פטור מצהל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

orororw
יצירת קשר:

פטור מצהל

הודעהעל ידי orororw » 17 יולי 2019 16:58

אוקי אז ככה המצב שלי הוא די מורכב ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי ולייעץ לי / לתת לי תשובה לגבי המשך הדרך שלי
לפני כחצי שנה החלטתי שאני רוצה להתנדב ולא לשרת בצהל מסיבות אישיות התחלתי מיונים והכל ועברתי מיון במשרד ממשלתי רק הבעיה היא שעוד לא הוצאתי את הפטור ושנת השירות מתחילה ב1.9.19 ואם עד אז לא אוציא את הפטור לא אוכל להתנדב ואהיה חייב לעשות שירות צבאי...
הפרופיל שלי בצהל הוא 45 מסיבה רפואית וחשבתי להוריד את הפרופיל שלי ל - 21 יש לי דלקת במפרק היד כבר כמה שנים (לא מרפקים) ופלטפוס ברמה די קשה מחר יש לי תור לאורטופד ואני רוצה לבקש ממנו שיכתוב מכתב לצהל על הבעיות האלו בתקווה שהם יורידו לי את הפרופיל ל 21 על רפואי אתם חושבים שאני יצליח?
מצד שני יש לי אופציה ללכת לפסיכולוג ולשלם לו כסף והוא יוציא אותי על אי התאמה מצהל - הבעיה היא שאני מפחד שהמקום שבו אני עושה את ההתנדבות לא ירצו אותי מכיוון שאמרתי להם שהפטור שלי הוא על רפואי ולא על אי התאמה, יש כאלו שאומרים שהיום כבר אין הבדל בין נפשי לרפואי ופשוט רושמים אי התאמה רציתי לדעת אם זה נכון.
ואם לדוגמה יש לי פטור על אי התאמה ובכל זאת יקבלו אותי למשרד הממשלתי זה לא יפגע בי בעתיד נכון?
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: פטור מצהל

הודעהעל ידי Sunshine » 01 ספטמבר 2019 12:08

היי, יש לי הרגשה שיש כאן כמה בלבולים סמושגים אז אנסה לעשות סדר.
למיטב הכרתי שנת שירות לא מותנית בשחרור מהצבא, שירות לאומי לעומת זאת כן. ובהחלט לשירות לאומי אי אפשר להכנס בלי התעודת שחרור (שגם לאחר השחרור יכולה לקחת כמה חודשים עד שמגיעה אליך)
בקשר לשחרור רפואי- שחרור רפואי גופני ונפשי הם על פרופיל 21, אין הבדל בין הנפשי לרפואי, אפילו על הפטור עצמו לא כתוב. ואסור למעסיק לבדוק על סמך מה השתחררת.
דלקות פרקים ופלטפוס זה לא בחכרך סיבה לשחרור, כן להורדת פרופיל.
אני לא רואה איך פסיכולוג אזרחי ישחרר אותך על אי התאמה, קודם כל כי שחרור על נפשי הוא לא אי התאמה. ודבר שני כי הצבא הוא היחיד שיש בכוחו להחליט מי כשיר ומי לא לשירות צבאי, והם לא חייבים להקשיב לפסיכולוג אזרחי. מה שאני מנחה שהתכוונת זה שברצונך לפנות לפסיכולוג שיכתוב על אי כשירותך הנפשית לשרת בצבא, ולקחת את המכתב לקב"ן בתקווה שיעזור לך בתהליך השחרור.
בקשר להבדל בין אי התאמה לנפשי- על השחרור על סמך אי התאמה כתוב בדרך כלל דברים כמו "התנהגות רעה וחמורה", אני חושבת שבכללי עדיף שיהיה כתוב לך בתעודת שחרור "רפואי" ולא דברים כאלה. (אבל זאת רק דעתי מן הסתם)
יש מסמך שכתבו בפרופיל חדש על פרופיל חדש על פרופיל 21- https://www.newprofile.org/livuy/genera ... raid-of-21
בכל מקרה נירא לי יעזור לך לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש
המון בהצלחה.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים