מצב קשה - עתודאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

על סף קפיצה מבניין

מצב קשה - עתודאי

הודעהעל ידי על סף קפיצה מבניין » 06 יוני 2009 13:07

אני לא חושב שמישהו ממכם התמודד עם זה אי פעם אבל ... לעתודאים שפרשו יש סיכוי כלשהו לצאת?

אני פשוט זקן מדי לכל החרא הזה , אין לי מושג מה לעשות אבל אני לא חושב שאני מסוגל לעבור את הצבא במצבי

אני גם לא ממש מכיר דרכים לצאת ... הייתי אצל פסיכיאטר אזרחי אבל הוא לא ממש נתן לי משהו שיעזור...

איפה בכלל להתחיל ... אני כבר לא יודע כלום מהחיים שלי :lol:
אחד שהיה

Re: מצב קשה - עתודאי

הודעהעל ידי אחד שהיה » 06 יוני 2009 13:28

הוא רשם לך משהו כמו "המשך טיפול בצבא"? כל משהו שרומז על בעיה נפשית תתפקס לצבא ותציק להם על לקבל קב"ן לפני הגיוס עצמו. גם אם בסוף תגויס זה לא סוף העולם ישר תבקש ותמשיך לבקש קב"ן.

בסה"כ בסופו של יום מי שרוצה לצאת יוצא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 13:38

אחד שהיה כתב:הוא רשם לך משהו כמו "המשך טיפול בצבא"? כל משהו שרומז על בעיה נפשית תתפקס לצבא ותציק להם על לקבל קב"ן לפני הגיוס עצמו. גם אם בסוף תגויס זה לא סוף העולם ישר תבקש ותמשיך לבקש קב"ן.

בסה"כ בסופו של יום מי שרוצה לצאת יוצא.

אממ... כן אבל יש לי קהב"ה גבוה ... אז בטח יטרטרו אותי במשך איזה שנה עד שיתנו לי לצאת ...

אני שמעתי מאנשים שיצאו רק אחרי 11 חודש אחרי שישבו בכלא ....אבל הוא הכה את הרסר ....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 16:56

על סף קפיצה מבניין כתב:אני לא חושב שמישהו ממכם התמודד עם זה אי פעם אבל ... לעתודאים שפרשו יש סיכוי כלשהו לצאת?

אני פשוט זקן מדי לכל החרא הזה , אין לי מושג מה לעשות אבל אני לא חושב שאני מסוגל לעבור את הצבא במצבי

אני גם לא ממש מכיר דרכים לצאת ... הייתי אצל פסיכיאטר אזרחי אבל הוא לא ממש נתן לי משהו שיעזור...

לא אתה הראשון... אתה משהו מיוחד אתה.
יאללה פרט עובדות במקום להתבכיין ולספר סיפורי סבתא על תקיפות...... אנחנו לא אמא שלך שנרחם עליך פה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 17:06

אורח כתב:
על סף קפיצה מבניין כתב:אני לא חושב שמישהו ממכם התמודד עם זה אי פעם אבל ... לעתודאים שפרשו יש סיכוי כלשהו לצאת?

יאללה פרט עובדות במקום להתבכיין ולספר סיפורי סבתא על תקיפות...... אנחנו לא אמא שלך שנרחם עליך פה

צודק , לא התכוונתי להתבכיין . אני פשוט לא יודע איפה בכלל להשיג מידע על איך אני צריך לפעול ... בדקתי את טרגט21 והייתי אצל הפסיכיאטר - הוא אמר שאין לי כלום ... שאני נורמלי ... אני פשוט לא חושב שמישהו יאמין לי שיש לי נטיות אובדניות ... אין לי כשרון משחק בשקל ...

אגב - אני לא מרגיש מיוחד , פשוט כל מי שאני מכיר שעזב את העתודה התגייס .

השאלה שלי הייתה אם יש אפשרות בכלל שיתנו לעתודאי נושר לצאת ...

אני לא מבין איזה עובדות אתה רוצה שאני אפרט .... אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל את התהליך הזה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 18:09

אורח כתב:
אורח כתב:

צודק , לא התכוונתי להתבכיין . אני פשוט לא יודע איפה בכלל להשיג מידע על איך אני צריך לפעול ... בדקתי את טרגט21 והייתי אצל הפסיכיאטר - הוא אמר שאין לי כלום ... שאני נורמלי ... אני פשוט לא חושב שמישהו יאמין לי שיש לי נטיות אובדניות ... אין לי כשרון משחק בשקל ...

אגב - אני לא מרגיש מיוחד , פשוט כל מי שאני מכיר שעזב את העתודה התגייס .

השאלה שלי הייתה אם יש אפשרות בכלל שיתנו לעתודאי נושר לצאת ...

אני לא מבין איזה עובדות אתה רוצה שאני אפרט .... אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל את התהליך הזה...

בוא אני אלך איתך לאט לאט ובטוח:

ילד הלך לגן
מחבל ירה לו ברגל
הילד נפל ולא יכול לקום
הילד הולך לרופא והרופא אומר לילד אין לך כלום ברגל "יאללה יאללה תמשיך ללכת יא שקרן"

מה עושה אותו הילד?

א. חוזר לרופא שוב לקבלת טיפול, בלי קשר למה שהרופא אומר לו ולא עושה את מה שהוא אינו מסוגל לעשות.
ב. קופץ על רגל אחת לגן כאילו כלום לא קרה בגלל מה שהרופא אמר לו.
ג. משלם לבלש פרטי שימצא את היורה ומרביץ לו.
ד. כל התשובות הנכונות.

אני בטוח שאתה כעתודאי, העלית של העלית. סיירת המטכל של המתגייסים הטריים. חכם מספיק כדי לדעת את התשובה לשאלה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 18:54

:lol: :lol: :lol: :D :D
טוב שנשאר הומור בעולם ....

ועתודאים הם לא שום עלית של עלית הם ילדים תמימים שהאמינו לאנשי צבא שחפרו להם בשכל - כי על זה הצבא משלם לאנשים האלה וכמובן גם להורים שלהם = השטן .
Strawberry
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Strawberry » 06 יוני 2009 19:45

בתור עתודאי הצבא יעשה לך קצת בעיות
צה"ל הוציא כסף על הלימודים שלך ומצפה לתמורה שמנה, בשבילך התהליך יהיה ארוך וקשה יותר מלחיילים רגילים, אבל אתה יכול לצאת, זה לא סוף העולם.
פנה לפסיכולוג או פסיכיאטר אחר, מה שנקרא חוות דעת שניה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יוני 2009 21:06

מצויין. בדיוק השתחררתי בחודש האחרון.
עתודאי, כמעט ארבע שנים בצבא. בשנה האחרונה נאבקתי ב"כוח", ולפני כן, במשך שנה ניסיתי לתקשר עם האנשים בצבא.
אני אשמח לעזור.

קודם כל, אני רוצה לענות ל Strawberry - צה"ל לא "מצפה" לשום דבר. העניין הכספי הוא שולי עד גיחוך מבחינתם. זה לא מעניין אותם.
העניין המרכזי ואולי היחיד זה עניין הסטטוס קוו - אם צה"ל ינהג בעתודאים כמו בבני אדם (זה תופס גם לגבי אוכ' אחרות בצה"ל ובמדינה) הוא יצטרך להתמודד עם גל נטישות (למרות שאולי שסה"כ התפוקה תגבר).

לשואל, לפחות שתי אפשרויות סטנדרטיות:
1. קב"ן. מאוד קשה כאשר אתה כבר עמק בתוך הצבא, כמו במקרה שהיה אצלי. לא רק שעתודאים עובדים תהליך שונה מחיילים רגילים, אלא שאתה צריך להוכיח שקרה משהו "מיוחד" מבחינתם אחרי שהיית כמה שנים בצבא בריא ו"שמח". שיהיה ברור, ההחלטות שלהם תלויות במידה רבה במצבי הרוח של מי שאתה עובר אצלו כאשר בסוף התהליך עומד רמ"ד פסיכיאטריה בתל השומר או המפקד שלו. הם לא אנשים שרוצים להוציא מהצבא. עם זאת, אפשר.
האפשרות הזאת היא כדאית במיוחד אם אתה לפני הצבא או בתחילתו.

2. השיטה הרגילה - כסאח. גימלים, קב"ן, כלא פה ושם וכו'. עקשנות, ראיונות יציאה מהצבא וכו'. זה עובד בעיקר כשאתה נמצא בתוך הקבע (אפשר להתחיל את הבלאגן לפני).

הזמן עד היציאה תלוי גם ביחידה שלך ובמפקדים. לפעמים אפשר ליפול על אנשים שמתעניינים באנשים ואז אתה מגלה שהדברים פשוטים יותר (גם אם אתה חייב לעבור דרך הכלא, בשביל שלא יצעקו על המפקדים שלך).

בכלאופן, זה אפשרי מאוד. למעשה, אי אפשר להחזיק אותך.
הצבא חרא

הודעהעל ידי הצבא חרא » 06 יוני 2009 22:37

אורח כתב:מצויין. בדיוק השתחררתי בחודש האחרון.
עתודאי, כמעט ארבע שנים בצבא. בשנה האחרונה נאבקתי ב"כוח", ולפני כן, במשך שנה ניסיתי לתקשר עם האנשים בצבא.
אני אשמח לעזור.

קודם כל, אני רוצה לענות ל Strawberry - צה"ל לא "מצפה" לשום דבר. העניין הכספי הוא שולי עד גיחוך מבחינתם. זה לא מעניין אותם.
העניין המרכזי ואולי היחיד זה עניין הסטטוס קוו - אם צה"ל ינהג בעתודאים כמו בבני אדם (זה תופס גם לגבי אוכ' אחרות בצה"ל ובמדינה) הוא יצטרך להתמודד עם גל נטישות (למרות שאולי שסה"כ התפוקה תגבר).

1. קב"ן. מאוד קשה כאשר אתה כבר עמק בתוך הצבא, כמו במקרה שהיה אצלי. לא רק שעתודאים עובדים תהליך שונה מחיילים רגילים, אלא שאתה צריך להוכיח שקרה משהו "מיוחד" מבחינתם אחרי שהיית כמה שנים בצבא בריא ו"שמח". שיהיה ברור, ההחלטות שלהם תלויות במידה רבה במצבי הרוח של מי שאתה עובר אצלו כאשר בסוף התהליך עומד רמ"ד פסיכיאטריה בתל השומר או המפקד שלו. הם לא אנשים שרוצים להוציא מהצבא. עם זאת, אפשר.

2. השיטה הרגילה - כסאח. גימלים, קב"ן, כלא פה ושם וכו'. עקשנות, ראיונות יציאה מהצבא וכו'. זה עובד בעיקר כשאתה נמצא בתוך הקבע (אפשר להתחיל את הבלאגן לפני).

הזמן עד היציאה תלוי גם ביחידה שלך ובמפקדים. לפעמים אפשר ליפול על אנשים שמתעניינים באנשים ואז אתה מגלה שהדברים פשוטים יותר (גם אם אתה חייב לעבור דרך הכלא, בשביל שלא יצעקו על המפקדים שלך).

טוב קודם כל אתה השתחררת מהקבע והבחור כאן בכלל לא רוצה להכנס לחובה

בתור עתודאי לשעבר, סביר להניח שהקב"נים לא ימהרו לתת לך 21 אבל בסופו של דבר יתנו

אני הייתי עתודאי אקדמי שהוחזר לכלל צה"ל. בהתחלה הקב"נים בבקו"ם לא רצו להוציא, אבל אחרי עריקות, כלא ובלאגנים תוך כחצי שנה הייתי מחוץ לצבא.

פשוט תקרא טרגט 21, ואז תלך לפסיכיאטר פרטי. אם יש לך זמן עד לגיוס תתחיל טיפול תרופתי אצל הפסיכיאטר הפרטי (כמובן שאל תיקח את התרופות - הכל בכאילו), כדי שתהיה לך היסטוריה טיפולית. אז תפנה למדור פסיכיאטריה בתל השומר ותבקש בצירוף חו"ד לראות פסיכיאטר צבאי דחוף. אם זה לא עוזר, תנסה עוד פעם ועוד פעם. לך למיון ותשב להם על הראש. אל דאגה - בסוף תשתחרר
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 03:51

אורח כתב:מצויין. בדיוק השתחררתי בחודש האחרון.
אני אשמח לעזור.

היי,

אתה יכול בבקשה לפרט קצת יותר על השיטה השניה? מה הכוונה ב"ראיונות יציאה מהצבא"? ואיך בעצם אתה יכול להשתחרר משירות קבע כעתודאי? לא הבנתי, אתה לא השתחררת על נפשי?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אחד שהיה

הודעהעל ידי אחד שהיה » 07 יוני 2009 08:12

בלבלו אותך האנשי צבא האלה ג'ק..

העתודאי שהשתחרר אחרי 4 שנים כבר היה בשירות קבע (להשתחרר מקבע זה כמו עבודה שאתה לא מתפטר ממנה אלא מפטרים אותך).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 09:44

Strawberry - תודה על התגובה אבל היום עתודאים מחוייב להחזיר את השכר לימוד אז אני לא רואה למה שהצבא יעשה בעיות...

העתודאי שפרש מקבע - תודה רבה טוב לדעת שגם זה אפשרי אבל האמת שבמצבך (במידה והיית בתפקיד הנכון וכו' ) -הייתי שוקל להישאר , אין הרבה תעסוקה מחוץ לצבא.

הצבא חרא - תודה רבה , אתה ניצוץ של תקווה . אם אפשר לקבל ממך אי סיקיו או דרך ליצור קשר אני מאד רוצה לשמומע עוד פרטים ממך .
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 10:37

אחד שהיה כתב:בלבלו אותך האנשי צבא האלה ג'ק..

העתודאי שהשתחרר אחרי 4 שנים כבר היה בשירות קבע (להשתחרר מקבע זה כמו עבודה שאתה לא מתפטר ממנה אלא מפטרים אותך).

אה, אז בעצם צריך לתפקד גרוע בשביל שיפטרו אותך. תגיד, קצינים ונגדים בקבע יכולים להגיע לכלא בגלל נפקדות, נכון?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 07 יוני 2009 12:03

יש אל"מ דרוזי בכלא הצבאי בגלל אונס..

כן קצינים ונגדים הולכים לכלא כמו כולם אבל רק לאגף אחר : "הקצינייה" מסיפורים שמעתי שזה פשוט "תנאים הכי טובים לכלא" ושהם לא עושים הרבה שם... אבל מבחינתי כלא זה כלא.
יש איזה יומיים-שלושה בשנה שאנשי קבע יכולים להצהיר על מחלה ללא אישור רופא אבל חוץ מזה הם נפקדים בדיוק כמו סדיר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 12:39

"יש אל"מ דרוזי בכלא הצבאי בגלל אונס.."

-מה קשור ? ואיך אתה יודע?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 12:42

אחד שהיה כתב:יש אל"מ דרוזי בכלא הצבאי בגלל אונס..

כן קצינים ונגדים הולכים לכלא כמו כולם אבל רק לאגף אחר : "הקצינייה" מסיפורים שמעתי שזה פשוט "תנאים הכי טובים לכלא" ושהם לא עושים הרבה שם... אבל מבחינתי כלא זה כלא.
יש איזה יומיים-שלושה בשנה שאנשי קבע יכולים להצהיר על מחלה ללא אישור רופא אבל חוץ מזה הם נפקדים בדיוק כמו סדיר.

כע, זאהר עאטף. (ולאורח שמעליי - זה היה סיפור סופר מתוקשר)

טוב, אז גם בכלא יש להם הטבות. היומיים-שלושה האלה (נחמד, חידשת לי) בטח נותנים להם אוויר לנשימה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 12:55

Jack_Flash כתב:
אחד שהיה כתב:יש אל"מ דרוזי בכלא הצבאי בגלל אונס..

כע, זאהר עאטף. (ולאורח שמעליי - זה היה סיפור סופר מתוקשר)

טוב, אז גם בכלא יש להם הטבות. היומיים-שלושה האלה (נחמד, חידשת לי) בטח נותנים להם אוויר לנשימה.

אהה האנס ! חשבתי מנהל הכלא .
מניאק התחמק מזה בגדול, בטח עכשיו הוא מטפח כרס מול טלויזיה איפושהו
כלא קצינים זה בית זונות ברמת מכון דרום קוריאני . מישהו שמע פעם על אונס של אסיר בכלא צבאי?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 13:41

האמת שלא שמעתי על מקרה כזה, (לפחות לא בכלא צבאי, בצבא בכלל כן) אבל הורידו אותו לדרגת טוראי. איך זה שלמרות זאת הוא בכלא לקצינים? אשכרה יצא בזול מהבחינה הזאת, אבל ת'כלס העונש הזה, או כל עונש פוטנציאלי אחר שהוא היה מקבל, מתגמד לעומת השם שלו שנהרס. ואתה יודע מה אומרים, "טוב שם טוב משמן טוב". זהו, נהרסו לו החיים. האמת חבל עליו, בן אדם במעמדו... אבל מי שעושה מעשים כאלה הוא כניראה חלאה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 18:53

Jack_Flash כתב:האמת שלא שמעתי על מקרה כזה, (לפחות לא בכלא צבאי, בצבא בכלל כן) אבל הורידו אותו לדרגת טוראי. איך זה שלמרות זאת הוא בכלא לקצינים? אשכרה יצא בזול מהבחינה הזאת, אבל ת'כלס העונש הזה, או כל עונש פוטנציאלי אחר שהוא היה מקבל, מתגמד לעומת השם שלו שנהרס. ואתה יודע מה אומרים, "טוב שם טוב משמן טוב". זהו, נהרסו לו החיים. האמת חבל עליו, בן אדם במעמדו... אבל מי שעושה מעשים כאלה הוא כניראה חלאה.

צודק -שמן...שם ... צודק...

שאלה למי שכבר יצא :
אני יודע שזה לא הפורום לשאלה הזאת אבל ... כולנו כאן אנונימים אז מי שיכול לענות בכנות בבקשה ...
יש לכם חרטות שיצאתם ? - עזבו מבחינת רשיון נהיגה עבודה וזה וזה.... אני מרגיש שאם אני עושה את זה , אז באיזשהו אופן מי שמשלם את המחיר על מה שאני עושה -זה תאכלס לא הצבא ולא מי ששיכנע אותי לעשות את העתודה אלא הטובים שבבחורי ישראל , אלא שכן הולכים וכן נותנים מעצמם ולא משנה שקשה להם ואלה שדמם נשפך על מנת שנהיה על האדמה הזאת ... נכון שהם גם לא בני 21 ושבוזים מעתודה שלא הצליחה אבל ....
יש לכם ייסורי מצפון ?
פשוט כי אני רוצה לדעת לאיזו קבוצה אני עומד להשתייך ....
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 יוני 2009 19:28

כמובן שיש חרטות וייסורי מצפון. זהו מצב מורכב, מאוד לא פשוט.
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 07 יוני 2009 21:20

יש לי חרטות שעשיתי צבא.

יש לי חרטות שאני בנאדם עם קב"א 56 דפ"ר 90 שעושה עבודה של ילד מפגר באקי"ם.

יש לי חרטות שניצלו אותי זבל אנושי במדים ושנתנתי לזה להמשך.

זה מסכם את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 21:32

אחד שהיה כתב:יש לי חרטות שעשיתי צבא.

זה מסכם את זה.

56?! ואוו ...
אני מאד מזדהה איתך , אין לי מילים לרשום את השנאה שאני מרגיש כרגע כלפי כל דבר והצבא בפרט אבל לנוכח העובדה שאנשים אחרים עוברים את ההתעללות הזאת וזאת הסיבה שאני יכול לישון בלילה בשקט ... אני נקרע מבפנים בין הרצון שלי לשרוף את הכל לצורך הזה לכבד את הדם שלהם ...

אין לי פתרון לכלום ... אבל כנראה שזה המצב כנראה שאם אתה לא מרמה את המערכת היא תדרוס אותך וכל אחד צריך לדאוג שהוא לא ידרס ... אני רק לא יודע איך לשלם את המחיר על זה.... או למה אני מרגיש אשם שאני על זה שאני לא רוצה להיות עבד למערכת .
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 07 יוני 2009 21:47

כרגע הראתי לך את האלטרנטיבה... אני מפרסם בפורום הזה כדי שאחרים לא יעשו את הטעות שלי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 22:16

כנ"ל.
אחד שהיה, אתה עוד היית מספיק נבון בשביל לצאת בהתחלה.
עם זאת, לגבי יציאה בכלל מהצבא - אני לא יודע אם מהבחינה חברתית זאת הדרך הנכונה. אין לי אהבה לצבא, לשיטה, לכפיה, לאנשים וכו', זה ברור.

בכלאופן, קל יותר לצאת בהתחלה כמו שאמרו לך כאן. במיוחד אם אתה עוד לפני. לך לפסיכולוג (חבל שלא התחלת עם שירותי הייעוץ של האונ'. טובים וזולים).
אתה יכול להתחיל עכשיו ללכת לפסיכולוג ולדבר על דברים, כולל נטייה דכאונית וכו'. אם היו לך בעיות בלימודים זה יכול לעזור (אחרת, יש סיכוי שזה לא יהיה אמין במיוחד).

ואם תקרא פה הודעות אחרות, תבחין שיש אפשרות לבקש קב"ן עוד לפני החזרה לשירות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 22:20

אורח כתב:Strawberry - תודה על התגובה אבל היום עתודאים מחוייב להחזיר את השכר לימוד אז אני לא רואה למה שהצבא יעשה בעיות...

העתודאי שפרש מקבע - תודה רבה טוב לדעת שגם זה אפשרי אבל האמת שבמצבך (במידה והיית בתפקיד הנכון וכו' ) -הייתי שוקל להישאר , אין הרבה תעסוקה מחוץ לצבא.

הצבא חרא - תודה רבה , אתה ניצוץ של תקווה . אם אפשר לקבל ממך אי סיקיו או דרך ליצור קשר אני מאד רוצה לשמומע עוד פרטים ממך .

אין קשר להחזרת שכר הלימוד. אם תצא עם קב"ן/אי התאמה לא תחזיר. מניסיון של רבים. וגם אם היית מחוייב להחזיר - אין קשר. זה לא מה שמטריד את הצבא. מספיק שיקצצו בכמות של הכלים החד פעמיים שנזרקים שם וזה יחזיר את הכסף.

לגבי מה שהצבא חרא אמר - זאת שיטה טובה. אם אתה באמת במצב קשה, אני ממליץ לך בלי קשר לטפל בעצמך, אבל בכלאופן, תתחיל כבר מעכשיו את כל הסיפור. זה יעזור מאוד.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 08 יוני 2009 06:04

אורח כתב:
אחד שהיה כתב:יש לי חרטות שעשיתי צבא.

זה מסכם את זה.

56?! ואוו ...
אני מאד מזדהה איתך , אין לי מילים לרשום את השנאה שאני מרגיש כרגע כלפי כל דבר והצבא בפרט אבל לנוכח העובדה שאנשים אחרים עוברים את ההתעללות הזאת וזאת הסיבה שאני יכול לישון בלילה בשקט ... אני נקרע מבפנים בין הרצון שלי לשרוף את הכל לצורך הזה לכבד את הדם שלהם ...

אין לי פתרון לכלום ... אבל כנראה שזה המצב כנראה שאם אתה לא מרמה את המערכת היא תדרוס אותך וכל אחד צריך לדאוג שהוא לא ידרס ... אני רק לא יודע איך לשלם את המחיר על זה.... או למה אני מרגיש אשם שאני על זה שאני לא רוצה להיות עבד למערכת .

לצערי אתם צודקים במאה אחוז, אני גם מאוד מזדהה איתכם.

אחד שהיה, עשית צבא 3 שנים??
אורח לרגע

הודעהעל ידי אורח לרגע » 08 יוני 2009 09:41

בדיוק על כל הנושא הזה רציתי לשאול. אני במצב די דומה, וקיוויתי לעזרה מהפורום.

אני עתודאי בשלבים מתקדמים של התואר. הועפתי לא מזמן מהעתודה, ונקבע לי תאריך גיוס קרבי ממש בקרוב (לקיץ הזה). עשיתי חושבים והבנתי שאני לא מסוגל להתגייס.
בתקופה האחרונה הייתי בטיפול פסיכולוגי, בגלל דיכאון, ובגלל התפקוד הירוד שלי בלימודים כבר זמן רב (שבגללו זרקו אותי בסופו של דבר).
יש כאן מישהו שיכול לייעץ לי קונקרטית מה הדרך הכי מהירה מבחינתי להשתחרר?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 08 יוני 2009 10:08

אורח לרגע כתב:בדיוק על כל הנושא הזה רציתי לשאול. אני במצב די דומה, וקיוויתי לעזרה מהפורום.

אני עתודאי בשלבים מתקדמים של התואר. הועפתי לא מזמן מהעתודה, ונקבע לי תאריך גיוס קרבי ממש בקרוב (לקיץ הזה). עשיתי חושבים והבנתי שאני לא מסוגל להתגייס.
בתקופה האחרונה הייתי בטיפול פסיכולוגי, בגלל דיכאון, ובגלל התפקוד הירוד שלי בלימודים כבר זמן רב (שבגללו זרקו אותי בסופו של דבר).

נפשי, ללא ספק. בקש מהפסיכולוג שהיית אצלו בטיפול חוות דעת בשביל לפקסס ללשכת גיוס כדי שיתנו לך לראות קב"ן בלשכת גיוס, עוד לפני שיגיע תאריך הגיוס.
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 08 יוני 2009 11:52

כן קיבלתי סמ"ר לפני חודשיים... אז זאת אומרת כיום אני שנתיים ועשר בצבא עם 45 נפשי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 יוני 2009 12:31

אחד שהיה כתב:כן קיבלתי סמ"ר לפני חודשיים... אז זאת אומרת כיום אני שנתיים ועשר בצבא עם 45 נפשי.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח שנתיים ועשר...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 יוני 2009 16:00

אחד שהיה כתב:כן קיבלתי סמ"ר לפני חודשיים... אז זאת אומרת כיום אני שנתיים ועשר בצבא עם 45 נפשי.

אחי....הייתי בטוח שאתה כבר יצאת(בגלל השם) אבל עכשיו אני מבין למה אתה כל כך מלא מרירות ....

למה וכמה זמן כבר יש לך 45? - אם לא אכפת לך לחלוק ז"א...
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 08 יוני 2009 16:22

חחחחחחחח ואתה רוצה לצאת על 21 חודש וחצי לפני השחרור שלך? LOL :lol:

עזוב אותך שטויות, תסיים ת'צבא ומייד אחר כך תפנה לקב"ן ותנסה להשיג פטור ממילואים. למה לך לא לסיים שירות מלא בגלל חודש וחצי? זו תהיה סתם שטות מצדך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 יוני 2009 16:46

אורח לרגע כתב:בדיוק על כל הנושא הזה רציתי לשאול. אני במצב די דומה, וקיוויתי לעזרה מהפורום.

אם הדברים הם כמו שאתה מתאר ואמנם הלימודים שלך ממש נפגעו בצורה אנושה מזה, אז קודם כל טפל בעצמך ושנית - דרך טובה תהיה קב"ן. דוקא משום שעוד לא התגייסת. אם אתה עדיין באונ' (איזו?) יש להם בדרך כלל שירותי ייעוץ מאוד מאוד מוזלים. תעשה פגישת היכרות בתור התחלה (ככה זה) - לא צריך לדבר על הצבא וכל זה, אלא לתאר את מה שאתה מרגיש ואת המצוקה וכל זה. אם צריך, תקצין דברים כמובן.
מתי שהוא תגיע השאלה לגבי ההמשך, בתור מדוכא אתה לא תדע מה ההמשך ומן הסתם ישאלו אותך על הצבא. בתור גוף כופה וכו' זה לא בעיה לתאר את השירות כמשהו שיחנוק אותך.

שלח מכתב לאן שצריך בקשר לקב"ן אחרי כמה פגישות. אני לא יודע לאן בדיוק שולחים אם כבר עברת שרשרת חיול. דבר עם מדור עתודה. אל תחכה.
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 08 יוני 2009 17:40

מתלבט זה לא אומר החלטתי זה אומר שאני מחזיק אותם בביצים ;)
אורח לרגע

הודעהעל ידי אורח לרגע » 08 יוני 2009 22:54

Jack_Flash כתב:

נפשי, ללא ספק. בקש מהפסיכולוג שהיית אצלו בטיפול חוות דעת בשביל לפקסס ללשכת גיוס כדי שיתנו לך לראות קב"ן בלשכת גיוס, עוד לפני שיגיע תאריך הגיוס.

תודה על התשובות. הייתי אצל הפסיכולוג, הוא לא מוכן מבחינה פרוצודרלית (לטענתו) לכתוב חוו"ד. אמר שהקב"ן מוזמן לפנות אליו בפגישה עצמה. הוא גם אמר בצורה גלויה למדי שלדעתו אני מתאים לשירות צבאי, כך שהוא לא הולך לי לעזר.
אני חושב לפנות לפסיכיאטר פרטי כלשהו, לפחות לכמה פגישות. ולקבל ממנו הפניה ומכתב מתאים לקב"ן.
הבעיה ששאלתי קצת פה ושם והבנתי שהקב"ן יעשה לי בעיות די רציניות. אני לא חושב שאני מסוגל עכשיו להכנס ולצאת מהכלא הצבאי למשך כמה חודשים וכיו"ב. האם יש לכם עצות ממוקדות יותר?
בנוסף, האם כדאי לפנות לקב"ן כבר עכשיו לפני שיש בידי מכתב כלשהו מגורם בריאות-נפש אזרחי (ולזכות בזמן יקר)? אם כן, מה לכתוב לו בבקשה? האם יש דרך לעקוף את מדור עתודה בבקשה כזו?
הצבא חרא

הודעהעל ידי הצבא חרא » 08 יוני 2009 23:08

אורח לרגע כתב:
Jack_Flash כתב:

תודה על התשובות. הייתי אצל הפסיכולוג, הוא לא מוכן מבחינה פרוצודרלית (לטענתו) לכתוב חוו"ד. אמר שהקב"ן מוזמן לפנות אליו בפגישה עצמה. הוא גם אמר בצורה גלויה למדי שלדעתו אני מתאים לשירות צבאי, כך שהוא לא הולך לי לעזר.
אני חושב לפנות לפסיכיאטר פרטי כלשהו, לפחות לכמה פגישות. ולקבל ממנו הפניה ומכתב מתאים לקב"ן.
הבעיה ששאלתי קצת פה ושם והבנתי שהקב"ן יעשה לי בעיות די רציניות. אני לא חושב שאני מסוגל עכשיו להכנס ולצאת מהכלא הצבאי למשך כמה חודשים וכיו"ב. האם יש לכם עצות ממוקדות יותר?
בנוסף, האם כדאי לפנות לקב"ן כבר עכשיו לפני שיש בידי מכתב כלשהו מגורם בריאות-נפש אזרחי (ולזכות בזמן יקר)? אם כן, מה לכתוב לו בבקשה? האם יש דרך לעקוף את מדור עתודה בבקשה כזו?

לך לפסיכיאטר פרטי ותוציא ממנו חוות דעת. אבל חוות דעת זה לא מספיק. במקרה שלך לדעתי יש צורך לפתוח בתהליך טיפולי (כמו שציינתי - לא לקחת באמת את התרופות), ולהתאשפז ככה לשבוע שבועיים במחלקה הפסיכיאטרית באחד מבתי החולים בארץ. אז די סביר שבאמת תצא די מהר בלי כל ענייני הכלא. כמה זמן נשאר לך עד לגיוס? מדור עתודה יסרב לתת לך קב"ן בתואנת שווא שצריך כמה חודשים כדי לתאם פגישה כזאת ובלה בלה בלה.

כדאי גם לפקסס את חוות הדעת למדור פסיכיאטריה בתל השומר.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 09 יוני 2009 07:26

על מה ולמה להתאשפז? עוד מעט תציע לו שגם יחתוך לעצמו אצבע בשביל לצאת מהצבא. לא הורגים יתוש עם טנק.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 08:02

אורח לרגע כתב:
Jack_Flash כתב:

אורח לרגע - יש לך אי סי קיו ?
אורח לרגע

הודעהעל ידי אורח לרגע » 09 יוני 2009 11:55

נשאר לי כחודש וחצי עד הגיוס, בגלל זה אני לחוץ כאן. להתאשפז אני לא רוצה, גם כי זה מפחיד אותי וגם כי אני מנסה לסיים כמה שיותר קורסים בינתיים.
שוב, האם יש דרך לעקוף את מדור עתודה בבקשת קב"ן? האם אפשר לפנות ישירות לברה"ן ולהסביר להם שזה דחוף (נניח עם הפניה מפסיכיאטר)?

לאורח - כן, יש לי ICQ. שלח מייל ל-M8R-7eo5r31@mailinator.com , בבקשה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 12:14

אורח לרגע כתב:נשאר לי כחודש וחצי עד הגיוס, בגלל זה אני לחוץ כאן. להתאשפז אני לא רוצה, גם כי זה מפחיד אותי וגם כי אני מנסה לסיים כמה שיותר קורסים בינתיים.
שוב, האם יש דרך לעקוף את מדור עתודה בבקשת קב"ן? האם אפשר לפנות ישירות לברה"ן ולהסביר להם שזה דחוף (נניח עם הפניה מפסיכיאטר)?

חתיכת עתודאי ... מה לסיים כמה שיותר קורסים ??? אני בחיים לא חוזר לאוניברסיטה יותר!!! אם אני משתחרר מהצבא אני משקיע את כל מאמצי בהרס העולם!!
איך אתה יכול בכלל לחשוב על קורסים ??? אני רק רוצה שכל האוניברסיטאות בעולם יעלו באש ....

ולא אתה לא יכול לעקוף את מדור עתודה ... אתה שייך אליהם כל עוד אתה אזרח .

אני לא יכול לשלוח למיילים - כן אני פנרואיד ויש לי זכות לזה !
תמציא אי סי קיו מזוייף כלשהו ותן לי אותו ....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 12:16

אורח כתב:
אורח לרגע כתב:נשאר לי כחודש וחצי עד הגיוס, בגלל זה אני לחוץ כאן. להתאשפז אני לא רוצה, גם כי זה מפחיד אותי וגם כי אני מנסה לסיים כמה שיותר קורסים בינתיים.

חתיכת עתודאי ... מה לסיים כמה שיותר קורסים ??? אני בחיים לא חוזר לאוניברסיטה יותר!!! אם אני משתחרר מהצבא אני משקיע את כל מאמצי בהרס העולם!!
איך אתה יכול בכלל לחשוב על קורסים ??? אני רק רוצה שכל האוניברסיטאות בעולם יעלו באש ....

רגע ... רגע אחד , אולי כן אפשר לעקוף אותם ... אולי באמת תפנה ישר לברה"ן . מה הם יעשו ? יצלבו אותך ?
אורח לרגע

הודעהעל ידי אורח לרגע » 09 יוני 2009 13:40

אורח כתב:
אורח כתב:

רגע ... רגע אחד , אולי כן אפשר לעקוף אותם ... אולי באמת תפנה ישר לברה"ן . מה הם יעשו ? יצלבו אותך ?

לא יצלבו, פשוט יסרבו לבקשה שלי, זה הכל. אנא אערף איך המערכות האלה עובדות בכלל?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 14:02

[/quote]

תמציא אי סי קיו מזוייף כלשהו ותן לי אותו ....[/quote]

רגע ... רגע אחד , אולי כן אפשר לעקוף אותם ... אולי באמת תפנה ישר לברה"ן . מה הם יעשו ? יצלבו אותך ?[/quote]
לא יצלבו, פשוט יסרבו לבקשה שלי, זה הכל. אנא אערף איך המערכות האלה עובדות בכלל?[/quote]

אני אומר תתקשר בחסום מטלפון מטבעות , לתל השומר וספר סיפורך בלי גלות עצמך ואז תדע את התשובה.

- יש טלפון מטבעות בפיצוציות!(למה אני צריך לחשוב כל הרבה במקומך :? :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

ותן לי כבר אי סי מזוייף :arrow:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 14:05

אורח כתב:

תמציא אי סי קיו מזוייף כלשהו ותן לי אותו ....[/quote]

רגע ... רגע אחד , אולי כן אפשר לעקוף אותם ... אולי באמת תפנה ישר לברה"ן . מה הם יעשו ? יצלבו אותך ?[/quote]
לא יצלבו, פשוט יסרבו לבקשה שלי, זה הכל. אנא אערף איך המערכות האלה עובדות בכלל?[/quote]

אני אומר תתקשר בחסום מטלפון מטבעות , לתל השומר וספר סיפורך בלי גלות עצמך ואז תדע את התשובה.

- יש טלפון מטבעות בפיצוציות!(למה אני צריך לחשוב כל הרבה במקומך :? :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

ותן לי כבר אי סי מזוייף :arrow:[/quote]

אגב , ביודעך את התשובה , אנא חלוק עימי - היית עושה זאת בעצמי אבל אני עסוק בלדחוף לעצמי כמה שיותר אלכוהול , אני לא בטוח שכדאי לצאת ככה לרחוב ....
הצבא חרא

הודעהעל ידי הצבא חרא » 09 יוני 2009 22:22

תאמין לי ששום קב"ן לא יוציא אותך סתם ככה על דיכאון. אתה חייב להראות להם שאתה חולה נפש במלוא מובן המילה ומסוכן לעצמך ולאחרים. לכן אתה צריך:
1. חוות דעת חמורה מפסיכיאטר פרטי המתארת דיכאון קליני כבד ברמה החמורה ביותר ונטיות אובדניות ממשיות.
2. היסטוריה טיפולית. החוות דעת צריכה לפרט תרופות פסיכיאטריות שאתה לוקח כגון תרופות נגד דיכאון, לשינה ונגד מחשבות (לדוגמה קלונקס).
3. אתה בהחלט צריך לשקול אישפוז במחלקה הפסיכיאטרית כדי לתת תוקף למצבך. אם לא תתאשפז הפסיכיאטר הצבאי ישאל אותך במפורש מדוע לא הלכת לטיפול עם כל הבעיות האלה.

הפסיכיאטר של הבקו"ם בפירוש לא יוציא אותך בקלות. אתה תצטרך להזיע הרבה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 22:58

הצבא חרא כתב:

תאמין לי ששום קב"ן לא יוציא אותך סתם ככה על דיכאון. אתה חייב להראות להם שאתה חולה נפש במלוא מובן המילה ומסוכן לעצמך ולאחרים. לכן אתה צריך:
1. חוות דעת חמורה מפסיכיאטר פרטי המתארת דיכאון קליני כבד ברמה החמורה ביותר ונטיות אובדניות ממשיות.
2. היסטוריה טיפולית. החוות דעת צריכה לפרט תרופות פסיכיאטריות שאתה לוקח כגון תרופות נגד דיכאון, לשינה ונגד מחשבות (לדוגמה קלונקס).
3. אתה בהחלט צריך לשקול אישפוז במחלקה הפסיכיאטרית כדי לתת תוקף למצבך. אם לא תתאשפז הפסיכיאטר הצבאי ישאל אותך במפורש מדוע לא הלכת לטיפול עם כל הבעיות האלה.

אתה טיפש ואתה סתם מזיין בשכל..... המורעלים מנסים שיטות חדשות כדי להפחיד אנשים עכשיו אהההה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 23:11

אורח כתב:
הצבא חרא כתב:

אתה טיפש ואתה סתם מזיין בשכל..... המורעלים מנסים שיטות חדשות כדי להפחיד אנשים עכשיו אהההה?

בוא נקווה שהוא לא צודק אבל משהו אומר לי שהוא כן , באמת נראה לך שנצא מזה בקלות ?!? אני אומר שנטחן לפחות חצי שנה בצבא לפני שנצא... וגם זה אחרי גהנום .... התקשרת לברהן ?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 9 אורחים