חייל נוסף התאבד

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 24 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #103560 הגב
    Anonymous
    חבר

רציתי רק לספר לכם על חייל קרבי שהתאבד היום בצהריים בבסיס. (בקו)
    מהדברים שאני שמעתי על מה שקורה בבסיסים האלה , לצערי אני לא יכול לומר שאני יותר מידי מופתע.
    הסיבה שאני כותב שורות אלו היא שלא התפרסם על כך כלום בתקשורת. יכול להיות בגלל שלא הודיעו למשפחת החייל על כך עדיין, אבל אני חושש שיכול להיות והצבא פשוט מעוניין להחריש את הידיעה. (ואת המשפחה ברגעים אלו בטח לא מענין הנושא התקשורתי).
    שוטטתי קצת באינטרנט לגבי חיילים שהתאבדו והופתעתי לגלות שבאמת לא תמיד מתפרסם שחייל מתאבד, ולפעמים הצבא מוסר שמדובר בפליטת כדור. (עד שמתברר שזה לא נכון זה כבר OLD NEWS).
    כיצד הורה ששולח את ילדו לצבא יכול לישון בלילה בשקט

#144056 הגב
    Anonymous
    חבר

אפשר לקבל פירוט בנוגע למקרה?

#144059 הגב
    Anonymous
    חבר

כל חייל שמתאבד זה כשל חמור של המערכת הצבאית ושל המפקדים של אותו חייל.
    מצד שני לומר שההורים לא יכולים לישון בשקט בגלל שיש חיילים שמתאבדים זו הגזמה פראית.
    מעניין אותי אם יש הבדל בין אחוז המתאבדים מכלל חיילי צה"ל לבין אותה שכבת גיל בארה"ב (למשל) ששם לא עושים צבא. אני בטוח שבנסיבות מסוימות, המערכת הצבאית או המסגרת התומכת של החיילים ביחידה (בעיקר החברים הקרובים), דווקא מנעה התאבדויות.
    הצבא לא גורם לחיילים להתאבד. התנאים והנסיבות בצבא יכולים להוות זרז או טריגר (תרתי משמע).

#144060 הגב
    Anonymous
    חבר

תן לי לעזור לך. אני הייתי בצבא ואין שום מערכת שתומכת. כל שכן בחיילים.

#144061 הגב
    Anonymous
    חבר

לא מפתיע שזה לא מדווח. זה כבר מקרה שלישי בחודשיים האחרונים שאני שומע שחיילים התאבדו דרך חברים ומכרים שמשרתים באותו בסיס , ולאו דווקא דרך אמצעי התקשורת.

#144063 הגב
    Anonymous
    חבר

גם אני שמעתי מחברים.
    בקשר לנתוני התאבדות, יש פערים של מאות אחוזים בין מדינות שונות אז לא ממש בר השוואה. מה שכן, בישראל אאל"ט יש קפיצה משמעותית בשיעורי ההתאבדות בגילאים של הצבא לעומת הגילאים שלפני הצבא אחרי הצבא.
    הצבא בהחלט יכול להיות גורם (ביחד עם גורמים נוספים, כמובן) להתאבדות.
    דבר שני הטיפול בחיילים הוא כל כך לקוי וחיילים עם בעיות נפשיות כמעט אף פעם לא מקבלים טיפול הולם וללא טיפול כזה צפוי שרבים מהם יתאבדו.

#144064 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ראיתי הכל:

כל חייל שמתאבד זה כשל חמור של המערכת הצבאית ושל המפקדים של אותו חייל.
    מצד שני לומר שההורים לא יכולים לישון בשקט בגלל שיש חיילים שמתאבדים זו הגזמה פראית.
    מעניין אותי אם יש הבדל בין אחוז המתאבדים מכלל חיילי צה"ל לבין אותה שכבת גיל בארה"ב (למשל) ששם לא עושים צבא. אני בטוח שבנסיבות מסוימות, המערכת הצבאית או המסגרת התומכת של החיילים ביחידה (בעיקר החברים הקרובים), דווקא מנעה התאבדויות.
    הצבא לא גורם לחיילים להתאבד. התנאים והנסיבות בצבא יכולים להוות זרז או טריגר (תרתי משמע).

אין קשר לזה שההורים לא ישנים כי הם מפחדים שהבן יתאבד, אלא בגלל החוסר תמיכה בצבא.אין קשר בין ההשוואה של ארה"ב אלינו, כי למשל בנורווגיה מתאבדים הרבה יותר בגלל דכאונות. זה אומר משהו ? לא, זה רק אומר שהצבא פה הוא הגורם כביכול גדול להתאבדות.אם המסגרת הצבאית איכשהו מנעה התאבדות, היא מנעה התאבדות שהייתה יכולה לקרות בגלל השירות הצבאי.

#144065 הגב
    Anonymous
    חבר

Corwin, הנתונים שאתה מפרסם לא מזדהים עם המציאות.המציאות כיום היא שהמערכת הצבאית גורמת לדיכאונות ולהתאבדות.אל תנסה להוציא את הצבא כלא אשם וכלא קשור לענין כי הוא ועוד איך קשור!והנה ועוד חייל התאבד:http://rotter.net/forum/scoops1/8477.shtmlועוד אחד:http://rotter.net/forum/scoops1/8478.shtmlזה פשוט לא מפורסם בתקשרות.RAMI72502008-4-27 3:8:15

#144079 הגב
    Anonymous
    חבר

המקרים לא מפורסמים מ2 סיבות
    כמובן שכשהצבא לא מפרסם הוא יכול לטעון שכל הנתונים הם שקריים
    בנוסף יש את הצד היותר אנושי..של המשפחה. לא נעים להגיד "הבן שלי התאבד".

#144082 הגב
    Anonymous
    חבר

לא מבין את הטיעון השני שלך.. הם הרי לא חייבים למסור את הפרטים של החייל, מספיק לציין שחייל כלשהו באיזור כלשהו בארץ התאבד.

#144083 הגב
    Anonymous
    חבר

לכל החוגגים כאן על הדם של חייל שהתאבד,
    לכל המשתמטים שמצאו עוד תרוץ בלי להתבייש שמדובר בעלם צעיר בתחילת חייו הבוגרים שבחר להפסיקם מסיבות שלו- עוד תרוץ לפרזיטיות הפרטית שלהם,
    אין גבול לציניות העלובה שלכם – הדנים ב"כובד ראש" כאן באתר של אלו שהתאבדו כבר מהבחינה המוסרית.
    לפני כמה חודשים פצחה כאן סמירה הידועה במחול שדים סביב ההתאבדויות בצהל, הרי זאת בדיוק ה"סיבה" למה צהל רע ולמה לא להתגייס….
    אז קראתי קצת והנה העובדות:
    ובשביל רגוע -נתוני עמותת "בשביל החיים"
    סהכ מתאבדים 450 לשנה
    מתוכם 80 בלבד עד גיל 24 -לא מדובר בחיילים דווקא!
    במהלך השנתיים האחרונות הצבא טיפל בתופעה באמצעות קציני בריאות הנפש:
    מספר ההתאבדויות בצהל ירד ב30% בשנתיים האחרונות והמגמה בצהל נמשכת בירידה בעוד שבכלל הציבור בעליה.
    אז תמשיכו להשמיץ, תמשיכו לפלפל בעיינים שלכם ולהיתמם תוך כדי חגיגה על הדם כי העובדות מוכיחות להיפך , אבל תעזבו אותכם מעובדות! מה לכם ולהן.

#144084 הגב
    Anonymous
    חבר

בינתיים החוגג והמתלהם זה אתה. לא הבנתי איך הנתונים שהבאת מגבים את הטענות שלך. "לא מדובר בחיילים דווקא!"? חיילים מתאבדים יש בסביבות 30 בשנה. אני לא יודע מאיפה הנתון שלך שהמספר ירד ב30%, הנתונים שאני מכיר הן שיש תנודות קלות משנה לשנה, בטח לא ירידה של 30%. אחרי 2005 שהיתה שנת שיא עם משהו כמו 35 מתאבדים היו כמה פגישות בכל מיני דרגים על לשים יותר דגש ותשומת לב לנושא, אבל כמו שאמר האדם שאחראי על ריכוז הטיפול בנושא, אין בצבא טיפול מערכתי, ברוב המקרים מחפשים סיבות אחרות בשביל להפוך כל התאבדות ללא קשורה לצבא. 

#144090 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote אני כנעני:

לכל החוגגים כאן על הדם של חייל שהתאבד,
    לכל המשתמטים שמצאו עוד תרוץ בלי להתבייש שמדובר בעלם צעיר בתחילת חייו הבוגרים שבחר להפסיקם מסיבות שלו- עוד תרוץ לפרזיטיות הפרטית שלהם,
    אין גבול לציניות העלובה שלכם – הדנים ב"כובד ראש" כאן באתר של אלו שהתאבדו כבר מהבחינה המוסרית.
    לפני כמה חודשים פצחה כאן סמירה הידועה במחול שדים סביב ההתאבדויות בצהל, הרי זאת בדיוק ה"סיבה" למה צהל רע ולמה לא להתגייס….
    אז קראתי קצת והנה העובדות:
    ובשביל רגוע -נתוני עמותת "בשביל החיים"
    סהכ מתאבדים 450 לשנה
    מתוכם 80 בלבד עד גיל 24 -לא מדובר בחיילים דווקא!
    במהלך השנתיים האחרונות הצבא טיפל בתופעה באמצעות קציני בריאות הנפש:
    מספר ההתאבדויות בצהל ירד ב30% בשנתיים האחרונות והמגמה בצהל נמשכת בירידה בעוד שבכלל הציבור בעליה.
    אז תמשיכו להשמיץ, תמשיכו לפלפל בעיינים שלכם ולהיתמם תוך כדי חגיגה על הדם כי העובדות מוכיחות להיפך , אבל תעזבו אותכם מעובדות! מה לכם ולהן.

אתה טועה בגדול ואין לי מושג מאיפה אתה מביא את הנתונים האלה ובכלל את הנושא ש"צהל  טיפל בתופעה".
    צהל מעולם לא נתן איזה רמז לכך שהוא מטפל, איזה שינוי גישה או כל דבר שיעזור בתחום הזה.
    יש יותר מדי מתאבדים. גם קרביים וגם ג'ובניקים. מערכת בריאות הנפש בצבא קורסת ולא מסוגלתת להתמודד עם כולם.. מלבד זאת כל קמפיין ההשתמטות רק מעלה את האחוזים כי כל בנאדם שיש לו בעיות חושש ללכת לקב"ן שמא "מה יגידו עליי" ולפעמים בוחר לסיים את זה בכדור בראש.
    כל הנתונים האלה הם עוד בלי כל אלו שפוגעים בעצמם או שקלו להתאבד.. שאני בטוח שרוב החיים עשו את זה.

#144102 הגב
    Anonymous
    חבר

לכנעני: בין כה וכה, כך או כך ,הירידה באחוז המתאבדים לאו דווקא נובע מזה שצה"ל יודע איך להתנהג .אני מתכוון שהירידה באחוז המתאבדים (נכונה עד כמה שתהיה, למרות שעל פי הנתונים שאני יודע אחוז המתאבדים לא ירד דרסטית, אלא נשאר תמיד באותה מגמה פחות או יותר לצערנו) נובע  מהעובדה שאותם חיילים פונים למערכת בריאות הנפש ומוצאים את עצמם משוחררים,ולא בשל אכפתיות של צה"ל או בידידי קציני הSS הנודעים שהם מגלים חמלה ואנושיות. הירידה נובעת מהגמשת התנאים לשחרור אצל הקב"נים,ולא בגלל שצה"ל יודע איך לטפל בתופעה.מקווה שהבהרתי את עמדתי,מכיוון שאני ממהר ועף לעבודה.

#144103 הגב
    Anonymous
    חבר

לכל שלושת המגיבים האחרונים -ממש נמאס עד כמה שאתם עסוקים ותקועים באמת הפרטית שלכם, אחד "יודע על נתונים אחרים" מאיפה? על סמך מה טענתו?
    השני שמעיז וכותב על קציני צהל קציני SS – הייתי שמח מאד אם היית חייל של החיזבאלה- אתה לא שווה תגובה – אפס!
    ולגמרי רגוע -הדמגוג הנצחי- אני מתלהם? אני נותן נתונים שאתה לא מבין מאיפה? הרי כתבתי לך במפורש  – "עמותת בשביל החיים" היא שפרסמה את הנתונים הללו- אז מה אינך מבין או מאמין? תתקשר למספר 039640222 ותשאל שם זה המספר של העמותה- 
     רק שאתם עלובי נפש עד כדי כך שגם את המצוקות של בני האנוש ניכסתם לתרוצים העלובים שלכם על השתמטותכם.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 24 סה״כ)
מענה ל־חייל נוסף התאבד
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו