פטור בריאותי משמע אני חולה נפש?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אדם

פטור בריאותי משמע אני חולה נפש?

הודעהעל ידי אדם » 20 יולי 2009 19:25

קיבלתי תאריך התייצבות לעוד חודש ואני לא מעוניין להתגייס מהסיבות השמורות, המסקנה שקיבלתי היא שכדי לצאת ביתר קלות עדיף לשחק על הפן הנפשי. כמובן שאינני חולה נפש, אז השאלה החשובה היא על גבי איזה סממנים עדיף לשחק כדי שבסופו של דבר הפטור יצא לפועל ויצביע על בעיה שהיא נורמטיבית יחסית ולא קיצונית?

ולגבי תהליך הגיוס עצמו - הכוונות שלי הם לא לשתף פעולה עם המערכת (במידה מסויומת) ולמנוע חיול (מוכנות לכלא). האם זו הדרך המעודפת לזרז את התהליך?
אורח

Re: פטור בריאותי משמע אני חולה נפש?

הודעהעל ידי אורח » 20 יולי 2009 20:50

שום דבר "נורמטיבי יחסית" לא יוציא אותך בקלות, רק דיכאון קליני/אישיות מאד מאד מופנמת/קשיי הסתגלות קשים ביותר (לא מספיק להגיד יש לי קשיי הסתגלות, צריך להראות הוכחות, למשל נשירה מבית ספר)
אם תראה מחשבות על התאבדות יש לך סיכוי טוב לצאת מהר.
MSMS
יצירת קשר:

Re: פטור בריאותי משמע אני חולה נפש?

הודעהעל ידי MSMS » 20 יולי 2009 23:13

כיום הצבא נותן שחרור על דברים שהם די שגרתיים וידועים בחברה, רק שהם במידה טיפה יותר מוקצנת. הכי טוב זה ללכת על הדרך הנוחה ביותר ל'תפעול' וזה כל נשוא הדיכאון.. דבר שהוא שכיח לחלוטין. ניתן לעיין בטרגט21 כדי להבין איך דמות דכאונית אמורה להתנהג ומה צריך להגיד.

יש לציין כמובן שהכל זה מידע חסוי וזה לא ממש משנה איך תשתחרר. בכל מקרה יהיה כתוב 'פטור מסיבות בריאותיות'.

בקשר לעניין החיול - חוסר שיתוף הפעולה הוא כמובן נכון, אבל אסור שזה יגיע ממקום של אנטי ("לא רוצה להתגייס" ודברים דומים) כי אחרת זה ילך סתם לכיוון של כלא שלא יקדם אותך. עלייך לשדר התנהגות של "לא יכול" ולא "לא רוצה". להיראות כאדם שנמצא במצוקה וחייב עזרה.

*יש לך חודש עד הגיוס. זה לא הרבה, אבל כדאי להתחיל לפעול מעכשיו. אם אין לך עדיין חוו"ד מפסיכולוג או פסיכיאטר כדי שתצטייד באחד כזה כדי שיתן לך קצת רקע מול הצבא.. רצוי לבקש גם קב"ן מעכשיו, אולי עוד תספיק.

בהצלחה
משיח NOW !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים