לצאת מהצבא - הסבר ושאלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

לצאת מהצבא - הסבר ושאלות

הודעהעל ידי אורח » 21 יולי 2009 00:24

שלום.

לפני כחודשיים היה לי צו ראשון. בצו הראשון עוד לא ידעתי שארצה להשתחרר מהצבא ולכן בשיחה האישית ובמבחנים עשיתי הכל טוב בלי לעשות בעיות ולהתלונן על דכאונות או דברים כאלו. מה שכן, ידעתי שקרבי אני לא אהיה! התלוננתי על כאבי גב,אסטמה,כאבי ראש (הכל נכון פחות או יותר).

בקרוב יש לי תור לרופא ריאות. מה הסיכוי להשתחרר על בעית ריאות? מה צריך לעשות בבדיקה בשביל לקבל תוצאות גרועות? (חשוב לציין שיש לי באמת אסטמה אבל לא חמורה כלכך בשביל לקבל פרופיל 45 ומטה).
חשבתי אולי להתאשפז בבית חולים על התקף אסטמה שכיוויכול היה לי ואז הצבא יראה שזה לא סתם, מה אתם אומרים? באמת שאני מעדיף להשתחרר על 21 רפואי ולא נפשי (בגלל שיהיה לי יותר קל על רפואי, נפשי יהיה לי קשה לשחק).

---------------------

בקשר ליציאה מהצבא על נפשי - קב"ן.
בצו הראשון כמו שאמרתי שהמאבחנת שאלה אותי על נטיות אובדניות ודכאונות אז אמרתי שאין לי כלל, רק הזכרתי פעם אחת שפעם שהייתי קטן הייתי פוחד מהמוות. לא יותר מזה.

מה אני יכול לעשות בשביל לצאת על נפשי? על מה לשחק?

יש לי משהו אחד אמיתי שאולי אפשר לשחק על זה?
יש לי קטעים מוזרים, לדוגמא: אני יושב ומחזיק נגיד אבן ביד ואז עוברת אמא עם עגלת תינוק ואני כאילו מדמיין איך אני פתאום משום מקום קם ודופק לתינוק אבן בראש. (זה מחשבות מוזרות ומבחילות אבל קרה לי). או ולמשל אני מחזיק סכין במטבח ופתאום לתקוע למישהו בבטן. אלו סתם דברים שרצים בראש ואני הכי לא כזה אבל אולי זה משהו שאפשר להגיד לקב"ן? אפשר לשחק על זה?

אשמח לעזרה. תודה רבה ושבוע טוב.
MSMS
יצירת קשר:

Re: לצאת מהצבא - הסבר ושאלות

הודעהעל ידי MSMS » 21 יולי 2009 08:11

בקשר לאסטמה - אתה לא תשתחרר על זה מהצבא. זו מחלה נפוצה מאוד וכיום הצבא מתמודד איתה. הכי הרבה נותנים 45.
לי למשל בגיוס היה אסטמה בדרגה יחסית גבוהה וקיבלתי רק 64.

בקשר לקב"ן - זה לא משנה מה אמרת בצו הראשון, תמיד תוכל להתחיל את התהליך שוב ולהגיד למשל שפחדת להגיד את האמת או שהתביישת וכו'.
תעיין במסמך טרגט21 כדי להבין איך אתה אמור להיות מול הקב"ן. תשיג חוו"ד מגורם אזרחי (פסיכולוג או פסיכיאטר) ותשלח לצבא בצירוף בקשה לראות קב"ן.
משיח NOW !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 24 אורחים