יציאה מהצבא - מהם ההשלכות לגבי הנדסאי?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

הנדסאי

יציאה מהצבא - מהם ההשלכות לגבי הנדסאי?

הודעהעל ידי הנדסאי » 09 יולי 2009 00:11

שלום :)

למדתי כ-5 שנים במסלול השוחרות - כולל עתודה טכנולוגית (הנדסאי/י"ג-י"ד).

התגייסתי לפני כחודש, כעת הנני שוקל לצאת מהצבא אך תוהה מהם ההשלכות לגבי התעודה שאליה עמלתי כשנתיים (מאחר וצה"ל מימן כ-80% משכר הלימוד ומכיוון שחתמתי על חוזה "עתודה טכנולוגית").

האם אני זכאי לדיפלומה? ואם כן, עלי לשלם את הפרשי שכר הלימוד או שישנה דרך עקיפה?

תודה לעוזרים
MSMS
יצירת קשר:

Re: יציאה מהצבא - מהם ההשלכות לגבי הנדסאי?

הודעהעל ידי MSMS » 09 יולי 2009 01:17

התעודה נשארת אצלך כמובן, זה משהו שאתה השגת ולא אף אחד. כנ"ל לגבי הכסף - אם תקבל פטור זה פטור חוקי לכל דבר ולכן הכל צריך להישמר כפי שסוכם.
לצורך השוואה.. זה כמו להעניש בנאדם נכה בבית משפט על זה שלא עמד כשהשופט נכנס.

הפטור הוא חוקי לחלוטין ברגע שקיבלת אותו והסדר צריך להישמר. אף אחד לא ידע שתהיה לך מצוקה נפשית בשלב הזה, בדיוק כמו שיכולת לאבד יד או רגל חס וחלילה.
משיח NOW !
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 09 יולי 2009 01:23

MSMS כתב:התעודה נשארת אצלך כמובן, זה משהו שאתה השגת ולא אף אחד. כנ"ל לגבי הכסף - אם תקבל פטור זה פטור חוקי לכל דבר ולכן הכל צריך להישמר כפי שסוכם.
לצורך השוואה.. זה כמו להעניש בנאדם נכה בבית משפט על זה שלא עמד כשהשופט נכנס.

הפטור הוא חוקי לחלוטין ברגע שקיבלת אותו והסדר צריך להישמר. אף אחד לא ידע שתהיה לך מצוקה נפשית בשלב הזה, בדיוק כמו שיכולת לאבד יד או רגל חס וחלילה.

וכל ה"דרך" שהוא עבר עד כה עם הצבא לא תקשה עליו לצאת? זתומרת, לא יהיה לו יותר קשה להשתחרר על נפשי מאשר לחייל "רגיל"? כי הצבא אמור לראות אותו כמשאב יותר יקר בגלל כל הכסף שהושקע בו. או שזה לא קשור?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 09 יולי 2009 01:37

קשה זה כמובן מעט יותר קשה, אבל לא משהו בלתי אפשרי. קצת לשדר חוסר מוטיבציה ולעשות בעיות והוא הופך לעוד חייל שהצבא לא ממש מת עליו.
משיח NOW !
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 10 יולי 2009 01:49

אפילו סגן הרמטכ"ל יכול לצאת מהצבא... תצא מהסרטים האלה אם אתה רוצה לצאת זה יקרה זה תלוי בך.

והנדסאי 5 שנים wtf? זה כבר מעבר למהנדס... משהו פה לא בסדר
הנדסאי

הודעהעל ידי הנדסאי » 10 יולי 2009 10:16

הכוונה היא לכך שהייתי במסגרת השוחרות במשך 5 שנים.

אין לי ספק שאם ברצוני לצאת מהצבא אז זה בהישג יד, אך נורא חשוב לי לצאת בצורה ש"תפגע" בי כמה שפחות. ז"א - לשמר את הדיפלומה ולחסוך הוצאות מיותרות.

ומכן השאלה הנוספת: במידה ואבחר בסירוב מצפוני מוצהר האם יהיה עלי לשלם את הפרשי שכר הלימוד לדיפלומה (הרי הבחירה היא מרצוני ולא מכורח "בריאותי")
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 10 יולי 2009 10:36

יש מצב שלמדת בטכני בב"ש?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 10 יולי 2009 13:28

הנדסאי כתב:הכוונה היא לכך שהייתי במסגרת השוחרות במשך 5 שנים.

אין לי ספק שאם ברצוני לצאת מהצבא אז זה בהישג יד, אך נורא חשוב לי לצאת בצורה ש"תפגע" בי כמה שפחות. ז"א - לשמר את הדיפלומה ולחסוך הוצאות מיותרות.

ומכן השאלה הנוספת: במידה ואבחר בסירוב מצפוני מוצהר האם יהיה עלי לשלם את הפרשי שכר הלימוד לדיפלומה (הרי הבחירה היא מרצוני ולא מכורח "בריאותי")

אין לי מושג, יכול להיות שיעשו לך יותר בעיות, אבל מה שבטוח זה שבדרך הזו יהיה לך הרבה יותר קשה להשתחרר מהצבא מאשר על נפשי.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 12 יולי 2009 09:21

אני לא מומחה גדול תפנה לעורך-דין. אבל הייתה לי מחשבה כזאת:

אתה נפצעת (נפשית) בזמן השירות לכן כדין פציעה אתה לא מחויב להחזיר את הכסף (אלא אם כן בחוזה העתודה שלך רשום דבר כזה וגם אם כן אני ממש לא בטוח אם זה חוקי).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2009 05:54

למה הלכת למסלול שוחרות אם אתה בעל לא רוצה לשרת בצבא מסיבות מצפוניות? לא ידעת זאת לפני שהתחלת את המסלול?..
אין סיכוי שיוציאו אותך על זה..
הדרך היחידה שלך לצאת ולחסוך הוצאות זו סיבה נפשית \ בריאותית או אי התאמה.
ואם אפשר לשאול , למה בדיוק אתה רוצה לצאת מהצבא כעת? אתה רק בחודש הראשון שלך , הצבא משתנה עם הזמן , אתה יכול גם להתעקש לשנות את ההצבה שלך.. לא חובה ישר לצאת. אני בטוח שגם הכי פרו השתמטות לא יאהב לשמוע סיפור על בן אדם שלמד על חשבון הצבא ויצא בחודש הראשון. .. .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2009 07:43

אורח כתב:

למה הלכת למסלול שוחרות אם אתה בעל לא רוצה לשרת בצבא מסיבות מצפוניות? לא ידעת זאת לפני שהתחלת את המסלול?..
אין סיכוי שיוציאו אותך על זה..
הדרך היחידה שלך לצאת ולחסוך הוצאות זו סיבה נפשית \ בריאותית או אי התאמה.
ואם אפשר לשאול , למה בדיוק אתה רוצה לצאת מהצבא כעת? אתה רק בחודש הראשון שלך , הצבא משתנה עם הזמן , אתה יכול גם להתעקש לשנות את ההצבה שלך.. לא חובה ישר לצאת. אני בטוח שגם הכי פרו השתמטות לא יאהב לשמוע סיפור על בן אדם שלמד על חשבון הצבא ויצא בחודש הראשון. .. .

הצבא לא משתנה עם הזמן, ולמען דיוק הצבא נשאר אותו הדבר במשך עשרות שנים.
להתעקש לשנות את ההצבה זה כמו שאתה תתעקש לשנות את השכל הטיפש שלך... אפשר להתעקש עד מחר אבל אף אחד לא מקשיב.
והכי פרו השתמטות יכולים לנשק לי את התחת, אולי אתה אוהב לרצות את כל העולם אבל אתה לא חכם במיוחד אז עבד יהיה עבד יהיה עבד.
ואם הייתה לך טיפת שכל אולי הייתה צצה לך הברקה- אף אחד לא יודע מי שילם על מה אז הוא יכול להגיד שאמא שלך שילמה לו על הלימודים בתמורה לזה שמישהו יגע בה- ואז הבן אדם פרו השתמטות כן יאהב לשמוע את זה.

יאללה לך תדפוק את הראש בקיר יא עבד טמבל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2009 18:17

מה שעצוב זה שאתה מאמין למה שאתה כותב..
אני לא בא להתווכח עם אנשים שבטוחים שםה מכירים את המערכת מהדקה שהם היו בה... זה נשמע כאילו אכלת הרבה חארטות במקום שהיית בו.. בקצרה , אפשר לשנות כל הצבה - במיוחד בהתחלה. ובטח שאי אפשר להסיק לגביי כל השירות שלך , בגלל חודש אחד . שבדר"כ החודש הראשון מאכילים את כולם זין, חבל לעודד אנשים לעשות מעשה , שייתכן שיתחרטו עליו אח"כ, ולא - לא בגלל שאני חושב שיקרה להם משהו אם הם יעשו את זה , אלא בגלל שחיים פעם אחת , וכדאי לשקול טוב טוב משהו שישפיע , גם אם לא מבחינה תעסוקתית , אז מבחינה אישיותית על החיים שלו.

אנשים שמגיבים כמוך זה דוג' לאנשים שבגללם החברה הישראלית מגנה את פרופיל חדש , במקום להבין אותה ואת המניעים שלה.. אתה בא ורושם לי , שאף אחד לא ידע מי שילם את הלימודים שלו, כאילו כל המטרה שלך זה לדפוק את המערכת, זה רק מוכיח לי כמה אתה אפס שחיי חינם במדינה הזו, זה כבר גובל ברמת בגידה.אם אתה כלכך בטוח שהתגובה שלך מייצגת מישהו מתנועת פרופיל חדש , אז אתה אפילו לא מתחיל להבין את המטרה של התנועה הזאת - אם אנשים באמת סובלים ממצוקה נפשית קשה והצבא מתעלם או שיש להם בעיה מצפונית עם השירות , אז צריך לפעול למען זה שהם לא יעשו צבא.
מה שאני שומע ממך זה - הצבא דפק אותי, אז צריך לעשות הכל בשביל לא לשרת בו. ובמשפט הזה אין אפילו דבר אחד מהאג'נדה של פרופיל חדש. אני בטוח שגם חברי תנועת פרופיל חדש לא היו רוצים שאף אחד לא ישרת בצה"ל, ואם כן - אז אולי כדאי שאני אשנה את הגישה שלי כלפי התנועה.
והכי הזוי זה שאתה בטוח שאני עשיתי/עושה צבא בהודעה שלך .. תאמין לי אנשים כמוך עושים שם רע לכל ה"משתמטים".
אה וביננו כל הקללות שדחפת להודעה , חוץ מהעובדה שהיו דיי חלשות , רק נתנו לי תחושה טובה שלא מדובר בבן אדם איכותי שכותב את השטויות האלה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2009 18:38

אורח כתב:מה שעצוב זה שאתה מאמין למה שאתה כותב..
אני לא בא להתווכח עם אנשים שבטוחים שםה מכירים את המערכת מהדקה שהם היו בה... זה נשמע כאילו אכלת הרבה חארטות במקום שהיית בו.. בקצרה , אפשר לשנות כל הצבה - במיוחד בהתחלה. ובטח שאי אפשר להסיק לגביי כל השירות שלך , בגלל חודש אחד . שבדר"כ החודש הראשון מאכילים את כולם זין, חבל לעודד אנשים לעשות מעשה , שייתכן שיתחרטו עליו אח"כ, ולא - לא בגלל שאני חושב שיקרה להם משהו אם הם יעשו את זה , אלא בגלל שחיים פעם אחת , וכדאי לשקול טוב טוב משהו שישפיע , גם אם לא מבחינה תעסוקתית , אז מבחינה אישיותית על החיים שלו.

כן מאכילים את כולם זין אבל אנשים כמוך מתחילים לאהוב לאכול זין ולא רוצים להפסיק אחרי חודש אחד אלא אחרי חודשיים? שלושה? ארבעה חודשים זה מספיק זמן כדי להפסיק לאכול זין? להההה אתה פשוט אוהב לאכול אותו בלי קשר לזמן :).
כן חיים פעם אחת ובגלל זה צריך לחיות כמה שיותר טוב ולא לדאוג לכל דבר קטן ולגדול להיות חרא קונפורמיסטי חסר שכל ואוכל זין כמוך. מבחינה אישיותית אתה מושפע מהזין שהאכילו אותך אז כל הכבוד לצהל שעשה אותך למה שאתה היום.

אנשים שמגיבים כמוך זה דוג' לאנשים שבגללם החברה הישראלית מגנה את פרופיל חדש , במקום להבין אותה ואת המניעים שלה.. אתה בא ורושם לי , שאף אחד לא ידע מי שילם את הלימודים שלו, כאילו כל המטרה שלך זה לדפוק את המערכת, זה רק מוכיח לי כמה אתה אפס שחיי חינם במדינה הזו,

אתה זה שמנסה להפחיד אותו על ידי הלימודים שכאילו שולמו לו, וזה מוכיח לי שאתה צריך לאכול מהצבא זין יוד נון סופית.

זה כבר גובל ברמת בגידה.אם אתה כלכך בטוח שהתגובה שלך מייצגת מישהו מתנועת פרופיל חדש , אז אתה אפילו לא מתחיל להבין את המטרה של התנועה הזאת - אם אנשים באמת סובלים ממצוקה נפשית קשה והצבא מתעלם או שיש להם בעיה מצפונית עם השירות , אז צריך לפעול למען זה שהם לא יעשו צבא.

אני לא מדגם מייצג כמו שאתה לא מדגם מייצג לאוכלי זין יוד נון.

מה שאני שומע ממך זה - הצבא דפק אותי, אז צריך לעשות הכל בשביל לא לשרת בו. ובמשפט הזה אין אפילו דבר אחד מהאג'נדה של פרופיל חדש. אני בטוח שגם חברי תנועת פרופיל חדש לא היו רוצים שאף אחד לא ישרת בצה"ל, ואם כן - אז אולי כדאי שאני אשנה את הגישה שלי כלפי התנועה.

פרופיל חדש וגם אני שמים זין יוד נון גדול עליך ועל הגישה שלך.

והכי הזוי זה שאתה בטוח שאני עשיתי/עושה צבא בהודעה שלך .. תאמין לי אנשים כמוך עושים שם רע לכל ה"משתמטים".
אה וביננו כל הקללות שדחפת להודעה , חוץ מהעובדה שהיו דיי חלשות , רק נתנו לי תחושה טובה שלא מדובר בבן אדם איכותי שכותב את השטויות האלה.

איכות לא נמדדת בעומד של הזין יוד נון שהצבא מכניס לך לפני שהוא מעורר לך את רפלקס ההקאה ואני בטוח שלא עשית צבא או שום דבר אחר בעל משמעות בחיים שלך מלבד קניות של דברים בכספי ההורים שלך וצפייה בטלויזיה ובאינטרנט אז לך תאכל ז'.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2009 19:00

איפה רשמתי שיתפסו אותו אם הלימודים לא יושלמו אה? נראה לך שניסיתי להפחיד אותו? תאמין לי שאני מבין מספיק במה יודעים ולא יודעים מעסיקים פוטנציאלים.
בסך הכל אמרתי , אם באמת נוח לו ללמוד על חשבון הצבא ואז לצאת ממנו אחרי חודש בלבד!! אם זה באמת הצעד הנכון מבחינתו , ומבחינת הבן אדם שהוא.
ואני לא יודע על איזה זין אתה מדבר.. בנתיים בין שנינו כנראה מי שאכל זין מהצבא זה אתה , ואז מה אם ברחת לפני שהוא הספיק לגמור, עדיין נשארה לך שריטה עמוקה אחי . תשתחרר מהצבא לגמריי אחי , זה שאתה רב בפורום הזה בלי שום סיבה נראית לעין , אלא סתם בשביל להשמיע קול , מראה כמה אתה עוד בתוך זה. תתחיל להסתכל על התמונה במלואה, ועל המשמעות של המעשים, לפני שאתה מדבר. לא לכולם אותם מטרות, וזה שלך אולי בא בטוב לצאת מהצבא , זה לא אומר שכולם צריכים לעשות את זה - צריך באמת לשקול את ההחלטה ולקחת אותה.
הנדסאי

הודעהעל ידי הנדסאי » 14 יולי 2009 22:24

תודה למשיבים ועל העזרה :)

אני רוצה להוסיף שחבל ומיותר האלימות המילולית כי עדיף שמעשינו כאן ישרתו למען התרומה והתמיכה ולא להיפך.

אין אמת אחת, או יותר נכון לאמר שהדרך אליה שונה מאדם לאדם - החשוב מכל לפי דעתי הוא לא להכחיש לדרכו של ליבנו. בסופו של עניין מכל חוויה ניתן להפיק תובנות והעצמה אישית, ובוודאי שגם מתוך מסגרת צבאית אפשר להתפכח - אך לכל דבר יש ניגוד; לא רק שחור או לבן.

לכן לא מוצדק ואפילו טיפשי לחשוב שדרך אחת תיהיה כתנאי שהוא בריא לכולם.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים