רופא חזר לארץ - ונעצר כמשתמט

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אורח

שליחה על ידי אורח »

רופא שיניים חזר לבקר בארץ אחרי 7 שנים ונעצר כמשתמט
רופא
שיניים שעזב את ישראל בגיל 17 ומתגורר באוסטרליה הגיע לארץ כדי לעלות לקבר
סבתו. כאשר נחת בנתב"ג - הוא נעצר ונשלח לכלא 4, משום שלא הסדיר את
אי-גיוסו חנן גרינברג פורסם: 21.11.08, 09:18 רופא
השיניים נשלח לכלא 4. צעיר בן 24 המתגורר באוסטרליה נעצר לאחרונה לאחר
שנחת בשדה התעופה בן גוריון, בחשד להשתמטות מצה"ל. הצעיר שעזב את הארץ
ביחד עם הוריו כאשר היה בן 17, הועבר לכלא 4 שבצריפין.הצעיר
הגיע לישראל בסך הכל כדי לפקוד את קבר סבתו ואין לו כל כוונה להישאר בארץ
לאורך זמן. באוסטרליה שם למד רפואת שיניים במשך 4 שנים, הרופא הגיע
לארץ במוצאי שבת וכאשר עבר את ביקורת הדרכונים הודיעו לו בשדה התעופה כי
הוא עצור בגין אי שירות בצה"ל. האיש שחשב בתחילה, כי מדובר בבדיחה הבין
תוך זמן קצר שזו המציאות עמה הוא חייב להתמודד. בצה"ל החליטו, למרות
הנסיבות המעט מוזרות של המקרה הזה, לא לוותר לרופא, כאשר הפרקליטות הצבאית
הגישה נגדו כתב אישום. על
פי האישומים שהוגשו נגד הצעיר, הוא היה אמור להתגייס במרס 2005 ולמעשה
נחשב משתמט עד יום מעצרו. על פי צה"ל הוא נעדר משירות צבאי במשך לא פחות
מ-1,348 ימים. בתביעה הצבאית טוענים, כי הצעיר עזב את הארץ מבלי שהסדיר את
הנושא מול צה"ל ולכן הוא נחשב משתמט לכל דבר. העצור במצב נפשי קשהבצה"ל
דרשו להאריך את מעצרו של האיש עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בינתיים,
מוחזק הרופא האוסטרלי בכלא 4 ועל פי גורמים בכלא הוא נמצא במצב נפשי קשה
וממרר בבכי. עורך
דינו יבגני יעקובוב, אמר בדיון שהתקיים היום בבית הדין הצבאי ביפו כי אין
לעצור את הצעיר ליות ממספר ימים, במהלכם יתבררו נסיבות הפרשה. בנוסף, ציין עורך הדין את מצבו הנפשי הקשה של מרשו. השופטת סא"ל יפעת תומר, קבעה כי לפי שעה יישאר הרופא במעצר עד יום רביעי הבא. בתום
הדיון אמר עו"ד יעקובוב ל-ynet כי מרשו עזב את הארץ בגיל 17, לאחר שהוריו
ירדו מהארץ והוא הצטרף אליהם. "כעת מבקשים ממנו לשאת באחריות לעניין על אף
שאין לו קשר למדינה וכל חייו מתנהלים באוסטרליה", הוא הסביר, "מצבו הנפשי
מדאיג מאוד ואני מקווה שהרשויות יתחשבו במקרה חריג זה ויתנו מענה ראוי, הן
למצבו הנפשי והן לנסיבות המעצר בכלל". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3626373,00.html
אורח

שליחה על ידי אורח »

אין כמו קבלת פנים בישראל
אורח

שליחה על ידי אורח »

עד עכשיו אני לא מבין את החוק הזה. אם מישהו הולך לגור בחול כמה שנים בתקופת הגיוס שלו, שימחקו אותו וזהו. הרי גם אם הוא הולך לגור כמה שנים בחול רק בשביל לצאת מהצבא, כנראה שהוא עד כדי כך לא רוצה לשרת. אבל לא, צריך להלחם בכל חשד להפרה של חוק גיוס חובה. כאילו שחוץ מלהרתיע אחרים יש באמת מטרה לכליאה המטומטמת והאכזרית הזו.
יואיסיף
יצירת קשר:

Re: רופא חזר לארץ - ונעצר כמשתמט

שליחה על ידי יואיסיף »

דעתי היא שהעניין עם העצור בגלל שחשבו שהוא נמלט, הוא טיפשי של החברה שלנו, כי אנחנו עוצרים את מי שיש לו כוח עבודה ומעל הכל, הילד הוא רופא.
ב-4 השנים האלה הוא יכול היה לרפא הרבה אנשים מכאבים בלתי נסבלים, אבל לא, הוא יישאר בכלא כי פעם החליט לבוא להלוויה של סבתו.:(((
פיפי שרה

שליחה על ידי פיפי שרה »

יואיסיף כתב:דעתי היא שהעניין עם העצור בגלל שחשבו שהוא נמלט, הוא טיפשי של החברה שלנו, כי אנחנו עוצרים את מי שיש לו כוח עבודה ומעל הכל, הילד הוא רופא.
ב-4 השנים האלה הוא יכול היה לרפא הרבה אנשים מכאבים בלתי נסבלים, אבל לא, הוא יישאר בכלא כי פעם החליט לבוא להלוויה של סבתו.:(((
עצרו אותו כדי להפחיד אחרים, "שיראו וייראו" שיפחדו ושישרתו כמו פראיירים טובים בחרא הצבאי כמו חיל החימוש עם ידיים בגריז ובחרא 3 שנים בשביל 500 שקל בחודש... בזמן שהבנים של הפוליטיקאים ואנשי העסקים המקומבנים מתגייסים ישירות לחיל האוויר להיות טייסים, ליחידות המחשבים... איזה כיף כשיש קומבינות....
כשהבן של ביבי יילך לשרת בחיל חימוש ואני אראה אותו מנקה זחלים של טנק, או בנ"מ מרים פגזים של 30 קילו, אז גם אני אעשה את זה.
אורח

שליחה על ידי אורח »

פיפי שרה כתב:
יואיסיף כתב:דעתי היא שהעניין עם העצור בגלל שחשבו שהוא נמלט, הוא טיפשי של החברה שלנו, כי אנחנו עוצרים את מי שיש לו כוח עבודה ומעל הכל, הילד הוא רופא.
עצרו אותו כדי להפחיד אחרים, "שיראו וייראו" שיפחדו ושישרתו כמו פראיירים טובים בחרא הצבאי כמו חיל החימוש עם ידיים בגריז ובחרא 3 שנים בשביל 500 שקל בחודש... בזמן שהבנים של הפוליטיקאים ואנשי העסקים המקומבנים מתגייסים ישירות לחיל האוויר להיות טייסים, ליחידות המחשבים... איזה כיף כשיש קומבינות....
כשהבן של ביבי יילך לשרת בחיל חימוש ואני אראה אותו מנקה זחלים של טנק, או בנ"מ מרים פגזים של 30 קילו, אז גם אני אעשה את זה.
בנ"מ לא מרימים פגזים,עכשיו זה רק כיפת ברזל ומערכות טילים אחרות.
ארנקביב

שליחה על ידי ארנקביב »

אורח כתב:
פיפי שרה כתב:
בנ"מ לא מרימים פגזים,עכשיו זה רק כיפת ברזל ומערכות טילים אחרות.
מוזר מאוד בכל מבצע צבאי רואים את הטמבלים סוחבים פגזים של 40+ קילו, אבל אתה יודע יותר טוב... בטח גם לא פורקים ומרכיבים זחלים נכון? ולא מגרזים טנקים ולא סוחבים תרמילים של עשרות ק"ג... או שכן.
שלח תגובה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח