אני משל"ב ומעוניין להשתחרר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

זקוק לעזרה

אני משל"ב ומעוניין להשתחרר

הודעהעל ידי זקוק לעזרה » 13 אוגוסט 2009 10:21

אני מלש"ב ואני רוצה להתשחרר מהצבא. גם מסיבות ערכיות שגרמו לי ללחצים ופחדים וגם פשוט מההרגשה הפשוטה שאני לא מתאים. בצו הראשון שלי ביקשתי לראות קב"ן ואמרו לי שאני חייב לעבור ועדה רפואית קודם, התעקשתי והלכתי הביתה וחיכיתי לזימון לקב"ן שהבטיחו לי. הגיע הזימון וחזרתי ללשכה, שם אמרו לי שוב שזה זימון לועדה רפואית ולא לקב"ן. אחרי שאמא שלי הפעילה קצת לחץ הסכימו שאני אראה קב"ן אבל אני צריך לכתוב מכתב בקשה עם הסבר למה.

אני רוצה לכתוב במכתב כבר מעכשיו שאני לא רוצה להתגייס. השאלה היא אם לספר במכתב על סיוטים שיש לי ועל הפחדים ועל דברים שהצבא עושה שקשה לי איתם ואני לא מוכן לקבל אותם, או פשוט להסביר שאני מעריך את החיילים ואת הצבא (ברוב המקרים) אבל פשוט מרגיש שהגיוס האישי שלי לא יתרום לצבא ואני פשוט לא מתאים.

הכל נכון אגב, גם ההערכה שלי לצה"ל יחד עם הדברים שאני לא מקבל שהם עושים, וגם הסיוטים והמתחים, ותחושת חוסר ההתאמה למסגרת.

בבקשה עזרה.
שקר כלשהו
יצירת קשר:

Re: אני משל"ב ומעוניין להשתחרר

הודעהעל ידי שקר כלשהו » 13 אוגוסט 2009 11:17

קבן לא מתעניין במה אתה רוצה ובמה אתה חושב שאתה יכול או לא יכול לתרום לצבא. קבן מתעניין רק בכשירות הנפשית שלך להיות חייל בלי לפגוע בעצמך או באחרים או שייגרם לך נזק נפשי חמור אם תהיה בצבא. אל תבלבל לו את המוח עם סיבות ערכיות (בשביל זה אתה יכול לפנות לוועדת מצפון שלא תשחרר אותך אם אתה לא פציפיסט). מה שיש לך לדבר עם קבן זה על פחדים וסיוטים וקשיים עם מסגרות וכל בעיה נפשית שיש לך. במכתב בקשה אתה לא ממש צריך לפרט רק בקווים כלליים מה הבעיה.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 13 אוגוסט 2009 11:52

כל מה שחשבת לכתוב תשכח בזה הרגע ותחשוב בכיוון אחר לחלוטין.
את הצבא לא מעניין מה אתה חושב עליו או מה אתה חושב שאתה יכול או לא יכול לתרום. הם רוצים לראות מי כשיר לגיוס ותו לא. אתה והדעות שלך לא ממש מעניינות את הצבא.

מה גם שזה שאתה כותב ברצינות כזו ובאופן מחושב זה רע, כי הקב"ן רואה שעומד מולו בנאדם נורמאלי וכזה שחושב בצורה טובה.

אתה צריך לשדר מצוקה, חוסר בטחון, בנאדם שלא יסתדר בצבא, שלא מעניין אותו כלום הוא רק רוצה להשתחרר.
משיח NOW !
RAValuf
יצירת קשר:

הודעהעל ידי RAValuf » 13 אוגוסט 2009 18:09

תפסיק להיות כזה ג'נטלמן, אם אתה רוצה להשתחרר אתה צריך סיפור טוב (לפחות אחד) שישכנע את הקב"ן.
גם אני הייתי כמוך בהתחלה כששאלו אותי מה התאריך היום, עניתי נכון. יש לך מחשבות אובדניות לפעמים - לא. אתה ישן טוב בלילה - כן. ובגלל זה קיבלתי רק פרופיל 45 למרות שהיה לי מכתב משכנע מפסיכיאטר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 16 אורחים