כנסו בבקשה...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

קרן

כנסו בבקשה...

הודעהעל ידי קרן » 03 מרץ 2009 19:55

שלום,
לפני כמה ימים כתבתי פה הודעה על בן דוד שלי (הנה חלק ממנה):
"בן דוד שלי נכנס לפני כמה ימים לכלא צבאי אחרי השתמטות של כ-3 שנים.
כשהוא קיבל צו ראשון הוא לא הלך לצו כי החליט שהוא לא רוצה להתגייס עקב בעיות.
הוא לא טיפל בקבלת פטור והזניח ודחה את העניין עד עכשיו.
היו כמה פעמים בשנים האלה שאימו הלכה ללשכה לדבר בשמו שהוא אינו יכול לשרת בצבא עקב אותן בעיות.
בתקופה האחרונה בן דודי החליט לטפל בבעניין הצבא ובבעיותיו ופנה לרופא, לפסיכולוג ופסיכיאטר שאיכשהו קשור לצבא.
שלושת המומחים האלה רשמו מכתבים עליו אחרי פגישות וניתוח מצבו וכל אחד קבע שבכללי יש לו בעיית הסתגלות והוא מדוכא עקב גירושין של הוריו ורצח דודו".

הוא נכנס לכלא 4 ושפטו אותו והוא קיבל 3 שבועות להיות בכלא.
יש לי כמה שאלות:
-אחרי שבוע וחצי שהוא נמצא בכלא 4 העבירו אותו היום לכלא 6, שאלתי היא: למה???
-האם בעקבות זה שהעבירו אותו לכלא 6 יכולים לשנות את קביעת השופט שהוא יהיה 3 שבועות בכלא??
או שיכולים להעריך את שהותו שם??

בבקשה מי שמבין שיעזור לי, זה ממש דחוף
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: כנסו בבקשה...

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 מרץ 2009 00:30

לרוב העברה זה כדי לקרב את הכלוא לבית שלו. או שזה בגלל איזשהו משחק עם תקנים. בכל מקרה, אין לזה שום השפעה על אורך העונש.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מרץ 2009 08:53

שלום, לגבי הכלא הצבאי- אני לא ממש מבינה בזה ואני יודעת בודאות שאיני רוצה להתגייס.
הייתי בצו ראשון ובכל תחנה שעברתי פשוט דכאו את הבקשות שלי לראות קב"ן, אין לי מושג איך אני יכולה להגיע אליו.
חשבתי על אפשרות של לשבת בכלא ו"לגמור" עם זה, אבל לאחרונה נאמר לי שאחרי שאני אשב בכלא הצבא ינסה לגייס אותי שוב. האם זה נכון? ובאיזה שלב הם יירדו ממני?
תודה.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 04 מרץ 2009 09:04

אורח כתב:שלום, לגבי הכלא הצבאי- אני לא ממש מבינה בזה ואני יודעת בודאות שאיני רוצה להתגייס.
הייתי בצו ראשון ובכל תחנה שעברתי פשוט דכאו את הבקשות שלי לראות קב"ן, אין לי מושג איך אני יכולה להגיע אליו.
חשבתי על אפשרות של לשבת בכלא ו"לגמור" עם זה, אבל לאחרונה נאמר לי שאחרי שאני אשב בכלא הצבא ינסה לגייס אותי שוב. האם זה נכון? ובאיזה שלב הם יירדו ממני?
תודה.

1. בקשר לקב"ן - סביר להניח שאם יתנו לכל מי שמבקש לראות קב"ן את מה שהוא רוצה, הם לא יצאו מזה. לכן עושים הגבלות מסויימות.. או יותר נכון סף מסויים ל'מתי קוראים לחייל לקב"ן'. בעיקרון, כשאת מלשבית עוד כדי להגיע לקב"ן את צריכה להשיג חוו"ד מגורם מקצועי (פסיכולוג/פסיכיאטר) שאבחן אותך וכתב משהו. את שולחת את זה ללשכת הגיוס בצירוף מכתב המפרט בקצרה את בקשתך לראות קב"ן ואת תראי שיקראו לך.

2. בקשר לכלא - זה נכון שישבה ממושכת יכולה להביא לשחרור על אי התאמה, אבל זה יקח לך המון המון זמן. אם נצא מנקודת הנחה שעוד לא התגייסת, אחרי הגיוס רק תוכלי לשבת בכלא וגם זה יצטרך להיות לתקופה מאוד ממושכת ואפילו מספר פעמים עד שיחליטו לבחון את המקרה שלך בהיבט של אופציית שחרור. לא כדאי להיכנס לזה, אצל הקב"ן זה הרבה יותר מהיר וקל.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מרץ 2009 09:25

אוקי, תודה על התשובה המהירה.
קרן

הודעהעל ידי קרן » 04 מרץ 2009 12:30

ועוד שאלה...
בינתיים בכלא הוא לא הרגיש טוב: לא ישן בלילה בגלל סיוטים ולא הרגיש טוב מבחינה בריאותית בגלל האוכל שם והבעיה שיש לו בוושת.
אחרי כל מה שסיפרתי עכשיו וקודם, יש סיכוי שהוא יצא מהכלא וירצו לגייס אותו?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 מרץ 2009 14:06

עד שהוא לא מוציא פטור, הצבא ימשיך לרצות לגייס אותו. יכול להיות שהבעיות הרפואיות שאת מתארת יורידו לו את הפרופיל, אז כדאי להיבדק, אבל בעקרון קשה להוציא פטור רפואי אלא אם כן יש לו בעיות רפואיות קשות. עוד אופציה זה לפנות לקבן, כי שאלה של בעיות נפשיות היא הרבה יותר סובייקטיבית.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
קרן

הודעהעל ידי קרן » 04 מרץ 2009 19:56

הוא ירצה גם פרופיל 21, זה לא משנה לו, העיקר לצאת מהמסגרת הצבאית.

ועוד שאלה:
הוא עכשיו בכלא 6 באגף ב'.
מה עדיף? אגף ב' או א'??? מבחינת הכל!
קרן

הודעהעל ידי קרן » 04 מרץ 2009 22:31

?????
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 04 מרץ 2009 22:38

יש מצב שב', אבל את מתעסקת בטפל, ולא בעיקר. בכלא הוא יהיה כולה 3 שבועות, עזבי אותך מהכלא. תנסי לעזור לו להשתחרר.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
קרן

הודעהעל ידי קרן » 04 מרץ 2009 23:45

זהו............
שאנחנו לא יודעים בדיוק מה לעשות.
להתגייס בטוח הוא לא רוצה!
העניין הוא שהוא ביקש מלא פעמים כבר לראות קב"ן ועדיין לא הפגישו אותו.
אמרו לנו שכשהוא ישתחרר מהכלא יבקשו ממנו לבוא לבקו"ם, ללבוש מדים, להתגייס ורק אז "יטפלו" בו, אבל אסור לו להסכים להתחייל כי אחרי זה בכלל הוא לא יוכל להשתחרר.

מה עושים כשהוא משתחרר?????
ההורים שלו ממש אובדי עצות ומדברים כל יום עם קצין העיר אבל עדיין לא יודעים עם זה עוזר/ יעזור.
תעזרו לנו, תכתבו לי (מי שמבין) מה עושים אחרי הכלא???
קרן

הודעהעל ידי קרן » 05 מרץ 2009 00:10

??????????
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 05 מרץ 2009 00:13

הוא יכול ללכת לקבן בברהן גם אם הוא לא מחויל. ייתכן מאוד שיעשו לו בעיות ואולי הוא לא יצליח להכנס, אבל אם יש מקום אחד שכן זה שם.

הוא יכול להגיע לבקום וישר לבקש לראות קבן בלי לעבור שרשרת חיול, ורוב הסיכויים שהוא יראה קבן בלי לעבור שרשרת חיול.
- מלכוד-22
קרן

הודעהעל ידי קרן » 05 מרץ 2009 01:31

במילא רגוע כתב:הוא יכול ללכת לקבן בברהן גם אם הוא לא מחויל. ייתכן מאוד שיעשו לו בעיות ואולי הוא לא יצליח להכנס, אבל אם יש מקום אחד שכן זה שם.

הוא יכול להגיע לבקום וישר לבקש לראות קבן בלי לעבור שרשרת חיול, ורוב הסיכויים שהוא יראה קבן בלי לעבור שרשרת חיול.

מה זה ברהן???
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 05 מרץ 2009 01:32

קרן כתב:
במילא רגוע כתב:הוא יכול ללכת לקבן בברהן גם אם הוא לא מחויל. ייתכן מאוד שיעשו לו בעיות ואולי הוא לא יצליח להכנס, אבל אם יש מקום אחד שכן זה שם.

מה זה ברהן???

מדור בריאות הנפש
זה מקום בתל השומר ששם יש ריכוז גדול יותר של פסיכיאטרים וקב''נים ומקבלים שם נפקדים\עריקים\חיילים\מלש''בים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים