כמה שאלות בקשר לפרופיל 21 רפואי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

123shanarh
יצירת קשר:

כמה שאלות בקשר לפרופיל 21 רפואי

הודעהעל ידי 123shanarh » 10 יוני 2014 15:32

אני מסיים עכשיו יא' ובסוף החודש יש לי צו ראשון...
אני סובל כל החיים מטכיקרדיה מסוג SVT (בעיות בקצב הלב, סובל מהתקפים של דופק שמגיעים ל-170+ פעימות בדקה)
בעיקרון מה שאני הכי רוצה זה לשרת קרבי, אבל מה אני יעשה קיבלתי לחיות עם זה ואין שום סיכוי שלקרבי אני יגיע...

עכשיו מה שבטוח לי זה שהפרופיל שלי יהיה 64 ומטה
לפי דעתי 99% שאני יקבל פרופיל 21 ופטור מהצבא (למרות הרצון שלי לשרת בקרבי אני ישמח להשתחרר על רפואי בגלל שאני לא רוצה להעביר 3 שנים בלהיות בג'וב)

רציתי להתייעץ איתכם פה ולשמוע מה דעתכם, אני יקבל על זה 21? מכירים מישהו עם אותה בעיה כמו שלי ששחררו אותו או לא?
מדובר בבעיה בריאותית שלא בהכרח מושפעת ממאמץ פיזי (במאמץ פיזי יש סיכוי של 80% ככה שיהיה התקף) אבל רוב הזמן זה קורה סתם ככה, בלי סיבה...
(גם לחץ ומתח יכולים לגרום לזה)

במידה ואני מקבל 21 , אני ידע על זה ישר אחרי שהרופא יסיים לבדוק אותי? אני יצטרך לעבור וועדה? (אם כן אז איך זה הולך?)
katya

Re: כמה שאלות בקשר לפרופיל 21 רפואי

הודעהעל ידי katya » 10 יוני 2014 16:36

בתקנות שירות הביטחון יש את כל המצבים הרפואים(כולל מתחום הפסיכיאטריה) שעליהם מקבלים פרופיל 21

37. מום מסתמי בדרגה קשה וללא סיכוי להטבה.
38. מום לב שאינו מסתמי בדרגה קשה וללא סיכוי להטבה.
39.מחלות הלב הבאות:
(א) מצב לאחר Myocarditis עם הפרעה בתפקוד הלב;
(ב) Chronic pericarditis או Constrictive pericarditis.
Cardiomyopathy .40 ואי ספיקת לב במקרים הבאים:
(א) Hypertrophic cardiomyopathy סימפטומטית;
(ב) מחלת Kawasaki עם פגיעה בלב;
(ג) אי ספיקת לב מכל סיבה שהיא.
41. Myocardial ischemia או מצב לאחר Myocardial infarction.
42.Venricular tachycardia שאיננו Idiopathic benign או Ventricular tachycardia לא נשלט.
43.Supraventricular tachycardia-התקפים תכופים וסימפטומטיים או קיפוח המודינאמי
בזמן התקפים.
44.Pre-excitation Syndrome עם אירועים תדירים של Supra ventricular tachycardia לאחר כשלון טיפולי.
45.הפרעות במערכת ההולכה עם סיכון גבוה.
אין כאן SVT,מצטערת
katya

הודעהעל ידי katya » 10 יוני 2014 16:41

וועדה רפואית זה חותמת גומי להחלטת רופא צבאי מומחה(פסיכאטר/קרידאולוג/נוירולוג...)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 10 יוני 2014 19:13

"אני יקבל על זה 21?" SVT זה סעיף 43 ברשימה שקטיה שמה. זה לא אומר שבטוח תקבל פטור, זה תלוי בהערכת הקרדיולוג הצבאי של חומרת הבעיה, אבל זה אומר שזה כן סעיף שאפשר לקבל עליו פטור.

"מכירים מישהו עם אותה בעיה כמו שלי ששחררו אותו או לא?" בשכבה שלי בחטיבה היו שני אנשים עם VSD, אחד גויס עם פרופיל 32, והשני שוחרר. זה לא אותה בעיה, זה להמחיש שקשה לדעת בדברים האלה. בעיות לב נחשבות בצד החמור של הסקאלה ואפילו היותר קלות שבהן מוציאות מקרבי, אבל בין לא קרבי לפטור יש עדיין טווח גדול.

"אני ידע על זה ישר אחרי שהרופא יסיים לבדוק אותי?" הקרדיולוג הצבאי בדרך כלל אומר איזה פרופיל הוא נותן לך, במיוחד אם זה 21, ואם לא אפשר לשאול אותו, אין סיבה שלא תדע.

"אני יצטרך לעבור וועדה?" לפני הגיוס עושים הרבה פעמים ועדה שלא בפניך, מודיעים לך לפני שתהיה ועדה ומודיעים לך על ההחלטה שהועדה קיבלה, שזה כמעט תמיד מה שהרופא המומחה המליצה.

"אם כן אז איך זה הולך?" אם מזמנים אותך לועדה, ועדה זה 3 דקות, קצת מסתכלים עליך, קצת שואלים כמה שאלות וזהו. החלק הקריטי זה הבדיקה של הקרדיולוג, הועדה זה סתם בירוקרטיה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 10 יוני 2014 21:42

Supraventricular tachycardia זה ראשי תיבות של SVT :shock:
לא שמתי לב :|
katya

הודעהעל ידי katya » 10 יוני 2014 21:47

לאחר חיפוש קצר בגוגל גיליתי שבעיה של דופק מהיר עם SVT זה פרופיל 21
סעיף ליקוי-15627
123shanarh
יצירת קשר:

הודעהעל ידי 123shanarh » 10 יוני 2014 23:22

katya כתב:בתקנות שירות הביטחון יש את כל המצבים הרפואים(כולל מתחום הפסיכיאטריה) שעליהם מקבלים פרופיל 21

37. מום מסתמי בדרגה קשה וללא סיכוי להטבה.
38. מום לב שאינו מסתמי בדרגה קשה וללא סיכוי להטבה.
39.מחלות הלב הבאות:
(א) מצב לאחר Myocarditis עם הפרעה בתפקוד הלב;
(ב) Chronic pericarditis או Constrictive pericarditis.
Cardiomyopathy .40 ואי ספיקת לב במקרים הבאים:
(א) Hypertrophic cardiomyopathy סימפטומטית;
(ב) מחלת Kawasaki עם פגיעה בלב;
(ג) אי ספיקת לב מכל סיבה שהיא.
41. Myocardial ischemia או מצב לאחר Myocardial infarction.
42.Venricular tachycardia שאיננו Idiopathic benign או Ventricular tachycardia לא נשלט.
43.Supraventricular tachycardia-התקפים תכופים וסימפטומטיים או קיפוח המודינאמי
בזמן התקפים.
44.Pre-excitation Syndrome עם אירועים תדירים של Supra ventricular tachycardia לאחר כשלון טיפולי.
45.הפרעות במערכת ההולכה עם סיכון גבוה.
אין כאן SVT,מצטערת

סעיף 43 זה מה שיש לי, SVT עם התקפים תכופים...

תודה על העזרה! :P
katya

הודעהעל ידי katya » 11 יוני 2014 07:59

במילא רגוע כתב:"אני יקבל על זה 21?" SVT זה סעיף 43 ברשימה שקטיה שמה. זה לא אומר שבטוח תקבל פטור, זה תלוי בהערכת הקרדיולוג הצבאי של חומרת הבעיה, אבל זה אומר שזה כן סעיף שאפשר לקבל עליו פטור.

"מכירים מישהו עם אותה בעיה כמו שלי ששחררו אותו או לא?" בשכבה שלי בחטיבה היו שני אנשים עם VSD, אחד גויס עם פרופיל 32, והשני שוחרר. זה לא אותה בעיה, זה להמחיש שקשה לדעת בדברים האלה. בעיות לב נחשבות בצד החמור של הסקאלה ואפילו היותר קלות שבהן מוציאות מקרבי, אבל בין לא קרבי לפטור יש עדיין טווח גדול.

"אני ידע על זה ישר אחרי שהרופא יסיים לבדוק אותי?" הקרדיולוג הצבאי בדרך כלל אומר איזה פרופיל הוא נותן לך, במיוחד אם זה 21, ואם לא אפשר לשאול אותו, אין סיבה שלא תדע.

"אני יצטרך לעבור וועדה?" לפני הגיוס עושים הרבה פעמים ועדה שלא בפניך, מודיעים לך לפני שתהיה ועדה ומודיעים לך על ההחלטה שהועדה קיבלה, שזה כמעט תמיד מה שהרופא המומחה המליצה.

"אם כן אז איך זה הולך?" אם מזמנים אותך לועדה, ועדה זה 3 דקות, קצת מסתכלים עליך, קצת שואלים כמה שאלות וזהו. החלק הקריטי זה הבדיקה של הקרדיולוג, הועדה זה סתם בירוקרטיה.

פרופיל 32? :shock:
אין כזה פרופיל :?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 11 יוני 2014 09:08

"אין כזה פרופיל" אז 31.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 28 אורחים