חייב דחוף עזרה (ירפא)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

SaltyAsFK
יצירת קשר:

חייב דחוף עזרה (ירפא)

הודעהעל ידי SaltyAsFK » 06 אפריל 2016 17:27

אז עוד מעט יש לי פגישה עם פסיכיאטר צבאי, הייתי במיון בגלל מחשבות אובדניות וקיבלתי חוות דעת בנוסף לרמ2 עד שאני רואה פסיכיאטר.
אני חיי לבוא על מדים לשם? רק המחשבה משגעת אותי של לשים מדים, אני רוצה לנגב איתם את התחת אחרי שלשול מטורף.
אני בא ממקום רחוק בארץ, זה קצת חשוד שבן אדם בדיכאון מגיעה ממרחק כזה לשם...
אם הוא ישאל אותי אם מי באתי ואני יגיד לו שלבד, הוא יכול להגיד לי ״אז הכל בסדר אם באת ממקום כל כך רחוק בעצמך״
מה אני אומר לו כשהוא שואל אותי למה באתי? להגיד שאני לא מסוגל יותר? או שנמאס לי מהחיים האלה כבר?
אם אני אומר לו שאני חושב לקפוץ מהחלון או לשרוף את עצמי, הוא יכול לאשפז אותי? כדי לומר את זה? תכלס לא אמרתי שיש לי כוונה לעשות את זה, רק מחשבות
אזרח מאושר
יצירת קשר:

Re: חייב דחוף עזרה (ירפא)

הודעהעל ידי אזרח מאושר » 06 אפריל 2016 20:25

SaltyAsFK כתב:אז עוד מעט יש לי פגישה עם פסיכיאטר צבאי, הייתי במיון בגלל מחשבות אובדניות וקיבלתי חוות דעת בנוסף לרמ2 עד שאני רואה פסיכיאטר.
אני חיי לבוא על מדים לשם? רק המחשבה משגעת אותי של לשים מדים, אני רוצה לנגב איתם את התחת אחרי שלשול מטורף.
אני בא ממקום רחוק בארץ, זה קצת חשוד שבן אדם בדיכאון מגיעה ממרחק כזה לשם...
אם הוא ישאל אותי אם מי באתי ואני יגיד לו שלבד, הוא יכול להגיד לי ״אז הכל בסדר אם באת ממקום כל כך רחוק בעצמך״
מה אני אומר לו כשהוא שואל אותי למה באתי? להגיד שאני לא מסוגל יותר? או שנמאס לי מהחיים האלה כבר?
אם אני אומר לו שאני חושב לקפוץ מהחלון או לשרוף את עצמי, הוא יכול לאשפז אותי? כדי לומר את זה? תכלס לא אמרתי שיש לי כוונה לעשות את זה, רק מחשבות

1)אני חייב לבוא על מדים לשם?
תשובה: לא יודע.

2)אני בא ממקום רחוק בארץ, זה קצת חשוד שבן אדם בדיכאון מגיעה ממרחק כזה לשם...
אם הוא ישאל אותי עם מי באתי ואני אגיד לו שלבד, הוא יכול להגיד לי ״אז הכל בסדר אם באת ממקום כל כך רחוק בעצמך״
תפסיק לנסות לחשוב מה הפסיכיאטר ישאל,לדעתי הוא לא ישאל את זה,וגם אם כן,אתה פשוט לא עונה לו.

3)מה אני אומר לו כשהוא שואל אותי למה באתי? להגיד שאני לא מסוגל יותר? או שנמאס לי מהחיים האלה כבר?
זה הכיוון הנכון,לשדר ייאוש,חוסר אונים,להגיד שנמאס לך מכל המצב הזה,שנמאס לך מהחיים,כמובן בטון ממש נמוך,ועם ראש מורכן,לא ליצור קשר עין.

4)אם אני אומר לו שאני חושב לקפוץ מהחלון או לשרוף את עצמי, הוא יוכל לאשפז אותי? כדאי לומר את זה? תכלס לא אמרתי שיש לי כוונה לעשות את זה, רק מחשבות.
אישפוז כפוי,זה רק במידה והפסיכיאטר באמת חושב שאתה מסוכן לעצמך,וזה צריך לעבור דרך פסיכיאטר מחוזי וכו',בקיצור סיפור לא פשוט בכלל.

מן הסתם שהפסיכיאטר ישאל אותך האם חשבת להתאבד,האם ניסית,האם אתה מתכנן להתאבד וכו',תענה לו "נמאס לי מכל החיים האלה,כשאני בבית אני רוצה להדליק את הגז ולסגור את כל החלונות,כשאני עובר כביש,בא לי שמכונית תיכנס בי"

ושוב להגיד את כל זה עם טון ממש נמוך (סימפטומים של דיכאון),ולא ליצור קשר עין.

במידה והוא ינסה למקד את התשובה שלך,למשל האם בפועל ניסית להתאבד,פשוט אל תענה לו,ככה הוא לא ישלול מחשבות אובדניות.

במהלך השיחה הפסיכיאטר ינסה לאיים עליך שהוא יאשפז אותך,שהכל בסדר אתך ואין טעם לטיפול,אולי הוא גם ינסה לדחוף לך כדורים (תסרב,תגיד שאתה לא מאמין בזה),הוא גם ינסה לאיים עליך שלא יהיה לך רישיון בלה בלה בלה,כל זה רק בשביל לראות את התגובה שלך,בן אדם שבדיכאון לא כ"כ אכפת לו ממה שקורה סביבו,לכן אם פתאום תפחד מהאיומים האלה הוא יידע שאתה מתחזה.

מציע לך לקרוא טרגט 21 ומדריך גונזו,זה ממש יעזור לך.

בהצלחה.

עצה אחרונה,אל תפחד מכלום,הוא ינסה לאיים עליך בכל מה שהוא יוכל,רק על מנת לראות את התגובה שלך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים