באיזה שלב אני יכול להחליט שאני לא רוצה בסוף לצאת מהצא?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

CaptainGod
יצירת קשר:

באיזה שלב אני יכול להחליט שאני לא רוצה בסוף לצאת מהצא?

הודעהעל ידי CaptainGod » 18 מרץ 2011 13:58

אני התגייסי האוגוסט, אני 8 חודשים בצבא.
התגייסתי להיות לוחם בתותחנים וכשהבנתי שזה לא בשבילי אז נעזרתי בקב"ן בשביל לצאת משם אבל הם שמו אותי בשלישות של הגדוד, אני עושה 11\3 ומרגיש על הפנים אז גם שם בקשתי קב"ן.

לקח להם בערך חודש וחצי לתת לי לראות אותו ועד אז הייתי כל כך טעון שידעתי שהפגישה הזאת תקרב אותי ליציאה מצה"ל.
ואכן נפגשתי איתו, אחרי פגישה אחת הוא נתן לי גימלים, פסיכיאטר והמליץ על טיפול תרופתי (חשוב לציין שראיתי קב"ן 14 פעמים לפני זה במסלול שאז לא רציתי לצאת מהצבא ולכן הדברים לא הגיעו לאן שהם עכשיו).

הבעיה שאני לא לגמרי בטוח שאני רוצה לצאת אבל אני רוצה שתהיה לי את האופציה לכן אני צריך שהפסיכיאטר יאבחן אותי ויקבע שיש לי בעיה (מזה אני לא דואג).
השאלה היא : באיזה שלב העיניינים כבר מחוץ לשליטתי? אני יודע שאם אני יגיד שאני רוצה לשרת הם לא יוציאו אותי אבל אני בטוח שאני רוצה לעבור למקום אחר.

בפירוט : מתי להגיד שאני לא רוצה לצאת? אני מניח שבפגישה עם הקב"ן לאחר הפגישה עם הפסיכיאטר אבל אני לא בטוח ואני ממש לא רוצה לדפוק את התהליך בגלל שאני לא יודע עוד כמה זמן אני יכול לחכות לפני שאתחרפן סופית...

תודה רבה.
Yossarian
יצירת קשר:

Re: באיזה שלב אני יכול להחליט שאני לא רוצה בסוף לצאת מהצא?

הודעהעל ידי Yossarian » 26 מרץ 2011 00:21

אני לא בטוח אבל נראה לי שאם יוצאים על פרופיל נפשי צריך חתימה של ההורים בשביל לצאת מהצבא, אחרת ישאירו אותך בתור מתנדב.
פרופילניק

Re: באיזה שלב אני יכול להחליט שאני לא רוצה בסוף לצאת מהצא?

הודעהעל ידי פרופילניק » 26 מרץ 2011 16:06

Yossarian כתב:אני לא בטוח אבל נראה לי שאם יוצאים על פרופיל נפשי צריך חתימה של ההורים בשביל לצאת מהצבא, אחרת ישאירו אותך בתור מתנדב.

לא נראה לי. שיקול הדעת את מי לגייס ואת מי לשחרר הוא של הצבא. מי שמתחת לגיל 18, ההורים שלו צריכים לחתום כדי שיקבל ועדה רפואית ללא נוכחות בלשכת הגיוס (אחרת תהיה ככל הנראה ועדה רפואית עם נוכחות); אבל מי שמעל גיל 18 (כולל כל או כמעט כל מי שהתגייס כבר), ממילא להורים אין שום סמכות עליו. בוודאי שחתימתם ואישורם לא נדרשים - לא מתחת לגיל 18 ולא מעליו. ידועים אנשים רבים שהשתחררו למרות התנגדות ההורים, ויש גם כאלה שהשתחררו למרות שהם עצמם התנגדו לכך. זו החלטה של הצבא ורק שלו - הבנתי שהוא לא נוטה לשחרר אנשים שלא רוצים להשתחרר, למעט במצבים חמורים, ושהוא כן מייחס חשיבות לדעת ההורים, אבל בסופו של דבר זו ההחלטה של הוועדות הרפואית של הצבא.

מי שרוצה להתנדב (אחרי קבלת פרופיל 21) - חייב לעשות זאת מרצונו ובהסכמת הצבא. שמעתי על אפשרות שמישהו יתחייב להתנדב אם יימצא בלתי כשיר לשירות, במסגרת מסלולי שירות מסוימים (עתודה? אולי חלק מהמסלולים שלה?), אבל בהחלט אין שום אפשרות שיתנדב נגד רצונו אם הוא לא חתם על הסכמה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 26 אורחים