פרופיל חדש- תנועה לאזרוח החברה בישראל

רשת הליווי לסרבנים ונמנעים: www.newprofile.org/livuy
עכשיו 23 אפריל 2014 08:38

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 15 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 31 מרץ 2006 17:23 
תשמעו את הסיפור שלי..
אני כרגע בבית, אחרי 3 ימים בבקו"ם.
מההתחלה (עוד כשהייתי מלש"ב) ועד עכשיו אני הולך וחוזר בעצמי - קרבי או ג'ובניק ונמאס לי כבר לחשוב על זה. זה משגע את השכל.
הייתי אמור להתגייס לשיריון (פרופיל 97), לא התפנתי ולקחו אותי לקצין מיון שם אמרתי לו שאני לא מתכוון ללכת לקרבי אז או שיציע לי תפקיד לא קרבי או שישלח אותי לכלא. הקצין מיון הציע לי אלטרנטיבות כמו נח"ל (קרקל), נ"מ, מ"כ בטירונות 02. עדיין סרבתי לאלה והוא שלח אותי למעצר.במעצר, שם השהייה בלתי נסבלת עשו לי משפט ולבסוף לא רציתי ללכת לכלא ובחרתי בקרקל (גדוד של הנח"ל בו משרתים גם בנים וגם בנות, פעילות חי"ר קל ושירות בגבולות השלום). לאחר מכן פינו אותי , עצרתי בבסיס שעה וחצי נסיעה מהבקו"ם שם
אמרו לי שהטירונות מתחילה עוד חודש (23/4) ועד אז אני בבית.
עכשיו אני בבית ויש לי עוד 20 ומשהו יום עד לטירונות ואני מתחיל לחשוב על זה שאני סתם ישתעמם לשבת כל היום ולעשות שמירות ולעמוד במחסומים ומארבים במקום נידח.
אני מבולבל..מצד אחד להתחיל להוריד פרופיל מעכשיו יהיה מסובך והאם אני באמת רוצה להיות ג'ובניק?! איזה בזבוז זמן בצבא ..זה כמו עבודהה ועוד בלי כסף.
מצד שני להיות בקרבי זה קשה זה מעייף זה לא לראות את הבית שלא לדבר על הפעילות הקרבית השנויה במחלוקת אבל תגידו מה שאתם רוצים זה מחזק בן אדם, זה מקשח אותך
וזה חוויה בלתי נשכחת לטוב ולרע.
אני לא מבקש שאנשים יחליטו בשבילי זה רק אני עושה.
אבל השאלה שלי היא אם עכשיו אני מחליט להוריד פרופיל לאן אני אלך משם?
לדעתי אני יכול להוריד מקסימום עד 64 מבחינה רפואית אבל ללכת לקב"ן ולהתחיל התבכיין על כל מיני בעיות שלא קיימות לא בא לי אבל אני יעשה את זה אם יהיה צורך.
אז אני יוריד פרופיל ואני יקבל איזה תפקיד של ג'ובניק ואני יהיה קרוב לבית ויהיה לי יציאות טובות וכל זה במקרה הטוב.
זה עדיין לא קוסם לי. רציתי להיות בצבא בתפקיד שאפשר להתקדם ממנו..תפקיד מאתגר שאני יוכל ליישם אותו גם באזרחות.
ללמוד מקצוע שאפשר ליישם אותו לאחר מכן כאזרח. 
הבלבול...
תנו דעתכם על המצב..
יש לי כמה שאלות:
1 אם אני מתקשר לבקום ואומר להם שאני לא מופיע לטירונות והפעם לוקחים אותי לכלא.
ונגיד והייתי בכלא זמן ממושך ועדיין אני מסרב ללכת לקרבי יש מצב שהצבא יתן לי תפקיד לא קרבי או שזה לא קורה ופשוט אני ימשיך לשבת בכלא עד שישחררו אותי מהצבא ואז האזרחות שלי תהיה דפוקה?
2 עכשיו במצב שלי אחרי שכבר התפנתי מהבקו"ם אם במשך החודש שיש לי אני יעשה בדיקות ויוציא אישורים שמראים שחל שינוי במצב הרפואי שלי יורידו לי פרופיל או שיגידו לי שלא התלוננתי על שום דבר כאשר הייתי בלשכת גיוס או בבקו"ם אז למה עכשיו?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 31 מרץ 2006 18:53 
בן כתב:

לדעתי אני יכול להוריד מקסימום עד 64 מבחינה רפואית אבל ללכת לקב"ן ולהתחיל התבכיין על כל מיני בעיות שלא קיימות לא בא לי אבל אני יעשה את זה אם יהיה צורך.

איך זה מסתדר עם :
בן כתב:

מצד שני להיות בקרבי זה קשה זה מעייף זה לא לראות את הבית

תלות בבית זה סיבה שדיי יכולה לעזור לך אצל הקבן

עכשיו נחזור לנושא שלך:
1 - אתה לא קובע כלום אחרי שנכנסת לצבא,אתה יכול להתקשר לבא"קום ולהגיד להם שצמחו לך כנפיים אחרי ששתית רד בול ועכשיו אתה יכול לעוף,אותם זה ממש לא מעניין,ודרך אגב עכשיו אתה שייך כנראה לבסיס של קרק"ל ככה שהבא"קום לא מכיר אותך,ונגיד ועשית מה שאתה רוצה לעשות מגיע היום שכולם צריכים להיות בבסיס לעשות טירונות,אתה לא שמה הם יתחילו נוהל של נפקדות איתך,וזה יכול להוביל אותך לכלא

תפקיד לא קרבי אתה תקבל אחרי כמה זמן,האינטרס של הצבא זה לנצל אותך ולא לשחרר אותך ממנו,ככה שאם תתעקש בכלא על תפקיד לא קרבי יתנו לך

2 - מאוד קשה לשנות את הפרופיל הרפואי שלך אחרי שאתה כבר בצבא,ואיך בדיוק תעשה בדיקות ?,תדע לך שאתה שייך עכשיו כביכול לצבא ואתה יכול ללכת רק לרופאים צבאיים,ככה שכדאי לנסות להוריד פרופיל אתה חייב לחזור לצבא... וגם שמה הרופאים לא יורידו לך פרופיל כל כך מהר,כי:
פרופיל שירד=בעיה שנוצרה אחרי הגיוס=עילה לתביעה מצד החייל נגד הצבא
ובגלל זה הם לא ממהרים להוריד

ותאמין לי שעם פרופיל 64 יכולים להיות לך חיים מאוד קשים ואולי אומללים בצבא,יש תפקידים שטוחנים שמה הרבה יותר מקרבי(טכנאי בחייל אוויר לדוגמא)

לפי דעתי אתה צריך להפסיק לפחד מקבן,במדינה שלנו יש 104 אלף אנשים עם פרופיל 21 נפשי אם אתה לא יודע

מה שאני מציע לך זה ללכת לחר"פ לבקש לראות קב"ן ושמה לנסות להוריד את הפרופיל

andy38807.8311574074

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 31 מרץ 2006 19:11 
הקיצורים זה סינית בשבילי.. חר"פ?
ואם אני מבין אותך נכון אז במידה ואני עושה עכשיו בדיקות ומוציא אישורים שמראים על שינוי במצב הרפואי לא רק שזה לא יעזור זה אפילו אסור?
אני יודע שטעות מכרעת זה היה שהסכמתי להתפנות אבל עדיין לא התחלתי טירונות ולא הייתי שניה תחת משמעת של בסיס אחר חוץ מהבקו"ם.
ונגיד ישלחו אותי לכלא איך זה ילך?
יהיה לי משפט ונגיד גוזרים עליי 14 יום בכלא, מה קורה אחרי ה14 יום האלו?
שוב פעם נותנים לי את הברירה של או לחזור ולהתחיל את הטירונות או שוב פעם לשבת בכלא?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 31 מרץ 2006 19:41 
חר"פ זה מרכז רפואי של הצבא,כמו בית חולים כזה,יש כזה בבאר שבע,צריפין,חיפה,קריה וכאלה יש שמה את כל סוגי הרופאים

בעקרון אסור לך ללכת לרופאים שהם לא רופאים של הצבא,אבל זה לא כזה איסור גדול,בכל מקרה הצבא לא יכבד אישורים של רופאים אזרחיים בזמן שאתה בצבא,בצבא רק רופא צבאי קובע ומאשר דברים,ובכלל כל התהליך של הורדת הפרופיל הוא תאריך ארוך ולוקח הרבה יותר זמן מ20 יום

תראה ברגע שהבאקו"ם קבע לך הצבה באיזה בסיס(אולי גם קיבלת צו הצבה ?) אז אתה רשום בשלישות של אותה בסיס מבחינתם אתה צריך להגיע לשמה אחרי ה20 יום האלה ברגע שלא הגעת הם יתחילו נוהל נפקד לגבייך

ואחרי שתקבל עונש של 14 יום בכלא,אתה חוזר לאותו מצב יגידו לך : תלך לטירונות,אתה אומר לא,הם פשוט ישפטו אותך עוד פעם על סירוב פקודה ואולי אפילו יתנו לך 21 יום

ובזמן שאתה בכלא אתה יכול לרשום בקשת חנינה(שכמובן אומרת שאתה רוצה ללכת לטירונות) ואז רוב הסיכויים שיפנו אותך לטירונות

עוד על הכלא אתה יכול לקרוא במדריך לכלוא באתר של פרופיל חדש

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 08:25 
בן כתב:
תשמעו את הסיפור שלי..
אני כרגע בבית, אחרי 3 ימים בבקו"ם.
מההתחלה (עוד כשהייתי מלש"ב) ועד עכשיו אני הולך וחוזר בעצמי - קרבי או ג'ובניק ונמאס לי כבר לחשוב על זה. זה משגע את השכל.
הייתי אמור להתגייס לשיריון (פרופיל 97), לא התפנתי ולקחו אותי לקצין מיון שם אמרתי לו שאני לא מתכוון ללכת לקרבי אז או שיציע לי תפקיד לא קרבי או שישלח אותי לכלא. הקצין מיון הציע לי אלטרנטיבות כמו נח"ל (קרקל), נ"מ, מ"כ בטירונות 02. עדיין סרבתי לאלה והוא שלח אותי למעצר.במעצר, שם השהייה בלתי נסבלת עשו לי משפט ולבסוף לא רציתי ללכת לכלא ובחרתי בקרקל (גדוד של הנח"ל בו משרתים גם בנים וגם בנות, פעילות חי"ר קל ושירות בגבולות השלום). לאחר מכן פינו אותי , עצרתי בבסיס שעה וחצי נסיעה מהבקו"ם שם
אמרו לי שהטירונות מתחילה עוד חודש (23/4) ועד אז אני בבית.
עכשיו אני בבית ויש לי עוד 20 ומשהו יום עד לטירונות ואני מתחיל לחשוב על זה שאני סתם ישתעמם לשבת כל היום ולעשות שמירות ולעמוד במחסומים ומארבים במקום נידח.
אני מבולבל..מצד אחד להתחיל להוריד פרופיל מעכשיו יהיה מסובך והאם אני באמת רוצה להיות ג'ובניק?! איזה בזבוז זמן בצבא ..זה כמו עבודהה ועוד בלי כסף.
מצד שני להיות בקרבי זה קשה זה מעייף זה לא לראות את הבית שלא לדבר על הפעילות הקרבית השנויה במחלוקת אבל תגידו מה שאתם רוצים זה מחזק בן אדם, זה מקשח אותך
וזה חוויה בלתי נשכחת לטוב ולרע.
אני לא מבקש שאנשים יחליטו בשבילי זה רק אני עושה.
אבל השאלה שלי היא אם עכשיו אני מחליט להוריד פרופיל לאן אני אלך משם?
לדעתי אני יכול להוריד מקסימום עד 64 מבחינה רפואית אבל ללכת לקב"ן ולהתחיל התבכיין על כל מיני בעיות שלא קיימות לא בא לי אבל אני יעשה את זה אם יהיה צורך.
אז אני יוריד פרופיל ואני יקבל איזה תפקיד של ג'ובניק ואני יהיה קרוב לבית ויהיה לי יציאות טובות וכל זה במקרה הטוב.
זה עדיין לא קוסם לי. רציתי להיות בצבא בתפקיד שאפשר להתקדם ממנו..תפקיד מאתגר שאני יוכל ליישם אותו גם באזרחות.
ללמוד מקצוע שאפשר ליישם אותו לאחר מכן כאזרח. 
הבלבול...
תנו דעתכם על המצב..
יש לי כמה שאלות:
1 אם אני מתקשר לבקום ואומר להם שאני לא מופיע לטירונות והפעם לוקחים אותי לכלא.
ונגיד והייתי בכלא זמן ממושך ועדיין אני מסרב ללכת לקרבי יש מצב שהצבא יתן לי תפקיד לא קרבי או שזה לא קורה ופשוט אני ימשיך לשבת בכלא עד שישחררו אותי מהצבא ואז האזרחות שלי תהיה דפוקה?
2 עכשיו במצב שלי אחרי שכבר התפנתי מהבקו"ם אם במשך החודש שיש לי אני יעשה בדיקות ויוציא אישורים שמראים שחל שינוי במצב הרפואי שלי יורידו לי פרופיל או שיגידו לי שלא התלוננתי על שום דבר כאשר הייתי בלשכת גיוס או בבקו"ם אז למה עכשיו?

"מצד שני להיות בקרבי זה קשה זה מעייף זה לא לראות את הבית שלא לדבר על הפעילות הקרבית השנויה במחלוקת אבל תגידו מה שאתם רוצים זה מחזק בן אדם, זה מקשח אותך וזה חוויה בלתי נשכחת לטוב ולרע."
-גם לדפוק את הראש בקיר יחזק את הראש, אבל על חשבון מה זה יבוא?
אם אתה חושב שתצא מקרבי קשוח אז אני מניח שראית הרבה סרטי מלחמה...אז שלא יהיו לך אשליות.

"זה עדיין לא קוסם לי. רציתי להיות בצבא בתפקיד שאפשר להתקדם ממנו..תפקיד מאתגר שאני יוכל ליישם אותו גם באזרחות."
-מי לא רוצה? ואולי השאלה היותר מתאימה היא למי איכפת?

"ונגיד והייתי בכלא זמן ממושך ועדיין אני מסרב ללכת לקרבי יש מצב שהצבא יתן לי תפקיד לא קרבי או שזה לא קורה ופשוט אני ימשיך לשבת בכלא עד שישחררו אותי מהצבא ואז האזרחות שלי תהיה דפוקה?"
-כן הם לבסוף יתנו לך תפקיד לא קרבי אם תשב חודש חודשיים (ואולי פחות), איך אתה מתכנן לשבת חודשיים בכלא אם אין לך כוח רצון מספיק לשבת יום אחד במעצר?
ו"האזרחות שלך תהיה דפוקה"?  באיזה מובן בדיוק היא תהיה דפוקה?  יש לך תכניות לעבוד בשבכ? הצחקת אותי.

"עכשיו במצב שלי אחרי שכבר התפנתי מהבקו"ם אם במשך החודש שיש לי אני יעשה בדיקות ויוציא אישורים שמראים שחל שינוי במצב הרפואי שלי יורידו לי פרופיל או שיגידו לי שלא התלוננתי על שום דבר כאשר הייתי בלשכת גיוס או בבקו"ם אז למה עכשיו?"

-תנסה, מה כבר יש לך להפסיד.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 12:46 
קודם כל אתה טוען שאני באשליות על קרבי.
שאתה לא מתחסן? לא מתחזק מבחינה נפשית ופיזית?
וזה פשוט טעות, אני לא אומר מניסיון אני אומר את זה כעובדה כמו שהשמש זורחת כל יום.
כל מה שאתה עובר בצבא כל הדברים הקשים מחזקים אותך. עכשיו אם זה שווה את זה או לא זה החלטה של כל בן אדם לעצמו.

בקשר לרצון שלי לקבל תפקיד טוב בצבא שאפשר ליישם אותו באזרחות.
אתה צודק למי איכפת מזה אבל לא לקוות בכלל ?

אני ביליתי יום במעצר והתפנתי שזאת הייתה טעות אני יודע.
אבל שם עדיין הייתי לא סגור על עצמי מה אני רוצה באמת
ולא רציתי ללכת לכלא  אבל אפשר לומר מי רוצה ללכת בכלל לכלא?! אבל עושים מה שצריך כדי לקבל מה שרוצים אבל כמו שאמרת לא היה לי מספיק כוח רצון.
ואני יגיד את האמת אני לא חושב שיהיה לי גם מספיק כוח רצון כדי לשבת בכלא חודשיים או יותר אבל כרגע אני לא רואה ברירה אחרת.זה מה שאני יצטרך לעשות.

אני גם חשבתי לעשות דבר כזה:
כנראה שזה חסר סיכוי אבל עדיין..
יום ראשון לנסוע לבקו"ם - פשוט להגיע לשם וללכת למשרד התנועה ולהגיד להם אני לא מתפנה.
אז הם יגידו אתה כבר התפנת, יסרבו לטפל בי ויגידו לי לבוא בתאריך המיועד
או שיקחו אותי למעצר ואז כל התהליך מחדש (ישיבה במעצר, משפט, לא מתפנה ואז כלא).

שווה לנסות ?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 15:42 
בכל בית חולים פסיכיאטרי יש כמה הלומי קרב,אתה יכול לדבר איתם על התחזקות עקב השירות הצבאי

אני אישית לא הייתי ממליץ לך אפילו לקוות לתפקיד טוב,כי מעטים הם האנשים שמקבלים משהו "טוב" בצבא במיוחד אם יש לך פרופיל קרבי מה שאומר שאתה הולך לטחון הרבה

ובב"קום נראה לי שכבר לא מכירים אותך,אתה הועברת כנראה לשלישות של קרק"ל
ותאמין לי שאתה לא מזיז לאף אחד אם אתה בא אליהם ונותן הצהרות,הצבא זה גוף דיקטטורי וחד צדדי,אתה יכול להצהיר כמה שאתה רוצה "לא מתפנה","לא עושה","לא קרבי"
והם יכולים להגיד לך משהו אחד : או זה או כלא

andy38808.696400463

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 18:49 
נכון זה מה שהם יעשו..יגידו לי או זה או כלא.
אז אני יגיד להם שאני לא ישב בכלא אני לא יעמוד בזה אני לא יודע מה אני יעשה.
אני יראה אי יציבות נפשית שתאמינו לי תיראה אמיתית.
הם עדיין ישלחו ככה בן אדם לכלא?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 18:57 
בכלא יש רופא שמחליט מי כשיר ומי לא כשיר למעצר,הרופא יכול להפנות אותך לקבן
ממה שאני יודע קבן בכלא מוציא אנשים מהכלא ישירות לאזרחות

בכל מקרה כמו שאמרתי לך,אתה יכול להגיד להם מה שאתה רוצה,הצבא זה הגוף הכי אטום שקיים בעולם,אם אתה תגיד להם שאתה לא רוצה ללכת לכלא,אז פשוט יקחו אותך בכוח,יש לוכדי עריקים וכאלה...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 01 אפריל 2006 19:36 
מה הצורך הגדול בלהתקשח? למה זה טוב, חוץ מאשר בשביל להיות חייל אטום? בשביל ששנים אחרי זה תסתובב עם מצוקות נפשיות שלא תדע להתמודד איתם כי בצבא לימדו אותך שרגשות זה לא לגברים? אם זה כל כך חשוב לך, וכאמור אולי כדאי שתשאל את עצמך בכלל למה זה חשוב לך, אז יש מיליון דרכים לעשות את זה שיותר כיף לעשות, שתלמד מהן יותר,  שפחות מסוכנות לך ולסובבים אותך, ושיותר קל להפסיק אם אתה רוצה. אתה רוצה להתקשח? לך תעבוד בעבודת כפיים. תעשה טיול אקסטרים. תנסה לקבל אישור להרחבת מרפסת. הדבר האחרון גם ייתן לך יותר ידע רלוונטי לחיים האמיתיים משלושים שנים בצבא. אני רציני לגמרי. הצבא לא מבגר, אם כבר הוא מיילד, והוא לא מכין אותך לחיים האמיתיים, הוא רק מרחיק אותך מהם. אז מה הטעם בחישול כזה?

2. אתה לא יכול ללכת לרופא דרך קופת חולים, כי אתה כבר לא שייך לקופת חולים, אבל אתה עדיין יכול ללכת לרופא פרטי, שזה יקר פי מיליון, אבל אולי שווה את זה. מצד שני אתה יכול הרבה יותר בקלות להוריד פרופיל דרך קבן. החלטה שלך.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 אפריל 2006 01:27 
הי,

תגיד לי, את הודעות הפתיחה של הפורום הזה קראת (כולל "מי מפחד מפרופיל 21?")
זה יכול קצת לתת לך כיוונים.

לגבי "לדפוק את האזרחות" - סתם סיפורי סבתא. אם יהיה לך פטור גמור מהצבא, האזרחות שלך תהיה בדיוק כמו של כל אחד אחר.

אז אני מקווה שאתה לא מתכוון לשרת שלוש שנים בצבא רק בגלל שאתה מפחד מה יהיה אחר-כך אם לא תשרת. פחד מפני סיפורי מעשיות זו לא סיבה טובה לסבול שלוש שנים, פלוס מילואים. אם יש לך סיבות יותר טובות לשרת בצבא - אז פה אני כבר לא אתערב לך בשיקולים.

אז אם אתה בקטע של לצאת מהצבא לגמרי, זה מוסיף לך כמה אפשרויות תמרון (אני אפרט אם זה יהיה רלוונטי). אם אתה מתעקש על תפקיד לא קרבי, אבל בתוך הצבא, אז אין לי מה להוסיף על הגברים הנכונים שכבר כתבו קודמיי.

בי,
סרגיי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 אפריל 2006 10:49 
תבין..כמו שכתוב ב"מי מפחד מפרופיל 21", אנשים באמת חושבים שזה יעשה להם בעיות בהמשך החיים.
ואני הייתי ביניהם עד לפני שקראתי פה תרדים ואת טרגט 21.
אז תפרט אם אתה יכול זה חשוב לי לדעת את כל האופציות שלי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 אפריל 2006 11:50 
הי,

אז מהן אפשרויות התמרון שהחלטה לצאת מהצבא נותנת לך? יש כמה כאלה.

אולי הכי בסיסית, היא האפשרות לפנות לגורמי בריאות הנפש במקומות נוספים בצבא. למשל, בלשכות קצין העיר יש הרבה פעמים מרפאות בריאות נפש. ויש גם את ירפ"א - מרפאת בריאות הנפש הראשית של הצבא, שנמצאת בתל-השומר (מחוץ לגדר של המתחם הראשי, אבל בצמוד. אנשים אחרים יכולים לתת לך הוראות הגעה מדויקות יותר אם צריך).

במקומות האלה יגידו לך בהתחלה שאתה לא יכול לדבר אתם, וצריך לחזור ליחידה (מה שלא תהיה היחידה), אולי יצעקו עליך קצת, אבל אם יראו שאתה באמת במצוקה נפשית קשה, אז יטפלו בך.

אפשרות נוספת, אבל לא כל כך מומלצת (בגלל הסיבוכים המעורבים בכך) היא לא לחזור לצבא בינתיים, ולחכות 45 ימים עד שתיחשב לעריק. בינתיים, אם יש לך את האפשרות מבחינה כספית, תשתדל לעבור אבחון אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטר פרטי, ואז לפנות שוב לאותם מקומות שהזכרתי למעלה, או להסגיר את עצמך בכלא צבאי ולפנות לקב"ן שם. אני לא כל כך ממליץ על המסלול הזה, כי למה לשבת בכלא כשאפשר לא?

אתה גם יכול לנסות להגיע למקום שאליו אתה אמור להגיע בצבא, אבל במשך כל הזמן לא לתפקד כמו שצריך, להראות סימני מצוקה ברורים, ולפנות כמה שיותר מהר לקב"ן. גם זה כיוון פחות מוצלח, כי לשים את עצמך בטלפיים של הצבא זה לא דבר פשוט, ורמות האטימות שיכולות להיות בטירונות צבאית הן שם דבר.

במקרה של מצוקה קשה, לפני שאתה מראה את פניך באיזשהו מקום צבאי, אתה יכול גם לפנות לעזרה דחופה בחדר מיון, רגיל, של בית חולים. זה בהחלט עלול לעלות לך די הרבה כסף, אלא אם כן הצבא יהיה בדיעבד מוכן לכסות את ההוצאה. בסופו של התהליך בחדר המיון תקבל מכתב שמסכם את הפניה שלך ומציע דיאגנוזה. זה גם משהו שיכול לעזור.

יש גם נוהל מיוחד בצבא לטיפול בחיילים בסכנת התאבדות מיידית, שבעקבותיו תמצא את עצמך עם פטור משירות צבאי. אבל יש גם סיכוי מסוים (לא גבוה) שיכניסו אותך לאשפוז פסיכיאטרי בדרך, וזה סיפור מאוד לא נעים ובעייתי.

בעיקר, מה שההחלטה לא לשרת בצבא נותנת לך זו נחישות ותקווה. אתה יודע שאם אתה תתעקש - אז בסוף תשיג את מבוקשך. אתה יודע שאת העמידה שלך מול המערכת אתה מנהל במלוא הרצינות, ולא עם יד אחת קשורה מאחורי הגב (מפחד שיתנו פרופיל נמוך מדי). ואתה גם יודע שמה שלא הצליח פעם אחת אצל הקב"ן, יצליח בפעם השנייה. אתה יודע שפשוט אם לא תוותר, בסוף תשיג את מה שרצית.

אני מקווה שאחרים יוכלו להוסיף עוד דברים.

בהצלחה,
סרגיי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 אפריל 2006 12:05 
יש דבר אחד שלא הבנתי.
זה בסדר ללכת לפסיכיאטר או לפסיכולוג ולעבור אבחון אבל זה לא בסדר ללכת לקופת החולים שלי ולעבור בדיקות ולהוציא מסמכים שמערערים על הפרופיל שלי?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 02 אפריל 2006 12:43 
הי,

זה לא עניין של בסדר או לא בסדר. פשוט, מרגע שאתה בצבא, אתה כבר לא מבוטח בקופת החולים. זו כבר לא קופת החולים שלך, ולכן היא גם לא יכולה לטפל בך. אני מניח שאם תבוא לרופאת המשפחה שלך בשעה של ביקורים דחופים, היא לא תסלק אותך משם, אבל מימון וסבסוד והפניות לרופאים מומחים - זה כבר לא יהיה, כי אתה לא מבוטח שלהם כרגע. מבחינה רשמית, צבא הוא זה שמספק לך שירותי בריאות וביטוח בריאות, ולא קופת חולים.

כל זה לא שייך לרופאים פרטיים, כי שם אתה ממילא לא מבוטח וצריך לשלם בכסף מלא על כל ביקור ועל כל טיפול. מבחינת הרופאים בצבא, אם הם רואים מסמך מרופא אזרחי (ולא משנה להם אם זה של קופ"ח או פרטי) שמעיד שיש לך בעיה מסוימת, אז הם בדרך-כלל יתייחסו אליו יותר ברצינות מאשר אם רק תבוא אליהם ותלונן על בעיה כזו או אחרת. אבל ההבדל הוא לא מוחלט. אתה יכול להסתדר גם בלי אישורים רפואיים אזרחיים, למרות שאם יש לך כאלה, זה יכול לעזור.

בי,
סרגיי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 15 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה