יציאה מהצבא

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107878 הגב
    xsaharx
    חבר

שלום..
    אני התגייסתי לפני 4 חודשים+..לפני הגיוס ידעתי שאני לא רוצה להתגייס לא משהו שהסתרתי,אחי הגדול אמר לי אל תלך ליום גיוס יהיה לך יותר קל לצאת,אבל אמא שלי והחברה לחצו עלי שאני יתגייס..אמרתי סאמק,מה כבר יכול להיות כזה נורא?הלכתי התגייסתי..עברתי טירונות..ומאז התחלתי לעשות את הבעיות..ברחתי ל20 יום חזרתי,שפטו אותי,קיבלתי תנאי הוצאתי להם דם מהיידים הייתי אצל פסיכאטר אולי פעמיים שלוש ואצל קבן גם..לא כזה עזר חוץ מהפגישה האחרונה שהפסכיאטר נתן לי המצלמה לועדת אי התאמה,מה שכמובן המפקדים שם מצאו דרך לפסול (כי לא ישבתי בכלא..).
    הדעות שלי לגבי הצבא אני לא רוצה להגיד..שהייתי בשיחה אצל המפקד קורסים (כה אני עדיין בבסיס של קורסים כי סיימתי רק טירונות),הוא אמר לי אתה רוצה לצאת מהצבא?ועניתי בחיוב..אמר לי לא אכפת לך שאני לחמתי בשבילך ושחברים שלי מתו בשביל שתוכל לזיין את חברה שלך?אמרתי לו שלא..ממש לא אכפת לי..קיבל עלי חרפנה הבנאדם..
    הייתי בריתוק משהו כמו 21 ימים ואז הם החליטו להשאיר אותי לעוד..בכל הזמן הזה הייתי עובד בשעות הקטנות של הלילה עם טוריה מוציא מאות מטרים של דשא כמו בן זונה בלי אפשרות לנוח,היו משפילים אותי מועקים עלי שאני חתיכת אפס,שאני לא בן אדם,שאין לי אישיות,אין לי אופי..כמובן ללכת ולהתלונן לא עזר למה כולם שם שמים זין אחד ענק..

בכל מקרה,אני לא ככ יודע כבר מה לעשות אני שוב נדפק כבר 30 יום משהו כזה,לא באמת מתכוון לחזור לבסיס,לא שבא לי לשבת בכלא,אבל זה גורר יש לי גם תנאי 10 ימים,אבל אני מעדיף את זה מאשר לדרוך בבסיס שלי,מה שבחיים לא יקרה..
    מה אני כבר יכול לעשות בתכלס?לא כזה אכפת לי אם זה על 21 או אי התאמה מצידי שיהיה על בלבולי ביצים כי אני צבא ל-א עושה.

וגם בהתחלה אחרי הטירונות שמו אותי שמירה בסיסית בבוקר ולקחתי תנשק הכנסתי תמחסנית ובאתי לשומרים אחרים והתחננתי להם שידפקו לי כדור בראש..מה שאחר כך הבנתי שלא היה יכול לקרות כי אז זה יחשב לרצח מצידם..וגם פעם האחרונה שהייתי אצל פסיכיאטר שהוא הביא לי תהמלצה לא ככ הבנתי מה זה ראיתי רק 21 בעיניים..אז זרקתי לו פתק התאבדות אמרתי לו שיתן את זה להורים שלי וברחתי משם..הלכתי מאחורי שירותים נידחים כאלה קשרתי חבל ניסיתי לתלות את עצמי אבל החבל נקרע משום מה..ואחר כך מצאו אותי לקחו תפתק ומילאו את הטופס של קבן הזה..ולא העבירו את זה הלאה השאירו את זה בחדר שלהם..ואז אחרי יום-יומיים אבא שלי אמר לי טוב סהר קח תדברים תחזור הביתה שיזדיין כל צהל ואחותו..אז לקחתי תדברים לפני זה זרקתי על הנגד שלי מחברות ועטים שהיו לי ביד ואמרתי לו שילך להזדיין הוא וכל צהל ואם הוא דורך לי בבית אני דופק לו כיסא בראש..וכמובן שהוא לא הגיע..

בכל אופן חפרתי המון,מה אתם ממליצים לי לעשות עכשיו? 😕

#171598 הגב
    sharon
    חבר

וואוו אחי איזה סיפור… לפי מה שסיפרת הבנתי שכבר היית אצל הקב"ן ואצל הפסיכיאטרית .. אני הייתי אומר ללכת לפסיכיאטר פרטי ותעשה שם הכול כדי לצאת.. תגיד לו שיש לך מחשבות אובדניות וכל זה וגם תספר לו הכול נראה לי שהוא יתן לך המלצה ליציאה.. וגם תספר שאתה בדיכאון וכל זה בגלל כל הסיפור הזה… ואם זה לא יעזור אז עדיף לך כבר ללכת לשבת בכלא ולסיים עם זה יותר מהר…
    זה לא כזה סיפור.. בן דוד שלי לא רצה לעשות צבא ועשה בלאגן ויש בכלא ואחרי חודש ומשהו כבר היה בחוץ…
    מה שאני לא מבין למה המפקדים שלך פסלו ת'אי התאמה? לא כל מי שהיה בכלא מקבל אי התאמה יש גם ת'קשיי הסתגלות וכל זה… נשמע כמו חרא בסיס…

#171599 הגב
    xsaharx
    חבר
    quote sharon:

וואוו אחי איזה סיפור… לפי מה שסיפרת הבנתי שכבר היית אצל הקב"ן ואצל הפסיכיאטרית .. אני הייתי אומר ללכת לפסיכיאטר פרטי ותעשה שם הכול כדי לצאת.. תגיד לו שיש לך מחשבות אובדניות וכל זה וגם תספר לו הכול נראה לי שהוא יתן לך המלצה ליציאה.. וגם תספר שאתה בדיכאון וכל זה בגלל כל הסיפור הזה… ואם זה לא יעזור אז עדיף לך כבר ללכת לשבת בכלא ולסיים עם זה יותר מהר…
    זה לא כזה סיפור.. בן דוד שלי לא רצה לעשות צבא ועשה בלאגן ויש בכלא ואחרי חודש ומשהו כבר היה בחוץ…
    מה שאני לא מבין למה המפקדים שלך פסלו ת'אי התאמה? לא כל מי שהיה בכלא מקבל אי התאמה יש גם ת'קשיי הסתגלות וכל זה… נשמע כמו חרא בסיס…

כי זה צהל,וצהל זה דראק אחד גדול.
    הבעיה שאני לא יודע מה עדיף,ללכת להישפט בבסיס שלי או כבר עדיף להגיע לבית דין?יענו מה יותר יעזור בתהליך שיחרור?

#171600 הגב
    sharon
    חבר

אבל הבעיה היא שיכולים לשים אותך בכלא ולא לשחרר אותך אח"כ…
    בגלל זה אמרתי לך ללכת לפסיכיאטר פרטי ששם תספר לו את הכול והוא יתן לך חוות דעת שלו.
    נראה לי שזה אותו דבר.. לבסיס או לבית דין..
    או שתנסה להתקשר לקב"ן שלך היום-מחר ותגיד לו שאתה מרגיש בדיכאון וכל זה… אני ממש לא מבין למה מחזיקים אותך שם בכוח…

#171601 הגב
    המשוגע
    חבר

אם אמרת לנגד שלך שיזדיין והוא לא הגיע אליך הביתה.
    מה הבעיה?
    תישאר בבית אולי אתה משוחרר 😆

#171602 הגב
    דונגל
    חבר

וואו, עברת הרבה וסבלת הרבה. ועדיין, זה נשמע שאתה חזק ולא פחדן בכלל.

אז ממה נתחיל? כן.
    קודם כל, זה ברור שהמפקדים שלך די סתומים. לא כל המפקדים ככה, אבל זה לא מפתיע, אפשר להגיד.

שנית, למה אתה פוגע בעצמך \? למה אתה מנסה לתלות את עצמך ולמה אתה חותך? אני לא מבין, בגלל שהם סתומים אתה פוגע בעצמך? הרי אתה תהיה מחוץ לצבא, זה ברור. זה לא יקח עוד הרבה זמן. ואין שום סיבה שתפגע בעצמך או תסבול או תדאג.

שלישית, ההורים עוזרים לך? לפחות אחד מהם תומך בל ויכול להתקשר ולדבר?

לגבי מה אתה יכול לעשות ומה כדאי לך:
    1. יש בעמוד הראשי של האתר דרך ליצירת קשר עם "פרופיל חדש", הם יכולים לסייע ולעזור עם הרבה ניסיון. טלפונית. אתה משאיר הודעה וחוזרים אליך לאחר כמה ימים. אפשר גם באימייל, עדיף לדעתי בטלפון.
    2. אפשר לפנות לברה"ן תל השומר – לעקוף את המפקדים שלך. עקרונית זה משהו שאפשר לעשות גם כשנפקדים והיו כאן מקרים כאלה. לפעמים יגידו לך שאתה חייב להישפט קודם, אבל שווה לנסות (וגם שווה לשבת בכלא כמה ימים בשביל זה). עדיף שאחד ההורים יתקשר ויספר באיזה מצב גרוע אתה ושהפסיכיאטר שהיית אצלו כבר המליץ לשחרר ושפגעת בעצמך וכן הלאה. אפשר להתקשר גם לקצין העיר והם יפנו אותך למיון בטח.
    רצוי בכל השלבים האלה שלא תענה לטלפונים מהצבא או מאנשים קשורים ורצוי שמישהו יעשה את הטלפונים בשבילך, במיוחד הורים או אחים.

3. אתה יכול לפנות שוב לפסיכיאטר שהיית אצלו, אפילו בלי תור – לבוא אליו במלים פשוטות, בלי כסאח ולהגיד לו בקול שקט שאתה לא יכול יותר, ושאף אחד לא עוזר לך וכל הסיפור הזה מחדש. הפעם תשתדל להישאר עד שהוא ייתן לך איזו המלצה.

4. זה קשור לכל הדברים עד עכשיו – אתה צריך לשדרג את הסיפור שלך. אם יש לך מחשבות אובדניות (וברור שיש) אז תגיד את זה ותוסיף שיש לך גם חלומות כאלה, או שאתה מדמיין כל הזמן איך אתה פוגע בעצמך (נגיד, אתה מדמיין שאתה נוהג ברכב ואז מסובב את ההגה חזק לתוך איזה צוק) וכן הלאה.

אתה לא צריך להראות רגוע. ההיפך.

#171603 הגב
    xsaharx
    חבר

אני יגיד לך את האמת,לפני הסיפור ההתאבדות השני,ממש יום לפני חלמתי על חבר ממש טוב שלי שהתאבד בצהל..שיא הרצינות..חלמתי שהכל לבן מסביב ואני רואה אותו בקצה והוא עומד עם פרצוף של מת והוא פשוט עושה לי עם היד בוא..אחד המפחידים..

בכל מקרה,פעם שעברה שהייתי נדפק הלכתי לברה"ן בתל השומר נכנסתי על אזרחי ברחתי לש.ג שם ועשיתי שם בלאגן שיתנו לי קבן שמו אותי אצל איזה קצין או משהו הוא אמר לי שהוא לא יכול לתת לי קבן כי אני שייך לצריפין ויצאתי אליו שזה לא קשור לאן אני שייך זה צהל זה כולם פה ביחד זה לא אירגוני פשע למי אתה שייך..הוא אמר לי אם הייתה עריק הייתי נותן לך קבן אז אמרתי לו שאני עריק אם צריך בשביל לראות קבן ואז הוא התחיל לאיים עלי שיביא לי משטרה צבאית העפתי לו תמחברת והלכתי..

וההורים שלי תומכים בי..אח שלי רוצה שנלך ביחד לתל השומר ושיוציאו אותי מהצבא משם..אתם חושבים שזה יעזור אם אני ואח שלי (הוא בן 33) נלך לשם לתל השומר איפה שלכ הקבנים..יעזור משו?

והייתי גם אצל קצין העיר הוא אמר לי לחזור לבסיס שהוא לא יכול לעשות שום דבר שאני נפקד..אמרתי לו שיש יותר סיכוי שירד גשם של כסף מאשר שאני יחזור לבסיס..אז הוא לא ככ עזר..

#171605 הגב
    צביקה
    חבר

קראת טארגט 21?? לפי מה שאתה מספר פה נראה(כנראה גם למפקדים שלך) שאתה לא ממש בדיכאון או משהו..
    לפי מה שהבנתי אפשר גם לראות קב"ן בכלא, אז ככה תוכל לשנות את ההתנהגות שלך בינתיים ולעבוד על הסיפור שלך לקב"ן.

#171606 הגב
    Spor
    חבר

סחתיין, נהנתי לקרוא!
    מפה אין לך הרבה ברירות – לך לפסיכיאטר אזרחי, תשלם כמה מאות שקלים, תוציא חו"ד
    ותחזור איתה לצבא.
    אתה אפילו לא צריך להתאמץ, פשוט תספר לו את מה שסיפרת כאן.
    דמות שדרושה כדי לצאת על 21, כבר יש לך. כל מה שחסר לך זה הפגישות בלבד.
    פשוט תהיה כמו שאתה, זה טוב בהחלט.

לגבי אי התאמה – זה אולי נראה כדפיקה, אבל זה חוק – מתחת ל-100 ימי דפוק,
    אין לאף אחד מה לחפש אפילו בועדה הזאת. לא יגישו אותו בכלל. כמו שאמרתי, כדי רק לקבל אותה,
    צריך לפחות 100 ימי דפוק.

#171614 הגב
    דונגל
    חבר

עדיף 21 על אי התאמה לדעתי.

אבל בלי קשר – כן, אם אתה הולך עם אחיך לברה"ן זה טוב.
    כדאי שהוא יתקשר קודם כדי לרחרח את השטח, וכדאי שאתה תשלוט בעצמך פעם הבאה ולא תעיף את המחברת ולא תצעק, כי אתה מפסיד מזה עכשיו.
    אולי קודם זה היה טוב, אבל עכשיו תן לאחיך לדבר – זה צריך להראות כאילו הוא הביא אותך כי הוא פוחד שתעשה לעצמך משהו.
    גם הורים שמתקשרים לברה"ן זה עוזר

לחילופין, כמו שאמרו מעלי, אתה יכול לפנות לפסיכיאטר אזרחי. ולבוא עם המלצה.
    שמענו כאן על עריקים שקיבלו קב"ן.

#171621 הגב
    Anonymous
    חבר

פשוט אל תפסיק לברוח עריקות-50-60 יום תסגיר את עצמך בכלא
    ותקבל עונש תשב קצת בכלא ותברח שוב..פעמיים שלוש ואתה בחוץ רק אל תחזור לבסיס שלך לא משנה מה תגיע
    למצב של עריקות ותסגיר את עצמך בכלא..

#171624 הגב
    organo
    חבר
    quote אורח:

פשוט אל תפסיק לברוח עריקות-50-60 יום תסגיר את עצמך בכלא
    ותקבל עונש תשב קצת בכלא ותברח שוב..פעמיים שלוש ואתה בחוץ רק אל תחזור לבסיס שלך לא משנה מה תגיע
    למצב של עריקות ותסגיר את עצמך בכלא..

נראה לי יש דרכים יותר מהירות לצאת..

#171637 הגב
    xsaharx
    חבר

יש לכם אולי את המספר של בהרן בתל השומר?

#171639 הגב
    דונגל
    חבר

בטח (גוגל יעזור לך. כדאי לך ללמוד להשתמש):
    http://157.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=198&QID=7621

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
מענה ל־יציאה מהצבא
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו