חרדה ופטור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

chendavidovich
יצירת קשר:

חרדה ופטור

הודעהעל ידי chendavidovich » 15 יולי 2012 20:00

טוב אז ככה....אני סובלת מחרדה בעצם כבר שנה וחצי שנגרמה משימוש בתרופות לבעיות קשב ריכוז....לאחר השימוש בעצם הייתה החמרה במצבי ואיני יודעת מה לעשות מכיוון שצריכה להתגייס לצבא והשירות הצבאי פחות בעיה לי...הבעיה האמיתית שלי זה בעצם הטירונות...אני לא יודעת מה לעשות אני לא מסוגלת לעשות את הטירונות הזאת כי הבעיות שלי הבריאותיות שנגרמות מהחרדה מקשות עליי נורא לתפקד במסגרת שונה ועם אנשים שאני לא מכירה מעין חרדה חברתית....הייתי אצל רופא נשים בצבא אמרתי לו על החרדה וכמה תסמינים אחרים כגון כאבי בטן ומיגרנות וכאלה...ושאלתי אותו אם יוכלו להקל עליי בטירונות והוא אמר לי שנראה לו שאני לא מתאימה לצבא ואולי לא יגייסו אותי כי יש לי יותר מידי תלונות...אני מאוד מפחדת שישחררו אותי על נפשי וכן קראתי את מה שרשמתם על פרופיל 21 והכל אבל בכל מקרה אני לא יודעת מה לעשות האם להתעקש ולהישאר למרות החרדה או האם להשתחרר או האם להשתחרר על בריאותי ואז להתנדב שממה שידוע לי זה ללא טירונות והרבה יותר קל ואני יחווה כך פחות מתח נפשי....אשמח אם תענו לי בהקדם כי החודש ישלי זימון לצבא ואיני יודעת איך לפעול!
Coleworld
יצירת קשר:

Re: חרדה ופטור

הודעהעל ידי Coleworld » 15 יולי 2012 20:23

chendavidovich כתב:טוב אז ככה....אני סובלת מחרדה בעצם כבר שנה וחצי שנגרמה משימוש בתרופות לבעיות קשב ריכוז....לאחר השימוש בעצם הייתה החמרה במצבי ואיני יודעת מה לעשות מכיוון שצריכה להתגייס לצבא והשירות הצבאי פחות בעיה לי...הבעיה האמיתית שלי זה בעצם הטירונות...אני לא יודעת מה לעשות אני לא מסוגלת לעשות את הטירונות הזאת כי הבעיות שלי הבריאותיות שנגרמות מהחרדה מקשות עליי נורא לתפקד במסגרת שונה ועם אנשים שאני לא מכירה מעין חרדה חברתית....הייתי אצל רופא נשים בצבא אמרתי לו על החרדה וכמה תסמינים אחרים כגון כאבי בטן ומיגרנות וכאלה...ושאלתי אותו אם יוכלו להקל עליי בטירונות והוא אמר לי שנראה לו שאני לא מתאימה לצבא ואולי לא יגייסו אותי כי יש לי יותר מידי תלונות...אני מאוד מפחדת שישחררו אותי על נפשי וכן קראתי את מה שרשמתם על פרופיל 21 והכל אבל בכל מקרה אני לא יודעת מה לעשות האם להתעקש ולהישאר למרות החרדה או האם להשתחרר או האם להשתחרר על בריאותי ואז להתנדב שממה שידוע לי זה ללא טירונות והרבה יותר קל ואני יחווה כך פחות מתח נפשי....אשמח אם תענו לי בהקדם כי החודש ישלי זימון לצבא ואיני יודעת איך לפעול!

אני לא יכול להגיד לך מה לעשות... אני יכול רק לומר לך שאם את חושבת שהטירונות תהיה החלק הקשה אז את תתפקחי, אם את לא בטוחה שאת רוצה לשרת אז תעשי חושבים אם את רוצה להיכנס לכך מלכתחילה, כי ברגע שנכנסת צריך הרבה עצבים עד שיוצאים
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 15 יולי 2012 22:30

שחרור על סעיף נפשי הוא סוג של שחרור בריאותי, וההשלכות דומות עד זהות בין סעיף גופני וסעיף נפשי - כמעט אף אחד לא יכול לדעת על מה השתחררת, ובתעודת הפטור כתוב רק "מטעמי בריאות". פרט לכך, את יכולה להשתחרר (גם על סעיף נפשי) ואז להתנדב לצבא - כמובן שבכל מקרה דרוש אישור מהצבא לשם התנדבות. העיקר שתקבעי סדר עדיפויות נכון: קודם כל הבריאות שלך, אחרי זה השירות בצבא (אפילו בצבא יגידו לך את זה). אם את לא מתאימה לגיוס, עדיף להשתחרר, ואין מה לחשוש מההשלכות: למשל, אני השתחררתי על סעיף נפשי ולא שירתתי בשירות צבאי או לאומי, ולא נתקלתי בהשלכות כלשהן. את תוכלי כמובן להתנדב לצבא, לשרת בשירות לאומי, או לא לשרת כלל.
נועה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי נועה » 16 יולי 2012 19:01

chendavidovich כתב:טוב אז ככה....אני סובלת מחרדה בעצם כבר שנה וחצי שנגרמה משימוש בתרופות לבעיות קשב ריכוז....לאחר השימוש בעצם הייתה החמרה במצבי ואיני יודעת מה לעשות מכיוון שצריכה להתגייס לצבא והשירות הצבאי פחות בעיה לי...הבעיה האמיתית שלי זה בעצם הטירונות...אני לא יודעת מה לעשות אני לא מסוגלת לעשות את הטירונות הזאת כי הבעיות שלי הבריאותיות שנגרמות מהחרדה מקשות עליי נורא לתפקד במסגרת שונה ועם אנשים שאני לא מכירה מעין חרדה חברתית....הייתי אצל רופא נשים בצבא אמרתי לו על החרדה וכמה תסמינים אחרים כגון כאבי בטן ומיגרנות וכאלה...ושאלתי אותו אם יוכלו להקל עליי בטירונות והוא אמר לי שנראה לו שאני לא מתאימה לצבא ואולי לא יגייסו אותי כי יש לי יותר מידי תלונות...אני מאוד מפחדת שישחררו אותי על נפשי וכן קראתי את מה שרשמתם על פרופיל 21 והכל אבל בכל מקרה אני לא יודעת מה לעשות האם להתעקש ולהישאר למרות החרדה או האם להשתחרר או האם להשתחרר על בריאותי ואז להתנדב שממה שידוע לי זה ללא טירונות והרבה יותר קל ואני יחווה כך פחות מתח נפשי....אשמח אם תענו לי בהקדם כי החודש ישלי זימון לצבא ואיני יודעת איך לפעול!

להשתחרר על נפשי אפשר רק אם תלכי לקב"ן, ואת השחרור הוא נותן לך רק אם שניכם מסכימים על כך.
אם יש לך בעיות בריאותיות ואת רוצה להתגייס- תצהירי עליהן לצבא ותקבלי הקלה בתנאי השירות. למשל, בטירונות תוכלי לקבל מיני פטורים, כמו פטור לישון בחדר (במקום אוהל), פטור לנשק מקוצר, פטור ריצות וכו'...
כך הטירונות תהיה קלה יותר, ואם את לא מתגייסת לקרבי או איזשהו מסלול מיוחד, הטירונות היא בדר"כ עד חודש, תקופה קצרה שלא משקפת את הסדיר בכלל..
להשתחרר תמיד תוכלי פשוט לפני הגיוס זה הרבה יותר קל והרבה פחות סבל.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 38 אורחים