צריך עזרה – קבן

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #105564 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום
    אני חייל בסדיר מעוניין להשתחרר על פרופיל 21.

הייתי במספר פגישות אצל פסיכיאטר, בין השאר הופניתי אליו דחוף מרופאת יחידה, נתן לי גימלים נפשיים וכו'. לדעתו איני סובל מדיכאון אלא מגיב בצורה דכאונית לבעיה מסוימת שיש לי. הוא משוכנע בכך ולא מוכן לשחרר אותי מהצבא כי הוא בטוח שבעייתי יכולה להיפתר. מאוד נחוש בעמדתו כרגע.

רציתי לשאול – ממי אני יכול לבקש החלפת קבן – מהפקידים שם במרפאה או מהרופאת יחידה? האם בכלל כדאי לבקש קבן אחר או שהם במילא עובדים ביחד וסומכים על האבחנות אחד של השני? האם במקרה כזה רק החרפת הבעיה עד לחוסר תפקוד והתמדה יעשו את העבודה?

תודה

#159191 הגב
    Jack_Flash
    חבר
    quote אורח:

שלום
    אני חייל בסדיר מעוניין להשתחרר על פרופיל 21.
    סבבה. כמה זמן אתה כבר משרת?

הייתי במספר פגישות אצל פסיכיאטר, בין השאר הופניתי אליו דחוף מרופאת יחידה, נתן לי גימלים נפשיים וכו'. לדעתו איני סובל מדיכאון אלא מגיב בצורה דכאונית לבעיה מסוימת שיש לי. הוא משוכנע בכך ולא מוכן לשחרר אותי מהצבא כי הוא בטוח שבעייתי יכולה להיפתר. מאוד נחוש בעמדתו כרגע.
    אז אתה צריך להוכיח לו שאתה כן סובל מדיכאון, ושהבעיה שלך לא יכולה להיפתר בכזאת קלות כמו שהוא מאמין.

רציתי לשאול – ממי אני יכול לבקש החלפת קבן – מהפקידים שם במרפאה או מהרופאת יחידה? האם בכלל כדאי לבקש קבן אחר או שהם במילא עובדים ביחד וסומכים על האבחנות אחד של השני?
    בטח שכדאי! תבקש מרופאת היחידה הפניה לקב"ן בצריפין או בברה"ן. אם בצריפין, אז תשיג גם חוות דעת מהמפקד שלך. לא יודע בוודאות להגיד לך אם הם באמת "עובדים ביחד וסומכים על האבחנות אחד של השני", אבל אני כן יכול להבטיח לך שלכל קב"ן תהיה דעה שונה וכל אחד יראה את המקרה שלך בצורה קצת שונה. בהחלט ייתכן ויהיה קב"ן שיאבחן את המצב שלך בחומרה יותר רבה מקב"ן אחר. חוץ מזה, מספיק לקב"ן לראות שיש לך כבר היסטוריה ושהתיק שלך כבר "מנופח" יחסית בשביל להתייחס למקרה שלך יותר ברצינות ובכובד ראש. אה, ותארגן איזה חבר או קרוב משפחה "מודאג" שיקח אותך לפסיכיאטר תורן במיון בטענה שהוא "לא יודע כבר מה לעשות איתך" והוא נורא מודאג לגבי מצבך. אגב לא ציינת אם קראת את טרגט 21. אני משער שכן, אבל אם לא – מאוד מומלץ.

האם במקרה כזה רק החרפת הבעיה עד לחוסר תפקוד והתמדה יעשו את העבודה?
    לא רק, אבל זה בטח לא יכול להזיק. הצעתי לך היא שתעשה את זה אם אתה יכול.

תודה
    בכיף אחי. רק תחזור לעדכן.

#159207 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה על התגובה.
    משרת קצת יותר מחצי שנה, קראתי את טרגט. הקבן שמטפל בי כרגע נמצא בצריפין (זו המרפאה של הבסיס) ואם אני מבקש העברה אני עובר לאחד הקבנים האחרים באותה מרפאה. תיאורטית הקבן החדש יכול לתת לי גימל אחד כשאני בא אליו ואז לשאול את הקבן שטיפל בי כבר, לקבל תשובה שאין בעיה נפשית ולא לקחת אותי ברצינות.

בכל אופן, אני מבקש מהרופאת יחידה שתכתוב בהפניה "נא להעביר לטיפול קבן אחר"?

אשמח לדעות וטיפים נוספים, מצבי לא ממש טוב ואני די אבוד.

#159211 הגב
    MSMS
    חבר

אתה יכול פשוט להתייצב בברה"ן על דעת עצמך וכך תתחיל טיפול אצל אחד חדש.
    אם אתה יכול, כדאי להגיע לברה"ן עם רקע חדש עדכני שגרם לך להגיע כל כך דחוף אליהם. פנייה למיון וקבלת חוו"ד מהפסיכיאטר שם יכולה להיות צעד טוב.

#159218 הגב
    Anonymous
    חבר

אופס אחי, לגמרי טעות שלי – התכוונתי קודם לברהן תה"ש ולא לצריפין כמו שכתבתי.
    מאחר ואני מטופל בתה"ש ואני רוצה להחליף קבן אני אוכל להגיע במקום לצריפין או לקריה באופן דחוף עם חוות דעת ממיון?
    והאם מישהו נתקל ביחס לא רציני או מזלזל בגלל שהחליף קבן בתוך אותה מרפאה, או שבכל מקרה מומלץ להחליף?

#159234 הגב

אין יתרון מוחלט בלהתמיד עם אותו קבן או להחליף, זה תלוי בנסיבות, זה תלוי על מי אתה נופל. אם הקבן הנוכחי לא נותן לך מענה, לרוב יהיה לך יותר סיכוי לקבל מענה אצל קבן אחר. זה לגיטימי לגמרי להחליף קבן, וזה לא שהקבן שאתה עוזב ימשיך לרדוף אחריך, קבן חדש, אבחון חדש.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־צריך עזרה – קבן
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו