לפני היציאה על 21 נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

theone1
יצירת קשר:

לפני היציאה על 21 נפשי

הודעהעל ידי theone1 » 23 פברואר 2012 20:11

שלום,

לפני שאני מנסה "להמציא" בעיות נפשיות שאין לי (או להדגיש כאלה שיש), אני חושב על ללכת על 21 רפואי.

יש לי את הבעיות הבאות:
מחלת עור כרונית בכל אזורי הגוף (מעין פצעים מגרדים מאוד שלא עוברים)
וריקוצלה בדרגה בינונית עם המלצה לניתוח
מעי רגיז בדרגה חמורה (ללא אבחון צבאי, בינתיים)

כרגע מוקצה לי 64 רפואי בגלל מחלת העור.

אני סובל מהשירות שלי ומהשיבוץ שלי למערך הטכני של חיל האוויר, אני לא מסוגל לראות את עצמי במסגרת הצבאית וכל שניה שאני נשאר יותר בבסיס מוציאה אותי מדעתי ולכן החלטתי שאני רוצה לצאת מהצבא.

מחלת העור היא ככל הנראה מה שהכי ישפיע באופן רפואי (ויכול להיות נפשי, כי מאז שהתגייסתי היא הופיעה על הפין - מה שמנע ממני מלקיים יחסי מין בתקופה האחרונה), איך ומה אני יכול לעשות בכדי להתקדם ל-21 הרפואי הנכסף?
האם אני יכול פשוט להתלונן על אי-יכולת תפקוד בעקבות אחת הבעיות? (אני מאמין שזה יקח הרבה זמן, צעקות וזיעה) השפעות פסיכולוגיות? (הפצעים בולטים ונמצאים גם באיזורים חשופים מה שגורם לי למבוכה רבה מאוד, המון מבטים ושאלות שלא לעניין)
אורח

Re: לפני היציאה על 21 נפשי

הודעהעל ידי אורח » 23 פברואר 2012 21:52

theone1 כתב:שלום,

לפני שאני מנסה "להמציא" בעיות נפשיות שאין לי (או להדגיש כאלה שיש), אני חושב על ללכת על 21 רפואי.

יש לי את הבעיות הבאות:
מחלת עור כרונית בכל אזורי הגוף (מעין פצעים מגרדים מאוד שלא עוברים)
וריקוצלה בדרגה בינונית עם המלצה לניתוח
מעי רגיז בדרגה חמורה (ללא אבחון צבאי, בינתיים)

כרגע מוקצה לי 64 רפואי בגלל מחלת העור.

אני סובל מהשירות שלי ומהשיבוץ שלי למערך הטכני של חיל האוויר, אני לא מסוגל לראות את עצמי במסגרת הצבאית וכל שניה שאני נשאר יותר בבסיס מוציאה אותי מדעתי ולכן החלטתי שאני רוצה לצאת מהצבא.

אם אתה "יוצא מדעתך" אז למה אתה צריך "להמציא בעיות שאין לך"? זאת לא נחשבת בעיניך כבעיה אמיתית ולגיטימית? מה, אתה כזה סמרטוט אפס וחסר ביצים שאתה הורס את הבריאות שלך כי אתה מפחד "ממה שהשכנים" יחשבו? או שאמאל'ה אמרה לך שלצאת מהצבא יהרוס לך את החיים? כדאי שתתבגר ומהר, כי אם תמשיך להיות סמרטוט אמאל'ה והשכנים ימשיכו לנהל לך את החיים עד גיל 40.

מחלת העור היא ככל הנראה מה שהכי ישפיע באופן רפואי (ויכול להיות נפשי, כי מאז שהתגייסתי היא הופיעה על הפין - מה שמנע ממני מלקיים יחסי מין בתקופה האחרונה), איך ומה אני יכול לעשות בכדי להתקדם ל-21 הרפואי הנכסף?
האם אני יכול פשוט להתלונן על אי-יכולת תפקוד בעקבות אחת הבעיות? (אני מאמין שזה יקח הרבה זמן, צעקות וזיעה) השפעות פסיכולוגיות? (הפצעים בולטים ונמצאים גם באיזורים חשופים מה שגורם לי למבוכה רבה מאוד, המון מבטים ושאלות שלא לעניין)

אתה יכול לשכוח מלצאת מהצבא בגלל שיש לך בעיה בזין, בצבא לצערך ולשמחתך אין לך צורך בזיונים כדי למלא את תפקידך...

theone1
יצירת קשר:

הודעהעל ידי theone1 » 24 פברואר 2012 10:35

העניין הוא, שאני קודם כל רוצה לדעת אם יתייחסו לבעיות הבריאותיות שלי ברצינות, לפני שאני פונה לייעוץ פסיכולוגי ולקב"ן בנוגע לזה שאני דכאוני ורוצה לשים קץ לחיי - מה שבוודאי יגיע להורים שלי.

אחי סיים את השירות שלו "בכיף" (אותו שירות כמו מה שאני עושה כרגע, אפילו אותו בסיס) וההורים שלי תמיד אומרים לי "אם אחיך סיים את השירות שלו בלי בעיה, גם אתה יכול", ואני כמעט בטוח שברגע שייצרו קשר עם הוריי הם יגידו שאין לי כל בעיה נפשית ואני ממציא את זה כדי לצאת מהצבא (ושניהם רופאים), כי "צבא זה מה שיהפוך אותך לגבר".

לאמר לפסיכיאטר או לקב"ן שאיני מסתדר עם הורי ובחיים לא דיברתי איתם על הבעיות שלי זו גם אפשרות, אך אני מאמין שזה רק ייגרר לבעיות נוספות.

במידה ואין מה לעשות בנידון (יציאה על רפואי\גופני), אני כבר חשבתי על תוכנית מוכנה ליציאה על נפשי.

------

חשבתי על פשוט פגישה עם קב"ן, להראות סימני חרדה ודכאוניות עמוקים בבקשה אך ורק של תרופה נוגדת דכאוניות.
ישנם למעלה מ-50,000 מקרים מתועדים של התאבדות לאחר כחודש של שימוש בתרופה מסויימת, שכן אחת מתופעות הלוואי שלה היא נטיות אובדניות כבדות.
אגש לקב"ן לאחר פחות מחודש במצב גרוע בהרבה ואומר לו שבמהלך כל היום אני חושב רק על התאבדות ושזו הדרך היחידה וכו'.
כיוון שיש בסיס חזק לטענות האלה (נוגדי הדיכאון שהוא רשם לי) אני מאמין שהוא יתייחס למקרה ביתר רצינות.

דעתכם?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 פברואר 2012 14:04

theone1 כתב:העניין הוא, שאני קודם כל רוצה לדעת אם יתייחסו לבעיות הבריאותיות שלי ברצינות, לפני שאני פונה לייעוץ פסיכולוגי ולקב"ן בנוגע לזה שאני דכאוני ורוצה לשים קץ לחיי - מה שבוודאי יגיע להורים שלי.
גם אני רוצה לדעת אם אני אזכה בלוטו לפני שאני שולח את הכרטיס, אבל מה לעשות? במקרה שלך הכרטיס עולה כמה חודשים של המתנה והרבה זיוני שכל, מתאים לך המחיר? תשתתף בהגרלה.

אחי סיים את השירות שלו "בכיף" (אותו שירות כמו מה שאני עושה כרגע, אפילו אותו בסיס) וההורים שלי תמיד אומרים לי "אם אחיך סיים את השירות שלו בלי בעיה, גם אתה יכול", ואני כמעט בטוח שברגע שייצרו קשר עם הוריי הם יגידו שאין לי כל בעיה נפשית ואני ממציא את זה כדי לצאת מהצבא (ושניהם רופאים), כי "צבא זה מה שיהפוך אותך לגבר".

אם יתברר שאחיך קוקסינל? ההורים שלך יתמכו גם בך להפוך לקוקסינל? זה לא משנה מה ההורים שלך יגידו, אם יראו שאתה לא מסוגל לתפקד בצבא אז בזה זה ייגמר. צבא יהפוך אותך לגבר? זה כבר תלוי בהגדרה שלך לגבריות.

לאמר לפסיכיאטר או לקב"ן שאיני מסתדר עם הורי ובחיים לא דיברתי איתם על הבעיות שלי זו גם אפשרות, אך אני מאמין שזה רק ייגרר לבעיות נוספות.
תגיד את זה, מן הסתם זה נכון אם ההורים שלך שמים זין על הבריאות שלך והעיקר שתהפוך "לגבר".

במידה ואין מה לעשות בנידון (יציאה על רפואי\גופני), אני כבר חשבתי על תוכנית מוכנה ליציאה על נפשי.

------

חשבתי על פשוט פגישה עם קב"ן, להראות סימני חרדה ודכאוניות עמוקים בבקשה אך ורק של תרופה נוגדת דכאוניות.
ישנם למעלה מ-50,000 מקרים מתועדים של התאבדות לאחר כחודש של שימוש בתרופה מסויימת, שכן אחת מתופעות הלוואי שלה היא נטיות אובדניות כבדות.
אגש לקב"ן לאחר פחות מחודש במצב גרוע בהרבה ואומר לו שבמהלך כל היום אני חושב רק על התאבדות ושזו הדרך היחידה וכו'.
כיוון שיש בסיס חזק לטענות האלה (נוגדי הדיכאון שהוא רשם לי) אני מאמין שהוא יתייחס למקרה ביתר רצינות.

אתה מחרטט יותר מידי ויותר מסובך, העניין הוא מאוד פשוט ואתה סתם מסבך הכל. הקבן הוא בכלל עובד סוציאלי מסכן...... אתה חי בסרט דבילי ובטוח שאתה גאון ומחפש כל מיני דרכים לרצות את כולם... כדאי שתפסיק להתסמרטט כי אי אפשר לאכול את כל העוגות בבת אחת ושכולם יהיו מרוצים.

דעתכם?
theone1
יצירת קשר:

הודעהעל ידי theone1 » 24 פברואר 2012 14:52

תודה רבה על התגובה.

אני מסכים לגמרי שעדיף לשמור על זה כמה שיותר פשוט, אבל אין לי בדיוק מאיפה להתחיל משום שאני לא הכי טוב בהצגות ואם העניין יתפקשש אז אני אפול לבור עוד יותר עמוק. מה שכן, אני לא רוצה להתחיל ישר מלהפוך לאדם דכאוני כי יכול להיות שגם אני לא אצא מהדמות הזאת (גם אחרי שאצא מהצבא) ושום צבא שבעולם לא שווה את זה.

אני הולך לעבור על המסמך של טרגט21, אבל לפי מקור שקראתי לא מזמן - המסמך לא הכי עדכני להיום והרבה חלקים לא רלוונטיים יותר. האם יש לך המלצות מסויימות לגבי המסמך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 פברואר 2012 15:41

theone1 כתב:תודה רבה על התגובה.

אני מסכים לגמרי שעדיף לשמור על זה כמה שיותר פשוט, אבל אין לי בדיוק מאיפה להתחיל משום שאני לא הכי טוב בהצגות ואם העניין יתפקשש אז אני אפול לבור עוד יותר עמוק. מה שכן, אני לא רוצה להתחיל ישר מלהפוך לאדם דכאוני כי יכול להיות שגם אני לא אצא מהדמות הזאת (גם אחרי שאצא מהצבא) ושום צבא שבעולם לא שווה את זה.

אני הולך לעבור על המסמך של טרגט21, אבל לפי מקור שקראתי לא מזמן - המסמך לא הכי עדכני להיום והרבה חלקים לא רלוונטיים יותר. האם יש לך המלצות מסויימות לגבי המסמך?

ואני שחקן הבימה נכון?!
או שפשוט אני מופיע בקאמרי כל שני וחמישי?
אז יש לי משהו לחדש לך, אני לא זה ולא זה, ואני ממש לא יודע לשחק,
אבל בכל זאת יצאתי מהצבא, והקבן לא חשב שאני משקר, למה? זה כבר תשאל אותו,
בכל מקרה מה שחשוב זה שתשמור על עקביות, ולא תסתור את עצמך. זה מופיע גם בטרגט.
טרגט הוא מסמך שמציג את הדפוס הכללי של איך לצאת מהצבא, זה אומר שמה שרשום שם לא בהכרח יקרה,
אם כי הוא מציג מצב אפשרי. כמו כן הוא לא עדכני, והוא קיים לפחות 7-8 שנים, ולכן הרבה יכול להשתנות, (כמו העובדה שמקבלים חיילים עריקים דרך ברה"ן ושם זה לא מצויין וכו')
עם זאת טרגט מציג באופן כללי את הרעיון ואת הכללים של איך צריך להתנהג אצל קבן (שוב זאת לא תורה מסיני, יש אנשים שעירבבו את הרשום שם עם הפרעות נפשיות אחרות כמו סוציופטיות, בעיות הסתגלות וכו')
אני אישית לא הייתי מפתח ציפיות לצאת אחרי פגישה אחת, אבל אחרי 2,3,4 פעמים כבר קולטים תפואנטה ויהיה לך יותר קל.
kirill765
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kirill765 » 24 פברואר 2012 15:46

לפי ניסיון אני אומר לך אחי יותר קל לצאת נפשי.
אני חולה על Atopic Dermatits עם פריחות ממש חזקות.קיבלתי רק גימלים כל הזמן
והיה לי פרופיל 64.רצו לסדר לי רק עבודה משרדית.בצבא מזלזלים בבעיות רפואיות.
ובסוף החלתטי להשתחרר דרך בריאות הנפש ולקח איזה חודש או פחות ואני בחוץ ולא סובל יותר וממליץ גם לך!!!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 30 אורחים