קיבלתי הפניה לועדה רפואית מהפסיכי הצבאי, תוך שבוע מיום הבקשה לראות קבן. מסקנותי בקשר לתהליך, כדלהלן:

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

kobi
הודעות: 1
הצטרף: 20 דצמבר 2016 22:38
יצירת קשר:

קיבלתי הפניה לועדה רפואית מהפסיכי הצבאי, תוך שבוע מיום הבקשה לראות קבן. מסקנותי בקשר לתהליך, כדלהלן:

הודעהעל ידי kobi » 20 דצמבר 2016 22:59

יש 3 סוגים של אלו שמנסים לצאת מהצבא דרך קבן>פסיכי>ועדה.

חלק ראשון - חברה עם בעיות פסיכיאטריות שלא כשירים לשרת בצבא. לרוב המפקדים שלהם ישימו לב ויפנו אותם לקבן, או שהם בעצמם יבקשו קבן, וכמעט בודאות שהקבן יפנה לפסיכי ומשם הדרך קצרה. אחוז קטן עד לא קיים שהקבן לא ישחרר כאלו שבאמת לא כשירים. מדובר ב- 20-30 שמתאבדים כל שנה. לפי דעתי הסיבה שזה קורה זה בגלל שהם באמת במצוקה והם לא כשירים, פשוט הם לא מבטאים את זה בשפת הרפואה שמבוססת של כללים כמעט מדעיים.

חלק שני - כאלו שאין להם שום בעיה ורוצים לצאת מהצבא על דיכאון או נפשי רק כי קשה להם בצבא. לפי דעתי לחברה כאלו יהיה קשה עד בלתי אפשרי לצאת. בשביל לצאת הם יצטרכו כושר משחק מטורף ואינטליגנציה גבוהה כדי להבין בדיוק מה אמורים לשחק ואיך להמציא סיפור אמין. לרוב הקבנים מזהים כאלו שסתם רותים לצאת די בקלות. אז אם אתם כאלו - אל תבנו על יציאה קלה.

חלק שלישי - חברה עם בעיות קלות (דיכאון קל, חרדות, בעיות משפחתיות ואפילו נטיות חד-מיניות) שקשה להם מאוד בצבא ורוצים לצאת. לפי דעתי חברה כאלו בלי כל הידע שהיה באינטרנט לא היו יכולים לצאת. הקבנים היו "עולים עליהם" ברגע. אז אם אתם חברה כאלו, תוכלו לקרוא את מסמך טרגט 21 ולצאת. מפה זה כבר תלוי בכישורי משחק ובאינטליגנציה שלכם.

ובלי קשר, המסקנה שלי בקשר ליציאה היא שצריך לנסות לעבוד עוד על המפקד ולשכנע אותו (הכונה שבמשך כמה ימים תשחקו אותה דיכי ולא תתפקדו, כי הקב"ן מסתמך בעיקר על חוות-דעת או לחילופין על שיחה עם המפקד) שאתם באמת לא כישרים; ואח"כ אצל הקב"ן לשחק את הדמות; ומשם החלק אצל הפסיכי כבר הרבה פחות קריטי שלא לדבר על החלק הטכני של הועדה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים