לא מוכן להתגייס…. מה הלאה?

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים לא מוכן להתגייס…. מה הלאה?

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #100429 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום לכם.
    קוראים לי אפריים.
    אני אזרח שאמור להיות כבר בצבא.
    זאת אומרת שלא הגעתי לשום צו ששלחו לי!
    לא מוכן לראות מדים ובמיוחד לא ללבוש אותם.
    הגיע לי תאריך גיוס אחרי הכל וכמובן שלא הלכתי.
    לאחר חודש הגיעו אליי משטרה צבאית ועצרו אותי.
    נתנו לי את האפשרות להשתחרר בלי להעצר ולחתום להם על טופס שאני יגיע ביום ראשון להתגייס כמו כולם.
    חתמתי השתחררתי וכמובן שלא הגעתי.
    לא התחיילתי ולא קיבלתי מדים ואין לי חוגר ולא כלום.
    היום אני כבר עריק חודש וחצי.
    מה הלאה?
    מה אהיה? בבקשה תעזרו לי.

#124707 הגב
    Anonymous
    חבר

נראה שבחרת בדרך הקשה יחסית להשתחרר. משחקי החתול ועכבר האלה יימשכו לפחות כמה חודשים ובהחלט ייתכן שכמה שנים. החדשות הטובות הן שמהירות הפתרון תלויה בעיקר בך ובנכונות שלך להתמודד עם המערכת. החדשות הרעות הן שאף אחד לא ישחרר אותך חד צדדית וללא תנאים (יונילטרלי ואנקונדישנלי), מה שאומר שבשלב כלשהו תאלץ להתמודד עם המערכת הזאת (אלא אם כן יש לך תוכנית נועזת לגנוב את הגבול ולנסות להגיע למדינה שתכיר בך כפליט – לא מאוד ישים אני חייב לציין). לרוב עדיף להתמודד מוקדם מאשר מאוחר, אלף כי זה לא נעשה יותר קל עם הזמן, להיפך עריקות ארוכה רק מגדילה את הסכנה של מאסרים ממושכים לפני השחרור.אם אתה מוכן לזה, האפשרות היחסית קלה ומהירה זה לנסות להשתחרר דרך קבן. לשם כך, במצבך, אתה צריך חווד שממליץ על שחרור (רצוי גם מפסיכי אזרחי פרטי, אבל זה לא חובה), ולשם כך אתה צריך להגיע לקבן במפקדת ענף בריאות הנפש או בקצין העיר.  עם המלצה כזו סביר שיוותרו לך על תקופת מאסר ותשוחרר לאלתר. האפשרות הארוכה יותר זה להסתוגר, לשבת במאסר כמה חודשים (נגיד 3) ולנסות להשתוחרר משם או דרך קבן או בסופו של דבר על אי התאמה. בכל מקרה, אם אתה מתכוון להאסר, תודיע לנו ונדאג לביקורים של עורכת דין. בהצלחה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־לא מוכן להתגייס…. מה הלאה?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו