אני בדיכאון קשה, אבל אני מרגיש שהקבן לא מבין את זה.

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים אני בדיכאון קשה, אבל אני מרגיש שהקבן לא מבין את זה.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107146 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום,

יש לי היסטוריה של מחלות נפש במשפחה שגם נמשכת היום, שנגרמו עקב כמה מקרים די קשים בחיינו.

אני סבלתי גם מהמצב הזה בעצמי, היתי מסוגר עם עצמי, אין לי חברים ואין לי חשק לעשות כלום… הרבה מחשבות ונסיון אחד להתאבד…

לפני שהתגייסתי לצבא ממש פחדתי כי באמת זה היה גדול עלי כבר, אז הלכתי לקבן בתל השומר אבל היא אמרה לי תתן לי קהס 42 והיא אמרה לי להתגייס ושיעזרו לי בצבא ויהיה לי רופא ופסיכולוג והכל.

התגייסתי, היתי שם כמה ימים, והבנתי שאני לא יכול, אף אחד לא עוזר לי, לוקח הרבה זמן עד שיש פגישות אם רופאים וקבנים והבנתי שאני חייב לברוח.
    ברחתי, ואחרי כמה ימים חזרתי. נשפטתי, וישר הלכתי לקבן. עם הקבן התנהגתי כמו שאני מתנהג כל הזמן, מרוכז באיזה פריט כמו השעון שלי, פחדתי ליצור איתו קשר עין ולא יצרתי. דיברתי מעט ובשקט, וזאת הבעיה שלי.

אני מרגיש שאני לא מסוגל לדבר ולספר לו את מה שאני מרגיש, כי אני פשוט לא ידוע איך לעשות את זה. אז אני עונה לו בשקט ואומר כמה מילים…
    אני לא יכול להסביר לו למה קשה לי פה, כי פשוט קשה לי. קשה לי הצבא, האנשים, המפקדים, הרוחק מהבית, ההמצאות שם, דקה שאני שם זה כמו שנה בשבילי… והוא שואל למה, ואני לא יודע מה לומר! אני לא יודע למה! זה פשוט ככה! אני פוחד שהוא חושב שאני משקר, הוא תמיד מנסה להתקיל אותי ולשאול למה למה זה ככה ולמה קשה ולמה אתה לא יכול.. ואני לא ידוע למה! אני אומר שזה פשוט קשה לי!

בינתיים היתי אצלו ב2 פגישות, יש לי פגישה שבוע הבא, הוא בינתיים הביא לי פטור משינה בבסיס, ואני כבר לא חלק מהטירונות שלי כי אני לא עושה איתם כלום והפסדתי יותר מדי. עד יום ראשון נתנו לי חופש מהצבא.

אני כבר לא יודע מה להגיד לו ביום ראשון.. אני מספר לו בכל הכנות ואומר לו את כל האמת על איך שאני מרגיש.. אבל הוא מנסה להתקיל ושואל למה, איך, כמה..

הוא עושה את זה בכוונה? או שאני צריך לתת לו מידע כלשהו שאני פשוט לא מסוגל ולא יכול לתת?! אני רק רוצה שישחררו אותי מהצבא הזה.. זה אוכל אותי.

מה לעשות? איך לפעול נכון? בבקשה חברים… תעזרו לי.. אני מרגיש שאין לי כח לשנות כלום, אלא לחנוק את עצמי עם הכרית ואיזה שרוך בלילה..

הקבן אומר לי שהוא מרגיש שהוא רוצה לשמוע ממני עוד מידע ואין לו עוד מספיק, ובינתיים אין לו עם מה להפנות אותי לפסיכיאטר.. והוא אמר לי שאולי תיהיה פגישה הבאה עם אמא שלי.

כיצד להסביר לו? כיצד לגרום לו להבין שאני מתפורר?!

#167868 הגב
    Anonymous
    חבר

איזה קב"ן מעפן, גם אני כשהייתי אצל פסיכולוג הוא כל הזמן רצה שאני אדבר וכו' אבל הפסיכיאטרים לא לחצו וכשהבינו שקשה לדבר אז הם הבינו מה זה אומר.
    לפעמים הם גם אומרים "אני מבין שקשה לך לדבר, אז בוא נעשה פגישה בפעם אחרת" תגיד שבסדר.
    יש סיכוי די גדול שהוא עושה את זה בכוונה כי הם לא טיפשים ויודעים לקרוא שפת גוף וכו'
    ורק להבנה, אפילו כדאי שלא תדחוק את עצמך ותנסה לדבר בצורה ברורה ואל תשקר לו על כלום אם הוא שואל אותך שאלות תגיד מה שבא לך "לא יכול" "קשה לי" רק מה שאתה מסוגל להגיד ולא יותר מזה.
    פגישה עם ההורים זה התקדמות וזה טוב שהוא יישמע מעוד מישהו עלייך.
    תן לאמא שלך לספר יותר על המצב שלך, היא תדבר יותר ממך (זה תמיד ככה).

#167874 הגב
    Anonymous
    חבר

אני חושב שכשאני יגיע לפסיכיאטר הוא יבין אותי וגם כשאני אראה לו את המסמכים לגבי ולגבי המשפחה..

העניין הוא שאני מפחד שהוא לא יפנה אותי לפסיכיאטר! האם קיים סיכוי כזה אחרי כל מה שהוא אמר ונתן לי?

#167911 הגב
    Anonymous
    חבר

מישהו?

#167912 הגב
    Briton
    חבר

תראה, קודם כל זה נראה שאתה סובל ושאתה גם מכיר את התחושות מקרוב.
    נסה בכלזאת לנסות להגיד במלים מה מפריע לך קצת יותר – ואם צריך, אל תתבייש להקצין. לא צריך להיות "גיבור".

מפריע לך להיות ליד אנשים? אתה מרגיש לחוץ? סגור? מרגיש שהכל חושך מסביב?
    ככה, תתאר במלים פשוטות. דברים קטנים.

יש קב"נים כאלה ויש כאלה. גם אצלי הוא ניסה להתקיל והיה ממש לא נחמד בלי קשר. עדיין, ישר העביר לקביעת פגישה עם הפסיכיאטר (שנקבעה ללאחר שבועיים).
    אני חושב שאתה בסדר מבחינת איך שהתנהגת. אל תתרגש יותר מדי מאיך שהקב"ן מתנהג. הוא קב"ן, אבל לא תמיד גאון גדול או אמפטי במיוחד. לא צריך לקחת ללב או לדאוג.
    גם אם הוא לא ישר יעביר אותך, אתה תמיד יכול לפנות שוב. תמיד. אל תוותר, ואל תחשוב שזה ימשיך ככה, כי זה לא.
    אתה גם במצב טוב כי רק נכנסת לצבא, ואי אפשר להגיד שאתה הסתדרת לפני כן.

#167921 הגב
    Danna
    חבר

שתי עצות לי אלייך
    הראשונה
    האם היית אי פעם בטיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי? אם כן צור קשר עם המטפל שלך ובקש ממנו לכתוב חוות דעת לגבי מצבך הנפשי לצבא.
    אם לא, התחל בטיפול כזה עוד היום.. אני מאמינה שחשוב שתיצור קשר עם מטפל אזרחי בנוסף לקב"ן שלך כי מצבך נשמע מאוד לא טוב.
    בכל מקרה העברת חוו"ד חיצונית לצבא היא מעשה שמזרז שיחרור.

השנייה היא לשלוח מייל עם פרטיך לinfo@newprofile.org ולקבל דרך רשת הליווי של פרופיל חדש תמיכה נפשית לתהליך.

תודה ובהצלחה

#167934 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה לכם. היתי אצל פסיכיאטר בקופת חולים והיא כתבה המלצה לפטור אותי מהשירות לפני הגיוס.
    הראתי את זה לצבא גם.

נירא מה הוא יגיד לי בפגישה שבוע הבא.. אני פשוט אנסה להסביר לו עד כמה קשה לי ואני אבקש שיפנה אותי לפסיכיאטר.

הוא תמיד שואל למה קשה לי.. ולמה למשל אני סוגר, ולמה ככה.. אבל אני לא יודע לענות לו! אני לא הרופא. זה הוא צריך להגיד לי, הוא סתם מתקיל אותי וממרמר לי את החיים

#167944 הגב
    Erayo
    חבר

יש קבנני"ם ופסיכיאטרים מכל הסוגים אבל כולם מדברים בשפה שלהם. לא משנה כמה הם נחמדים בתור בני אדם הם כפופים למערכת ולבירוקרטיה של הצבא, כל מה שהם יכולים לעשות זה לסמן וי ליד התסמינים שיש לך ואם הם מתאימים לאיזו מחלת נפש, לשנות לך פרופיל או לתת פתור. כששותקים מול הקב"ן ולא יוצרים קשר אז הוא יבין שיש לך בעיה לכן הוא ממשיך לזמן אותך אבלעד שלא תגיד לו על תסמינים (נניח סיוטים, ניסיון התאבדות, חולשה..) הוא לא יכול לעשות הרבה. לכל בן אדם דכאוני יש את התסמינים האלו פשוט צריך למצוא את המילה המתאימה שהקב"I או הפסיכי יבין אותה.
    אחרי שקבלת המלצה לשחרור מפסיכיאטר אזרחי הקב"ן יעביר אותך ישר לפסיכיאטר, תסביר לו על הבעיות שלך, אם אתה מכיר את השמות של המחלות במשפחה וכו' יעזור אם תגיד לו.
    נראה לי רוצים שההורים יבואו רק כדי שידעו שמשחררים אותך, אני לא חושב שיתחקרו אותם הרבה (ככה זה היה איתי לפחות)
    קיצור, אל תדאג אתה כבר עם שתי הרגליים בחוץ (שזה יותר מרגל אחת!) ועוד כמה ימים אתה חופשי.
    בהצלחה באזרחות =]

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־אני בדיכאון קשה, אבל אני מרגיש שהקבן לא מבין את זה.
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו