קיבלתי צו ראשון, מה לעשות עכשיו?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

GalGuy
יצירת קשר:

קיבלתי צו ראשון, מה לעשות עכשיו?

הודעהעל ידי GalGuy » 16 מרץ 2014 22:56

קראתי טרגט 21 אבל לא ממש מפורט שם מה לעשות לפני צו ראשון.
אני בטוח שאני לא רוצה להתגייס, אז אני אשמח אם תסבירו לי מה לעשות עד לחלק בו אני מבקש פגישה עם קב"ן.
צריך לשלוח פקס ללשכת הגיוס? אם כן, איך ולאיזה כתובת? מה לכתוב בו?
ללכת לצו ראשון אני מבין שצריך בכל מקרה, אבל מה לעשות שם? אני לא מתכוון לעבור בדיקות רפואיות מיותרות..
בנוסף, יש לי בעיית שמיעה ובעיית ראיה, יש צורך לעדכן בדיקות כדי להוכיח את זה לרופאים של הצבא, או שזה מספיק להשיג חוות דעת מפסיכולוג לפני שאלך לקב"ן?

אשמח שתעזרו לי כי אני לא יודע הרבה ורק קיבלתי צו ראשון שליולי.
תודה רבה!
אורח

Re: קיבלתי צו ראשון, מה לעשות עכשיו?

הודעהעל ידי אורח » 17 מרץ 2014 13:11

אשמח שתעזרו לי כי אני לא יודע הרבה ורק קיבלתי צו ראשון שליולי.
תודה רבה![/quote]

אוקיי לבקש פגישה עם הקבן יהיה טוב אם תעשה את זה במהלך הצו הראשון כזה שתבוא לשם או שההורים יבקשו בשבילך
א' תקרא המון את המדריכים כיאלו ממש.. אם זה הכיוון שלך זה יתן לך פטור אם תעשה מה שכתוב שם בידיוק ובלי הגזמות ובלי שטויות חחחח
אני חושבת שכדאי לך לעבור צו ראשון אבל תנסה להוריד את פרופיל כמה שאפשר כאילו תנסה תגזים עם הבעיות הרפואיות (תגיד שיש לך בעיות שינה וכאבים בבטן ובראש ואתה מרגיש הרבה חלש ועייף וכאלה דברים) אתה ממש לא חייב חוות דעת מפסיכולוג אבל זה רצוי לגמרי. אם יש שיתוף פעולה עם ההורים אז חוות דעת מפסיכולוג זה ממש לא חובה (לפי מה שהקבן אמר לי הוא חייב הוכחה שאתה באמת במצב שאתה אומר לו מההורים או מיועץ בבית ספר או מפסיכולוג)
ותנסה להראות מדוכא ולא מתפקד ביום יום (לי לדוגמה עשו ראיון אישי "במקרה" ומשם הפנו אותי לקבן בלי שביקשתי אפילו..אחרי מפגש עם הקבן כבר הבטיחו לי פטור בדואר)
תעשה את המבחנים הפסיכוטכנים אבל תעשה רק "enter" בתשובות כי זה יוצא שהכל טעות.. תראה מוטיבציה ממש ממש נמוכה ותנסה להראות לא פעיל. גם בהמתנה אל תתחבר שם יותר מידי עם אנשים כי אותי חיילת רגילה הפנתה לראיון אישי (שהפנתה לקבן) אז לך תדע אולי תוכל לבקש במדור הרפואי שיפנו אותך לקבן כי אתה לא מסוגל וכאלה.
אם ההורים תומכים אולי הם יכולים לבקש שתלך לקבן.
אין צורך לעדכן בדיקות , אם זה רשום בתיק הרפואי הרגיל זה בסדר ,תבקש ישר אחרי הצו הראשון פגישה עם קב"ן ואח"כ יגידו לך כניראה שתצטרך "לבוא להשלים את הצו הראשון" או שטות כזאת ושימו אותך אצל קבן.

אם יש עוד שאלות או שלא הבנת משהו - רק תשאל!! :)
שחרור נעים חבר~
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 מרץ 2014 14:04

מכיוון שאתה לפני צו ראשון אתה לא צריך חוות דעת מפסיכולוג/פסיכיאטר (חוות דעת תעזור כמובן).
במצבך מספיק שתבקש קב"ן מהמראיינת ושתכתוב מכתב בקשה מנומק אותו תמסור לרופא עם כל שאר המסמכים הרפואיים.
ככה בכל מקרה אני קיבלתי קב"ן.
GalGuy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי GalGuy » 17 מרץ 2014 14:33

אורח כתב:אשמח שתעזרו לי כי אני לא יודע הרבה ורק קיבלתי צו ראשון שליולי.
תודה רבה!

שחרור נעים חבר~[/quote]

ההורים לא תומכים בי במיוחד.. אם צריך בסוף אני אולי אשכנע את אמא שלי להגיד שלא יהיה לי טוב בצבא, אבל מעבר לזה עדיף לא להעזר בהם.
בכל מקרה, אז מה שאני עושה זה ככה: (בשביל שהשחרור יהיה הכי מהיר ובצורה אופטימלית)
בחודש יוני (חודש לפני צו ראשון) אלך לקופת חולים ואבקש פסיכיאטר אזרחי בשביל בקשה לשחרר מהצבא, אפשר בכל קופת חולים?
בצו הראשון אגיע ואתנהג לפי טרגט 21, אעשה את כל מה שמבקשים ממני תוך כדי שאני טועה בכוונה במבחנים הפסיכוטכניים.
ברגע שאני מגיע לשם למשך כל התהליך אני חופר להם שאני רוצה קב"ן כי אני לא מרגיש שאני מסוגל לעשות את זה.

שלחו לי יחד עם הצו הראשון שאלון רפואי.. צריך למלא אותו או שאין צורך?
אני אמור להגיע ב7:30 בבוקר ללשכת הגיוס.. כדאי לאחר?
אם אשכנע את אמא שלי לבוא ולבקש את הקב"ן בשמי, כדאי לעשות את זה? הרי, מה היא תעשה אחרי שהיא תבקש קב"ן? היא יכולה פשוט לבוא איתי ללשכת הגיוס ולבקש קב"ן בשמי וללכת? אם לא אצליח לשכנע אותה, אז התוכנית היא פשוט להגיע ולחפור להם שאני רוצה קב"ן. נכון?

אני טס לחו"ל משהו כמו שבוע אחרי הצו הראשון. זה יכול להפריע לפגישה עם הקב"ן? אם כן, מה לעשות עם זה? להגיד משהו כמו "אני לא יכול בתאריך X לפגישה עם הקב"ן, אני צריך שתדחו את זה, כי ההורים שלי מכריחים אותי לטוס לחו"ל" יהיה בסדר?
תודה :)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 מרץ 2014 19:51

לפי הסדר: בשלב הזה, כיוון שאת לא בטיפול, אין ממש צורך ללכת לפסיכי לפני הצו. קח גם בחשבון שהיא יכולה לתת חוות דעת פושרת עד רעה שעלולה להזיק. למה דווקא חודש לפני הצו? בגדול היה עדיף להראות שאת מטופל בלי קשר לגיוס, אם כי גם המחשבה על הגיוס יכולה להיות גורם מערער נפשית. אפשר ללכת לכל פסיכי שעובד עם/אצל קופת החולים שלך.

הצו הראשון זה השלב שבו הצבא אוסף נתונים עליך. ככל שהנתונים שלך נמוכים יותר הנכונות שלהם לשחרר אותך גדלה. חלק מהנתונים לא בשליטתך, אבל חלק, כמו הפרופיל הרפואי שלך, מושפעים מחומרת הבעיות שלך. כמו שיש אנשים שממעיטים ברצינות הבעיות שלהם כדי להיכנס לקרבי, אפשר להגזים בחומרת הבעיות בלי לשקר כדי להוריד את הערך שלך בעיני הצבא. אז בגדול, עדיף לפרט ולהתלונן כמה שיותר. זה אולי לא ישחרר אותך בפני עצמו אבל אם למשל זה מוציא אותך מקרבי (שזה הרבה יותר קל מלצאת לגמרי מהצבא) כבר עשית צעד גדול בדרך החוצה.

אני לא רואה ממש טעם בלהביא את אמך לצו הראשון. בשלב הזה הם נותנים לראות קבן מאוד בקלות, אין ממש צורך לחפור, כדאי לבקש מכל מי שרואים וזה יותר ממספיק. אתה לא צריך להמציא תירוץ, אם פספסת פגישה תקבע אחת אחר כשתחזור.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 20 אורחים