שאלה "מכשילה" של קבנית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

joe147
יצירת קשר:

שאלה "מכשילה" של קבנית

הודעהעל ידי joe147 » 26 מרץ 2016 16:49

היי, הייתי לא מזמן בפגישה אצל קבנית, זאת הייתה הפגישה השנייה והמטרה שלי היא לצאת מהצבא

כמובן שקראתי טרגט 21 ופעלתי כמו שצריך עם מבט מושפל וקול חלש וכל העניין

השיחה הלכה יחסית בסדר, אבל הקבנית הזאת עקשנית ושואלת המון המון שאלות יחסית לקבנים אחרים לפי מה שאני יודע

בכל מקרה, הגיע שלב בשיחה שהיא שאלה אותי: "למה בעצם באת אליי? מה אתה רוצה להשיג מהפגישה הזאת?"
בפעמים הראשונות שהיא שאלה את זה, הבאתי לה תשובות כמו: "לא יודע" או "את הקבנית, תגידי לי את" וכאלה
אחרי כמה פעמים שהיא שאלה את אותה שאלה במרווחי זמן שונים, וכל פעם אומרת "אני רוצה לעזור לך, אבל אני באמת לא מבינה מה אתה רוצה לקבל",
עניתי לה שלפי דעתי יעזור לי לצאת מהצבא
אחרי השיחה הזאת (השנייה כמו שהזכרתי) לקראת הסוף היא אמרה לי לצאת מהחדר לכמה דקות, הלכה לאיזשהו חדר אחר בברהן, אין לי מושג מה היא עשתה שם, אולי התייעצה עם מישהו אין לי מושג

לאחר מכן היא חזרה, התיישבתי שוב אצלה בחדר והיא אמרה לי שהיא לא רואה לנכון לשחרר אותי מהצבא והיא ממליצה שאני אפגש איתה לעוד שיחות ואקח כדורים נגד חרדות ודיכאון.. לכדורים לא הסכמתי.

בכל מקרה, השאלה העיקרית שלי כאן היא: מה אני אמור לענות כאשר קב"ן שואל אותי מה המטרה שלי מהשיחה, מה אני רוצה להשיג מהשיחה הזאת?
אזרח מאושר
יצירת קשר:

Re: שאלה "מכשילה" של קבנית

הודעהעל ידי אזרח מאושר » 26 מרץ 2016 17:13

joe147 כתב:היי, הייתי לא מזמן בפגישה אצל קבנית, זאת הייתה הפגישה השנייה והמטרה שלי היא לצאת מהצבא

השיחה הלכה יחסית בסדר, אבל הקבנית הזאת עקשנית ושואלת המון המון שאלות יחסית לקבנים אחרים לפי מה שאני יודע

בכל מקרה, הגיע שלב בשיחה שהיא שאלה אותי: "למה בעצם באת אליי? מה אתה רוצה להשיג מהפגישה הזאת?"
בפעמים הראשונות שהיא שאלה את זה, הבאתי לה תשובות כמו: "לא יודע" או "את הקבנית, תגידי לי את" וכאלה
אחרי כמה פעמים שהיא שאלה את אותה שאלה במרווחי זמן שונים, וכל פעם אומרת "אני רוצה לעזור לך, אבל אני באמת לא מבינה מה אתה רוצה לקבל",
אחרי השיחה הזאת (השנייה כמו שהזכרתי) לקראת הסוף היא אמרה לי לצאת מהחדר לכמה דקות, הלכה לאיזשהו חדר אחר בברהן, אין לי מושג מה היא עשתה שם, אולי התייעצה עם מישהו אין לי מושג

לאחר מכן היא חזרה, התיישבתי שוב אצלה בחדר והיא אמרה לי שהיא לא רואה לנכון לשחרר אותי מהצבא והיא ממליצה שאני אפגש איתה לעוד שיחות ואקח כדורים נגד חרדות ודיכאון.. לכדורים לא הסכמתי.

בכל מקרה, השאלה העיקרית שלי כאן היא: מה אני אמור לענות כאשר קב"ן שואל אותי מה המטרה שלי מהשיחה, מה אני רוצה להשיג מהשיחה הזאת?

קודם כל אתה לא אמור להיות ערוך לכל שאלה של הקבנית,עשית טעות איומה כשניסית לענות לה בהיגיון,כשבנאדם עונה בהיגיון הוא בדרך כלל מתחזה.

אני השבוע השתחררתי אצל קבנית,לאחר פגישה של 20 דקות.
מה שחשוב זה לא התשובה שאתה עונה,אלא הצורה שאתה עונה אותה,צריך לענות עם טון דיבור חלש מאוד,לא ליצור שום קשר עין (לא יצרתי קשר עין פעם אחת ב20 דקות פגישה) וכמובן אם היא שואלת את השאלה הספציפית הזאת:"למה באת אליי" אתה יכול לענות:קשה לי כבר,נמאס לי מהמצב הזה,אני לא יכול יותר,כמובן לענות בקול חלש ולא ליצור שום קשר עין.

מציע לך לקרוא שוב פעם את טרגט21 ולקרוא גם את מדריך גונזו,אני התשחררתי בפגישה השנייה לאחר שבפגישה הראשונה התנהגתי רגיל לגמרי.

מציע לך שמהרגע שאתה מגיע למסדרון במדור ברה"ן,להתנהג כמו בטרגט,זאת אומרת לא לדבר עם עוד מלשבים/חיילים שם,לא להתעסק בפלאפון,אלא להיות עם ראש שמוט וכמובן עדיף לבוא מרושל,עם טיפה זקן,עם חולצה טיפה מלוכלכת ולא מגוהצת וכו'.

אם תרצה עזרה,תדבר איתי.
APR
יצירת קשר:

הודעהעל ידי APR » 26 מרץ 2016 17:17

joe147 כתב:היי, הייתי לא מזמן בפגישה אצל קבנית, זאת הייתה הפגישה השנייה והמטרה שלי היא לצאת מהצבא

אתה צריך לענות שאתה לא יכול לשרת, שאתה לא עומד בזה, אתה מפחד, דואג שיקרה לך משהו וכו'. מה זה "תגידי לי את"? אתה בוחן אותה? לא "לפי דעתי יעזור לי" כי זה אומר שאתה לא בטוח בעצמך ושיש עוד דרכים לעזור לך, כמו עוד שיחות.
קבן לא יכול להציע כדורים, הוא לא רופא. פסיכיאטר יכול. אולי היא התייעצה עם פסיכיאטר שם והוא הציע לתת לך כדורים, אולי היא סתם מטומטמת.

אתה חייל כבר?
joe147
יצירת קשר:

הודעהעל ידי joe147 » 26 מרץ 2016 19:06

כן אני חייל כבר חצי שנה, משרת ביומיות קרוב לבית.
חשבתי אולי לשחק על הקטע הזה, להגיד שחשבתי שיהיה לי יותר קל ביומיות וקרוב לבית אבל מסתבר שלא ואני קם כל יום בהרגשה שאין לי טעם לחיות יותר ורק מחפש דרכים איך לסיים עם החיים האלה.. משהו בסגנון

אני אקרא שוב את הטרגט אולי זה יעזור לי יותר

שאלה: יש לי אפשרות לבקש מהקבנית לפגוש פסיכיאטר או שעדיף שלא לבקש ולחכות שהיא תפנה אותי לבד?

והאם כדאי להחליף קבנית? כי הקבנית הזאת ספציפית נראה לי שהיא לא תעזור לי גם אחרי 5 פגישות.. היא ממש קשה.

חשבתי גם אולי ללכת לפסיכיאטר אזרחי ולהשיג ממנו חוות דעת מפורטת ושימליץ לשחרר אותי.. הבעיה היא שזה אמור להיות סיפור לא זול.
APR
יצירת קשר:

הודעהעל ידי APR » 26 מרץ 2016 19:15

joe147 כתב:כן אני חייל כבר חצי שנה, משרת ביומיות קרוב לבית.
חשבתי אולי לשחק על הקטע הזה, להגיד שחשבתי שיהיה לי יותר קל ביומיות וקרוב לבית אבל מסתבר שלא ואני קם כל יום בהרגשה שאין לי טעם לחיות יותר ורק מחפש דרכים איך לסיים עם החיים האלה.. משהו בסגנון

אני אקרא שוב את הטרגט אולי זה יעזור לי יותר

שאלה: יש לי אפשרות לבקש מהקבנית לפגוש פסיכיאטר או שעדיף שלא לבקש ולחכות שהיא תפנה אותי לבד?

והאם כדאי להחליף קבנית? כי הקבנית הזאת ספציפית נראה לי שהיא לא תעזור לי גם אחרי 5 פגישות.. היא ממש קשה.

חשבתי גם אולי ללכת לפסיכיאטר אזרחי ולהשיג ממנו חוות דעת מפורטת ושימליץ לשחרר אותי.. הבעיה היא שזה אמור להיות סיפור לא זול.

אתה לא צריך לבקש פסיכיאטר, היא תפנה לבד אם היא תגיע למסקנה שזה גדול עליה.
אני הבנתי שאם הולכים בלילה לבית חולים אפשר לראות שם פסיכיאטר והצבא משלם על זה אבל אני לא הגעתי למצב כזה אז אני לא יודע ממש, תחכה לתשובות של אחרים או שתפנה לפרופיל חדש בטלפון. אם לא ואתה לא מצליח להשיג עוד פגישה עם קבן, חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי יכולה לעזור.

אני ממליץ לך לפנות בטלפון/מייל ישירות לארגון, יש פרטים בפורום ובאתר שלהם.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים