פטור על רקע חרדה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

janusu
יצירת קשר:

פטור על רקע חרדה

הודעהעל ידי janusu » 02 פברואר 2012 05:28

שלום חבר'ה, אני מלש"ב עם פרופיל 97 שכרגע מיועד לגיוס קרבי ב12 במרץ.
יש לי חרדה חברתית שבאה ליד ביטוי ממצבים מסויימים ובנוסף חרדה כללית שמתבטאת מחרדה במצבים כמו שינה מחוץ לבית, בילוי עם אנשים, חוסר שליטה, חוסר מקום פרטי וכו'.
כל היסודי לא יצאתי לטיולים שנתיים, בתיכון וחטיבה נמנעתי מלצאת לטיולים, לגדנ"ע לא יצאתי, והמטיול השנתי האחרון ברחתי באמצע בגלל שמצב החרדה שלי היה בלתי נסבל.
זומנתי כמה פעמים לגיבוש חובלים - בגדנ"ע חובלים אני נכנסתי למצב של פאניקה - לא יכולתי לחשוב על שום דבר חוץ מללכת משם, לא רציתי לאכול, בכיתי כל הזמן והסתלקתי משם אחרי יום.
זומנתי לאחר מכן לגיבוש חובלים עצמו, הגעתי לחיפה ואחרי 4 שעות כבר הסתלקתי משם כי לא יכולתי לעמוד בזה.

יש לי מכתב חוות דעת מהפסיכולוג שלי אולם ההמלצה שרשם אינה לפטור אותי משירות אלא להציב אותי קרוב לבית, שכן במידה ולא יציבו אותי קרוב לבית זה יעורר אצלי מצוקה נפשית.
בחודשים האחרונים חשבתי טוב מה אני רוצה שיהיה אופי השירות שלי בצבא, חשבתי שאני אוכל להתמודד עם שירות קרבי אבל ככל שזה מתקרב אני מבין שזה הכל פנטזיות ושאפילו שירות עורפי יהיה בשבילי חוויה בלתי נסבלת.
אם אני אגיע לטירונות כל המחשבות שלי יהיו רק איך לברוח משם ויהיו לי התקפי פאניקה אם לא יותר גרוע.
עכשיו כשהבנתי שסתם השלתי את עצמי בעניין השירות החרדה שלי מאוד התעצמה, אני כותב את ההודעה הזאת עכשיו כי אני כולי רועד ולא יכול לישון.

בגלל זה אני רוצה לבקש את עזרתכם, האם בכלל יתייחסו לבעיה כמו שלי? ראיתי שרוב ההתייחסות באתר ובטרגט זה לדכאון.
והאם כדאי לי לדבר עם הפסיכולוג כדי שישנה את החוות דעת ורק אז לשלוח בקשה להפגש עם קב"ן או שעדיף לשלוח את הנוסח הנוכחי וכבר לגשת לפגישה עם הנוסח המעודכן?
אורח

Re: פטור על רקע חרדה

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2012 10:06

לידיעתך, רוב היוצאים הם על חרדות ולא על דכאון או בעיות נפשיות אחרות.
אני אישית יצאתי על חרדות וה"סיפור" שלי היה מאוד דומה לשלך. כמובן שחייבים להוסיף מימד של דכאון וחוסר עונים לסיפור.
לא הבנתי, אתה רוצה הקלות, פרופיל 64 או 45, או שאתה רוצה לצאת לגמרי?
אני לא חושב שיתנו לך לראות קב"ן עד לגיוס, אבל כדאי לך לנסות ולשלוח בקשה ולהתקשר ללשכת גיוס או לקצין העיר ולהעיד על הבעיות הקיימות ולקבוע להם כעובדה שאתה לא מסוגל להתגייס.
בעייני הצבא הערך שלך גבוה (בשר תותחים) וללא עבר פסיכילוגי, ככה שלהשתחרר לא יהיה קל אבל בהחלט אפשרי.

בהצלחה!
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 02 פברואר 2012 10:21

קודם כל תודה על התמיכה!
אני חושב שאני אסתדר עם תפקיד יומיות. מה שמדאיג אותי בעיקר בשירות זה הטירונות שאני בכל זאת אצטרך לעבור גם אם יורידו לי פרופיל וישבצו אותי בג'וב.
אני מעדיף לא לשרת, אבל אני מרגיש שזה יהיה קרב הרבה יותר קשה עם סיכויים הרבה יותר קטנים לנצח מאשר לקבל הקלות ולשרת בכל זאת.

איך מוסיפים את המימדים האלה לסיפור? חרדות וחוסר אונים אני יכול לתאר, איך אני מוסיף לסיפור דכאון?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2012 13:15

janusu כתב:קודם כל תודה על התמיכה!
אני חושב שאני אסתדר עם תפקיד יומיות. מה שמדאיג אותי בעיקר בשירות זה הטירונות שאני בכל זאת אצטרך לעבור גם אם יורידו לי פרופיל וישבצו אותי בג'וב.
אני מעדיף לא לשרת, אבל אני מרגיש שזה יהיה קרב הרבה יותר קשה עם סיכויים הרבה יותר קטנים לנצח מאשר לקבל הקלות ולשרת בכל זאת.

איך מוסיפים את המימדים האלה לסיפור? חרדות וחוסר אונים אני יכול לתאר, איך אני מוסיף לסיפור דכאון?

אם טירונות של שבועיים מדאיגה אותך אז אתה לא מתאים לצבא.
שלא תחיה באשליות כי גם אם יורידו לך פרופיל ל-45 בגלל החרדות, עדיין תצטרך לעשות שבתות, אבט"שים (לשבת בעמדת שמירה שבוע שלם 8 שעות שמירה 8 שעות מנוחה), תורנויות ולילות בבסיס... גם את תהיה פקיד או עובד רס"ר.
זה יהיה יותר גרוע מהטירונות.

לצאת מהצבא במצבך זה קשה באותה מידה כמו הורדת פרופיל משמעותית.

כדאי לך לפקסס את חוות הדעת הפסיכולוגית ובקשה לראות קבן ללשכת הגיוס ומהר... כי הגיוס שלך מאוד קרוב ויכול להיות שלא תקבל קבן בזמן כי בצבא הכל עובד לאט ומהתחת.
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 02 פברואר 2012 18:55

זהו, פקססתי היום בבוקר ושלחו לי אישור שהם קיבלו.
למה שבועיים? חודש.
אני פוחד שבפגישה עם הקב"ן הוא לא יאמין לי או לא יעריך את חומרת המצב מספיק.
כדאי ללכת בנוסף גם לפסיכאטר ולבקש עוד חוות דעת?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2012 21:27

janusu כתב:זהו, פקססתי היום בבוקר ושלחו לי אישור שהם קיבלו.
למה שבועיים? חודש.
אני פוחד שבפגישה עם הקב"ן הוא לא יאמין לי או לא יעריך את חומרת המצב מספיק.
כדאי ללכת בנוסף גם לפסיכאטר ולבקש עוד חוות דעת?

כן זה יכול לעזור.
לדעתי לא יזמנו אותך לקב"ן, אבל כמו שאמרתי, אם לא יזמנו כמה ימים לפני הגיוס תתקשר לקצין העיר או ללשכת ותגיד שאתה על סף התמוטטות עצבים, חרדות קשות ושאתה לא מסוגל להתגייס. אז ככל הנראה יתנו לך לראות קב"ן בבקו"ם.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 03 פברואר 2012 01:04

אני השתחררתי על רקע חרדה חברתית, פחות חמורה מכפי שאתה מתאר (מדובר יותר על קשיים חברתיים במקרה שלי, והפסיכיאטר השתכנע שהם לא יאפשרו גיוס). קרוב לוודאי שלא תספיק לראות קב"ן עד הגיוס, אבל אולי תוכל לראות אחד ביום הגיוס לפי ההנחיות המפורטות כאן:
http://livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html

מומלץ שתספר לקב"ן, כשתראה אחד, כל מה שכתבת כאן וכל דבר אחר שיכול לעזור. אין צורך להתחזות ואין צורך לספר על דיכאון (אני לא עשיתי את זה), אבל כן להבהיר את מצבך הנפשי. ועוד - מומלץ להימנע מאבחון עצמי (להגיד, למשל, "יש לי חרדה חברתית"), אלא להסביר את המצב ולהשאיר להם את הסקת המסקנות (כמובן להגיד שאתה לא מסוגל לשרת).
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 03 פברואר 2012 15:53

אם אפשר לשאול, מה אתה סיפרת בערך?

עכשיו, במידה ובאמת לא קובעים לי עד הגיוס, אני מגיע לשם ביום הגיוס עם ציוד והכל או שמגיע בלי כלום?

שלחו לי עכשיו גם זימון לסיווג ביטחוני בימים הקרובים(בגלל הייעוד לאיסוף קרבי), זה משנה משהו אם אני הולך או לא הולך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 פברואר 2012 21:12

janusu כתב:אם אפשר לשאול, מה אתה סיפרת בערך?
עכשיו, במידה ובאמת לא קובעים לי עד הגיוס, אני מגיע לשם ביום הגיוס עם ציוד והכל או שמגיע בלי כלום?
שלחו לי עכשיו גם זימון לסיווג ביטחוני בימים הקרובים(בגלל הייעוד לאיסוף קרבי), זה משנה משהו אם אני הולך או לא הולך?

בעקרון אי אפשר להפריד בין דכאון לבעיות הסתגלות, אין קו שמפקיד בין השניים והם קשורים ביניהם מאוד.
ההבדל בין הסעיף המשחרר הנפשי הקל ביותר, קשיי הסתגלות לסעיף שנחשב "קשה" יותר, דכאון קליני, הוא עניין המוות וההתאבדות.
אם הסיפור שלך יהיה קשיי הסתגלות למיניהם - להיות בחברת אנשים כל הזמן, קושי להתקלח, לאכול ולישון בבסיס, להיות רחוק המבית, מומלץ מאוד להוסיף מימדים של דכאון.
מימדי דכאון - לא להיות מפוקס, להסתכל על נקודה מרוחקת כלשהי, לגמגם, לענות לא לעניין, להתעסק במשהו בידיים, להראות מוזנח, בקיצור טרגט21 יסביר לך טוב ממני.
לגבי יום הגיוס, כמובן שאם תגיע בלי תיק יראה להם על מצוקה, אבל מצד שני קיים הסיכוי שיקחו אותך פשוט בלי תיק. ככה שזה הימור.
לגבי הסיווג בטחוני אתה יכול ללכת וכבר שם להתחיל ב"מלחמה", להגיד שלא תוכל לשמור על סודיות, שתיכנע ללחץ חברתי, שאתה פוחד שיחטפו אותך בשביל מידע ועוד כל מיני שיט כזה...
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 04 פברואר 2012 01:34

כלומר יש מצב שהם יסרבו להביא לי קב"ן ויכריחו אותי להתגייס/יכלאו אותי?
מה עושים במצב כזה?

לגביי הדכאון - כרגע אני בהחלט מרגיש ירידה באנרגיה, אני מאוד לחוץ כל היום, קשה לי להתרכז בלימודים(פסיכומטרי) ובדברים בכלל, ואני חושב רק על זה.
זה מספיק מידע מבחינת מימדי הדכאון או שצריך להדגיש עוד משהו?
Denver
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Denver » 05 פברואר 2012 13:25

אני גם השתחררתי על זה, אבל כבר מהצו הראשון הבהרתי שאני לא רוצה לשרת ולא שלחו לי שום זימון ושום כלום. יכול להיות שעכשיו מאוחר מדי בשבילך לצאת ולא יתנו לך לראות קב"ן עד הגיוס אבל אם אתה לא חושב שתעמוד בזה אל תוותר.
ובדיוק כמו שפרופילניק אמר - אין צורך להתחזות. הבעיה שאתה מתאר היא אמיתית והרוב יוצאים עליה. אני הוספתי מימד של דיכאון ומחשבות אובדניות כדי להקצין את הסיפור אבל לשקר ממש לא הייתי צריך
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 05 פברואר 2012 14:02

מה סיפרת לו? איך שילבת את זה בסיפור?
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 06 פברואר 2012 23:49

ועוד שאלה חשובה, לפי מה הקב"ן שולח לטירונות במחווה אלון? כלומר הוא יכול להכיר בבעיות שלי אבל בכל זאת לשלוח אותי לשם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 פברואר 2012 01:51

janusu כתב:ועוד שאלה חשובה, לפי מה הקב"ן שולח לטירונות במחווה אלון? כלומר הוא יכול להכיר בבעיות שלי אבל בכל זאת לשלוח אותי לשם.

הקבן לא שולח לטירונות במחווה אלון, זה בכלל לא מתפקידו לשלוח אותך למחווה אלון.
בשביל להשלח לשם אתה צריך לענות על מספר קריטריונים כמו בעל הפרעות נפשיות, או רקע קצת בעייתי.
אני אישית אחרי פגישה עם מפקד לשכת גיוס נשלחתי לעשות טירונות במחווה אלון,
לא הגעתי לשמה בגלל שיצאתי ביום הגיוס מהצבא. אבל משאלות ששאלתי הבנתי שזה דווקא מקום סבבה לטירונות,
יש שמה אוכל של "דודות" (אוכל שבדר"כ יותר טעים מהאוכל שמוגש בצבא בבסיסים אחרים), השינה היא בחדרים אם אני לא טועה,
אל תאמין לכל הסטיגמות שאומרים על מחווה אלון, יש שם אחלה של אנשים, (בכל זאת יצא לי להכיר כמה ביום גיוס, למרות שלא התחיילתי),
והכוונה לאלה שקצת יש להם חרדות ודיכאונות, או שיש להם רקע קצת קשה. מי שיוצא משם הולך להיות ג'ובניק (לרוב, לפי מה שאמרו לי רוב מחזור הגיוס שלי משרת כיום במרכז)
כמובן שהתפקידים לא בשמיים, והסיכויים שתגיד לתפקידים מובחרים כמו ממרם/8200 וכדומה אפסיים.
אני מאמין שבהתחלה יהיה לך קשה, אבל עם הזמן תתרגל לאנשים ולמקום ואולי יהיה לך יותר קל. בכל מקרה תמיד קיימת לך האופציה של לצאת.
ואתה יכול אפילו עכשיו להתחיל בתהליך, אבל אני בספק שעם כל הבירוקרטיה תספיק לצאת לפני הגיוס.
אם אתה רוצה לצאת ולא זימנו אותך לקבן עד לגיוס, מומלץ שתביא ליום הגיוס חוות דעת פסיכיאטרית ותבקש קבן בלשכת הגיוס לפני העלייה לאוטובוסים.
אתה יכול לבקש גם אחרי העלייה לאוטובוסים לפני שמתחילה שרשרת החיול(אחרי שמאפסנים את התיקים).
אבל תהיה מוכן לכך שיגידו לך שאתה לא יכול, למרות שתכלס זה אפשרי וסתם מסבנים אותך ולכן צריך להתעקש.
בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה לאן שתלך, ושתגיע לאן שאתה רוצה להגיע.
janusu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי janusu » 10 פברואר 2012 02:39

אורח כתב:
janusu כתב:ועוד שאלה חשובה, לפי מה הקב"ן שולח לטירונות במחווה אלון? כלומר הוא יכול להכיר בבעיות שלי אבל בכל זאת לשלוח אותי לשם.

הקבן לא שולח לטירונות במחווה אלון, זה בכלל לא מתפקידו לשלוח אותך למחווה אלון.
בשביל להשלח לשם אתה צריך לענות על מספר קריטריונים כמו בעל הפרעות נפשיות, או רקע קצת בעייתי.
אני אישית אחרי פגישה עם מפקד לשכת גיוס נשלחתי לעשות טירונות במחווה אלון,
לא הגעתי לשמה בגלל שיצאתי ביום הגיוס מהצבא. אבל משאלות ששאלתי הבנתי שזה דווקא מקום סבבה לטירונות,
יש שמה אוכל של "דודות" (אוכל שבדר"כ יותר טעים מהאוכל שמוגש בצבא בבסיסים אחרים), השינה היא בחדרים אם אני לא טועה,
אל תאמין לכל הסטיגמות שאומרים על מחווה אלון, יש שם אחלה של אנשים, (בכל זאת יצא לי להכיר כמה ביום גיוס, למרות שלא התחיילתי),
והכוונה לאלה שקצת יש להם חרדות ודיכאונות, או שיש להם רקע קצת קשה. מי שיוצא משם הולך להיות ג'ובניק (לרוב, לפי מה שאמרו לי רוב מחזור הגיוס שלי משרת כיום במרכז)
כמובן שהתפקידים לא בשמיים, והסיכויים שתגיד לתפקידים מובחרים כמו ממרם/8200 וכדומה אפסיים.
אני מאמין שבהתחלה יהיה לך קשה, אבל עם הזמן תתרגל לאנשים ולמקום ואולי יהיה לך יותר קל. בכל מקרה תמיד קיימת לך האופציה של לצאת.
ואתה יכול אפילו עכשיו להתחיל בתהליך, אבל אני בספק שעם כל הבירוקרטיה תספיק לצאת לפני הגיוס.
אם אתה רוצה לצאת ולא זימנו אותך לקבן עד לגיוס, מומלץ שתביא ליום הגיוס חוות דעת פסיכיאטרית ותבקש קבן בלשכת הגיוס לפני העלייה לאוטובוסים.
אתה יכול לבקש גם אחרי העלייה לאוטובוסים לפני שמתחילה שרשרת החיול(אחרי שמאפסנים את התיקים).
אבל תהיה מוכן לכך שיגידו לך שאתה לא יכול, למרות שתכלס זה אפשרי וסתם מסבנים אותך ולכן צריך להתעקש.
בכל מקרה אני מאחל לך בהצלחה לאן שתלך, ושתגיע לאן שאתה רוצה להגיע.

תודה רבה לך על ההסבר. אבל אתה בסופו של דבר בחרת שלא ללכת, אפשר לשאול למה?

עדכון מצב:
זימנו אותי לקב"ן ב6 למרץ על הבוקר, לדברי הפקידה אני הסיפתח.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 41 אורחים