לחוץ רצח.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108974 הגב
    thedevilex
    חבר

יש לי אומנם גיוס בנובמבר.. אבל כל רגע שהולך ועובר אני מתחרפן. אין לי כוח יותר לשמוע על צבא כל פעם שאני שומע צבא אני מתעצבן ואני רק מתחמם עוד יותר.
    ככל שהימים עוברים אני שונא יותר ויותר את השלישות של הצבא.
    אז החלטתי כבר מינואר שאני הולך על זה – לעוף משם ופשוט לתרום את החלק שלי בשירות לאומי.. כי הצבא מושחט.

הלכתי לקב'ן וסיפרתי לו שאני לא אסתדר בצבא ושאני סובל כל יום ושאני לא רוצה לסבול גם שם – חכיתי לגיל 18 כ'כ רק בשביל להיות מאושר.. וכנראה זה לא יתגשם
    הוא לא ריחם על המצפון שלי ואמר שאני אצטרך לסבול בעתיד כנראה ובהצלחה בהמשך.
    אכלתי את הלב קצת.
    אמרתי שלא צריך להגזים עם הנפשי. ובעיה שלהם, אני אלך על רפואי – גם יותר טוב מבחינת הפתור ופחות עושה בעיות.
    אז אני חייב לעוף משם, הצעות איך אפשר לצאת מהמקום הנוראי הזה על רפואי?
    חשבתי להוריד את המשקל שלי מ70 ל40 וללכת כמו מוזלמן ללשכת הגיוס.
    יש אלטרנטיבות אחרות? כי נראה לי שאין לי דרך אחרת.

#176414 הגב

אל תחשוב אפילו על הרעיון הזה של הורדת משקל גדולה כל כך. לא רק שבוודאי לא תצליח, זה גם לא שווה את הבריאות שלך. נוסף על הכל, ייתכן מאוד שזה ייתן לך רק פרופיל זמני – 24.

אפשר לנסות להשתחרר על פרופיל נפשי. הדרך שאתה ניסית לא יכולה לעזור לך – קב"ן לא יכול לשחרר אותך על מה שאמרת, כי רבים מרגישים כמו שאמרת. קב"ן יכול לשחרר רק על מה שהצבא רואה כבעיה נפשית. קרא את טרגט 21 לפרטים נוספים על ההליך.

אפשר גם לנסות להשתחרר בעזרת ועדת מצפון על פציפיזם, לפי הפרטים המופיעים בראש הפורום הזה ואפילו בשאלות הנפוצות באתר "עולים על מדים". זה תהליך רב סיכונים, ואין לי מושג מה הסיכוי להצלחה.

#176415 הגב
    thedevilex
    חבר

לא כ'כ אכפת לי לסכן את עצמי – אומנם לסובבים אותי מן הסתם אכפת.. אבל זה שווה את זה. אני לא רוצה להיות שם ולא רוצה לדרוך שם בכלל. שמעתי הרבה והבנתי שאני לא מתאים כי אני לא רוצה לסבול ואין לי כוח – תקראו לי בכיין או זיין שכל. לא אכפת לי, פשוט לא רוצה להיות שם.
    נקודה.
    ולא מתווכח על זה.
    עכשיו לנושא : אין אפשרות בריאותית? נפשי עושה המון בעיות. רשיון בולשיט וכ'ו. קבלות לעבודה. אני פשוט רוצה להוציא פטור בשביל לגשת לשירות לאומי זה הכל.

#176416 הגב

אני הרגשתי כמוך, אבל מעולם לא חשבתי לפגוע בעצמי. כפי שאמרתי, זה לא שווה את זה. הרעיון הוא להימנע מפגיעה, לא ליצור אחת.

פטור נפשי ופטור בריאותי הם זהים (פטור נפשי הוא סוג של פטור בריאותי, בשניהם הפרופיל הוא 21, וכו') – בתעודת הפטור של שני הסוגים כתוב "מטעמי בריאות". לכן אף אחד לא יכול לדעת האם קיבלת את הפטור דרך קב"ן או בלעדיו, אלא אם כן תספר להם. כך שמבחינת קבלה לעבודה וכל דבר אחר, זה לא אמור להפריע או לעזור. בנוסף, צריך לציין שמרבית האנשים לא יבדילו בין סוגי הפטור.

ההבדלים היחידים שכן קיימים בין פטור נפשי לסוגים אחרים הם אכן בקבלת רישיון נהיגה, וכן בקבלת רישיון נשק. אין לי פרטים לגבי קבלת רישיון נשק, אך לגבי קבלת רישיון נהיגה הנוהל הוא כזה: משרד הרישוי מקבל הודעה מהצבא על חלק מבעלי הפטור הנפשי (אלה בעלי סעיפים מסוימים שנחשבים מסוכנים לנהיגה), ומזמן אותם למבחנים פסיכולוגיים. הם די ארוכים ומיותרים (ועולים כסף), אך קל לעבור אותם ולאחר מכן מקבלים מחדש את הרישיון (ולא מגויסים מחדש לצבא או שטות אחרת).

לשירות לאומי ניתן להתנדב עם כל פטור מהצבא. כל יתר המיתוסים על פרופיל 21 נפשי אינם נכונים.

לפרטים נוספים על ההשלכות של פרופיל 21, קרא את המאמר הבא: מי מפחד מפרופיל 21

#176419 הגב
    thedevilex
    חבר

קודם כל – תודה רבה פרופילניק. שיהיה לך חג שמח ומאושר עזרת לי מאד והורדת לי אבנים רבות מהלב שלי.
    רק יש משהו אחד שבאמת בעייתי – לעבוד במוסד ממשלתי. האם שירות לאומי נחשב כשירות צבאי?
    לדוג' אנוכי הולך ברחוב ומשרת בשירות לאומי. לאחר שנתיים אני מסיים אותו. האם עכשיו אני יכול ללכת להבחר בתור ראש ממשלה? (ז"א גם שיהיה לי רשום שאני תרמתי את חלקי – שירות צבאי. עשיתי צבא במסגרת שירות לאומי בוא נקרא לזה ככה )
    וגם אני יכול לעבוד במשרות ממשלתיות – האם ייתכן הדבר? אם לא .. תקן אותי..
    תודה וערב חג מקסים.

#176420 הגב

שירות לאומי מוכר מבחינת החוק כשקול לשירות צבאי, כלומר, תקבל את כל ההטבות של שירות צבאי, לפי מספר חודשי השירות (אפשר לשרת בשירות לאומי עד שנתיים).

שירות לאומי לא "נחשב" שירות צבאי, כי לא "עשית צבא" (לא היית במסגרת הגוף שנקרא צה"ל), אלא שירות לאומי. כאמור, מבחינת ההטבות זה לא משנה. מבחינת עבודה או יחס החברה, כל אחד חושב מה שהוא רוצה – יש כאלה שזה לא משנה להם אם בכלל עשית צבא או שירות לאומי, יש כאלה שזה משנה להם אבל שמבחינתם שירות לאומי "מכפר" על אי-שירות צבאי, ויש כאלה שזה משנה להם ולא "מכפר". זה בנוגע לחברה (אני אישית לא נתקלתי ביחס עוין); בכל הנוגע לעבודה, אסור על פי חוק למעסיק לשאול מועמד לעבודה מה הפרופיל שלו, ואסור על פי הפסיקה להפלות בקבלה לעבודה על רקע שירות צבאי, כולל בעבודות ממשלתיות. אם אתה מתעניין בכך, אתה מוזמן לקרוא את פסק הדין הבא: http://www.moit.gov.il/NR/rdonlyres/FB571DAC-5D15-48E2-8675-8B3A47B79EA1/0/p4.pdf

אין תנאי של שירות צבאי או לאומי כדי להיבחר כראש ממשלה או כחבר כנסת (ואכן יש חברי כנסת רבים שלא שירתו בצבא) – הזכות להיבחר אינה מותנית בכך, ואינה יכולה להיות מותנית בכך, כי זו תהיה אפליה בוטה כמעט מכל סוג. מובן שכאן השאלה היא יחס הציבור, וסביר מאוד להניח שמי שלא שירת בשירות צבאי, לא ייבחר כראש ממשלה – לא בגלל פסילתו (לא תהיה כזו), אלא בגלל שמלכתחילה לא יבחרו בו בדרך כלל לעמוד בראש מפלגה גדולה, מחשש שלא יבחרו במפלגה זו.

#176422 הגב
    Anonymous
    חבר

וואו תודה רבה כיסית לי את כל הדאגות נראה לי..
    אבל משום מה אני עדיין פוחד שיש איזה משהו שיתנקם בי וישב לי על כל החיים ושאני קצת אתחרט עליו..
    ידוע לך משהו כזה? כי יש לי תחושה שאני גר בארץ שלא משנה איזה צעד אני עושה – תמיד ידפוק אותי משהו.

#176423 הגב
    thedevilex
    חבר

וואו תודה רבה כיסית לי את כל הדאגות נראה לי..
    אבל משום מה אני עדיין פוחד שיש איזה משהו שיתנקם בי וישב לי על כל החיים ושאני קצת אתחרט עליו..
    ידוע לך משהו כזה? כי יש לי תחושה שאני גר בארץ שלא משנה איזה צעד אני עושה – תמיד ידפוק אותי משהו.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־לחוץ רצח.
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו