לא יודע כבר מה לעשות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Yonlevi1212
יצירת קשר:

לא יודע כבר מה לעשות

הודעהעל ידי Yonlevi1212 » 23 מאי 2017 16:30

התגייסתי לפני חצי שנה לקרבי ולמרות הפחד מהגיוס באתי בגישה של "אני אהיה החייל הכי טוב" למרות המאמצים לשקר לעצמי כבר מההתחלה המצב הנפשי שלי לא היה טוב ,לא אכלתי ולא ישנתי ובלי שליטה כלכך היו לי מחשבות עלזה שהדרך היחידה שלי לצאת מהצבא היא...כי ראיתי הרבה קבנים וכל פעם מחדש הם ירקו לי בפנים , עד שיום אחד לא הייתי מסוגל לתפקד אז העלו אותי משפט שבאופן מפתיע גם שם רק צעקו עליי , אחרי זה ראיתי רופא והייתי נסער ובלי ששלטתי במילים כלכך אמרתי שאם אני נשאר פה עוד רגע אני דופק לעצמי כדור בראש, זה מה שהרגשתי באותו רגע ,שרק ככה אני יכול לצאת, שלחו אותי לקבן, שהוציא אותי מהטירונות לחמשושים ונתן קהס ,ושם שוב באתי בגישה של להיות חייל טוב , אבל שוב כמו אז הלחץ הזה תמיד היה שם ועם הזמן יותר ויותר קשה להתעלות עליו, לפני חודשיים פניתי לקבן ,ניסיתי להסביר לו , בכמה פגישות,כבר חודשיים שאני מנסה להסביר ולדבר עם הקבן על זה שהצבא גורם לי ללחץ נפשי גדול ,לחץ נפשי שכבר גובר על ההיגיון ואני לא מסוגל יותר להחזיק אותו, גדול עליי, אחרי כמעט חודש שלא הייתי בבסיס (גימלים במיון ובביקור רופא בגלל חרדות ודיכאון) ,שבוע שעבר הייתי חייב לחזור לבסיס, אני בחור שקט וביישן, ולא מצליח לשקף או להסביר את מה שעובר עליי בפנים, בתקופה האחרונה כל פעם שאני לובש מדים כל מה שעובר לי בראש זה שהדרך היחידה שלי החוצה זה למות, אף אחד בצבא לא מבין את מה שאני מרגיש וכמה זה בלתי נסבל , כשאני ברכבת בדרך לבסיס אני מסתכל על המסילה ורק רואה את עצמי שוכב שם וכשאני בבסיס אני מסתכל על עץ גבוה ורואה את עצמי קופץ משם, שבוע שעבר הייתי בבסיס וכל הדרך זאת המחשבה היחידה שהייתה לי בראש, כי הם לא מבינים או מנסים לעזור, הגעתי לבסיס ובלי לחשוב או לשלוט בעצמי הלכתי לאיזה חדר נטוש עם חבל ומכתב,הייתי שם כמה שעות במין מלחמה עם עצמי , כי אני יודע שלהמשיך עם הלחץ הזה אני לא מסוגל ,שמונע ממני כבר חצי שנה לאכול או לישון או לתפקד,הבנתי שאין לי כוח להמשיך להתמודד עם הלחץ הזה, עם המערכת הזאת אז זה היה נראה הפתרון היחיד , אז אחרי כמה שעות של מלחמה בין ההיגיון שבקושי היה ולבין הלחץ הזה ,שמו לב שנעלמתי ואמא שלי הגיעה וחיפשו ומצאו אותי .
ראיתי קבן , שאמר שהוא יעשה את הכל כדי שאני ישתחרר ושהוא ממליץ על שחרור ואמר שיש לי גימלים עד שאפגש עם המפקד בסיס לראיון שימליץ על שחרור וגימלים גם אחרי אם אני צריך , אתמול נפגשתי עם המפקד בסיס , שגם אצלו בקושי הצלחתי לדבר והוא אמר שהוא יעביר את ההמלצה לקבן וקבעו לי פסיכיאטר לשבוע הבא, עכשיו המפקדת התקשרה ואמרה שלפי ההחלטה של הקבן הפתרון הוא לתת לי קהס ולהעביר אותי בסיס ליומיות ושאני צריך לחזור לבסיס ושפסיכיאטר לא רלוונטי, אני באמת לא יודע מה לעשות , אני לא מסוגל לחזור לשם , אחרי כל מה שקרה שהבנתי שזה מפגר ומזל שעצרו אותי,אבל כרגע אני רק מרגיש שחבל שעצרו אותי .

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים