פגישה שנייה עם פסיכיאטר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

madworld
יצירת קשר:

פגישה שנייה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי madworld » 09 ינואר 2013 21:28

שלום,

לפני כשנתיים סבלתי מדיכאון. הרגשתי מאוד לא טוב בתקופה ההיא. ביוזמתי, החלטתי שאני רוצה לקבל עזרה ופניתי לפסיכיאטר בקופ״ח שהציע לי טיפול בנוגדי דיכאון. הסכמתי, המצב השתפר, והטיפול כולו נמשך 9 חודשים. במהלכו היה לי צו ראשון, ודיווחתי לרופא שאני בטיפול אצל פסיכיאטר בקופ״ח. הפנה אותי ישירות לפסיכיאטר צבאי. בפגישה עימו דיווחתי שהמצב די טוב, אין מחשבות אובדניות, לומד ומתפקד כרגיל. הוא שאל אותי מה אני חושב על צבא. אמרתי שאני רוצה לשרת ומקווה להשתבץ בתפקיד תורם. בסיום הוא אמר שהוא מוריד לי את הפרופיל באופן המינימלי שהוא יכול. שאלתי אותו האם כשאסיים את הטיפול תהיה אפשרות להעלות אותו, אמר שעקרונית כן אבל בשביל מה אני צריך את זה. בערך חודש אחר כך סיימתי את הטיפול התרופתי, אבל לא טרחתי לעשות עם זה משהו. כרגע מופיע לי במידע אישי ״כשיר רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידים שאינם לחימה״, ״לקבלת מידע אודות משמעות סעיף הליקוי יש לפנות בכתב ללשכת הגיוס בדרגת חומרה בינונית״. ללא הקלות ת״ש לפי מה שידוע לי.

בינתיים הזמן עבר ודברים השתנו. המצב עכשיו בבית הוא כזה שלא מאפשר לי לשרת בצבא עם משכורת של 350 בחודש 3 שנים. אם חד הורית, אני בן יחיד, יש חובות והאבא לא עוזר כלכלית ובנוסף יש עוד בעיות שלא אפרט. הנסיבות הן כאלו שאני צריך לעבוד ולהתקדם בחיים במקום לשרת בצבא.

לפני כמה ימים שלחתי פקס לצה״ל בבקשה להיפגש שוב עם פסיכיאטר, בטענה שעבר זמן רב מאז שנפגשתי איתו והמצב השתנה. רשמתי שאין חוות דעת עדכנית יותר מגורם מטפל (פסיכיאטר בקופ״ח) מעבר לזאת שנתתי להם בפגישה הקודמת. הסיבה היא שלא נפגשתי עם פסיכיאטר כל התקופה הזאת אבל לא כתבתי להם את זה.

השאלות שלי הן כאלה. האם הם יכולים לחייב אותי להציג חוות דעת מגורם אזרחי כתנאי לפגישה שנייה? זה יהיה חתיכת סיפור בשבילי כי התורים בקופ״ח הם שלושה חודשים קדימה, ולפסיכיאטר פרטי אין כסף.
שנית, אני רוצה לקבל פטור, לא יומיות והקלות ת״ש למיניהן. האם לתאר לפסיכיאטר את המצב כפי שהוא באמת עכשיו (בעיות כלכליות בבית, לחץ, עייפות, קשיי שינה, מצב רוח ירוד, תחושת ריקנות...) בהינתן ההיסטוריה שלי יספיק כדי להשתחרר? או שאני צריך להגזים ולהגיד שיש לי גם מחשבות אובדניות? (שזה תודה לאל אין לי כרגע...)
נערך לאחרונה על ידי madworld ב 13 פברואר 2013 22:33, נערך 2 פעמים בסך הכל.
vishskin
יצירת קשר:

Re: פגישה שנייה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי vishskin » 09 ינואר 2013 21:57

קודם כל הכי חשוב, אל תדבר בכלל על הבעיות בבית, תגובה אחידה לכל הקב"נים היא לא איכפת לי, תפנה למש"קית ת"ש. ברגע שהנושא עולה הם מחליטים שזאת הסיבה שאתה מבקש להשתחרר (זה באמת הסיבה לטענתך) והם לא משחררים ואפילו לא נותנים הקלות. אני אומר לך את זה בוודאות, שמור את הסיפורים האלה למש"קית ת"ש בלבד.

אני ממליץ מאוד על חוות דעת נוספת בלי קשר לנדרש או לא נדרש, חוות דעת מהפסיכיאטר שאומרת שהמצב החמיר וחזרת לכדורים ושאתה לא יכול לשרת. זה יכול להוות בשבילך שחרור אוטומטי וזה סך הכל דורש ממך ללכת לקופ"ח פעם נוספת.

חוץ מזה, תתנהג כמו שהתנהגת בפגישה הקודמת, הפעם תבקש לא להתגייס בגלל שאתה מאמין/יודע שאתה לא יכול ולא בגלל שאתה לא רוצה או נדרש להיות עם המשפחה.
madworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי madworld » 09 ינואר 2013 22:21

אני מניח שקיומן של בעיות בבית, כסיבה בפניי עצמה, לא מספיקה כדי להשתחרר. אבל כשזה מגיע עם היסטוריה של דיכאון, ותיאור אמיתי של תסמינים של דיכאון - לחץ/חרדה, קשיי שינה, מצב רוח ירוד, תחושת ריקנות; האם זה לא מספיק כדי לקבל פטור? או שרק יציעו לי הקלות, וכדי לצאת לגמרי אצטרך להבהיר שיש גם מחשבות אובדניות?

ולפנות לקופ״ח, אכן, זאת אפשרות אבל אני לא מעוניין בה. אני לא באמת בדיכאון עכשיו ולא צריך תרופות. אני לא רוצה ״לעבוד״ על הפסיכיאטרית שטיפלה בי אז ולבקש תרופות כשאני לא צריך, יש לי הרבה הערכה כלפיה ותודה על כך שעזרה לי. אם קשה לי עכשיו אז זאת רק תגובה נורמלית למצב שהוא לא נורמלי, ואני מרגיש שאני יכול להסתדר בינתיים. אבל בפירוש לא כשיש לי גם את צה״ל על הראש, ובגלל זה אני צריך פטור.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 10 ינואר 2013 01:22

madworld כתב:אני מניח שקיומן של בעיות בבית, כסיבה בפניי עצמה, לא מספיקה כדי להשתחרר. אבל כשזה מגיע עם היסטוריה של דיכאון, ותיאור אמיתי של תסמינים של דיכאון - לחץ/חרדה, קשיי שינה, מצב רוח ירוד, תחושת ריקנות; האם זה לא מספיק כדי לקבל פטור? או שרק יציעו לי הקלות, וכדי לצאת לגמרי אצטרך להבהיר שיש גם מחשבות אובדניות?

לא יציעו לך הקלות, אמרתי לך, לקב"נים יש מדיניות הדוקה לשים זין על בעיות בבית, שמעתי על בעיות בבית חמורות בצורה לא נורמאלית אבל זה לא משנה לקב"ן כי הוא מטפל רק בבעיות נפשיות, הוא יפנה אותך למש"קית ת"ש וחבל אתה תבזבז את הזמן ולא יקשיבו לך.
מש"קית ת"ש לא תשחרר אותך לא משנה כמה בעיות הת"ש חמורות.

ולפנות לקופ״ח, אכן, זאת אפשרות אבל אני לא מעוניין בה. אני לא באמת בדיכאון עכשיו ולא צריך תרופות. אני לא רוצה ״לעבוד״ על הפסיכיאטרית שטיפלה בי אז ולבקש תרופות כשאני לא צריך, יש לי הרבה הערכה כלפיה ותודה על כך שעזרה לי. אם קשה לי עכשיו אז זאת רק תגובה נורמלית למצב שהוא לא נורמלי, ואני מרגיש שאני יכול להסתדר בינתיים. אבל בפירוש לא כשיש לי גם את צה״ל על הראש, ובגלל זה אני צריך פטור.
אוקי, אז תעשה דברים בדרך שלך ונדבר בעוד שנה בערך שאתה תשמור על פח זבל באמצע המדבר ולאמא שלך יבואו הוצאה לפועל.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 10 ינואר 2013 09:38

עם כל מה שנאמר, אני יכול רק לרחיב טיפה לגבי מה ש-Vishkin כבר כתב: אני להמליץ לך להתחיל לשלוח למיטב וכל גורם רלוונטי דרישה לראות גורמי ברה"ן לגבי תנאי השירות שלך תחת טענה כמו 'שהטיפול שעברת לא תרם לך מספיק על מנת להתמודד עם הלחצים הנוגעים בלהיות הרחק מהבית ובקרבת אחרים'. תבחר את הסיפור שלך, אך תדאג שהורשם הנותר אומר : "לפני הצבא האומנן לא הייתי הכי שלם ובסדר, אך עכשיו אני על קצה הקרחון בגלל הגיוס הקרב." עליך, לדעתי, לחתום את הרושם שאתה נפיץ, אימפולסיבי, קאוטי; אי אפשר לצפות מה תעשה, וזה דחוף שיטפלו בך כי היכולת שלך להתמודד עם המציאות הקרבה מדרדרת אותך. (שוב, עבר פסיכיאטרי? די פשוט להשריץ איזו סיבה כל שהי)
בחוות דעת שלי גם היה רשום שאני עכשיו יותר טוב ממה שהייתי בעבר, לפני ה"טיפול" ("טיפול" בגלל שזה לא ממש עזר), אך זה בהחלט לא מנע ממני את האפשרות לצאת בכל רגע שאבחר. למי שיש עבר טיפולי, במיוחד פסיכיאטרי, נוטה להיות בצד היותר טוב אצל גורמי ברה"ן; הם יקחו אותך ביותר רצינות מאשר אלו ללא עבר.
נ.ב: עם כל זה נאמר: חוות דעת זה בהחלט דבר חשוב. זו הלחיצת יד הראשונית בינך ובין הצבא, ויש לך משהו שמדבר בשבילך ולטובתך. אם אתה יכול להוציא, אז תוציא. אתה לא חייב ללכת לקופת החולים הקרובה אליך, אם זו בעיה, קח אוטובוס ותקבע במקום אחר. (אלא אם כן אני מפספס פה משהו? כמו קביעות טיפולית?)
madworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי madworld » 10 ינואר 2013 15:40

אוקיי, אם אתם אומרים שהם רק יפנו אותי למש״קית ת״ש, אני יכול ללכת לפסיכיאטר בקופ״ח, לבקש ממנו חוות דעת עבור צה״ל. לתאר שבהינתן המצב בבית וההיסטוריה שיש לי, גיוס עלול לגרום לתגובה מאוד לא טובה אצלי, ושכבר עכשיו אני מתחיל לסבול מתסמינים של דיכאון, וגיוס עלול רק להחמיר זאת. זה סיפור שהוא לא יותר מידי רחוק מן האמת ככה שיהיה לי קל ללכת איתו. אני מאמין שאקבל חוות דעת נוסח ״מציע לשקול כשירות לשירות בצה״ל״.

נראה לכם שזה יספיק? או שבלי רמיזות עבות לכוונות אובדניות ותיאור מצב נפשי קיצוני הם לא ישחררו? בפגישה הקודמת הרושם שלי היה שפשוט שאלו אותי האם אני רוצה לשרת או לא, ויכולתי להשתחרר בקלות אם רק הייתי מביע רצון לכך, רק בגלל העובדה שנטלתי אז תרופות ולמרות שתיארתי שאני מרגיש טוב ומתפקד מצוין.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 ינואר 2013 15:43

madworld כתב:אוקיי, אם אתם אומרים שהם רק יפנו אותי למש״קית ת״ש, אני יכול ללכת לפסיכיאטר בקופ״ח, לבקש ממנו חוות דעת עבור צה״ל. לתאר שבהינתן המצב בבית וההיסטוריה שיש לי, גיוס עלול לגרום לתגובה מאוד לא טובה אצלי, ושכבר עכשיו אני מתחיל לסבול מתסמינים של דיכאון, וגיוס עלול רק להחמיר זאת. זה סיפור שהוא לא יותר מידי רחוק מן האמת ככה שיהיה לי קל ללכת איתו. אני מאמין שאקבל חוות דעת נוסח ״מציע לשקול כשירות לשירות בצה״ל״.

נראה לכם שזה יספיק? או שבלי רמיזות עבות לכוונות אובדניות ותיאור מצב נפשי קיצוני הם לא ישחררו? בפגישה הקודמת הרושם שלי היה שפשוט שאלו אותי האם אני רוצה לשרת או לא, ויכולתי להשתחרר בקלות אם רק הייתי מביע רצון לכך, רק בגלל העובדה שנטלתי אז תרופות ולמרות שתיארתי שאני מרגיש טוב ומתפקד מצוין.

עדיף שחוות הדעת תהיה חריפה יותר ממה שאתה רוצה מאשר להיפך.
madworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי madworld » 10 פברואר 2013 15:52

עדכון:

קיבלתי חוות דעת שממליצה לא לגייס אותי עקב דיכאון חוזר, כי גיוס עלול להחמיר את מצבי הנפשי. ניתן גם מרשם לנוגדי דיכאון. רשום שם שאני לא אובדני. זה מספיק כדי שהפסיכיאטר הצבאי ישחרר אותי? או שצריך להראות נטיות אובדניות כדי לקבל פטור?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 פברואר 2013 18:00

madworld כתב:עדכון:

קיבלתי חוות דעת שממליצה לא לגייס אותי עקב דיכאון חוזר, כי גיוס עלול להחמיר את מצבי הנפשי. ניתן גם מרשם לנוגדי דיכאון. רשום שם שאני לא אובדני. זה מספיק כדי שהפסיכיאטר הצבאי ישחרר אותי? או שצריך להראות נטיות אובדניות כדי לקבל פטור?

צריך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים