תתגיסו

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

חייל

תתגיסו

הודעהעל ידי חייל » 26 אפריל 2009 17:12

בואנה יא מעפנים לכו לצבא אם אנשים כמוכם עוד 20 שנה לא תהיה לנו מדינה ... יחוצפנים איך אתם יכולים לעשות דבר כזה ... אתם יותר גרועים מאויבים במדינה הזאת עוד מסיטיםן אנשים לא ללכת לצבא יחארות
חח

Re: תתגיסו

הודעהעל ידי חח » 26 אפריל 2009 17:25

נראה אם תחשוב ככה גם אחרי 3 שנים בקרבי
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 26 אפריל 2009 17:29

חח כתב:נראה אם תחשוב ככה גם אחרי 3 שנים בקרבי

עזוב נו אין מה להגיב לאנשים כאלה
הם בטוחים שאנחנו הולכים עם חולצות שאומרות ''גיוס זה חרא'' ואנחנו לא פה פשוט כדי לעזור לאלה שיש בעיות אמיתיות ולא מסוגלים להתגייס אז אנחנו פשוט נותנים להם את הכלים הנכונים
זה לא כאילו ניצולי שואה לא גוועים ברעב,אין בעיה עם מערכת הבריאות וגם אין מיתון...אה זה לא ככה? הכל באשמת המשתמטים,הם אלה שגרמו לזה
גם לכל אלה שצצים פה מדי פעם לא כזה חשוב שישרתו את המדינה וכל הבולשיט הזה...רק שהם לא יצאו פראיירים שהם שירתו ואחרים לא

אני רק מבהירה,אני לא נגד הגיוס,אני מאוד מעריכה את הקרביים(ויש לי לא מעט חברים כאלה,אבל הם לא שופטים אותי על זה שלא התגייסתי,ואני בטח ובטח לא מעודדת אף אחד לא להתגייס,אם הוא החליט לא להתגייס אני אעזור לו בדרך)
הנוקם

הודעהעל ידי הנוקם » 26 אפריל 2009 18:17

חייל כתב:בואנה יא מעפנים לכו לצבא אם אנשים כמוכם עוד 20 שנה לא תהיה לנו מדינה ... יחוצפנים איך אתם יכולים לעשות דבר כזה ... אתם יותר גרועים מאויבים במדינה הזאת עוד מסיטיםן אנשים לא ללכת לצבא יחארות

שב בשקט לא עניין שלך יש פה אנשים עם בעיות שמקשים עזרה פה מקבלים הנחיות כיוון שהמערכת הצבאית במדינה הזאת ממש מתחשבת ומתיחסת לאנשים (ציניות) אז אל תתערב ותלך... יא מניאק...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אפריל 2009 18:33

הנוקם כתב:
חייל כתב:בואנה יא מעפנים לכו לצבא אם אנשים כמוכם עוד 20 שנה לא תהיה לנו מדינה ... יחוצפנים איך אתם יכולים לעשות דבר כזה ... אתם יותר גרועים מאויבים במדינה הזאת עוד מסיטיםן אנשים לא ללכת לצבא יחארות

שב בשקט לא עניין שלך יש פה אנשים עם בעיות שמקשים עזרה פה מקבלים הנחיות כיוון שהמערכת הצבאית במדינה הזאת ממש מתחשבת ומתיחסת לאנשים (ציניות) אז אל תתערב ותלך... יא מניאק...

בואנה יזבל מקום שלך לא במדינה הזאת יחראות אנשים נהרגים כדי שתחיו כאן וככה אתה מדבר בן אלף זונות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אפריל 2009 18:33

הנוקם כתב:

בואנה יזבל מקום שלך לא במדינה הזאת יחראות אנשים נהרגים כדי שתחיו כאן וככה אתה מדבר בן אלף זונות
הנוקם

הודעהעל ידי הנוקם » 26 אפריל 2009 18:39

אורח כתב:
הנוקם כתב:

בואנה תגיד לחברים שלך יא חתיכת חרא מסריח יש פה אנשים שעל סף התאבדות אז מי אתה שתבוא ותגיד שצריך להעיף אותם מהמדינה יא מסריח יא מניאק כלב טיפש עם כל הערכה שלי לקרביים שמשרתים ומגנים על המדינה בחייהם כל הכבוד ...ואני בעצמי משרת יא זבל בכפיר חרוב 07 בלי שום כוונה לצאת אבל יש אנשים שצריכים עזרה אמיתי כי המערכת הצבאית הדפוקה הזאת וזה ידוע לא שמה עלייהם ומנסה לנפנף אותם אז כמו שאמרתי שב בשקט יא זבל שמור על הפה שלך יא טמבל...
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 26 אפריל 2009 19:07

לא פתחתי עיתון בזמן האחרון, הייתה איזה כתבה מסיתה חדשה שכל האמבות שוב יוצאות מהחורים?
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 26 אפריל 2009 19:52

נראה לי היה משהו בויינט.

הנוהל הרגיל.

תיכוניסטים לפני גיוס שאשכרה חושבים שזה שהם מתגייסים עושה אותם יותר טובים מאחרים - ועוד באים להגיד לך שאתה פחות טוב מהם. כנראה שזה נותן להם עוד איזו זיקפונת קטנטונת.

הייתי בצבא, היה גועל נפש. לא מתאים למערכת וכתוצאה מזה לא תרמתי בכלום - לא לעצמי ולא לצבא.

לא באמת איכפת לי שאתה חושב שאתה יותר טוב ממני - זכותך להיות דביל. נחכה כמה שנים אולי תבין דברים אחרת, או שתשאר דביל, לא באמת איכפת לי.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 26 אפריל 2009 22:44

תראו לי נסחף או מגזים - לא סובל את המדינה הזאת
מת לעוף מפה
הכל רקוב מהבסיס.
תכלס

הודעהעל ידי תכלס » 26 אפריל 2009 22:49

shual כתב:נראה לי היה משהו בויינט.

הנוהל הרגיל.

תיכוניסטים לפני גיוס שאשכרה חושבים שזה שהם מתגייסים עושה אותם יותר טובים מאחרים - ועוד באים להגיד לך שאתה פחות טוב מהם. כנראה שזה נותן להם עוד איזו זיקפונת קטנטונת.

הייתי בצבא, היה גועל נפש. לא מתאים למערכת וכתוצאה מזה לא תרמתי בכלום - לא לעצמי ולא לצבא.

לא באמת איכפת לי שאתה חושב שאתה יותר טוב ממני - זכותך להיות דביל. נחכה כמה שנים אולי תבין דברים אחרת, או שתשאר דביל, לא באמת איכפת לי.

תכלס! אני רואה את זה מסביבי כל הזמן (אני בי'ב) בא לא להקיא מכל הso called פטריוטיות הזאתי פתאום. מעניין שכולם פתאום בכיתה יא-יב נהיים פטריוטים.
סעמק פעם הבאה שמביאים לי עוד דרעק אחד שיסביר לי כמה זה מאאאגניב להיות בחיל השיריון אני זורק עליו גיר!

ולחייל: זה שאתה בוחר להיות חייל לא אומר שגם אני צריך. אנחנו חיים בעולם חופשי, חייה ותן לחיות.
תכלס

הודעהעל ידי תכלס » 26 אפריל 2009 22:52

אגב אני משער שזאת הסיבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3706819,00.html

תוכלו למצוא את חבריינו החייל למטה בטוקבקים המתוקים כתמיד.
רוצח

הודעהעל ידי רוצח » 26 אפריל 2009 23:31

ל"חייל"
נמאס מפלוצים כמוך שפתאום מחליטים להופיע ולעמוד כמו זין אז יאללה תחזור לקרקס שממנו הגעת וסתום את הפה יא מעפאן... אני חושב שאנשים פה פשוט עוזרים אחד לשני ותומכים אחד בשני בזמן שצה"ל שם עליהם בולבול אנשים פה עוזרים אחד לשני לא למות!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 אפריל 2009 01:52

תומך שיחרור כתב:תראו לי נסחף או מגזים - לא סובל את המדינה הזאת
מת לעוף מפה
הכל רקוב מהבסיס.

אז לך. המדינה הזאת לא צריכה אותך, אתה לא צריך אותה, אף אחד לא יצטער שהלכת. ביי.

הנה הדוגמא שלכם לאנשים מסכנים שעומדים להתאבד - אני לא רואה כאן מסכן.
אני רואה כאן אדם שאין לו שום זיקה למדינה בה הוא חי, שמבחינתו כל דבר שהוא לא הוא עצמו שווה לזבל, ושלא מוכן להזיז את ביצת ימין כדי לעשות משהו שלא ישרת אותו ישירות.
אז כן, אני חושב שזה עושה את מי שכן משרת ליותר טוב ממך.
וכן, אני יודע שיש אנשים שלא מתאימים למערכת, והם מוצאים את דרכם החוצה, עם או בלי עזרת האדונים הנכבדים בפרופיל 21.

מי שבאמת צריך את "פרופיל 21" הם האגואיסטים, הפחדנים ומחפשי התועלת האישית, שצריכים דרך לזייף מצוקה אמיתית כדי לא לשרת ו"לעשות משהו מועיל בשנים האלה", כמו להתחיל להרוויח כסף או להלחם נגד המדינה בה הם חיים.
90% מהמשתמטים היו מוצאים את הדרך להשתלב במערכת, אם הם היו רוצים. זה פשוט לא שווה את המאמץ, כשאפשר לברוח מהמשימה.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 27 אפריל 2009 01:56

אורח כתב:
תומך שיחרור כתב:תראו לי נסחף או מגזים - לא סובל את המדינה הזאת
מת לעוף מפה
הכל רקוב מהבסיס.

אז לך. המדינה הזאת לא צריכה אותך, אתה לא צריך אותה, אף אחד לא יצטער שהלכת. ביי.

הנה הדוגמא שלכם לאנשים מסכנים שעומדים להתאבד - אני לא רואה כאן מסכן.
אני רואה כאן אדם שאין לו שום זיקה למדינה בה הוא חי, שמבחינתו כל דבר שהוא לא הוא עצמו שווה לזבל, ושלא מוכן להזיז את ביצת ימין כדי לעשות משהו שלא ישרת אותו ישירות.
אז כן, אני חושב שזה עושה את מי שכן משרת ליותר טוב ממך.
וכן, אני יודע שיש אנשים שלא מתאימים למערכת, והם מוצאים את דרכם החוצה, עם או בלי עזרת האדונים הנכבדים בפרופיל 21.

מי שבאמת צריך את "פרופיל 21" הם האגואיסטים, הפחדנים ומחפשי התועלת האישית, שצריכים דרך לזייף מצוקה אמיתית כדי לא לשרת ו"לעשות משהו מועיל בשנים האלה", כמו להתחיל להרוויח כסף או להלחם נגד המדינה בה הם חיים.
90% מהמשתמטים היו מוצאים את הדרך להשתלב במערכת, אם הם היו רוצים. זה פשוט לא שווה את המאמץ, כשאפשר לברוח מהמשימה.

ומה לגבי העובדה שיש עודף כוח אדם בצבא, והצבא פשוט לא צריך את כל המתגייסים? אתה יודע שזה לא נדיר בכלל שהצבא דוחה מלש"בים שרוצים להתגייס, ולא מגייס אותם?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 אפריל 2009 02:29

השיקולים של הצבא הם ענייניים -
אם מישהו רוצה להתגייס, אבל הנתונים שלו נמוכים באופן קיצוני, אין הרבה מה לעשות איתו.
עם אדם שיש לו את היכולת, רק מלווה בהרבה עצלנות והעדפה לבחור בדרך הקלה, יש מה לעשות.

אני בא מסביבה שהצבא מגדיר איכותית, ואני לא מכיר אישית אדם אחד שהצבא לא רצה.
כנראה מדובר במקרים קיצוניים (כמובן, אין מה לגייס עוד בחורה עם פרופיל 45 וקב"א מינוס 2 שתכין קפה לרמטכ"ל. לעומת זאת, לאנשים עם נתונים טובים תמיד יש מקום).
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 27 אפריל 2009 06:33

אורח כתב:השיקולים של הצבא הם ענייניים -
אם מישהו רוצה להתגייס, אבל הנתונים שלו נמוכים באופן קיצוני, אין הרבה מה לעשות איתו.
עם אדם שיש לו את היכולת, רק מלווה בהרבה עצלנות והעדפה לבחור בדרך הקלה, יש מה לעשות.

אני בא מסביבה שהצבא מגדיר איכותית, ואני לא מכיר אישית אדם אחד שהצבא לא רצה.
כנראה מדובר במקרים קיצוניים (כמובן, אין מה לגייס עוד בחורה עם פרופיל 45 וקב"א מינוס 2 שתכין קפה לרמטכ"ל. לעומת זאת, לאנשים עם נתונים טובים תמיד יש מקום).

תסתכל בחדרה, שם בחורות מקבלות פטור מחמת "עודף בנות" על ימין ועל שמאל. בנוסף יש אנשים שרוצים להתגייס אבל הצבא אוסר עליהם להתנדב. חלקם מוותרים ופונים לשירות לאומי, (או לאזרחות) וחלקם עושים מאמצים כבירים ונלחמים בבירוקרטיה הצבאית המטישה על מנת לשרת בהתנדבות.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 27 אפריל 2009 15:21

באנה חייל\אורח - תתחילו להשתמש בכינויים במקום אורח כי לא מבינים מי מדבר עם מי.

קודם כל אתה לא תקבע מי תורם למדינה ומי לא ואתה גם לא תייעץ לאנשים לעוף מהמדינה הזאת.

זה שאתה רוצה להתגייס זה טוב ויפה אבל מבחינתי אתה נהייה שותף בלי שאתה יודע למערכת הכי בזבזנית במדינת ישראל.
ככה שמבחינתי לפחות אם עוד אנשים כמוך יעופו מפה (ואני לא רוצה שאף אחד יעוף) זה דוקא מה שיעזור.

יש לנו מערך תומכי לחימה\ג'ובניקים מנופח פי 3 מאשר בשאר הצבאות עם מתכונת דומה, בעוד שאנחנו מבצעים לפחות פי 100 (סתם זרקתי 100) פעילויות מבצעיות מכל צבא אחר. - מה שאומר במילים אחרות שסתם מאיישים מקומות. כל מיני מש"קי כלום למיניהם, פקידים של פקידים, ואנשים שסתם באים להגיד שלום - שבמקרה שהיו יוצאים לשוק העבודה\לימודים - המעגל של משלמי המיסים, הם היו תורמים לכלכלה ולפיתוח של המדינה המווווווווווווווון. (כמובן שכרגע במקום רווח קיים דוקא הפסד)

בפועל משרד הבטחון לוקח סכומי-עתק מהתקציב, בלי שייתן דין-וחשבון על מה ולמה. (אין באמת איזשהו גוף ממשלתי אמיתי שבודק על מה ולמה, אין כמעט ועדות שבודקות אפשרויות לייעולים, כלום.) כל הנתונים שמציגים ממערכת הבטחון כל כך סבוכים (כיאה למערכת מורכבת ומסובכת) שאף אחד בכלל לא יודע על מה באמת מוציאים כסף.
זה כמובן גורם לכך שבמדינה שמגדירה את עצמה כמדינת רווחה - בהתאם לאחוז המיסים המטורף שהאזרח משלם, מערכת החינוך בקנטים, מערכת הבריאות בקנטים, ובפועל רק מי שבאמת יש לו כסף יכול לנהל חיים נורמאליים, לקבל חינוך טוב ושירותי בריאות (לצורך העניין).

אנשי הקבע, אחרי הפרישה שלהם בגיל 45 בממוצע (45!), מקבלים משכורת לכל ימי-חייהם. אחוז ניכר (אם לא הרוב) מהתקציב של מערכת הבטחון מוצא על משכורות, הפנסיונרים של קבע יושבים כפרזיטים עליי ועלייך. ועל הזין שלי כל העסק הזה.

יש לי עוד הרבה מה להגיד, אני לא אמשיך כי זה נשמע כאילו אני סתם מקטר פה.
בפועל זה שאתה תהייה חייל זה לא אומר שתתרום יותר למדינה (כמו שאמרת תרומה למדינה חשובה לך עד לרמה שאתה מוכן להעיף מפה את כל האזרחים שלא-תורמים). אלא קיים סיכוי גדול שסתם תאייש תפקיד שהוא לא באמת נחוץ (קיים גם סיכוי שלא כמובן, אבל המספרים לא לטובתך בעניין - להזכירך מערך עורפי מנופח עד פי 3, ולדעתי גם יש כמה וכמה יחידות קרביות מנופחות יתר על המידה), תקבל משכורת של איזה 350-700 שקל לחודש, מערכת הבטחון תיקח בשביל הכלכלה שלך סכומים נכבדים, תצא לאזרחות עם מענק ופיקדון אחרי 3 שנים בלי שהכנסת שקל לקופת המדינה, ואם תלך לקבע אז בכלל תהפוך לפרזיט. ושלא תבין אותי לא נכון, אני חושב שדוקא במתכונת אחרת, אלו שיעשו את העבודה הנחוצה והיעילה של שמירה על בטחון המדינה צריכים לקבל הרבה יותר מ700 שקל בחודש ולצאת מהצבא עם הרבה יותר ממענק מחורבן ופקדון.

עכשיו קח את אחד מהאנשים "המשתמטים" פה.

אולי הם עושים שירו"ל - אתה בכנות יכול להגיד שמי שעושה שירות-לאומי במד"א נגיד או עם נערים בסיכון תורם פחות מאיזה מש"ק שדאות, או מנהג שלישי של איזה אלוף, או מ3 פקידות שמגיעות מ9 עד 5 עם הפסקת צהריים כשניתן היה לצמצם את כל המשרד לפקידה אחת?

ומה אם הוא לא עושה שירו"ל, נגיד שהוא בנאדם עם איכויות, נגיד שהוא מתגייס למשטרה, נגיד שהוא הולך ללמוד רפואה, נגיד שהוא הולך להיות מורה. המשטרה שלנו מגעילה את השועלים, וחסרים לצורך העניין הרבה רופאים מרדימים. חסרים גם מורים ברמה גבוהה כמובן.

אתה בעצם אומר שבנאדם איכותי שהולך לצבא משרת את המדינה בעוד בנאדם אחר שהולך להיות רופא מרדים לא משרת את המדינה (ותאמין לי שהם לא מקבלים מספיק כסף שיצדיק את הלימודים והטחינה של אחרי זה) אז הראשון יותר טוב. בכלל, איך אתה יכול לישון בלילה עם כל רוח התרומה שלך כשאתה יודע שמערכת הבריאות שלך מתפרקת בלי מנתחים ומרדימים? בלי שוטרים טובים שיאבקו בתופעת הפשע המאורגן, או בכל עבריינות הנוער של השנים האחרונות? בלי מורים נורמאליים שאשכרה יחנכו את החבורות של קופים שהם הנוער הנוכחי בארץ?
פתאום רק לשמור באיזה מחסום 4-8 , עבודה שכל דפ"ר יכול לעשות, וזה מה שרוב הקרביים הגיבורים עושים בסופו של דבר, זה פתאום נחשב לתרומה אמיתית (ובחיי שאני דוקא מעריך חבר'ה שהולכים לקרבי)?

הגיוני מאוד שאתה תהיה מעמסה מבחינתם יותר מאשר הם יהיו מעמסה בשבילך מבחינת תרומה - היות וזה כל כך חשוב לך.

בפועל אני מוכן לציין שהרבה מן החבר'ה שלי, שהם דוקא חבר'ה מאוד איכותיים, גם מבחינתי וגם מבחינת הקב"א שלהם, כולל אני, היינו יכולים לתרום, אם תשקלל את הכל, הרבה יותר מחוץ לצבא מאשר תרמנו בפנים.

כמובן שיש כאלה שהיו ביחידות מיוחדות, והם באמת מתאימים לזה, ובאמת עשו עבודה טובה, ובפועל לדעתי המערכת דוקא ניצלה אותם - כמו שהיא מנצלת רופא מתחיל טוב שעובד משמרות כפולות אל תוך הלילה ומקבל כמה מאות שקלים מעל המינימום.

בעוד שאחרים איכותיים לא פחות (ביניהם גם אני) סתם נפלו בין הכסאות ולא עשו יותר מדי, סתם היוו מעמסה על המערכת - בעוד שבשנת-שירות שהם עשו לפני הם כנראה תרמו הרבה יותר, בעוד שאם היו הולכים לאוניב' או משתלבים במעגל העבודה הם כנראה היו תורמים הרבה יותר, בעוד שלאחד מהם גנבו גם את הנשק ערבים (והוא בכלל ג'ובניק) וכנראה שהוא פגע יותר בבטחון המדינה ממה שהוא תרם לה בכל ה3 שנים של שירות המחורבנות שלו.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים