עזרה ביציאה מהצבא או לחלופין שינוי שיבוץ לגמרי(קצת ארוך)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אנוש
יצירת קשר:

עזרה ביציאה מהצבא או לחלופין שינוי שיבוץ לגמרי(קצת ארוך)

הודעהעל ידי אנוש » 26 נובמבר 2015 13:33

אז ככה... קודם כל לפני שאני אתחיל אני שמח לראות שיש אנשים שחשוב להם לתת מענה ועזרה לאנשים אחרים שנמצאים במצוקה שאין אף אחד אחר שיעזור להם לא משנה בכלל מה הסיבה. ואני יעבור למקרה שלי, יחסית למקרים שראיתי פה באתר שרובם יצאו מהצבא והתחילו להשמיע קול המקרה שלי קצת יותר מורכב, אני התגייסתי לפני שנה ושמונה חודשים, בוא נגיד שהרעיון של צבא מעולם לא קסם לי יותר מידי אבל במקום שבו אני נימצא החברה מושכת להתגייס לקרבי וככה גם עשיתי אני ולא רק זה התגייסתי לסיירת כלשהי(מעדיף לחסוך בשמות) מהבנה שאם קרבי אז עדיף שיהיו איתך אנשים שאני יצליח להתחבר איתם יותר, ככה הייתי במסלול תקופה מאוד ארוכה מאוד אהבתי את החברים אבל מאוד לא אהבתי את המסגרת לא מצאתי שום עניין במסגרת השירות הקרבי הכל נראה לי כ"כ מטופש וחסר כל טעם, ככה שמה שיצא שעשיתי את מה שהייתי צריך החברים אהבו אותי אבל המפקדים שנאו אותי כי היה לי פה גדול והם הרגישו שאני ממריד את האנשים כנגדם ורשמן לי המון חוודים ממש גרועים, ככה הדברים התנהלו ובמהלך המסלול רצו להעיף אותי יותר מפעם אחת באחת הפעמים היה לי שיחה עם אחד המפקדים הבכירים יותר ביחידה שאמר לי שהוא מבין שאני בחור חכם שיודע לדבר ובגלל זה הוא גם לא מסוגל להתמודד איתי, פשוט רצו לסתום לי את הפה! אחרי עוד תקופת זמן גם העיפו אותי מהיחידה בבעיטה ולקחו לי את הדבר היחיד שהיה לי בצבא וזה החברים, אף פעם לא הצלחתי להתחבר למשהו בצבא או את צורת העבודה המטופשת שקיימת בו, ומהרגע הזה התחילו לקרות לי שני דברים, אחד הבנה שבאמת אין לי כבר ככ מה לחפש במסגרת הזאת מצד אחד והדבר השהי התחלתי לפתח תסמינים של דכאון, שרק הולכים ומחמירים עם הזמן ואני יגע בזה בהמשך, ומשם התחלתי להתגלגל בתוך החטיבה אמרתי לעצמי בו ננסה את הדברים שנותנים לך ונראה מה יהיה למרות שבתוכי ידעתי שכל עוד אני נשאר בחטיבה הזאת ופוגש כל הזמן אנשים שאני מכיר אני יסבול ולא ימצא מנוחה לרגע, התחלתי תפקיד במפקדה של הבאח שבערך אחרי שעתיים שהגעתי לשם הבנתי שאין לי מה לחפש שם וממש סבלתי, כל היום הייתי מסוגר בעצמי לא דיברתי עם אף אחד כמעט ולא אכלתי הפסקתי לקרוא ולשמוע מוזיקה וכל היום הייתי תקוע בפלאפון כמו איזה זומבי רק כדאי שאני לא יחשוב על שום דבר ועל כמה חרא לי, ברוב טיפשותי חשבתי שאולי אם אני יתקדם איכשהו לאנשהו אני ירגיש שהזמן עובר לי בצורה טובה יותר אז ביקשתי לחזור לקרבי במטרה להתקדם משם לאן שהו אולי לצאת לקורס מכים ומשם לנסות לברוח מהחטיבה, או קורס חובשים או משהו כזה אז שמו אותי באחד הגדודים ובשיחה שעשיתי עם המגד שם הוא אמר לי שיש לי יותר מידי פזמ בשביל לצאת, לקורס כזה וככה יצא שאני תקוע באיזה גדוד מסריח שאני לא סובל כבר איזה חודשיים וחצי בערך, שבמשך כל הזמן הזה הדיכאון של מחריף וכל מי שמכיר אותי יכול לראות את זה מאדם שמח וחברותי הפכתי לשבר כלי שכל הזמן מסוגר בעצמו עם בעיות שינה ואכילה עלה לי הלחץ דם כמו של איזה זקן חולה סוכרת, אין לי שם שיח עם אף אחד אני באמת לא מתחבר שם אפילו לאדם אחד ואת רובם לא סובל, היחס שם לכולם ממש חרא כל הזמן אני מנסה לדבר עם אנשים אם הם יכולים לעזור לי לצאת מהחטיבה המסריחה הזאת נשבר לי מהצבא ומחי"ר באופן ספציפי ניסיתי כל דבר שיכולתי לחשוב עליו ובשיטוטים באינטרנט יצא לי לפגוש באתר שלכם ובטרגט21, אם אני ימשיך ככה פשוט תהיה לי שריטה נפשית שיקח לי הרבה יותר מידי זמן לטפל בה הגיעו, למרות שכאילו עברתי יותר מחצי שירות אני פשוט לא מסוגל יותר להמשיך בכל רגע ביום אני רק מנסה לחשוב על דרך לעוף מכל מה שקשור למקום הזה הגיעו מים עד נפש, עכשיו בגלל שלא רציתי לסבך את עצמי לא עשיתי נפקדויות ולא עריקויות ככה שהבעיה שלי היא שיש לי מוניטין של חייל ממושמע, בכל אופן הייתי שמח לשמוע מה התהליך שכדאי ללכת בו באופן מדויק (קודם פסיכיאטר אזרחי בשביל המלצה כדאי שיקחו אותי יותר ברצינות?) איזה פעולות לנקוט ואיזה לא, אין לי ספק שזה לא יהיה פשוט אבל אני באמת לא מסוגל להמשיך ככה, גם ההורים שלי רואים שאני במצב מאוד בעייתי ואפילו זרקו לי שאולי כדאי ללכת לקבן(למרות שהם לא באמת מבינים בזה כלום...) אני חייב לדעת ללחוץ על הנקודות הנכונות, אם פצעתי את עצמי פעם בשביל גימלים זה יכול לעזור? אני גם לא רוצה להגיע למצב שעכשיו אני מתחיל להיפגש אם קבן או פסיכיאטר אזרחי ומתחיל להפגש איתו בשביל לנסות לפתור איתו את הבעיה, כי אני יודע כבר בדיוק שהצבא הוא הבעיה, ובאופן כללי מה התאליך של פגישה עם קבן צבאי? אני חייב לעשות את זה דרך המפקד שלי או שיש אפשרות להפגש בלי שהוא ידע? באמת תודה רבה, ואם יש למישהו דרך לעזור לי באופן יותר אישי ויותר מפורט אני מאוד אשמח
אניאורח

Re: עזרה ביציאה מהצבא או לחלופין שינוי שיבוץ לגמרי(קצת ארוך)

הודעהעל ידי אניאורח » 26 נובמבר 2015 14:02

אני ממש מזדהה איתך ואני אשמח אם משהו יגיב לעניין ולא יפנה לגונזו/ טרגט
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 נובמבר 2015 14:21

אנוש כתב:אז ככה... קודם כל לפני שאני אתחיל אני שמח לראות שיש אנשים שחשוב להם לתת מענה ועזרה לאנשים אחרים שנמצאים במצוקה שאין אף אחד אחר שיעזור להם לא משנה בכלל מה הסיבה. ואני יעבור למקרה שלי, יחסית למקרים שראיתי פה באתר שרובם יצאו מהצבא והתחילו להשמיע קול המקרה שלי קצת יותר מורכב, אני התגייסתי לפני שנה ושמונה חודשים, בוא נגיד שהרעיון של צבא מעולם לא קסם לי יותר מידי אבל במקום שבו אני נימצא החברה מושכת להתגייס לקרבי וככה גם עשיתי אני ולא רק זה התגייסתי לסיירת כלשהי(מעדיף לחסוך בשמות) מהבנה שאם קרבי אז עדיף שיהיו איתך אנשים שאני יצליח להתחבר איתם יותר, ככה הייתי במסלול תקופה מאוד ארוכה מאוד אהבתי את החברים אבל מאוד לא אהבתי את המסגרת לא מצאתי שום עניין במסגרת השירות הקרבי הכל נראה לי כ"כ מטופש וחסר כל טעם, ככה שמה שיצא שעשיתי את מה שהייתי צריך החברים אהבו אותי אבל המפקדים שנאו אותי כי היה לי פה גדול והם הרגישו שאני ממריד את האנשים כנגדם ורשמן לי המון חוודים ממש גרועים, ככה הדברים התנהלו ובמהלך המסלול רצו להעיף אותי יותר מפעם אחת באחת הפעמים היה לי שיחה עם אחד המפקדים הבכירים יותר ביחידה שאמר לי שהוא מבין שאני בחור חכם שיודע לדבר ובגלל זה הוא גם לא מסוגל להתמודד איתי, פשוט רצו לסתום לי את הפה! אחרי עוד תקופת זמן גם העיפו אותי מהיחידה בבעיטה ולקחו לי את הדבר היחיד שהיה לי בצבא וזה החברים, אף פעם לא הצלחתי להתחבר למשהו בצבא או את צורת העבודה המטופשת שקיימת בו, ומהרגע הזה התחילו לקרות לי שני דברים, אחד הבנה שבאמת אין לי כבר ככ מה לחפש במסגרת הזאת מצד אחד והדבר השהי התחלתי לפתח תסמינים של דכאון, שרק הולכים ומחמירים עם הזמן ואני יגע בזה בהמשך, ומשם התחלתי להתגלגל בתוך החטיבה אמרתי לעצמי בו ננסה את הדברים שנותנים לך ונראה מה יהיה למרות שבתוכי ידעתי שכל עוד אני נשאר בחטיבה הזאת ופוגש כל הזמן אנשים שאני מכיר אני יסבול ולא ימצא מנוחה לרגע, התחלתי תפקיד במפקדה של הבאח שבערך אחרי שעתיים שהגעתי לשם הבנתי שאין לי מה לחפש שם וממש סבלתי, כל היום הייתי מסוגר בעצמי לא דיברתי עם אף אחד כמעט ולא אכלתי הפסקתי לקרוא ולשמוע מוזיקה וכל היום הייתי תקוע בפלאפון כמו איזה זומבי רק כדאי שאני לא יחשוב על שום דבר ועל כמה חרא לי, ברוב טיפשותי חשבתי שאולי אם אני יתקדם איכשהו לאנשהו אני ירגיש שהזמן עובר לי בצורה טובה יותר אז ביקשתי לחזור לקרבי במטרה להתקדם משם לאן שהו אולי לצאת לקורס מכים ומשם לנסות לברוח מהחטיבה, או קורס חובשים או משהו כזה אז שמו אותי באחד הגדודים ובשיחה שעשיתי עם המגד שם הוא אמר לי שיש לי יותר מידי פזמ בשביל לצאת, לקורס כזה וככה יצא שאני תקוע באיזה גדוד מסריח שאני לא סובל כבר איזה חודשיים וחצי בערך, שבמשך כל הזמן הזה הדיכאון של מחריף וכל מי שמכיר אותי יכול לראות את זה מאדם שמח וחברותי הפכתי לשבר כלי שכל הזמן מסוגר בעצמו עם בעיות שינה ואכילה עלה לי הלחץ דם כמו של איזה זקן חולה סוכרת, אין לי שם שיח עם אף אחד אני באמת לא מתחבר שם אפילו לאדם אחד ואת רובם לא סובל, היחס שם לכולם ממש חרא כל הזמן אני מנסה לדבר עם אנשים אם הם יכולים לעזור לי לצאת מהחטיבה המסריחה הזאת נשבר לי מהצבא ומחי"ר באופן ספציפי ניסיתי כל דבר שיכולתי לחשוב עליו ובשיטוטים באינטרנט יצא לי לפגוש באתר שלכם ובטרגט21, אם אני ימשיך ככה פשוט תהיה לי שריטה נפשית שיקח לי הרבה יותר מידי זמן לטפל בה הגיעו, למרות שכאילו עברתי יותר מחצי שירות אני פשוט לא מסוגל יותר להמשיך בכל רגע ביום אני רק מנסה לחשוב על דרך לעוף מכל מה שקשור למקום הזה הגיעו מים עד נפש,

כל ההקדמה הזאת מיותרת, מה שהיה היה וזה לא משנה עכשיו

עכשיו בגלל שלא רציתי לסבך את עצמי לא עשיתי נפקדויות ולא עריקויות ככה שהבעיה שלי היא שיש לי מוניטין של חייל ממושמע,

כולם חיילים ממושמעים עד שמגיעים לקבן, זה לא משנה

בכל אופן הייתי שמח לשמוע מה התהליך שכדאי ללכת בו באופן מדויק (קודם פסיכיאטר אזרחי בשביל המלצה כדאי שיקחו אותי יותר ברצינות?)

לא חובה, עדיף לראות מה קורה עם הקבן בבסיס ובברהן תל השומר... יכול להיות שתקבל מענה ואז לא יהיה צורך בפסיכיאטר פרטי

איזה פעולות לנקוט ואיזה לא, אין לי ספק שזה לא יהיה פשוט אבל אני באמת לא מסוגל להמשיך ככה, גם ההורים שלי רואים שאני במצב מאוד בעייתי ואפילו זרקו לי שאולי כדאי ללכת לקבן(למרות שהם לא באמת מבינים בזה כלום...) אני חייב לדעת ללחוץ על הנקודות הנכונות, אם פצעתי את עצמי פעם בשביל גימלים זה יכול לעזור?

כל ערס שמגיע לקבן מאיים שהוא יפגע בעצמו אז זה כבר לא עושה רושם על קבנים, אל תזכיר את זה אם הם לא שואלים אותך, כשהם שואלים ביוזמתם התשובה שלך יותר אמינה

אני גם לא רוצה להגיע למצב שעכשיו אני מתחיל להיפגש אם קבן או פסיכיאטר אזרחי ומתחיל להפגש איתו בשביל לנסות לפתור איתו את הבעיה, כי אני יודע כבר בדיוק שהצבא הוא הבעיה, ובאופן כללי מה התאליך של פגישה עם קבן צבאי? אני חייב לעשות את זה דרך המפקד שלי או שיש אפשרות להפגש בלי שהוא ידע?

המפקד שלך ממילא יידע, אתה יכול לבקש ממנו או אם זה דחוף ללכת לשבת בברהן תל השומר ולחכות להיפגש עם קבן או פסיכיאטר שם, למרות שינסו לחרטט אותך ולהגיד לך שאי אפשר

באמת תודה רבה, ואם יש למישהו דרך לעזור לי באופן יותר אישי ויותר מפורט אני מאוד אשמח

איך יעזרו לך אם אתה בעצמך לא יודע מה אתה רוצה "יציאה מהצבא או לחלופין שינוי שיבוץ לגמרי", אחרי קבן לאן נראה לך שתשובץ? להיות טבח או עובד רסר? שם אתה תשרת בכיף?

אנוש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוש » 26 נובמבר 2015 14:44

לגבי הסוף, אני יחדד אין לי שום עניין שישבצו אותי בתור עובד רסר או טבח או כל תפקיד אחר במפקדה או דברים מהסוג הזה אז כנראה באמת הכיוון היחיד הוא לצאת לגמרי מהצבא, אבל השאלה אם זה שאני נמצא במצב כזה של דכאון באמת אפשרי לצאת מהצבא כי אני באמת חושש מזה שפשוט לא יתיחסו אלי כי בסופו של דבר זה תלוי באיזה קבן ובצב רוח שלו.
נ.ב. אני מקווה שאני לא פוגע באף אחד עם השאלה הזאת, אבל יש אולי למישהו מושג מה מידת האפקטיביות אם אני אומר לקבן שהלחצים הנפשיים שלי נובעים מהיותי הומו(לא באמת) אם במצב כזה צהל מתייחס לדברים בצורה שונה? עלה הרעיון מאדם אחד שדיברתי איתו על הקשיים שלי והוא שאל אותי בעדינות אם אולי זה נובע מזה, אז אולי אפשר להשתמש בסיפור כזה
אנוש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוש » 26 נובמבר 2015 17:11

קראתי, רציתי לשאול לגבי מידע קצת יותר פרקטי, ואם מישהו ודע משהו לגבי השאלה בסוף לגבי הנטיות המיניות?
katya

הודעהעל ידי katya » 26 נובמבר 2015 19:46

לא רעיון טוב. באופן כללי אסור לך להגיד דברים מיוזמתך אלא רק לענות על מה שהקבן שואל אותך.
אנוש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוש » 27 נובמבר 2015 12:23

אני אמור להפגש איתו בשבוע הקרוב, לגבי מה ששאלתי בסוף אני פשוט רוצה שיהיה איזשהו ערך מוסף למקרה שלי, כי בסופו של דבר אני מאמין שיש המון חיילים בדיכאון חמור בצבא ואני מפחד שהקבן פשוט לא יתיחס אלי ברצינות בעיקר לאור העבודה שיש לי עבר יחסית תקין כאילו אם הוא יראה שאני בדיכאון הוא בהכרח ישלח אותי לפסיכיאטר?
אנוש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוש » 27 נובמבר 2015 12:23

אני אמור להפגש איתו בשבוע הקרוב, לגבי מה ששאלתי בסוף אני פשוט רוצה שיהיה איזשהו ערך מוסף למקרה שלי, כי בסופו של דבר אני מאמין שיש המון חיילים בדיכאון חמור בצבא ואני מפחד שהקבן פשוט לא יתיחס אלי ברצינות בעיקר לאור העבודה שיש לי עבר יחסית תקין כאילו אם הוא יראה שאני בדיכאון הוא בהכרח ישלח אותי לפסיכיאטר?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים