עזרה ביציאה מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

GAL18
יצירת קשר:

עזרה ביציאה מהצבא

הודעהעל ידי GAL18 » 11 פברואר 2012 18:21

שלום , אני קורא בפורום הזה כבר כמה ימים ורציתי ייעוץ בנושא השגת פרופיל 21
אני מלשב שאמור להתייגס עוד חצי שנה עם פרופיל 97
והצבא זה ממש לא בשבילי , אני חושב שמהמסגרת הצבאית אני ייכנס לדכאונות כבדים וגם אני מרגיש שאני באמת לא יכול לתרום שם אם אני לא מאמין במערכת עצמה ...
אז השלב הראשון אני חושב זה לשלוח פקס ללשכת גיוס ( אבל רק באיזה טיעון ? )
ואחר כך במקרה וזה יתקדם לפגישה עם קב"ן ואני ייספר לו כמה שהמערכת תביא לדכאונות עמוקים ( ואספר לו על מצבי החברתי הרדוד , הדיכאון הקליני וכו וכו )
אז נגיד שהוא יוציא אותי מקרבי אבל איזה טיעונים לתת בשביל לא להיות גובניק ?
תודה לעוזרים מראש ..
ודרך הגב שמתי לב שחצי מהתגובות בפורום זה לרדת על הכותב אז בבקשה אם אין לכם תגובה בונה אל תענו ...
פרופילניק

Re: עזרה ביציאה מהצבא

הודעהעל ידי פרופילניק » 11 פברואר 2012 19:10

בטרגט 21 יש מידע על ההליך. תצטרך חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי, אותה תשלח בפקס ללשכת הגיוס, ואז תקבל פגישה עם קב"ן. אם הקב"ן יתרשם שיש צורך בשינוי בפרופיל, הוא יפנה אותך לפסיכיאטר. אם גם הפסיכיאטר יתרשם כך, הוא יחליט מה הפרופיל הנפשי שיקבע: פרופיל 64-45 יפסלו תפקיד קרבי, ופרופיל 21 ייתן לך פטור קבוע מסיבות בריאות (ופרופיל 24 - פטור זמני). אגב, הקב"ן יכול לקבוע ציון קה"ס שגם הוא פוסל קרבי (קה"ס 40 ומעלה), אבל לא לשחרר בעצמו ולא לשנות פרופיל.

כדאי שתימנע מאבחון עצמי. "אני בדיכאון קליני" לא גורם לקב"ן או לפסיכיאטר לחשוב שאתה באמת בדיכאון קליני - הם צריכים לאבחן אותך בעצמם ולראות האם קיימים הסימפטומים והאם קיימת בעיה נפשית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 פברואר 2012 19:37

פרופילניק כתב:בטרגט 21 יש מידע על ההליך. תצטרך חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי, אותה תשלח בפקס ללשכת הגיוס, ואז תקבל פגישה עם קב"ן. אם הקב"ן יתרשם שיש צורך בשינוי בפרופיל, הוא יפנה אותך לפסיכיאטר. אם גם הפסיכיאטר יתרשם כך, הוא יחליט מה הפרופיל הנפשי שיקבע: פרופיל 64-45 יפסלו תפקיד קרבי, ופרופיל 21 ייתן לך פטור קבוע מסיבות בריאות (ופרופיל 24 - פטור זמני). אגב, הקב"ן יכול לקבוע ציון קה"ס שגם הוא פוסל קרבי (קה"ס 40 ומעלה), אבל לא לשחרר בעצמו ולא לשנות פרופיל.

כדאי שתימנע מאבחון עצמי. "אני בדיכאון קליני" לא גורם לקב"ן או לפסיכיאטר לחשוב שאתה באמת בדיכאון קליני - הם צריכים לאבחן אותך בעצמם ולראות האם קיימים הסימפטומים והאם קיימת בעיה נפשית.

אם אני לא טועה הקב"ן יכול לקבוע פרופיל 64 מבלי פסיכיאטר רק ב45 ו21 הוא צריך עוד סמכות שתאשר, אבל זה לא העניין כאן.
התהליך הוא מאוד פשוט, תלך לפסיכיאטר אזרחי ותוציא חוות דעת, תשלח ללשכה ותבקש קב"ן, אצלו תפעל לפי טרגט21 ותקווה לטוב.
קיים סיכוי סביר שלא תצא על הפגישה הראשונה, אבל תמיד אפשר (וצריך) לנסות שוב.
ככל שתתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם ככה טוב יותר.

בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 פברואר 2012 00:04

אורח כתב:
פרופילניק כתב:בטרגט 21 יש מידע על ההליך. תצטרך חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי, אותה תשלח בפקס ללשכת הגיוס, ואז תקבל פגישה עם קב"ן. אם הקב"ן יתרשם שיש צורך בשינוי בפרופיל, הוא יפנה אותך לפסיכיאטר. אם גם הפסיכיאטר יתרשם כך, הוא יחליט מה הפרופיל הנפשי שיקבע: פרופיל 64-45 יפסלו תפקיד קרבי, ופרופיל 21 ייתן לך פטור קבוע מסיבות בריאות (ופרופיל 24 - פטור זמני). אגב, הקב"ן יכול לקבוע ציון קה"ס שגם הוא פוסל קרבי (קה"ס 40 ומעלה), אבל לא לשחרר בעצמו ולא לשנות פרופיל.

אם אני לא טועה הקב"ן יכול לקבוע פרופיל 64 מבלי פסיכיאטר רק ב45 ו21 הוא צריך עוד סמכות שתאשר, אבל זה לא העניין כאן.
התהליך הוא מאוד פשוט, תלך לפסיכיאטר אזרחי ותוציא חוות דעת, תשלח ללשכה ותבקש קב"ן, אצלו תפעל לפי טרגט21 ותקווה לטוב.
קיים סיכוי סביר שלא תצא על הפגישה הראשונה, אבל תמיד אפשר (וצריך) לנסות שוב.
ככל שתתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם ככה טוב יותר.

בהצלחה

הקבן לא יכול לקבוע שום פרופיל אם הוא לא פסיכיאטר צבאי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים