צריך עזרה בבקשה!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

g8g
יצירת קשר:

צריך עזרה בבקשה!

הודעהעל ידי g8g » 29 יוני 2009 12:31

אני מתגייס בעוד כחודש, נתנו לי פרופיל 97.
כבר כחצי שנה אני נפגש פעם בשבוע עם פסיכולוג מקופת חולים בגלל הבעיות החברתיות שיש לי (לא קשור לצבא).
עכשיו אני רוצה להיפגש עם קב"ן כדי שיוציא אותי על 21 נפשי.

איך אני קובע בדרך הכי מהירה פגישה איתו?
באתר עולים על מדים כתוב ש"יש להגיש בקשה מנומקת בצירוף מסמכים רפואיים מגורם מטפל קופת חולים או פסיכולוג" (על מנת להיפגש עם קב"ן).

מה אני אמור לכתוב בבקשה ואיזה מסמכים אני צריך לבקש מהפסיכולוגית?
עד עכשיו היא נתנה לי רק מסמך של:

אישור טיפול
הנ"ל נמצא בטיפול במרפאתנו מתאריך _____ ועד עכשיו (הטיפול לא הסתיים עדיין).

נראה לכם שזה יספיק? מה אני צריך לעשות?

תודה
Weef
יצירת קשר:

Re: צריך עזרה בבקשה!

הודעהעל ידי Weef » 29 יוני 2009 13:24

זה טוב, אולי חו"ד עדכנית על המצב שלך מפסיכיאטר תעזור יותר.

אתה שולח את כל החו"ד שלך בפקס ומחכה לזימון. בגלל שיש לך רק חודש אולי כדאי שתלך על בטוח, תוציא חו"ד מפסיכיאטר ותשלח, כדי שלא יחזירו לך תשובה שלילית יום לפני הגיוס. אגב אולי גם הפסיכולוגית יכולה לתת לך חו"ד טובה (אם היא משוכנעת שאתה לא מסוגל לשרת).

בעיקרון אתה לא יכול לדעת כמה זמן יקח עד שתקבל פגישה עם קבן. אצלי זה לקח חודש מהרגע שביקשתי עד לפגישה, ויחסית קיבלתי את זה מהר.

למה לא התחלת לפני?
O'er the land of the free and the home of the brave
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 29 יוני 2009 13:52

בגלל שמועד הגיוס הוא קרוב תנסה ללחוץ על לשכת הגיוס כמה שאפשר דרך הטלפון.
תשלח להם את כל החומר שיש לך.. לא משנה מה זה. מרשמים לתרופות, רשימת פגישות, חוו"ד מהמטפל.. הכל הכל.
ותצרף בקשה דחופה לראות קב"ן בעקבות מעוד הגיוס וכו'.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 יוני 2009 16:23

תודה רבה אנשים. חבל שהתחלתי לפעול רק עכשיו אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם!

דרך אגב אין לי מושג לאן ישלחו אותי אבל בוא נגיד אני לא מספיק להיפגש עם קב"ן ומתגייס, אז יהיה לי יותר קשה להשתחרר אחר כך?
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 29 יוני 2009 17:25

אל תכנס לזה בחייאת אל תכנס לזה...
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 29 יוני 2009 17:37

תגידו, ידועים לכם על מקרים של מלש"בים שקיבלו קב"ן בלשכת גיוס בלי לשלוח חוות דעת מגורם מטפל כזה או אחר? רק בקשה, מנומקת או שלא, לראות קב"ן לפני מועד הגיוס? אולי למלש"בים כדאי לנסות קודם ככה, ואם לא נותנים להם אז לראות פסיכולוג או פסיכיאטר.

אני שואל בגלל מקרים פרטיים של מלש"בים שמבקשים ממני עזרה.
נערך לאחרונה על ידי Jack_Flash ב 29 יוני 2009 19:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 29 יוני 2009 17:41

אורח כתב:תודה רבה אנשים. חבל שהתחלתי לפעול רק עכשיו אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם!

דרך אגב אין לי מושג לאן ישלחו אותי אבל בוא נגיד אני לא מספיק להיפגש עם קב"ן ומתגייס, אז יהיה לי יותר קשה להשתחרר אחר כך?

הרבה יותר קשה להשתחרר כשאתה חייל. אם תתחיל עכשיו אולי יש לך סיכוי לסיים עם זה לפני, למרות שהוא נמוך.
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 יוני 2009 18:45

Weef כתב:

הרבה יותר קשה להשתחרר כשאתה חייל. אם תתחיל עכשיו אולי יש לך סיכוי לסיים עם זה לפני, למרות שהוא נמוך.

כולם אומרים את זה אבל למה ? אם אתה אחד מאלה שיושבים כל היום לוחצים על כפתור במכונה אז מה הצבא לא יוותר עלייך בכיף ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 יוני 2009 19:45

אורח כתב:
Weef כתב:

כולם אומרים את זה אבל למה ? אם אתה אחד מאלה שיושבים כל היום לוחצים על כפתור במכונה אז מה הצבא לא יוותר עלייך בכיף ?

צה"ל יוותר עליך רק אם הקב"ן יתרשם שהמצב שלך הוא בלתי נסבל והדרך היחידה לעזור לך היא לשחרר אותך מהצבא.
לפני שאתה מתגייס יותר קל לשכנע אותם כי אין חו"ד ממפקדים והמדיניות שחרורים יותר קלה.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 29 יוני 2009 19:51

אורח כתב:
Weef כתב:

כך נהוג לחשוב, זאת הדעה הרווחת. הסיבה היא כמובן שלפני הגיוס הצבא לא השקיע בך כסף כמעט, ואחרי הגיוס מושקעים בך אלפי שקלים כבר בחודש הראשון שלך בצבא (מדים, נשק, אוכל, ציוד, משכורת וכו') וחוץ מזה כשאתה כבר בתוך המערכת אתה ממלא תפקיד מסויים - אם תיגרע מהמצבה זה יבאס ת'תחת של המפקדים שלך. אני אמנם מסכים עם זה שיותר קל להשתחרר כמלש"ב מאשר כחייל, אבל אני בכלל לא בטוח שההבדל הוא כזה גדול. יש גם יתרונות אם אתה חייל - הגישה לקב"ן הרבה יותר מהירה וחופשית, אתה יכול לדבר על כמה קשה לך בצבא מבלי שהקב"ן יגיד לך "זה חובה, תנסה ואם לא תאהב תצא" ויגיד לך לחכות כמה דקות בחוץ ואז יבוא איזה חייל זוטר שינפנף אותך.

חוץ מזה, אם אתה חייל שבאמת לא מתפקד בצבא, אתה לא מותיר לקב"ן בררה אלא לשחרר אותך. אם אתה מלש"ב, הקב"ן עשוי לחשוב שכן תתפקד בצבא. זה לא שאם אתה מלש"ב אתה בא לקב"ן ואומר לו: "היי אדון קב"ן, לא בא לי להתגייס" ומקבל פטור. זה הרבה יותר מורכב מזה. מה שכן, כניראה שבשנתיים האחרונות הקשיחו את עניין היציאה מהצבא כלפי חיילים, אך לא כלפי מלש"בים. ועוד דבר - יותר פשוט להשתחרר כמלש"ב מהבחינה שפחות מטרטרים אותך במהלך התהליך. אין לך את כל העניין של טופס טיולים, החזרת מדים, עוד פגישות עם הקב"ן וכו'. אפילו בוועדה רפואית אתה לא צריך להתייצב.

הודעה 500 כבוד! :mrgreen:
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 30 יוני 2009 20:32

אתה חלק מהמערכת אתה נשאר.. זה המוטו שלהם בסה"כ תחשוב חייל אחד לא חשוב אבל אם חייל אחד יוצא הוא יכול לגרום לחייל אחר לרצות לצאת וכן הלאה עד שמגדל הקלפים נופל.

גם אם תתגייס זה לא נורא פשוט תראה על הפנים ועם חוסר מוטיבציה מוחלט (עם בקשה לקב"ן) זה צריך לעזור.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים