , אבל חלק מהאנשים לא רוצים לחשוף את עצמם לגמרי (עד כדי כך שאחד המפקדים יזהה אותם וכו' )
orenrimon
יצירת קשר:

הודעהעל ידי orenrimon » 08 יוני 2015 19:36

זה באמת מה שנכון לעשות, אבחון נוסף אפילו שתיים ככל שיהיו לך יותר חוות דעת מאנשי מקצוע כמו פסיכיאטרית עם התמחות בתחום הסכיזופרניה וכ'ו. כך לצבא שלא יהיו יותר מדי ברירות והם ישחררו אותו. זה מה שעבד לי בכל אופו וכדאי מאוד שינסה את זה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים