פטור על תת-משקל - חודש לפני הגיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

InternetTacos
יצירת קשר:

פטור על תת-משקל - חודש לפני הגיוס

הודעהעל ידי InternetTacos » 15 ספטמבר 2011 16:04

ברכות,
אני לא מרגיש שאצליח להתמודד עם המסגרת הצבאית, ביחוד מאחר והיא מבטלת את האינדיבידואל, הופכת אותו לתלותי ומחלקת אותנו ל'אנחנו' ו'הם'. הבהרתי את זה לצבא אך ברוב טובו הוא הקדים לי את הגיוס בחודשיים. פעמיים. בתוך שבועיים.
ולכן, נקלעתי למצב בו אני חסר מנילה (התייצבתי ליום המא"ה לפני ארבעה ימים) חודש לפני התייצבות במקום שבו כף רגלי אינה ממאנת לדרוך. המשקל שלי נוסק למשקל המינימום לגיוס (עפ"י זה - http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/32162AEF-A48C-4FF2-9501-79C621BD09B7/3656/6421.pdf. הגובה שלי הוא 1.94 והמשקל שלי הוא 56 ק"ג לקירוב, שלושה יותר מהסף), האם יש בידי אפשרות לדרוש שקילה חוזרת ולעשות כמיטב יכולתי בכדי לגאול את עצמי מהסיוט הארור הזה?

תודה גדולה מראש.
אורח

Re: פטור על תת-משקל - חודש לפני הגיוס

הודעהעל ידי אורח » 15 ספטמבר 2011 17:25

InternetTacos כתב:ברכות,
אני לא מרגיש שאצליח להתמודד עם המסגרת הצבאית, ביחוד מאחר והיא מבטלת את האינדיבידואל, הופכת אותו לתלותי ומחלקת אותנו ל'אנחנו' ו'הם'. הבהרתי את זה לצבא אך ברוב טובו הוא הקדים לי את הגיוס בחודשיים. פעמיים. בתוך שבועיים.
ולכן, נקלעתי למצב בו אני חסר מנילה (התייצבתי ליום המא"ה לפני ארבעה ימים) חודש לפני התייצבות במקום שבו כף רגלי אינה ממאנת לדרוך. המשקל שלי נוסק למשקל המינימום לגיוס (עפ"י זה - http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/32162AEF-A48C-4FF2-9501-79C621BD09B7/3656/6421.pdf. הגובה שלי הוא 1.94 והמשקל שלי הוא 56 ק"ג לקירוב, שלושה יותר מהסף), האם יש בידי אפשרות לדרוש שקילה חוזרת ולעשות כמיטב יכולתי בכדי לגאול את עצמי מהסיוט הארור הזה?

תודה גדולה מראש.

לא מקבלים פטור על תת משקל, הכי הרבה שתקבל זה דחייה של הגיוס בכמה חודשים + בדיקה מחודשת, ואותו התהליך שוב ושוב.

לצבא לא איכפת מהדעות שלך, כל מה שמשנה זה האם אתה יכול לתפקד בצבא או לא, האם אתה יכול לשרת או לא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2011 17:44

אורח כתב:
InternetTacos כתב:ברכות,

תודה גדולה מראש.

לא מקבלים פטור על תת משקל, הכי הרבה שתקבל זה דחייה של הגיוס בכמה חודשים + בדיקה מחודשת, ואותו התהליך שוב ושוב.

לצבא לא איכפת מהדעות שלך, כל מה שמשנה זה האם אתה יכול לתפקד בצבא או לא, האם אתה יכול לשרת או לא.

אם כך, מדוע נתון הגיוס המינימלי מופיע בקובץ המצורף? הרי אמורה להיות לו משמעות כלשהי.
InternetTacos
יצירת קשר:

הודעהעל ידי InternetTacos » 17 ספטמבר 2011 17:46

תודה על התשובה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 17 ספטמבר 2011 18:11

על פי התקנות, מי שיש לו משקל מתחת למינימלי או מעל למקסימלי מקבל פרופיל 24 (זמני). מי שהמשקל שלו נשאר כזה כעבור שנה מיום שקיבל פרופיל 24, יקבל פרופיל 21. אני לא יודע האם זה מה שמבוצע בפועל, אבל זה מה שכתוב שם. אבל - זה לא קל, ולא מומלץ בכלל, לרדת במשקל כך (גם אם זה "רק" 3 ק"ג), וגם התוצאה היא לא פטור מיידי. אתה כנראה תקבל פרופיל 45 על המשקל שלך, אם לא קיבלת אותו כבר.

ואכן מבחינת הצבא אין חשיבות לדעותיך הנ"ל. רק פציפיסטים מקבלים פטור מטעמי מצפון - וגם זה קשה מאוד, אם אפשרי בכלל.
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 17 ספטמבר 2011 20:45

לצאת על מצפון לבנים זה לא מה שהיה פעם
היום צריך לכתוב מכתב, לעבור וועדה, ובסוף אם מוציאים כי אתה פצפיסט טהור ללא קשר לפוליטיקה תשוחרר. נכון זה תהליך ארוך וצריך להיות שקולים.יש פירוט רחב יותר באתר. נשמח ללות אותך לעומק יותר.
אם תרצה ליווי על מצפון אשמח אם תששלח לי מייל

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים