דילמות בנושא גיוס

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108808 הגב
    מורעל
    חבר

שירות צבאי במיוחד ביחידה לוחמת הוא קשה וטומן בתוכו אתגרים רבים
    לא כל אחד מתאים למסגרת הצבאית זה בטוח!
    האם אתה מתאים?
    לדעתי כן!
    הפורום הנ"ל מספק הנחייה לבני-נוער כשרים לגמרי לשירות צבאי איך להתחמק מהגיוס
    למה שאני ישמור במשך שלוש שנים שלמות בזמן שאתם תהנו באזרחות,ושלא תבינו אותי לא נכון אני לא איזה ימני מטורף שחושב שצריך להרוג את כל המשתמטים
    מעניין אותי למה אתם חושבים שלכם מותר פשוט לדלג על השלוש שנים האלה?
    לכל יפי הנפש שאומרים שיש להם ערכים למניהם(שהם לא מוכנים לקחת חלק בצבא כובש)מוסכם עליי
    בתנאי שתילכו שלוש שנים לשנת שירות שתרוויחו בה 700 שקל לחודש אבל לא ממש לא מנקודת המבט שלי אתם מעדיפים פשוט להימנע מחובתכם לשרת בצבא כדאי להינות בחו"ל לעשות כסף ללמוד באוניברסיטה בזמן שאותו בני מחזור שלכם יתפלשו בבוץ יכלאו חרא כדאי שהמדינה הזאת תמשיך להתקיים,
    אני אשמח לקבל תגובות לדעת למה השתמטתם
    ואם זה ניראה לכם "פייר" שאתם נהנים בזמן שאחרים משרתים בצבא ומגינים עלייכים?

#175895 הגב
    Anonymous
    חבר

אתה בור, 95% מהמשתמטים לא עושים זאת מבחירה, כן, גם אם כלפי חוץ הם מתנהגים כאילו הם באמת רצו להשתמט.
    אנשים מגיעים בצבא למצבים קשים מאד נפשית ולא כל אחד מסוגל להתמודד עם המערכת, הפורום הזה הוקם כדי להקל על אותם אנשים אשר נמצאים במצוקה ומרגישים לבד במערכה. רוב השפויים בחברה לא מעוניינים בכתם החברתי שנוצר בגלל ההשתמטות, אתה חושב שזה נעים להם לזוז הצידה כל פעם שמדברים על הצבא? להסביר כל פעם מחדש למה הם לא עושים מילואים? לגמגם כששואלים אותם איפה הם שירתו?
    נכון, אף אחד לא אומר את זה בקול רם, אבל לרוב האנשים שמגיעים לכאן יש אישיות בעייתית.
    תודה על ההקשבה.

#175896 הגב
    Anonymous
    חבר

מ מורעל
    שמחתי לשמוע שאתה מסכים איתי שמי שלא מסיים שירות מלא הוא "בעייתי" ולא שהצבא הוא הגוף ה"מעוות"
    לאחר סקירה קצרה בפורום ניתן למצוא הודעות כמו "נמאס לי מהצבא איך כדאי לזייף התאבדות"
    כמובן שכל מקרה צריך להיבחן לגופו אבל זה פשוט מגיעל לשמוע שבנאדם מוכן לזייף נסיון התאבדות על מנת לקבל שיחרור
    ובנוגע לזה ש95% מהמשתמטים לא עושים זאת מתוך בחירה סלח לי על היותי בור אך אני ממש מתקשה להאמין לנתון הזה
    ואני לא יוצא בהצהרה נגד האנשים שסובלים מבעיות חברתיות חמורות וקשיי הסתגלות בעייתים כמו שאמרתי בהתחלה השירות בצבא לא מתאים לכל אחד
    אני מתקשה אבל לקבל את התופעה של האנשים שפשוט רואים בצבא ביזבוז של זמן אז הם פונים לפורום הזה ואתם מדריכים אותם איך להתחמק מהשירות הצבאי
    ובנוסף קשה לי לשמו על סרבני המצפון שטוענים שלא מוכנים לשרת בצה"ל מבחינות מוסריות מסתבר שהם אנשים עם נפש יותר מדי טהורה לשרת בצה"ל אז בזמן שבני אותה מחזור שלהם נלחמים בשטחים הם נהנים להם מהחיים הטובים לומדים עובדים ומטיילים בחו"ל

#175897 הגב
    Anonymous
    חבר

הנתון הזה אמיתי לחלוטין, אתה נחשפת למקרים חריגים. כל יום משתחררים באופן מוצדק חיילים, זה הרבה יותר קשה ממה שאתה חושב "לרמות" את הקב"נים. למה אתה חושב שהם כ"כ נהנים אחרי השחרור? הרוב בכלל לא מוצאים את עצמם, הולכים לעבוד בעבודות גרועות של שכר מינימום שלא שוות כלום ולא מקדמות לשום מקום. הצבא הוא חלק בלתי נפרד מהחיים בישראל, ולכן בגילאים 18-21 הם צריכים להסביר כל פעם מחדש למה הם לא בצבא – וכל זאת בזמן שכל חבריהם לשכבה בתיכון משרתים בצה"ל. אני שוב מסביר לך, מי שמגיע לכאן הם אנשים מסכנים – בדרך כלל פקידים לא מועילים שבאים רק כדי לחמם את הכיסא ואף אחד לא מתייחס אליהם. 99% מבני הנוער היהודיים רוצים לשרת בצבא, מגבלות נפשיות או שכליות מונעות מחלק מהם לשרת בצבא. אותו מיעוט קולני של סרבני מצפון לא רלוונטי בכלל לדיון, יש אולי 20 חיילים בשנה שמשתחררים מהסיבות האלה.

#175910 הגב
    asd
    חבר
    quote אורח:

הנתון הזה אמיתי לחלוטין, אתה נחשפת למקרים חריגים. כל יום משתחררים באופן מוצדק חיילים, זה הרבה יותר קשה ממה שאתה חושב "לרמות" את הקב"נים. למה אתה חושב שהם כ"כ נהנים אחרי השחרור? הרוב בכלל לא מוצאים את עצמם, הולכים לעבוד בעבודות גרועות של שכר מינימום שלא שוות כלום ולא מקדמות לשום מקום. הצבא הוא חלק בלתי נפרד מהחיים בישראל, ולכן בגילאים 18-21 הם צריכים להסביר כל פעם מחדש למה הם לא בצבא – וכל זאת בזמן שכל חבריהם לשכבה בתיכון משרתים בצה"ל. אני שוב מסביר לך, מי שמגיע לכאן הם אנשים מסכנים – בדרך כלל פקידים לא מועילים שבאים רק כדי לחמם את הכיסא ואף אחד לא מתייחס אליהם. 99% מבני הנוער היהודיים רוצים לשרת בצבא, מגבלות נפשיות או שכליות מונעות מחלק מהם לשרת בצבא. אותו מיעוט קולני של סרבני מצפון לא רלוונטי בכלל לדיון, יש אולי 20 חיילים בשנה שמשתחררים מהסיבות האלה.

אתה פשוט כל כך צודק.
    גם אני התגייסתי עם הרבה מאוד מוטיווציה לשירות !
    כל כך הרבה מוטיווציה שאפילו לא הצהרתי לצבא על הטיפול הפסיכולוגי שעברתי לפני הגיוס, שדר"כ במהלכו סרבתי להצעות של הפסיכולוגית שלי לדחות את הגיוס או לשלוח להם מכתב על מנת שיורידו לי את הפרופיל ויעזרו לי.
    היא שלחה אותי לפסיכיאטרית שרצתה לתת לי כדורים נגד דיכאון אבל סרבתי לקחת כי פחדתי שלא יגייסו אותי.

לרוע המזל רצה הגורל ולא הסתדרתי עם המערכת הצבאית, לא רק שהיא נוקשה היא גם תוקפנית (הכניסו אותי לכלא על זה שהנעליים שלי לא היו מצוחצחות, ולא בגלל שאני הייתי איזה צעיר שרצה להיראות פזמניק אלא בגלל שכל הבסיס שלי היה חול והנעל פשוט התלכלכה גם כשלא רציתי)

נכנסתי לדיכאון, הצהרתי לצבא על הבעיות שלי וכיום אני משוחרר.

#175919 הגב
    Anonymous
    חבר

לגבי הסטיגמה שלך על סרבני מצפון: אני נמצאת כרגע בתהליכים לקבלת פטור על מצפון, בעודי נמצאת בשנת שירות, כשבכוונתי לעשות עוד שירות לאומי אחר כך

ואם אתה באמת בא לשאול שאלה אז תשאל אותה, אל תתקוף ותשתמש בשמות אלימים

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־דילמות בנושא גיוס
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120