עזרה- בעל ת"ש 7

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #109071 הגב
    meitav
    חבר

שלום, אני צריך עזרה די חשובה למי שמבין בעניין.
    אני נמצא ביחידת מיטב (כי שובצתי ליחידה בתוך מיטב ויצאתי משם אחרי יומיים כי הבנתי שזה לא יסתדר),
    בעקרון רק 3 שבועות אני שם ו(התגייסתי לפני חודשיים וקצת) עדיין לא הוחלט לי על תפקיד בעיקר עקב שאני מסרב לכולם, עקב השעות הדי קשות.
    את התש 7 קבלתי בערך חצי שנה לפני הגיוס עקב בעיות די קשות בבית.
    מה שהלך במשך 3 שבועות זה שכל הקציני מיון שראיתי, הראש מדורים, כולם אומרים לי שתש 7 זה בעקרון יומיות והם יכולים לשבץ אותי איפה שהם רוצים בכח מ8-5 וזה נותן לי בעקרון פטור מלילות בבסיס (דבר שלא ממש עוזר לי), הם אומרים לי שהם באים לקראתי שהם מציאים לי שעות מוקלות וכל זה.
    לכן בקשתי הרבה פעמים לדבר עם מישהו מעל אבל הם אומרים לי שלא משקית תש ולא כלום יכלום לעזור לי כי כבר קבלתי את התש הכי גבוה וכל זה.
    יש לי שתי אפשריות-
    לקחת משהו עם שעות באמת מוקלות נגיד 5-6 שעות (סגנון עובד רסר), או להמשיך לסרב ולנסות לצאת ממיטב כי במיטב הבנתי כבר שאין תפקידים נורמליים בשבילי. למרותהבנתי שלצאת ממיטב זה סוג של בלתי אפשרי…
    הסברתי לקצין מיון את המצב אבל הוא לא יכול לעשות כלום, בינתיים קבעתי תור לקב"ן לעוד 3 שבועות אולי הוא יוכל לעזור כי זה הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כרגע.

– אתם מכירים חיילים עם תש 7 שקבלו תפקיד טוב – סגנון לבוא לשעתיים – שלוש, 5-9 יומיות, שלוש משמרות בשבוע ודברים בסגנון, כי ספורים על "גובניקים" עם תש 7 שלא עושים כלום גם אני שמעתי מפה עד הודעה חדשה אבל הסברתי מה במיטב אומרים לי שם.

– קב"ן יכול לעזור בכלל להשיג לי סוג של שעות מקוצרות או שבוע שבוע (שלי זה בעצם 5-9)? כי הרב (כולל הקצין מיון) אמר לי שהקב"ן לא קשור לזה ואין לו יכולת להשיג לי דבר כזה אלא רק להוציא אותי מהצבא וזה דבר שאני לא רוצה, אבל נרשמתי אליו כסוג של ברירת מחדל כי לא היה לי כבר למי לפנות.

– איך יוצאים ממיטב ואם כדאי בכלל?? הקציון מיון אומר לי שסתם יחזירו אותי לפה וזה בלתי אפשרי לצאת ממיטב וכל זה.

#176793 הגב
    Anonymous
    חבר

באמת לא מבין למה אתה חושב שתקבל מקבן שעות מקוצרות?
    ניסית בכלל והיה לך קשה בשעות הרגילות? אתה לא תקבל כלום
    אני יודע שאפשר לקבל את זה כתוצאה מהיפרקטיביות אבל גם זה לא תמיד.

נדירים האנשים שמקבלים קיצור שעות. אני לא מבין נותנים לך אצבע ואתה רוצה את כל היד?
    יומיות בצה"ל זה מ8 בבוקר עד 5 בצהריים, וזה שהתפקיד מוגדר ככה לא אומר שזה בהכרח תמיד עד 5 בצהריים
    – פשוט כך מוגדרות יומיות בצה"ל.

הת"ש 7 שלך אומר שהשעה הכי מאוחרת שאתה יכול להישאר בבסיס זה 5 וחצי בערב, כאשר אתה מגיע הביתה עד השעה 20:00.
    אתה פטור משמירות בלילה, פטור מלינה בבסיס. מה אתה רוצה עוד אם אתה לא רוצה לצאת? חלאס.

#176795 הגב
    meitav
    חבר

יש הבדל לבין מה אתה רוצה לבין מה אתה צריך.
    לא פרטתי פה את הבעיות שלי אבל הן קצת יותר חמורות ובטח שלא מאפשרות לי יומיות מ8 עד 5 ככל חייל.
    פטור מלינות זה לא עוזר לי.
    אם אתה לא יודע את המצב אז מה אתה מגיב לא בקשתי ממך להגיד לי מה לעשות אז אל תתערב שאלתי שאלות אז אם משהו באמת מבין ויכול לעזור…אולי יש לך דעה שלילית על תש 7 שחיילים חולמים להוציא כי לא בא להם שמירות אבל לא סתם מקבלים את זה כנראה יש משו מאחורי זה לא?
    דרך אגב, יכולים לשים אותי בכלא על סירוב פקודה עם תש 7?

#176797 הגב
    Anonymous
    חבר

לא הבנת למה התכוונת
    יומיות של חיילים מוגדרות כ8 עד 5, אבל אפשר להגיע לבסיס של יומיות ולעשות מ10 עד 3,
    זה לא מחייב שאם התפקיד מיועד להיות כך גם כך הוא יהיה.
    גם עובדי רס"ר אמורים לפי הנהלים להיות מ8 עד 5, זה קורה?
    אם תקבל תפקיד קליל ותסתדר עם המפקד לא תהיה בעיה.
    ואם כן תהיה, אז תוכל לפנות לקבן בטענה שניסיתי שהתאמצת וזה פוגע בך, בתפקוד שלך ובמשפחה שלך.

בקשר לכלא, אני לא בטוח
    אני יודע שבריתוק בעלי ת"ש 7 נשארים בבסיס עד השעה 20:00 כל יום במשך ימי הריתוק.
    אתה יכול להתקשר לקצין פניות ציבור ולשאול מה הפקודה אומרת. תבדוק את המספר בגוגל.

#176799 הגב
    meitav
    חבר

תודה,
    לפי מה ששמעתי ישנם הרבה חיילים בעלי תש 7 שמקבלים תפקידים של כלום.
    השאלה היא האם הקבן יכול לעזור לי בעניין?
    אם אני מספר לו את הסיפור וכל זה כי באמת כבר אין למי לפנות.

#176801 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote meitav:

שלום, אני צריך עזרה די חשובה למי שמבין בעניין.
    אני נמצא ביחידת מיטב (כי שובצתי ליחידה בתוך מיטב ויצאתי משם אחרי יומיים כי הבנתי שזה לא יסתדר),
    בעקרון רק 3 שבועות אני שם ו(התגייסתי לפני חודשיים וקצת) עדיין לא הוחלט לי על תפקיד בעיקר עקב שאני מסרב לכולם, עקב השעות הדי קשות.

לא יודע מה זה המיטב הזה, וספק אם אחרים יודעים פה, אבל זה לא משנה שום דבר.
    אם תסרב לכל השיבוצים בסוף ישבצו אותך בכוח, עדיין מקלים עליך כי אתה חדש ביחידה אבל בקרוב יפסיקו עם זה אז אולי כדאי שתבחר אם אתה רוצה לשרת, כל עוד יש לך הזדמנות.

את התש 7 קבלתי בערך חצי שנה לפני הגיוס עקב בעיות די קשות בבית.
    מה שהלך במשך 3 שבועות זה שכל הקציני מיון שראיתי, הראש מדורים, כולם אומרים לי שתש 7 זה בעקרון יומיות והם יכולים לשבץ אותי איפה שהם רוצים בכח מ8-5 וזה נותן לי בעקרון פטור מלילות בבסיס (דבר שלא ממש עוזר לי), הם אומרים לי שהם באים לקראתי שהם מציאים לי שעות מוקלות וכל זה.
    לכן בקשתי הרבה פעמים לדבר עם מישהו מעל אבל הם אומרים לי שלא משקית תש ולא כלום יכלום לעזור לי כי כבר קבלתי את התש הכי גבוה וכל זה.

אם תדבר עם המבס הוא יכול לארגן לך יציאה מוקדמת שזה בערך לצאת בשעה 15 הביתה במקום 17. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה לפי שיקול דעתו.
    אבל כמו שאמרו לך קיבלת את המקסימים שהת"ש שלך נותן, ומעבר לזה לא "חייבים" לתת לך שום דבר מעבר.

יש לי שתי אפשריות-
    לקחת משהו עם שעות באמת מוקלות נגיד 5-6 שעות (סגנון עובד רסר), או להמשיך לסרב ולנסות לצאת ממיטב כי במיטב הבנתי כבר שאין תפקידים נורמליים בשבילי. למרותהבנתי שלצאת ממיטב זה סוג של בלתי אפשרי…
    הסברתי לקצין מיון את המצב אבל הוא לא יכול לעשות כלום, בינתיים קבעתי תור לקב"ן לעוד 3 שבועות אולי הוא יוכל לעזור כי זה הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כרגע.

בבסיסים פתוחים זה הכל אותו חרא, אותם שעות, וסגנון עובד רסר זה גם מה שתקבל בבסיס פתוח אחר… לא יודע מה נראה לך שתקבל אם תצא מהבסיס הזה.

– אתם מכירים חיילים עם תש 7 שקבלו תפקיד טוב – סגנון לבוא לשעתיים – שלוש, 5-9 יומיות, שלוש משמרות בשבוע ודברים בסגנון, כי ספורים על "גובניקים" עם תש 7 שלא עושים כלום גם אני שמעתי מפה עד הודעה חדשה אבל הסברתי מה במיטב אומרים לי שם.

יש חיילים מעטים עם שעות עבודה ויציאות טובות, מזל, קומבינות, כלא… מה זה עוזר לך לדעת שיש?

– קב"ן יכול לעזור בכלל להשיג לי סוג של שעות מקוצרות או שבוע שבוע (שלי זה בעצם 5-9)? כי הרב (כולל הקצין מיון) אמר לי שהקב"ן לא קשור לזה ואין לו יכולת להשיג לי דבר כזה אלא רק להוציא אותי מהצבא וזה דבר שאני לא רוצה, אבל נרשמתי אליו כסוג של ברירת מחדל כי לא היה לי כבר למי לפנות.

הקבן וגם לא הפסיכיאטר לא ייתנו לך דבר כזה, ואין להם קשר לשיבוצים וליציאות שלך.

– איך יוצאים ממיטב ואם כדאי בכלל?? הקציון מיון אומר לי שסתם יחזירו אותי לפה וזה בלתי אפשרי לצאת ממיטב וכל זה.

אפשר לצאת מכל מקום, אין דבר כזה "בלתי אפשרי" אבל כשאתה לא יודע לאן תגיע, ואיך לצאת, ומה אתה רוצה בכלל, אז באמת לא קל להחליט…

#176804 הגב
    meitav
    חבר

אתה בטוח שקבן לא קשור לזה?
    הוא לא יכול כגורם מוסמך לתת הוראה שאני צריך להיות הרבה בבית ודברים כאלה?

#183807 הגב
    Anonymous
    חבר

אחי לי יש תש 7 מקבן ואני מגיע לשעתיים בקושי לבסיס אז כן קבן עוזר ורק שתדע שהיו עוד הרבה תפקידים מצחיקים שהציעו לי כמו משק מעליות פעמיים בשבוע וכמובן 5-9 יומיות פתוח לך לקבן תחשוב על סיפור טוב תדבוק בו ועלה והצלח

#183813 הגב
    vishskin
    חבר

כשהייתי בקריה באמת הפריע לי שאף אחד לא לוחץ בשבילי על הכפתורים במעלית, איזה כיף שחשבו על התפקיד הזה
    המעלית גם הייתה צפופה אז אתה לא תמיד מגיע לכפתור אז כנראה זה למה יש חייל שלוחץ בשבילך זה גאוני

לא להכיר את מיטב זה כמו לא להכיר את הרמטכ"ל, מיט"ב זה לשכת גיוס, הם ממיינים אותך לתפקידים בצהל ועושים לך את הצו ראשון.

פטור שעות מקוצרות הוא באמת נדיר מאוד, יותר מפטור נשק, אל תבנה על זה. ד.א. איך ביחידה הכי ג'ובניקית בארץ הצלחת להשיג קבן רק לעוד 3 שבועות כאשר החוק הוא שמקסימום שבועיים.

אם אתה חושב שהתפקידים שהוצעו לך עד עכשיו הם הכי גרועים שאתה יכול לקבל אז אל תקבל אותם, את הת"ש הם לא יכולים לקחת לך ככה שאין לך מה להפסיד (ד.א. הת"ש לא יתפוס בכלא, אתה תעשה אותו כמו גדול בדיוק כמו כל הפרופילנקים שמשתחררים שנייה אחרי הכלא) ולמעשה בקורס גם אפשר לקחת לך את ההקלות ת"ש (לא נראה לי שזה נכון לגבי הת"ש 7, אבל זה נכון לגבי 3-4).
    בקיצור תעביר מסר יותר משכנע לקצין מיון שם שאתה לא יכול לעשות את התפקידים האלה ושאם הוא שולח אותך אליהם אתה תהיה מחוייב לברוח מהבסיס ולעזור למשפחה שלך כי זה יותר חשוב, אם היית מבלה קצת יותר זמן בצבא היית רואה איך בנות עושות הצגות מעולות בנושא גם אם אין להם שום בעיות בבית, איכשהו הדמעות חוזרות להן בחזרה לעיניים איך שהקצין הולך לעשות את מה שהן ביקשו.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
מענה ל־עזרה- בעל ת"ש 7
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו