שאלה חשובהה

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102771 הגב
    Anonymous
    חבר

עברתי איזה משבר קטן לפני 3 שנים איזה 4-5 חודש בגלל מצב כלכלי והרבה בעיות בגלל זה לא להכלתי לבית ספר ובקושי יצאתי קיצר דיכאון כזה……..
    הבית ספר שלח אותי לפסיכולוג אחרי כמה פגישות לפסיכיאטר אי נתנה לי כדורים עכשיו
    בגלל זה לא גייסו אותי!!!!!!!!!
    וגם בגלל זה אין לי רשיון
    ואני ממש בבאסה  
    היום אני כבר בגיל עוד חודשים 20
    אז מה בגלל שעברתי איזה משבר קטן אני ככה נדפקתי בחיים ???
    בליר שיון מפריע לי בעבודה לא מתקבל בגלל הצבא לעבודות כול עבודה שואלים אותי ישר על צבא אין לי מה להגיד אמרתי
    שאני ינסה להתגייס עוד פעם הצבא אמר לי להביא אישורים ….
    קיצר עכשיו אני יביא…
    השאלה שלי עם בגלל שאני בגיל 20 אני יוכל להתגייס רק ל2 שנים במקום 3 למה כבר מאוחר מתגג שאני התגייס אנשים יסיימו להתגייס …….. יש אפשרות ???

ושרות לאומי בגלל נפשרי
    יוכל לעזור לי בנהיגה ? למה זה שירות של שנה וגם
    הם רוצים כול מיני איושרים שהכול בסדרר .. זה עוזר בנהיגה ?? או שלא ??

-ועם אני בסוף התגייס ואני כבר רשום במכון של הנהיגה עם אני התגייס אז יבטלו לי תמכון הזה או שגם אני התגייס וגם צריך לעבור תמכוןןןן????? ?

#137533 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא כל כך יודעת איך להגיב למה שכתבת. אני רוצה להיות רגישה ולתמוך, אבל האמת הכנה היא שאני דווקא ממש שמחה שלא גייסו אותך. זה לטובת כולם, אני אומרת אמן.נראה לי שאתה קצת (המוון) בהסטריה בגלל שהאכילו אותך מלא שטויות, אבל החיים שלך ממש לא נהרסו. קיבלת חופש של 3 שנים במקום להיתקע במקום שבו אחרים שולטים על מה ומתי תאכל, מתי תישן, מתי תקום, מתי תנקה, מתי תתרחץ ועם מי. לא ברור לי איך מישהו מעדיף להיות במקום שבו יש לאמץ אורח חיים של רובוט עטוי מדים ולעשות כל מה שאיזה גבר אחר במדים אומר לו לעשות, אסור להביע רגשות או להיות כנה עם עצמך ועם הסביבה ואתה נמצא במאבק כוח תמידי עם חבורת בני 19 אלימים, והמטרה הכללית של כל הקיום שלו היא להיות מתוזז ומושפל, לחטוף צרחות ועונשים כל פעם שאיזה מפקד סובל מעודף טסטסטורון ובאופן כללי אותו אדם מושאר "מרוסן" על ידי השפלות אשר דואגות להבהיר לו מי כאן הבוס, וכמה הוא, נמוך-דרג שכמותו, עלוב נפש פתתי שצריך לספוג עלבונות עד שיגיע יום הגיוס או עד שיגיעו מים עד נפש והוא יחליט לתקוע לעצמו כדור בראש, סיפור חייהם של עשרות חיילים (לשעבר….)מידי שנה.לא ברור לי למה אין לך רשיון, אבל אם זה בגלל בעיה נפשית אני לא חושבת שהתנדבות לצה"ל תשנה משהו, בטח ובטח שזה לא אם הסיבה היא שאתה על כדורים. אם אתה סתם משוכנע שלא ייתנו לך רשיון למרות שבפועל עוד לא ניסית – אתה יכול להירגע, לא צריכה להיות לך בעיה להוציא רשיון אלא אם אכן יש לך בעיה רצינית ואז בטח ובטח שעדיף שלא תתגייס. ניסית להוציא רשיון? מה קרה עם זה?ד"א, אני מכירה כמה וכמה א\נשים שקיבלו פטור אוטומטי (קורבנות אונס, בעיקר), והתחרפנו מזה – הרגישו שזו אמרה של הצבא שהן לא שוות כלום, אם מוותרים עליהן כל כך בקלות. אז הן החליטו להתנדב, ושתי שניות אחרי שקיבלו אותן נזכרו כמה שצה"ל הוא גיהנום עלי אדמות\שצה"ל הוא ארגון אלים שכובש ורוצח מליוני בני אדם כדי לשרת פוליטיקאים – ואז עברו גיהנום בנסיון להשתחרר. לפני שאתה ממהר להתנדב, אני מציעה שתחשוב מה הסיבה האמיתית לרצון שלך לשרת, והאם היא שווה את זה.  אולי החיים האמיתיים שלך שווים יותר…?ד"א, אופניים זה הרבה יותר מגניב (:תרגיש טוב, בכל מקרה.אשרה.

#137542 הגב
    Anonymous
    חבר

קודם תודה…..
    לא אין לי שום בעיה נפשית ………. פשוט עברתי איזה משבר……
    והךלכתי למכון לביקות בדרכים וממש הופתעתי שלא עברתי בדיוק התקופה הייתה שהייתי אצל הפסיכלוג  ….
    כמה אנשים אמרים לי על תעשה לא יצא לך מיזה כלום ……..
    אינה אני עשיתי צבא ואין לי עבודה ………
    אני גם בן יחיד אז יוכל היות לי תנאים טובים כי אני ממש מטלבת עם להתגייס הוא לא ….
    אני לא רוצה להתגיסי סתם פשוט בשביל מטרה של עבודה בעתדי וכול זה רק בגלל זה….
    עם אני הלמד זה יוכל לעזור לי עם אי לא יעשה צבא??
    פשוט אני חושב יותר על העתיד שלי ואני לא רוצה סתם להתקע כול החיים עם עבודה של 4000 שקל ……אז אני לא יודע עם צבא יוכל לעזור או שזה ממש לא יעזור לי ועדיף ללכת ללמוד במקום ……..
    ויש לי כמה דודים שאומרים לי לך תעשה צבא זה יעזור לך בחיים אתה יוכל לקבל למודים
    אתה תקבל תרשיון זה ממש יוכל לעזור לך ………
    והרבה מלחצים אותי …….
    ומה שטוב לי שאני ישרת ליד הבית יחזור כול יום למה אני בן יחיד … זא יהיה לי היתרון גדול יש לי הרבה חברים שלא עשו צבא והם אומרים לי על תעשה ימפגררררר כולם רוצים לצאת מי הצבא ואתה רוצה להכנס ..

אמרתי אולי נילך להתנדב שנה ומקווה שיהיה בסדר……..

תודה יום טוב

#137561 הגב
    Anonymous
    חבר

אם לא עברת את המבחן של משרד התחבורה, זה שתתגייס לא יעזור לך בזה. כשתעבור את המבחן, ורק כשתעבור אותו, תוכל ללמוד נהיגה, וזה לא משנה אם עשית צבא או שירות לאומי או לא. גם להתקבל ללימודים אין שום הבדל אם עשית צבא או לא. גם לעבודה זה כמעט ולא עוזר. זה בטח לא שווה שלוש שנים מהחיים במשכורת רעב. זה לא התמחות של רופא שבסופה תרוויח עשרות אלפי שקלים. זה שלוש שנים שאחריהן אתה מתחיל בתחתית הסולם כמו כולם, בלי מקצוע, בלי ניסיון, בלי עדיפות על אף אחד אחר.

#137564 הגב
    Anonymous
    חבר

המלצה בנושא השירות הלאומי:
    כדאי לך לנסות את זה. יש להם מסלולים שתומכים באנשים עם רקע כמו שלך (ועוד רבים אחרים כמו שלך).ז ה לא משנה אם המשבר קטן או גדול, אתה לא חייב לנו הסברים
    בקיצור, בשירות הלאומי ילוו אותך באופן קל, יתאימו לך עבודה שנוחה וטובה לך.
    אחרי שנה של שירות לאומי תיחשב כחייל משוחרר לחולטין! אם זה בהטבות, במענקים וביחס של המדינה כלפייך.

#137572 הגב
    Anonymous
    חבר

אם תעבוד שנה סביר להניח שתרוויח יותר כסף מאשר יתבטא במלגה או בהטבות שתקבל בסיום שנת שירות (צבאי או לאומי),.כתבת הרבה על מה שכל צד אומר לך, להתגייס או לא להתגייס, ועל כל הלחץ. אני יכולה רק לקוות שתקבל החלטה על סמך מה שאתה רוצה לעשות, לא על סמך מה שאחרים רוצים שתעשה.בהצלחה (:

#137606 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה לכולם ורק עוד שאלהה
    שירות לאומי זה התנדבות  ????????
    למה שלחו לי מי הצבא התנדבות מזמן ולא רציתי אז אני עכשיו רוצה יענו ……
    זה אותו דבר נכון  עם אני יעשה תהתנדבות אני יקבל כול מה שאמרתה ? הטבות מענקים ויחס………

MSMS
    אחרי שנה של שירות לאומי תיחשב כחייל משוחרר לחולטין! אם זה בהטבות, במענקים וביחס של המדינה כלפייך.

MSMS
    ובקשר למשבר נשמה אין לי שום משבר לא קטן ולא גדול עם תראי אותי אתה תגידי מה קשור יצא על נפשי אבל זה בדיוק התגלגל ולא הייה לי מזל אז זה מה שקרה…..

-אין כמוני פוני
    קודם תודה……
    השתכנעתי לא להתגייס לצבא מלא
    גם הרבה חברים שלו עושים לי אל תגייס אל תגייס אל תיהיה מפגר……
    למה מי הם בכלל שיגודו לי מה לעשות
    תעשה מקסמום שירות לאומי שנה אחת וזה הכול …..
    אפילו אחד החברים אמר לי שמע אני גם אמרתי כמוך בתהחלה צבא צבא אני מת להתגייס יאלה נמאס אני חייב צבא תתהתתתהתהת היום הוא כבר מכיר תמקוםהוא מצטער …
    בכול זאות עם אני התגייס שנה אחת לא 3 כמו כולם שנה אחת מספיק והם יש להם 3 שנים קרבי לא חוזרים הבית אני חוזר כול יום …… עם תנאים הכי טובים …

שירות לאומי זה התנדבות ??מה האבדל ולאיפה כדאי ללכת ?? למה קבלתי פעם שעברה מי הצבא מכתבים בקשר להתנדבות
    mosha2008-1-29 8:6:9

#137607 הגב
    Anonymous
    חבר

ועוד שאלה אבל עם משהו יודע תשובה בטוחה!!!

עם השתחררתי מי הצבא יענו 21 עכשיו שלחו אותי למכון בגלל שלא התגייסתי ויצאתי על נפשי
    אז עם אני התגייס מלא! אז אוטמטי אני לא הילך לעשות בדיקות ?
    או שאני הילך למכון גם עם אני מתגייס …?

#137614 הגב
    Anonymous
    חבר

יש שני התנדבות. מה שהצבא שלח לך זה התנדבות לשרת בצבא. הסוג השני נקרא שירות לאומי, זה שירות התנדבותי במסגרת אזרחית (למשל התנדבות בבית חולים) שמוכרת על ידי המדינה כשירות שווה זכויות לשירות צבאי. בשניהם מקבלים אותן הטבות כמו חיילים מן המניין, לגבי יחס זה כבר לא בדיוק אותו דבר, זה תלוי בסיפור שלך. אבל גם על ההטבות וגם על היחס לא הייתי בונה כמה שיוביל אותך לקריירה משגשגת. לא יבטלו לך את הצורך בבדיקה במשרד התחבורה אם תתגייס. במיוחד שבהתנדבות לא משתנה לך הפרופיל, הוא נשאר 21. אבל זה לא משנה, הבדיקה בכל מקרה תתקיים.

#137647 הגב
    Anonymous
    חבר

לא אבנתי מספיק מה האבדל שאני ידע לאיפה ללכת ……
    בהתנדבות לא מקבלים הטבות כמו שירות לאומי ????  עם לא אז למה לי ללכת להתנדבות…
    עדיף לי שירות לאומי…..
    בהתנדבות אני יודע שהישאר לי ה21 אבל עם אני התגייס מלא אז השתנה לי לא ??

#137648 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote mosha:

לא אבנתי מספיק מה האבדל שאני ידע לאיפה ללכת ……
    בהתנדבות לא מקבלים הטבות כמו שירות לאומי ????  עם לא אז למה לי ללכת להתנדבות…
    עדיף לי שירות לאומי…..
    בהתנדבות אני יודע שהישאר לי ה21 אבל עם אני התגייס מלא אז השתנה לי לא ??

אני יעזור לך רגע בקטע של שירות לאומי.
    שירות לאומי זה התנדבות. בשירות לאומי אתה לא מתחייב לכלום, אתה מתחיל ואם הולך אז הולך. (הכוונה שאין התחייבות לתקופה ממושכת. חוץ מהתחייבות של מספר שעות בשבוע לא יהיו לך עוד התחייבויות).
    מה שקורה זה שבשירות לאומי סופרים לך מהרגע שנכנסת אליהם. אם השלמת שנה שלמה אתה מקבל הטבות כמו של חייל משוחרר – מענק שחרור, הכרה ע"י המדינה ועוד כל מה שנחשב תחת חייל משוחרר. (אחרי שנה תוכל להמשיך לעוד שנה ובכך להגדיל את המענק וכו').
    בהתנדבות לצבא אין הרבה הבדל, אלא שברגע שהתנדבת לצבא והתקבלת אתה חייל לכל דבר. וזה אומר המשמעת, המדים וכל מה שקשור בכך. כמובן שכשתשתחרר גם כן תוכר כחייל לכל דבר.
    בשירות לאומי יותר קל כי זה פחות מחייב וזה שונה לחלוטין ממסגרת צבאית. שם יבנו בשבילך תפקיד שיתאים לך במיוחד.

בקשר לבדיקה של הרשיון, אין קשר למה תעשה או לא תעשה בצבא או בשירות הלאומי. הבדיקה תהיה כי נקבע לך כבר פרופיל 21 וכביכול צריך לבדוק את זה.

#137702 הגב
    Anonymous
    חבר

כמה מקבלים מסוכרת בשירות לאומי ?
    בהתנדבות מקבלים בסוף מענק ??.
    לאיפה אנשים יותר הולכים לשירות לאומי או להתנדבות ?
    מה את יור ממליצה ?
    ולמה שירות לאומי ל קובע שאני חייל? אני יהיה בלי מדים כאילו ?

#137710 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote mosha:

כמה מקבלים מסוכרת בשירות לאומי ?
    בהתנדבות מקבלים בסוף מענק ??.
    לאיפה אנשים יותר הולכים לשירות לאומי או להתנדבות ?
    מה את יור ממליצה ?
    ולמה שירות לאומי ל קובע שאני חייל? אני יהיה בלי מדים כאילו ?

לא הבנתי את השאלה הראשונה סלח לי.
    אני מבין שכשאתה אומר "בהתנדדבות" אתה מדבר על התנדבות לצבא, אז כן כמובן שגם כשאתה מתנגב אתה מקבל מענק. אני אבהיר זאת שוב – כשאתה מתנדב לצבא ומקבלים אותך, אתה חייל לכל דבר. כל הזכויות והחובות של זה.
    לאיפה אנשים יותר הולכים? אני לא בטוח אבל מאמין שלשירות לאומי כי התהליך של התנדבות לצבא הוא ארוך ומייגע. יש אנשים שמחכים חודשים ויש כאלה שגם שנים. הרבה אנשים לא מתקבלים אחרי ששוחררו על 21 כי צריכים להוכיח ממש טוב שהם טופלו, ושהם בסדר.
    שירות לאומי קובע שאתה כמו חייל מבחינת זכויות. גם הצורה שבה המדינה תכיר בך בסיום תהיה זהה לצורה שמכירים בחייל, וגם תקבל את ההטבות הזהות כמו מענק, זכות לעבוד בעבודות מועדפות וכו'.
    אתה תהיה בלי מדים. אני אתן לך דוגמא ל-מה יכול להיות שירות לאומי – עזרה לילדים בגן מסויים, עבודה משרדית בעירייה או בכל משרד ממשלתי וכד'.
    מדינת ישראל מכירה בכמה גופים כרשמיים בנושא השירות הלאומי. אתה צריך לפנות לאחד מהם כדי לקבל את כל ההטבות.

אה, ואני זכר

#138084 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה ועוד שאלה אני חייב לדעת תשובה ב100 אחוז
    מה האבדלים  בכול מה שאני מקבל מי הצבא
    עם אני מתגייס לצבא מלא או לצבא להתנדבות
    אפשר לדעת מה האבדל בין כול אלו ומה סתומרת אני לא מקבל קופאת חולים או משהו כזה .. יענו הצבא לא אחריי אליי  איפה בדיוק לא אחריי מעבר לצבא? או בצבא עצמו ?
    מה עוד כול האבדלים ?????
    עם היום יש עבודות שרוצים צבא שאומרים בלי צבא אי אפשר להתקבל לעבודה..
    אז יענו בהתנדבות מקבלים אין בעיהה??? ויהיה אפשר לעבוד בממשלתי  נכון  ??

תודה :]

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
מענה ל־שאלה חשובהה
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו