התאבדות ואשפוז

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

פטור
יצירת קשר:

התאבדות ואשפוז

הודעהעל ידי פטור » 12 דצמבר 2011 16:59

כולם אומרים לי שאם אני ידבר על התאבדות מול קבן הוא עלול לאשפז אותי בכפייה..... אז איך זה שאני לא מפסיק לדבר על זה לא מול מפקד לא מול פסיכי אזרחי ולא מול פסיכי צבא ולא מול קבן וכל פעם זה רק עוזר לי, וגם יש לי חבר עם סעיף נפשי של אובדנות ואתמול חתך לעצמו את היד- וקיבל שבועיים גימלים.
הגעתי למסקנה שאיום התאבדות רק עוזר ושלא לדבר על לנסות להתאבד זה בכלל...
מה דעתכם? והאם משהו פה אושפז? האם עזר לכם הניסיון/איום התאבדות?
אורח

Re: התאבדות ואשפוז

הודעהעל ידי אורח » 12 דצמבר 2011 17:21

פטור כתב:כולם אומרים לי שאם אני ידבר על התאבדות מול קבן הוא עלול לאשפז אותי בכפייה..... אז איך זה שאני לא מפסיק לדבר על זה לא מול מפקד לא מול פסיכי אזרחי ולא מול פסיכי צבא ולא מול קבן וכל פעם זה רק עוזר לי, וגם יש לי חבר עם סעיף נפשי של אובדנות ואתמול חתך לעצמו את היד- וקיבל שבועיים גימלים.
הגעתי למסקנה שאיום התאבדות רק עוזר ושלא לדבר על לנסות להתאבד זה בכלל...
מה דעתכם? והאם משהו פה אושפז? האם עזר לכם הניסיון/איום התאבדות?

אין דבר שצה"ל פוחד ממנו יותר מאשאר התאבדות חיילים.
להראות סימיני אובדנות הוא קלף מצויין להשתחרר, ככה שאם לא עשית את זה עד עכשיו, תתחיל.
אף אחד לא יאשפז אותך בכח.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 13 דצמבר 2011 06:59

תשמע אמרו לי שיכולים לאשפז בכפייה! אבל דיברתי על התאבדות בצורה מעודנת וגם ניסיתי, רק זה הביא אותי לאיפה שאני ועכשיו אני צעד לפני שחרור. פרופיל 45 נפשי עם קהס 50 פסילת מקצוע ועוד כמה דברים. 2 פסיכיאטרים והפסיכיאטרית השניה שהייתי אצלה תוציא אם אני שוב יגיע אלייה. היא החזירה אותי ואמרה שמצבי ישתפר ואם לא והקבן ישלח אותי אלייה היא ישר מוציאה. גם הקבן אמר. אבל הקבן לא רוצה להוציא אותי כי ״חבל לו״ עליי. קיבלתי הפניה לראות קבן בברהן אני עושה זאת היום ומבחינתי אני 100 אחוז יוצא אני יודע שעם הנתונים שלי והבעיה שלי אני לא נשאר על בדוק וגם אם זה איכשהו כן יש לי תוכנית גיבוי. יאללה בקרוב אזרח!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 דצמבר 2011 09:46

פטור כתב:תשמע אמרו לי שיכולים לאשפז בכפייה! אבל דיברתי על התאבדות בצורה מעודנת וגם ניסיתי, רק זה הביא אותי לאיפה שאני ועכשיו אני צעד לפני שחרור. פרופיל 45 נפשי עם קהס 50 פסילת מקצוע ועוד כמה דברים. 2 פסיכיאטרים והפסיכיאטרית השניה שהייתי אצלה תוציא אם אני שוב יגיע אלייה. היא החזירה אותי ואמרה שמצבי ישתפר ואם לא והקבן ישלח אותי אלייה היא ישר מוציאה. גם הקבן אמר. אבל הקבן לא רוצה להוציא אותי כי ״חבל לו״ עליי. קיבלתי הפניה לראות קבן בברהן אני עושה זאת היום ומבחינתי אני 100 אחוז יוצא אני יודע שעם הנתונים שלי והבעיה שלי אני לא נשאר על בדוק וגם אם זה איכשהו כן יש לי תוכנית גיבוי. יאללה בקרוב אזרח!

יכולים לאשפז אותך במקרה קיצוני מאוד רק אם אתה מסוכן לסביבה או לעצמך.
תדבר על מוות ואבדות אבל אל תגיד שכשאתה יוצא מהחדר אתה תחתוך לעצמך את הורידים.
אתה במרחק יריקה משחרור ככה שאתה יכול לא להגזים.

בהצלחה
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 13 דצמבר 2011 11:13

לע אני לא מגזים רואים שאני אדם שפוי אבל מאוד דכאוני שלא מסתדר,
אני לא ממציא כלום גם.
וכן מחר על הבוקר אני בברהן- יש לי מה להגיד ואיך להתנהג אני יודע.
אמן ממחר אני אזרח!D:
fu

הודעהעל ידי fu » 13 דצמבר 2011 13:03

בשום מצב לא הייתי ממליץ לאנשים לאיים בהתאבדות או חס וחלילה לבצע נסיון התאבדות כדי לצאת מהצבא.
דבר ראשון, אין צורך בזה. אם אתה מראה סימני דיכאון וחוסר תיפקוד+ התעקשות לראות קב"נים, אין סיבה בעולם שלא ישחררו אותך.
הסיכונים בלדבר על התאבדות הם לא שווים את היתרונות שבכך.
אכן לא יאשפזו כל מי שאומר שהוא יתאבד, אבל אתה באמת רוצה להיות הבן אדם ההוא שכן מאשפזים אותו במחלקה סגורה?
יש את הקב"נים המניאקים שאוהבים לדפוק חיילים שמאיימים בהתאבדות ומקשים על השחרור דווקא כי הם רואים שהחייל מורח אותם.
ולנסות להתאבד בשביל לצאת זה מפגר ברמות בלתי נתפסות. מה אם תפשל ואשכרה תצליח???
האם באמת הצבא מצדיק לעשות לעצמך נזק?
שוב - אין צורך בזה וזה סתם סיכון מיותר.
יש אלפי אנשים שיצאו מהצבא לפניך בלי לעשות שטויות כאלו ובלי בעיות. אם לא הצלחת בלי לאיים בהתאבדויות אז כנראה שמשהו לא בסדר עם הגישה שלך בכלליות ולא יעזור גם להשתמש בזה.
ותעשה טובה לעצמך, לכל מי שאתה מדבר איתו ולכל מי שקורא את הפורום ואל תמליץ לאנשים לסכן את עצמם ככה.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 13 דצמבר 2011 21:41

אני כן מראה סמני דיכאון, ובטבעי כי זה אמיתי...
אבל הצבא לא רצה לוותר עליי וכל פעם פשוט הוריד לי נתונים בצורה ניכרת.
אין כבר לאיפה להוריד אותי אני מאמין שהדבר הבא זה פטור.
אמן אמן אמן מחר בבוקר הקבן שאני רואה יוציא אותי מהצבא...
וגם אם לא אני מוותר, ויש לי תוכנית, קיצונית, אבל אין מה לעשות זה הדבר האחרון שנשאר.
הלוואי מחר הקבן יוציא אותי אני דווקא די בטוח שכן אבל לא רוצה לפתוח סתם פה אבל מצד שני יש לי בעיה אמיתית אז אני לא לחוץ ממש...
mushon123

הודעהעל ידי mushon123 » 14 דצמבר 2011 01:45

לפטור,
ציון נסיונות התאבדות, יכול לעזור לשחרור, יכולים לשלוח אותך לאשפוז רק במידה ואתה אומר "אני הולך להתאבד, לא משנה מה",
עם זאת צריך להעלות את החשד לסכנת התאבדות כאשר הם שואלים למשל "האם ניסית להתאבד", ואז להגיד כן, הם לא יכולים לאשפז אותך על זה,
אני אישית נחכתי לפני כשנה בכף היד במהלך עבודה, שהשאיר צלקת(דיי גדולה 3-4 ס"מ), הראתי את הצלקת לקבן וציינתי את זה בתור ניסיון התאבדות,
בדר"כ אחרי השאלות הללו תבוא עוד שאלה, כמו "במידה ותישאר בצבא מה יקרה?", עניתי שאים מצב שאני נשאר בצבא, ואז שאלו אותי, האם תנסה להתאבד, ועניתי יכול להיות.
ברגע שאמרתי את זה, לא ציינתי במדיוק שאני הולך להתאבד, ועל כן לא יכולים לאשפז אותי, אבל עם זאת העלתי את הרעיון שבעצם קיים סיכוי שהחייל יתאבד במהלך השירות,
והצבא לא רוצה את זה על הידיים שלו - ממש לא. אני רק רוצה לציין עובדה שהצבא נוהג להסתיר, כמעט 50 חיילים מתאבדים כל שנה, 50 חיילים!? זה לא אחד, וזה לא שתיים, ולצבא לא אכפת,
כאילו אכפת לו שזה על הידיים שלו, אם זה היה באזרחות זה היה מעניין לו את הביצה - ובגלל זה הוא משחרר אנשים עם נטיות אובדניות לאזרחי.
צריך להשתמש בקלף הזה בחוכמה, אבל לא יותר מדי שלא תזיק לעצמך. שמעתי סיפורים על אנשים שניסו להתאבד וכמעט הצליחו, ואחרי זה לא קיבלו כלום מהצבא, בקושי הורדה ל64.
נ.ב.
אני מופתע שעד עכשיו לא השתחררת, הייתי בטוח שכבר ישחררו אותך אחרי נער מקאם,
ספר לי קצת על מה השתנה שאולי אוכל לעזור.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 14 דצמבר 2011 09:24

שמע קודם כל אתה מלך ואתה צודק, ואני ישתמש בזה בדיוק ככה.
כל יום בשבוע הזה הייתי אמור לראות קבן ומשהו השתבש. היום אני רואה קבן ולא משנה מה.
לגביי המקא"מ - העלו לי את הקהס והבטיחו לי ראיון השבוע או שבוע הבא...
עבר חודש ויום מאז שהעלו לי את הקהס (הפגישה עם הפסיכית) ו"זמנית" שמו אותי במקום אחר, ומנסים לגרום לי להשאר שמה קבוע.
ברגע שהבנתי שהראיון מקא"מ הזה יכול להיות גם עוד חצי שנה וגם אז אני ישאר באותו מקום (אז בעצם חוץ מהקיצור שירות מה זה נותן לי?)
אז מסתבר שהקבנית בבסיס הוחלפה לחדשה, ומסתבר שההפניה שלי תקפה עלייה. ויופי אני מעדיף להגיע לקבנית בבסיס שלי שכתוב לה הסיפור שלי (ועוד החדשה, עם הישנה וויתרתי) מאשר לברהן, והייתי שמה הרבה פעמים השבוע, פעם איחרתי פעם חוות דעת ובפעם השלישית מסתבר שבכלל אני יכול ללכת לקבנית בבסיס...
אז היום אני רואה אותה והמפקד שלי סיפר לי שהוא מספר לה מה הולך איתי ואני במעקב בלי שידעתי וגם סיפר לי מה הפסיכיאטרית אמרה... לא היה אמור לספר את זה, מפקד גבר.
בקיצור בניגוד לשאר הפגישות, בפגישה הזאת אני בטוח ב100 אחוזים שאני יצא. והפסיכיאטרית אמרה לקבנית שאם אני שוב פונה אלייה כי מצבי לא השתפר שהיא תשלח אותי אלייה שוב והיא תעיף אותי כבר (לא הייתי אמור לשמוע את זה, וטוב ששמעתי הבנתי כמה אני קרוב)
אז בעזרת השם בקרוב נגמר הסיפור.
אפילו עכשיו השבוע הזה לא הייתי בבסיס כמעט וכלום.
חוזר עכשיו לבסיס לקבנית, סוף סוף אני מרגיש בטוח וגם יודע מה לעשות בדיוק.
אין איך ממש לעזור אבל אני מעריך מאוד, הפוסט הזה היה פוסט פריקה כשהייתי בבסיס (מהאייפון) והייתי מחורפן. (התעצבנתי על המפקד השתקתי אותו, נפלתי על מפקד טוב בתכלס, הוא לא יגיד עליי חרא לקבנית ויפריע לי כמו המפקד הקודם..)
טוב חפרתי תודה וסליחה ובהצלחה לכולם פה!
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 14 דצמבר 2011 13:51

טוב ההפניה לא עזרה, בחרפ, בברהן בתהש ואצלי ביחידה אמרו שרק ביחידה אני יכול לראות קבן.
סוף סוף ראיתי, הייתה שיחה של כמה דקות רק בשביל לברר אם המקרה שלי דחוף והחליטה שכן.
יום שני שיחה ארוכה ומעמיקה שבסופה היא תחליט אם לשלוח אותי שוב לפסיכיאטר או לא.
המשחק שלי כבר לא טוב צריך להתאמן על זה... ונמאס לי מכמות השקרים שהקבנים זורקים רק בגלל זה אין לי כוח לזה שוב אבל בפגישה הבאה זאת תהיה האחרונה לא מוותר.  
moshun

הודעהעל ידי moshun » 15 דצמבר 2011 02:56

פטור כתב:טוב ההפניה לא עזרה, בחרפ, בברהן בתהש ואצלי ביחידה אמרו שרק ביחידה אני יכול לראות קבן.
סוף סוף ראיתי, הייתה שיחה של כמה דקות רק בשביל לברר אם המקרה שלי דחוף והחליטה שכן.
יום שני שיחה ארוכה ומעמיקה שבסופה היא תחליט אם לשלוח אותי שוב לפסיכיאטר או לא.
המשחק שלי כבר לא טוב צריך להתאמן על זה... ונמאס לי מכמות השקרים שהקבנים זורקים רק בגלל זה אין לי כוח לזה שוב אבל בפגישה הבאה זאת תהיה האחרונה לא מוותר.  

פטור קודם כל אני מאחל לך בהצלחה,
ודבר שני אני רק רוצה לחדד משהו, אני בשום פנים ואופן לא אמרתי שתנסה להתאבד, או כל דבר בסגנון, אם תעשה דבר כזה אני אישית אבוא ואתן לך שתי סתירות רק על הניסיון. הכוונה שלי הייתה שבמידה ויש צלקת קיימת(מבעבר), אין שום סיבה שלא תשתמש בה. גם לא חייב להגיד שחתכת את עצמך, אתה יכול להגיד ששיחקת עם סכין ובדיוק הורה מבוגר/אח תפס אותך. פשוט צלקת יכולה לשדר יותר אמינות. אתה מוזמן גם לקרוא המדריך גונזו לקבניסט הצעיר, הוא ברובו מבוסס על טרגט, אבל עם טיפים נוספים שעזרו לי אצל הקבן.(כמו למשל איך שיחה צריכה להתנהג וכדו')
ולגבי השקרים שהקבנים או כל אדם שקשור אליהם אומר - אם הייתי מקבל 10 אגורות על כל שקר ששמעתי מפי אדם כזה היום היה לי לפחותת 100 אלף שקל. עצם זה שאתה יוצא מנקודת הנחה שהוא משקר לך, כבר שמה אותך במקום יותר טוב מאשר אדם פתי, שאוכל כל דבר, כי אדם פתי ימשיך להאמין לשטויות שהם אומרים ולא יפעל בהתאם בניגוד לאחד אחר שהוא לא פתי.
---
לגבי ברהן, אם הגעת בפעם השלישית.. למה לא ניסית לראות קבן שמה? למה לא התעקשת? אז מה אם אתה יכול לראות קבן בבסיס,
אבל הסיבה שאתה הולך לברהן זה בגלל שבבסיס אף אחד לא מטפל בך, ולא מתייחס לבעיות שלך.
בכל מקרה עצם העובדה שהקבנית הוחלפה יכול לפעול לשני הצדדים:
יכול להיות שהקבנית יותר נוקשה מהקודמת, והיא פחות משחררת חיילים.
אבל מצד שני היא רואה מה שכתוב, ולא יודעת בדיוק מה סיפרת לקודמת, ויודעת רק מה שרשום לה.
בכל מקרה עצם זה שקבעו לך פגישה ביום שני זה כבר טוב, ואיך שאני רואה את זה, אם הכל ילך חלק יוציאו אותך כבר ב"ה.
הלוואי והתהליך שלך היה קל כמו התהליך שלי.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 15 דצמבר 2011 06:17

לא, אני יודע מה אמרת לי לעשות ואני לא מנסה להתאבד וגם אם כן לא כי אתה אמרת.
אני יותר דיי שקט רגוע ונחמד ועכשיו נהייתי קצת יותר בעייתי.
יום שני יש לי את הפגישה, וזה לטובה שהיא התחלפה היא פחות נוקשה מהקודמת ויש לי הסטוריה,
אחרי דיבור של 5 דקות היא קבעה לי פגישה מסודרת ומעמיקה ואמרה אם נצטרך נשלח אותך שוב לפסיכיאטרית.
הקודמת רמזה את זה והיא הייתה נוקשה ובסוף שלחה,
היא פחות נוקשה ורמזה את זה עוד יותר.
ומהפקד החדש תומך בי ואמר שהוא ידבר איתה כי לחוות דעת שלו יש גם שיקול, והוא יתמוך בי.
תודה רבה לך על העזרה והתמיכה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים