נפגשתי עם הפסיכולוג.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Vladi
יצירת קשר:

נפגשתי עם הפסיכולוג.

הודעהעל ידי Vladi » 05 מאי 2011 13:49

אוקיי, היום חזרתי מהפסיכולוג והיא נתנה לי חוות דעת, בנוסף להפנייה לפגישות נוספות עם פסיכולוג אחר. קודם כל, החוות דעת היא כזאת:
וזהו, אני מניח. זה לא מספיק, נכון? גם סיפרתי לה שאני בארון ומפחד לצאת בפני ההורים שלי, אבל היא לא הוסיפה ואמרה לי לספר גם לקב"ן. הייתי מספר עוד דברים, אבל היא לא שאלה עליהם אז חששתי שאולי אשמע חשוד או משהו /: אפשר יהיה לנסות שוב אחרי זה עם פסיכולוג אחר?

ומה לעשות בנוגע להפנייה לפסיכולוג אחר כדי לדבר איתו בעניין ההערכה העצמית הנמוכה שלי? ללכת, לא ללכת?
נערך לאחרונה על ידי Vladi ב 05 מאי 2011 17:38, נערך פעם 1 בסך הכל.
פרופילניק

Re: נפגשתי עם הפסיכולוג.

הודעהעל ידי פרופילניק » 05 מאי 2011 17:13

בהנחה שאתה אחרי צו ראשון ולפני גיוס, אפשר לשלוח אותה ללשכת הגיוס בצירוף בקשה לקב"ן. אם הבקשה תידחה (מאוד לא סביר), אז צריך לפנות לפסיכולוג/פסיכיאטר אחר ולבקש חוות דעת נוספת. חוות הדעת היא לא "כזה ראה וקדש", הקב"ן עצמו הוא שצריך לבדוק אותך ולא יסתמך רק על חוות דעת, אם בכלל. חוות דעת היא בעיקר כדי להגיע לקב"ן והיא לא הגורם היחיד (אם בכלל) שיקבע את השחרור - חשובה הרבה יותר השאלה מה דעתו של הקב"ן. אני השתחררתי בלי חוות דעת אזרחית, כיוון שהופניתי לקב"ן כבר בצו הראשון, אם כי לא טרחו להגיד לי את זה באותו יום.

בנוסף, לא מומלץ לפרסם טקסט מקורי של חוות דעת באינטרנט. מומלץ מאוד שתערוך את ההודעה שלך ותסיר משם את הטקסט.

כדאי לא לחשוב כל הזמן שזה "לא מספיק", אלא להתקדם ולראות מה יקרה. הגרוע ביותר הוא שהקב"ן יחליט לא לשחרר - גם אז יש מה לעשות, ואפשר גם להשתחרר במהלך השירות. גם אין סיבה לא לספר לקב"ן את כל מה שצריך ושמתאים, גם אם הוא לא שואל. ואני שוב מציין שחוות הדעת הזו חמורה יותר מהמקרה שלי, שמטעמים מובנים לא אפרט כאן, אבל עדיין, הכל תלוי ברושם של הקב"ן ואחריו הפסיכיאטר הצבאי.

בנוגע להליכה לפסיכולוג אחר בנושא לפי ההפניה - זו לחלוטין החלטה שלך שאינה קשורה לצבא.
Vladi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vladi » 05 מאי 2011 17:39

אני מבין. תודה. ומחקתי.

עכשיו, איך בדיוק אני רושם את הבקשה לקב"ן?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 05 מאי 2011 22:06

לכתוב שאתה מבקש פגישה עם קב"ן, ומצרף חוות דעת פסיכולוג. יש לשלוח זאת בפקס ללשכת הגיוס.
Vladi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vladi » 07 מאי 2011 12:36

אבל שוב, אני לא יודע מה בדיוק לרשום שם. רק לרשום "אני מבקש פגישה עם הקב"ן" וזהו?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 07 מאי 2011 21:04

כן. וכמובן שם, מספר זהות וכו'. ולציין שבדף נוסף יש חוות דעת של פסיכולוג.
Vladi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vladi » 11 מאי 2011 17:39

דיברתי עם חבר שמשרת בתפקיד הזה של תפיסת עריקים או משהו, והוא מתעקש שאלך לפסיכיאטר, ולא לפסיכולוג. הוא אומר שלפסיכולוג אין מילה בצבא, ושהוא רק רשות או משהו. זה נכון? X: כי הבנתי מטארגט שזה לא משנה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 12 מאי 2011 12:05

כן, פסיכיאטר עדיף (בסך הכל, הוא איש רפואה), וכן, עדיף לגשת אליו מלכתחילה (יקר יותר, כמובן) - אבל גם חוות דעת מפסיכולוג תעזור, והיא בהחלט נחשבת - וכמובן, לא פסיכיאטר ולא פסיכולוג אזרחיים יכולים להחליט בעצמם על שחרור מהצבא, רק לתת המלצות לגורמים הצבאיים. כאמור, צריך חוות דעת כלשהי (מפסיכיאטר או מפסיכולוג) רק כדי להגיע לקב"ן, זה סינון ולא יותר. משם זה תלוי בך ולא בחוות הדעת.

למה לא לשלוח את חוות הדעת שכבר יש לך ולראות מה קורה? (רק אחרי 15.5, דרך אגב, כי עד אז אין טעם - המחשבים בלשכת הגיוס לא פועלים) לפסיכיאטר תמיד תוכל ללכת, אם לא תקבל קב"ן כתוצאה מהפנייה הזו.

אני לא רואה במה לכידת עריקים רלוונטית לפגישה עם קב"ן בלשכת הגיוס, ומציע לך להפסיק להסתמך על שמועות.
PRO21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PRO21 » 13 מאי 2011 23:32

תראה, על היותך "הומו" לא יוציאו אותך מהצבא בשום פנים ואופן, לא משנה מה תאמר בקשר לזה.
אבל אישיות מופנמת וערך עצמי נמוך יכולים לשחק תפקיד טוב מבחינתך כי זו קבוצת סיכון לסבול מדיכאון.
לך על זה, בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מאי 2011 10:37

ניסיתי להתקשר למיטב היום, אבל אומרים לי שם שתעודת הזהות שלי שגויה או משהו. רשמתי את תעודת הזהות + מספר הביקורת (המספר הכי ימני אצלי הוא 9, אז זה מספר הביקורת, נכון?) שוב ושוב, אבל זה בכל פעם אומר שהמספר שגוי. אני רוצה לאשר שהפקס הגיע, אבל אני לא יכול X: אחרי זה פשוט לחצתי 5 בשאלות הכלליות כדי לקבוע פגישה עם הקב"ן, אבל זה לא נותן לי, רק אומר כל מיני דברים שאני קודם צריך לשלוח פקס עם חוות דעתי וזה.

אה, אגב. בפעם הראשונה כששלחתי לא ידעתי שאני צריך לשלם 6.5 שקלים על כל דף, וזה לא הספיק לי לשני הדפים. אז פשוט רשמתי את הפרטים שלי על הדף של חוות הדעת, זה בסדר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מאי 2011 10:39

אני המשתמש שפתח את הנושא, אגב. אני לא מצליח להתחבר.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 22 מאי 2011 20:11

אפשר לוודא הגעת פקסים גם באתר "עולים על מדים" עם הקוד האישי שמגיע עם הצו הראשון ועם כל זימון אחר (הם מופיעים כעבור כמה ימים). כנראה שיש תקלות במוקד מיט"ב, לא מפתיע. הספרה הימנית ביותר בתעודת הזהות היא ספרת הביקורת, כשאומרים "עם ספרת ביקורת" מתכוונים "כמו שזה מופיע בתעודת הזהות".

ולכתוב את הפרטים כך אמור להיות בסדר. אם לא - יגידו לך, אבל אין סיבה שלא.

אם הפקס לא מופיע באתר עולים על מדים כעבור מספר ימים, כדאי לנסות להתקשר שוב. כנ"ל אם הוא מופיע אבל לא שומעים מהם תשובה לבקשה פרק זמן מסוים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2011 17:59

לא משנה, מישהי כבר התקשרה אליי אתמול לקבוע לי פגישה עם הקב"ן. זה ב31 לחודש.

אגב, אותו חבר שהזכרתי קודם שהתגייס למשטרה צבאית או וואטאבר, אמר שכבר לא משחררים על נפשי. אבל אני מניח שזה לא נכון, כי אף אחד פה בפורום לא הזכיר את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2011 18:08

הוא בטח התכוון לכך שפעם אם אני לא טועה היה נכתב כי שוחרר מטעמי בריאות הנפש, עכשיו כתוב מטעמי בריאוץ
אין דבר כזה פרופיל נפשי, זה פרופיל רפואי לכל דבר.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 24 מאי 2011 20:15

לא ידוע לי שבעבר היה כתוב "שוחרר מטעמי בריאות הנפש", אם כי זה ייתכן. האם יש למישהו אסמכתא לכך? היום כמובן כותבים "מטעמי בריאות" בכל המקרים של פרופיל 21.

כך או כך, באופן חד-משמעי יש שחרור על סעיפים נפשיים, בהמלצת פסיכיאטר צבאי ובאישור ועדה רפואית. היו מופיעות כותרות גדולות בעיתונים אם היו מפסיקים את זה, אתה לא חושב? שלא לדבר על זה שצה"ל לא יכול ולא רוצה להסתכן באנשים שיתאבדו או בגיוס אנשים עם מחלות נפש וכיוצא בזה, ושהפרעות נפשיות (כולל מחלות נפש, אך לא רק) נחשבות בעיות רפואיות לכל דבר, כך ששום דבר כזה לא קרה ולא יקרה. נשמע לי שמי שאמר את זה מקבל מידע ממקור לא אמין, מה גם שהמשטרה הצבאית אינה רלוונטית לשחרור נפשי, בטח לא למלש"בים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 מאי 2011 07:49

פרופילניק כתב:לא ידוע לי שבעבר היה כתוב "שוחרר מטעמי בריאות הנפש", אם כי זה ייתכן. האם יש למישהו אסמכתא לכך? היום כמובן כותבים "מטעמי בריאות" בכל המקרים של פרופיל 21.

כך או כך, באופן חד-משמעי יש שחרור על סעיפים נפשיים, בהמלצת פסיכיאטר צבאי ובאישור ועדה רפואית. היו מופיעות כותרות גדולות בעיתונים אם היו מפסיקים את זה, אתה לא חושב? שלא לדבר על זה שצה"ל לא יכול ולא רוצה להסתכן באנשים שיתאבדו או בגיוס אנשים עם מחלות נפש וכיוצא בזה, ושהפרעות נפשיות (כולל מחלות נפש, אך לא רק) נחשבות בעיות רפואיות לכל דבר, כך ששום דבר כזה לא קרה ולא יקרה. נשמע לי שמי שאמר את זה מקבל מידע ממקור לא אמין, מה גם שהמשטרה הצבאית אינה רלוונטית לשחרור נפשי, בטח לא למלש"בים.

זה גם מה שאני אמרתי לו.

בכל אופן, כמו שאמרתי קודם, ביום שלישי יש לי פגישה עם הקב"ן. אז לספר לו כל מה שסיפרתי לפסיכולוגית? ומה אם הוא יתן לי קשיי הסתגלות או משהו בסוף?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 מאי 2011 14:09

אוקיי, נפגשתי היום עם "רופא מומחה" בלשכת הגיוס (זה הקבן, נכון?). היא לא ממש הסתכלה עליי אפילו במהלך השיחה, רק הקשיבה למה שאמרתי וכתבה הרבה. אחרי זה היא שלחה אותי למדור משהו (לא זוכר את השם) ששם ראיינו אותי כדי להחליט אם לתת לי הקלות, קרוב לבית וכו'.

ככה עושים את זה? הם הציעו לי למקרה שאצטרך את "בית החייל" וזה אבל דחיתי.

בסופו של דבר הם לא אמרו לי כלום, רק אמרו לי שאני יכול ללכת. מתי אדע אם ישתנה משהו? מה שכן השתנה אבל זה שהם הקדימו לי את הגיוס בחודש.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 31 מאי 2011 17:48

אורח כתב:אוקיי, נפגשתי היום עם "רופא מומחה" בלשכת הגיוס (זה הקבן, נכון?). היא לא ממש הסתכלה עליי אפילו במהלך השיחה, רק הקשיבה למה שאמרתי וכתבה הרבה. אחרי זה היא שלחה אותי למדור משהו (לא זוכר את השם) ששם ראיינו אותי כדי להחליט אם לתת לי הקלות, קרוב לבית וכו'.

ככה עושים את זה? הם הציעו לי למקרה שאצטרך את "בית החייל" וזה אבל דחיתי.

בסופו של דבר הם לא אמרו לי כלום, רק אמרו לי שאני יכול ללכת. מתי אדע אם ישתנה משהו? מה שכן השתנה אבל זה שהם הקדימו לי את הגיוס בחודש.

אני לא יודע למה הכוונה ב"רופא מומחה", אבל כנראה שזה הקב"ן. אתה אמור לקבל תשובה במקום, אם לא קיבלת כלום אז כנראה שלא הייתה שום החלטה, כלומר החליטו שאין לך בעיה (או אולי נקבע ציון קה"ס - קשיי הסתגלות - או משהו). ייתכן שהיא שלחה אותך למדור פרט (אולי זה השם שלו? זה המדור שבו עוסקים בנושאים של הטבות בתנאי השירות מסיבות כלכליות) כי היא חשבה שזו הבעיה ולא בעיה נפשית. בכל מקרה, מדור פרט לא יכול לשחרר, ואינו חלק מתהליך השחרור, כי הוא עוסק בבעיות אחרות לגמרי שלא נותנים פטור בגינן.

אתה באמת צריך לברר את המצב במקום, לנקוט יוזמה, אחרת הם יכולים למרוח אותך ולא לעשות כלום (זה הכי קל מבחינתם). כרגע, אני חושב שכדאי להתקשר למיט"ב ולשאול איך אתה יכול לברר מה תוצאות הפגישה עם הקב"ן - למרות שאני לא יודע מה החיילים במוקד מיט"ב יכולים לדעת על זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 מאי 2011 18:15

טוב, אז אני מניח שאני צריך לתת לזה קצת זמן, עד שהמצב "יחמיר", כן?

בפעם הבאה אגיד לה שאני חושב לחתוך את עצמי, כי אני בדיכאון, לא אוכל וזה? זה יהיה משכנע, כי סיפרתי שיצאתי מהארון בפני אמא והיא לא קיבלה את זה טוב, ואני יודע שגם אבא לא יקבל את זה טוב, ושאף אחד לא מבין אותי ואין לי מי לדבר?
חייב עזרה!

הודעהעל ידי חייב עזרה! » 05 יוני 2011 00:01

אני רואה שיש פה אנשים מבינים עניין ומבינים בנושא....אני משוטט שעות על המחשב ומחפש מענה לבעיה שלי אולי זה יגיעה מכאן!

אני בן 17, ואני מת להשתחרר מהצבע, אפילו על נפשי ....הפרופיל שלי כנראה יהיה 70 ומשהו על אסתמה ויש לי דפ"ר 90 וקב"א 55....ואני ממש לא רוצה לשרת...אין לי את כל הבעיות האלה של הערכה עצמית ודיכאון ויש לי חברים ואין בעיות כלכליות כל כך (משפחה ממוצאת) ואני פעיל בהמון מסגרות מה שמקשה על ה"לשחק אותה עם בעיות!" למרות שאני שקרן ושחקן די טוב ובכללי מניפולטיבי.

אבל יש כמה דברים שאולי תוכלו לעזור לי איך אני יוצר בעזרתם פטור-
1. שהייתי קטן היו בעיות במשפחה והלכתי לפסיכולוג ותקופה לקחתי כדורים נגד דיכאון ע"פ מרשם של פסיכיאטר.
2. אני הומו מחוץ לארון, לא רוצה להיות בטירונות לא מסתדר עם גברים.
3. לא רוצה לכחת חלק מהצבע מבחינה ערכית. (זה הכי לא מבוסס!)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יוני 2011 02:23

חייב עזרה! כתב:אני רואה שיש פה אנשים מבינים עניין ומבינים בנושא....אני משוטט שעות על המחשב ומחפש מענה לבעיה שלי אולי זה יגיעה מכאן!

אני בן 17, ואני מת להשתחרר מהצבע, אפילו על נפשי ....הפרופיל שלי כנראה יהיה 70 ומשהו על אסתמה ויש לי דפ"ר 90 וקב"א 55....ואני ממש לא רוצה לשרת...אין לי את כל הבעיות האלה של הערכה עצמית ודיכאון ויש לי חברים ואין בעיות כלכליות כל כך (משפחה ממוצאת) ואני פעיל בהמון מסגרות מה שמקשה על ה"לשחק אותה עם בעיות!" למרות שאני שקרן ושחקן די טוב ובכללי מניפולטיבי.

1. שהייתי קטן היו בעיות במשפחה והלכתי לפסיכולוג ותקופה לקחתי כדורים נגד דיכאון ע"פ מרשם של פסיכיאטר.

אז מה אתה מזיין את המוח? תעשה צבא כמו כולם.
נו באמת, אין לך שום בעיה ואתה לא רוצה לעשות? לא מגיע לך עזרה!
קורא לכל הפורום לא לעזור למקרים כאלה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יוני 2011 13:57

חייב עזרה! כתב:אני רואה שיש פה אנשים מבינים עניין ומבינים בנושא....אני משוטט שעות על המחשב ומחפש מענה לבעיה שלי אולי זה יגיעה מכאן!

אם אתה כזה גיבור מוצלח, אז אף אחד לא יכול לעזור לך.
כי אתה כל כך חכם ומגניב ופשוט גאון שאין דברים כאלה בכלל. דפר 90? קב"א 55? פאק אתה חצי אלוהים יא חתיכת פאקינג גאון על, ממש ביצי זהב יש לך...
אף אחד בחיים לא יאמין שיש לך בעיות אז עזוב, אל תנסה בכלל לצאת כי חבל על הזמן שלך. בטח כשהקבן יראה אותך הוא ירד על 4 וינשק לך את הביצים ואז יכסוס לך את הציפורניים ברגליים, יא כלי, יא תותח על שכמוך... פששששש..... אפשר חתימה?

לא הבנתי... למעלה אתה כותב שהכל מושלם ואין בעיות, למטה אתה כותב שהיית אצל פסיכולוג, כדורים נגד דיכאון, הומו מוצהר, וגם מבחינה ערכית? (עזוב הקבן לא מתעסק עם ערכים)..
אתה צריך להחליט מה אתה חביבי כי נראה כאילו אתה בעצמך לא יודע.

אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 יוני 2011 21:58

אורח כתב:

אם אתה כזה גיבור מוצלח, אז אף אחד לא יכול לעזור לך.
כי אתה כל כך חכם ומגניב ופשוט גאון שאין דברים כאלה בכלל. דפר 90? קב"א 55? פאק אתה חצי אלוהים יא חתיכת פאקינג גאון על, ממש ביצי זהב יש לך...
אף אחד בחיים לא יאמין שיש לך בעיות אז עזוב, אל תנסה בכלל לצאת כי חבל על הזמן שלך. בטח כשהקבן יראה אותך הוא ירד על 4 וינשק לך את הביצים ואז יכסוס לך את הציפורניים ברגליים, יא כלי, יא תותח על שכמוך... פששששש..... אפשר חתימה?

לא הבנתי... למעלה אתה כותב שהכל מושלם ואין בעיות, למטה אתה כותב שהיית אצל פסיכולוג, כדורים נגד דיכאון, הומו מוצהר, וגם מבחינה ערכית? (עזוב הקבן לא מתעסק עם ערכים)..
אתה צריך להחליט מה אתה חביבי כי נראה כאילו אתה בעצמך לא יודע.

חחחחחחחחחחחחח הרגת אותי
NH

הודעהעל ידי NH » 06 יוני 2011 15:25

לא הבנצי :oops:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 11 אורחים